Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Silnik + zasilanie paliwem - niebieski dym przy ruszaniu ze swiateł

mk1 - |8 Kwi 2018|, 2018 17:35
Temat postu: niebieski dym przy ruszaniu ze swiateł
Cześć,

kiedyś (- 2 lata temu) miałem tak, że przy ruszaniu ze świateł po dłuższym czerwonym świetle, skorupa stawiała kłąb niebieskiego dymu. Wymieniłem olej (wyglądał na rzadki, pachniał benzyną) i czujnik położenia przepustnicy - bo obroty były niestabilne i samochód kiepsko ruszał. I problem ustąpił. Wykoncypowałem, że olej się rozrzedził benzyną i stare uszczelniacze nie dały rady. Miało to sens? Przez następne miesiące nie musiałem dolewać oleju, był cały czas na tym samym poziomie.

No i teraz znowu pojawiły się kłęby niebieskiego dymu, olej z dnia na dzień zrobił się rzadki, ale bez innych objawów w pracy silnika. Obroty stabilne, uruchamia się bez problemów, jeździ chyba tak jak zawsze. Co dalej sprawdzić aby zdiagnozować usterkę?

A może "zmienić olej, jeździć, obserwować"? ;)

pozdrawiam, mk
1991 2.0 DOHC

lukas2 - |8 Kwi 2018|, 2018 17:44

Przypadek... uszczelniacze zaworowe do wymiany. Dym z rury nie ma nic do obrotów. Po prostu dostaje się do komory spalania a nie powinien. Więc uszczelniacze na początek a jak nie przejdzie to pierścienie
mk1 - |8 Kwi 2018|, 2018 19:06

lukas2 napisał/a:
Przypadek... uszczelniacze zaworowe do wymiany. Dym z rury nie ma nic do obrotów. Po prostu dostaje się do komory spalania a nie powinien. Więc uszczelniacze na początek a jak nie przejdzie to pierścienie


Zgadzam się, że uszczelniacze z 1991 roku funkcjonalnie tymi uszczelniaczami nie są. Ale czy zupełnie mam porzucić wątek oleju z benzyną?

DANEK1403 - |8 Kwi 2018|, 2018 19:36

Wątek ole z benzyną to pierścienie jeżeli się powtórzy to niestety ale znowu musiało by paliwem mocno go podlewać także jedna wielka niewiadoma no chyba że kompresja słaba
gufer-posepny - |8 Kwi 2018|, 2018 19:42

słaba kompresja to też pierścienie .
DANEK1403 - |8 Kwi 2018|, 2018 20:01

gufer-posepny napisał/a:
słaba kompresja to też pierścienie .

Nie wiedziałem ktoś jeszcze nie wie że jest
Kompresyjny
Zgarniający
Olejowy
Także Gufer nie rozumiem twojej wypowiedzi

lukas2 - |8 Kwi 2018|, 2018 21:32

Tak czy siak jak ci dymienie przeszkadza to masz do wyjęcia dohaca i do remomtu. Jeżeli tylko górw to bez wyjmowania ;-) jak ci nie przeszkadza, pali, grzeje nagrzewnica i równo pracuje to jeździj dalej a jak przeezkadza to supłaj 7000 plnow na całościową kapitalkę, no chyba że włożysz inny.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group