Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektryka - Brak iskry 2.3

oskarr - |8 Kwi 2018|, 2018 22:00
Temat postu: Brak iskry 2.3
Witam , od paru dni walczę z moim Scorpio 2.3 automat . Niedawno go kupiłem i po wymianie oleju itp. Przyszedł czas na wiązkę silnika. Po zregenerowaniu jej samochód przestał odpalać. Paliwo jest , pompka bije , czujnik położenia wału podmieniony ( przy pomiarze nie dochodzi do niego napięcie a powinno wynosić 5V jak mniemam ) , cewki również - bez efektu. Napięcie do cewek dochodzi , masa dobra - iskry brak. Pomyślałem ze winna moze być wiązka podluznicy i również ja zregenerowałem ale nie przyniosło to żadnego efektu - dalej nie odpala . Gdzie szukać ? Mała skrzynka ?
lukas2 - |8 Kwi 2018|, 2018 22:06

Mała skrzynka jak najbardziej. To ona odpowiada za silnik. Ale dużą też trzeba zrobic
gt500 - |9 Kwi 2018|, 2018 10:50

a kto regenerował wiązki ??
oskarr - |9 Kwi 2018|, 2018 11:35

Sam regenerowalem , odrazu rozwieje wątpliwości odnośnie tego ze popełniłem błąd ponieważ mam druga oryginalna wiązkę w bdb stanie gdzie nikt nigdy nie grzebał i na niej jest to samo - nie pali brak napięcia na cpw i brak iskry (napięcie do cewek dochodzi )
gt500 - |9 Kwi 2018|, 2018 15:27

No to pozostaje liczyć że jak wyciągałeś wiązkę górną to akurat wtedy małą skrzynka postanowiła zrobić psikusa. Więc możesz ja robić zaraz chociaż mam mieszane uczucia czy to wina skrzynki akurat w tym czujniku.
Schematu nie chce mi się przeglądąć, napiecie idzie z kompa na czujnik ??

oskarr - |9 Kwi 2018|, 2018 16:02

Zagadka rozwiązana ! Winna była kostka od edisa w której nie Było dobrego styku . Dzięki za sugestie ! :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group