Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektro-Gadżet-Lab - Zna sie ktos na zmywarkach??

Jankes - |2 Sty 2019|, 2019 16:18
Temat postu: Zna sie ktos na zmywarkach??
Hej,jak w temacie ;)
Struna - |2 Sty 2019|, 2019 16:26

umiem dosypać soli, dolać nabłyszczacz, wrzucić tabletkę i uruchomić - to już się znam, czy nie ? ;)
Darek_Police - |2 Sty 2019|, 2019 17:04

Dwa lata temu kupiłem Amica do domu. Mogę polecić, już w trybie eco generalnie ze wszystkim sobie radzi. A u nas nie ma lekko przy trójce dzieci. Chodzi co najmniej raz dziennie. A to taka budżetowa zmywarka.

A tak ogólnie to odradzam zakup małej zmywarki, to wg mnie strata pieniędzy. No chyba, że na prawdę nie masz miejsca.

https://allegro.pl/listing?string=ZWM%20636SD&order=m&bmatch=baseline-n-dict-ele-1-2-1130

Jankes - |2 Sty 2019|, 2019 17:41

Tyle to ja tez umiem, no jeszcze wyjac filtr i go umyc :P

Ale mianowicie u rodziców mam amice własnie, no i pomijając ze jest głośna i nie ma lampki sygnalizujacej prace to mam problem ze raz otwoży klapke i kostka sie rozpusci, a raz albo sie nie otwozy, albo otwozy, wyrzuci kostke i lezy gdzieś nierozpuszona na dole.
Tak się zastanawiam czy zgłaszac reklamacje, ale znajac zycie juz tak cos wymyslą ze tylko strata czasu na ich czekanie.

Darek_Police - |2 Sty 2019|, 2019 17:47

w instrukcji na końcu jest taka fajna tabelka z typowymi usterkami i ich rozwiązaniami ;)
gufer-posepny - |2 Sty 2019|, 2019 17:59

Nie wiem ja w swojej felgi myję ....
Jankes - |2 Sty 2019|, 2019 18:11

gufer-posepny napisał/a:
Nie wiem ja w swojej felgi myję ....


ja w swojej wtyczki i zyje ale to bosch.

kat - |2 Sty 2019|, 2019 18:31

Mam mastercooka
zmywarka ma naprawde ciezko,raz,ze kompletnie o nia nie dbam i myje dosłownie wszystko, od elementów silników do innych cudów,a dwa,ze chodzi na okragło,czasami trzy razy dziennie.Standardem jest dwa.Na poczatku rwały sie linki od drzwiczek,temat okiełznałem i jest juz ok,poza tym nie wyobrazam soebie zycia bez tego urządzenia...to tak na marginesie jak wszyscy


Jankes, jakich srodków uzywasz do tej zmywarki co wypada lub nie tabletka? czy przypadkiem przy ustawianiu naczyn cos nie zasłania klapki?

aviator - |2 Sty 2019|, 2019 20:03

Mam małego boscha od 12-13 lat i zero problemów a myła już wiele części ze scorpio :-)
trzypion - |2 Sty 2019|, 2019 20:59

Może jakaś wtyczka od rygla nie kontaktuje?
Struna - |2 Sty 2019|, 2019 21:40

Jankes napisał/a:
Tak się zastanawiam czy zgłaszac reklamacje
jak na gwarancji, to pewnie że zgłaszać.
Kasia - |2 Sty 2019|, 2019 21:43

Jankes napisał/a:
Tyle to ja tez umiem, no jeszcze wyjac filtr i go umyc :P

Ale mianowicie u rodziców mam amice własnie, no i pomijając ze jest głośna i nie ma lampki sygnalizujacej prace to mam problem ze raz otwoży klapke i kostka sie rozpusci, a raz albo sie nie otwozy, albo otwozy, wyrzuci kostke i lezy gdzieś nierozpuszona na dole.
Tak się zastanawiam czy zgłaszac reklamacje, ale znajac zycie juz tak cos wymyslą ze tylko strata czasu na ich czekanie.


Spróbuj zmienić kostki na te które mają więcej żelu niż zbitego proszku i piasku ;) . Nasz Indesit w ogóle nie toleruje twardych kostek. Tak samo mało kiedy się rozpuscila, nie wspominając o niedomytych naczyniach... Polecam Calgonit Finisz żelowe kapsułki, Fairy też ok. A w ogóle to polecam niemiecki Finisz żel do zmywarek, boski, skoncentrowany i jak pachnie jak się zmywa ;-P . Musicie popróbować które kostki najlepiej pasują. Aktualne kostki kładzcie na dół ale tylko na programie bez wstępnego płukania.

kat - |2 Sty 2019|, 2019 22:03

No własnie Kasia dobrze piszesz.Czytałem,ze jakość samych kostek tez ma wpływ własnie na to,co dzieje sie u Jankesa.Dlatego zapytalem jakich srodków uzywa.
Jankes - |2 Sty 2019|, 2019 22:04

Kasia, myślisz że ja to mamie wytłumaczę :P szybciej kupię nowa zmywarkę.

Testowane na dwóch rodzajach sonaru, raz jest ok raz nie. Zastanawiam się czy to nie ma coś wspólnego z twardością wody.

[ Dodano: |2 Sty 2019|, 2019 22:06 ]
Somatu miało byc

jaroz - |2 Sty 2019|, 2019 22:09

Jankes, BOSCH + tabetki Finish i nie ma bata, zawsze działa :)
kat - |2 Sty 2019|, 2019 22:09

Jankes,twardosc wody tez ma znaczenie.Sprawdz tez dysze w natryskiwaczach czy nie są pozatykane
Darek_Police - |2 Sty 2019|, 2019 22:16

czasem też można źle naczynia ustawić i zblokować śmigła, albo filtr przytkany i woda stoi.
Jankes - |2 Sty 2019|, 2019 22:37

Fizycznie zmywarka może że 30 myć od nowości zrobiła, zgłoszę reklamacje, ale muszę się przygotować na ich beznadziejne tłumaczenia.
kat - |2 Sty 2019|, 2019 22:38

a na jaki program jest ustawiana?
Jankes - |2 Sty 2019|, 2019 22:44

I na krótkim i na długim dzieje się podobnie.
kat - |2 Sty 2019|, 2019 22:59

wg mnie
-tak jak napisała Kasia- zła jakosc tabletek,spróbować moze samego proszku do zmywarek lub zmiana tabletek
-za krótki cykl pracy i temperatura zmywania
-jak sie nie otwiera klapka to blokuja zle ustawione naczynia

ale,ze to jest na gwarancji to zgłos ,najwyzej serwis wytłumaczy w razie czego co bylo nie tak i jak nalezy robic zeby bylo dobrze

Kasia - |2 Sty 2019|, 2019 23:28

Somat u nas np. się nie sprawdził, tragedia tabletki a niby rekomendowane przez Indesit :) . Twardość wody nie ma większego wpływu zwłaszcza, że uzupełniamy sól plus sól która jest w samej tabletce. Spróbujcie tabletek żelowych :)
kat - |2 Sty 2019|, 2019 23:46

Kupuje tylko finish lub fairy,sól finish.Z tymi nigdy nie bylo problemow.Absolutnie odradzam wszelkie wyroby typu W5 z lidla.Potrafią zniszczycz szkło.
Somatu nigdy nie probowałem.

Struna - |3 Sty 2019|, 2019 00:13

Jankes, Anie masz tam aby jakiegoś trybu z tabletkami ?
U mnie się doklikuje taki guzior jak w danym programie masz zamiar użyć tabletki.
W praktyce wygląda to tak, że jak program trwa powiedzmy 3 godziny, to z włączonym guziorem "tabletka" trwa 3 godz i 5 minut - ale hgw czy ona coś dodatkowego robi w te 5 minut czy nie... Może to właśnie jest jakiś myk że jakoś nasącza tą tabletkę czy coś.

Kasia - |3 Sty 2019|, 2019 09:06

kat napisał/a:
.Absolutnie odradzam wszelkie wyroby typu W5 z lidla.Potrafią zniszczycz szkło.


Też odradzam. Niszczą, rysują. Czasami nawet było widać jak gdzieś zostawało z wodą trochę "kostki" w zakamarku naczynia. Piach, nic więcej :/

WieSiu - |3 Sty 2019|, 2019 09:25

sorry ze zmienie temat, ale z biedry tez beznadziejny był płyn do spryskiwaczy zimowy, ekstra śladny mi zostawił na lakierze w dwoch autach (w tym scorpio ). Badziewia widze jakies tam sprzedają.
Aro - |3 Sty 2019|, 2019 15:44

Jedna typiara rozpakowywała tabletki, których rozpakowywać nie wolno, od razu wlepiały się w pojemniczek i tak częściowo zostawały. Może u Was taka konstrukcja, że dodatkowo blokuje klapkę od tabletki.
Rafał A.(antek) - |3 Sty 2019|, 2019 23:47

sprawdź kapsułki z proszkiem i żelem. U nas tez tabletek nie wypłukiwało.
U rodziców w nowej tez nie, serwis sobie nie poradził oddali kasę, w innej zmywarce jakoś lepiej działają.
Ogólnie tabletki sa gorsze niz proszek, i wiecej z nich zostaje na naczyniach.

pablo19 - |10 Sty 2019|, 2019 11:49

U mnie też musiałem włączyć obecność tabletek.
lukas2 - |10 Sty 2019|, 2019 18:09

Zmywarka boscha z 8 lat już latająca u mnie i zero problemów... tylko tabletki kiedyś z kidla w3 a teraz finsih tylko pod żadnym pozorem nie z boedronki
Jankes - |10 Sty 2019|, 2019 18:30

Miała byc amica bo fajana bo ma szyflatke na sztućce, ale staneło na wymianie na boscha, nie bede sie głowił czemu tak jest, a tłumaczeń reklamacji co było, a nie jest, a może bedzie.
Aro - |10 Sty 2019|, 2019 19:40

Noooo, bosh to klasyka. Moja kupiona w listopadzie 2006 cały czas lata i jedyne co, to raz się dopierałem do pompki syfu - ale się okazało że kawałek szkła podszedł pod turbinkę i ja zablokował. Siorki bosh identyko w tym samym czasie był kupowany i też działa bez zastrzeżeń.
Tylko właśnie u rodziców "ktoś" rozpakowywał tabletki nierozpakowywalne :P i była lipa...

playandwin24 - |10 Sty 2019|, 2019 23:34

Mamy Whirlpoola bo 5 lat gwarancji było i 3 śmigła.
pandy - |12 Sty 2019|, 2019 19:07

Mam Candy, daje rade, kupiłem bo parę lokacji które znam też mają Candy i są zadowoleni.
Nie polecam tabletek Finish bo słabo myją no chyba że ktoś użyje dwie (tak wiem że większość opinii jest przeciwna tej obserwacji).
Używam tabletek Somat i jest ok, najtańsza sól z lidla (w5 - nie, sól to jest sól, nie będę przepłacał za gruboziarnisty chlorek sodu).
Przyczyną nie wypadania tabletki może być zablokowanie mechanizmu otwierającego zasobnik - sprawdź czy nie blokują ich zbyt wysokie naczynia.
Nie zaobserwowałem by coś się nie rozpuszczało.
Najczęściej myję na długich programach typu eco albo hard (2:40 - 2:50).
Jeśli tylko będę miał warunki by kupić jak największą zmywarkę to tak zrobię - doświadczenie pokazuje że i pralka i zmywarka powinny być jak największe.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group