Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Ogólne - Żółte tablice a Scorpio

pader - |1 Mar 2018|, 2018 16:57

Darek_Police napisał/a:
A te żółte to robią jednak limity na grzebalstwo

Nie prawda, dostajesz żółte i robisz co chcesz, nikt tego nie kontroluję.

kat - |1 Mar 2018|, 2018 17:13

30 lat obecnie...
YaKuZ - |1 Mar 2018|, 2018 18:54

Zmienilo sie? Bo bylo 25 i 10 lat nieprodukowane
pader - |1 Mar 2018|, 2018 19:01

i 15 nie produkowane.

Ja słyszałem ze miało się zmienić, ale czy się zmieniło nie słyszałem :D

kat - |1 Mar 2018|, 2018 19:14

Zmienilo,a tak naprawde i tak wszystko zalezy od konserwatora,ktory ma prawo odmowic nawet jak bedzie mialo auto 35 lat.W niektorych wojewodztwach juz w maju zeszlego roku zaczeli konserwatorzy wprowadzac 30 lat.
WieSiu - |1 Mar 2018|, 2018 19:55

Kat, to Ty się nigdy nie doczekasz :( kłody pod nogi ciągle dają jak się ma mk2.
kat - |1 Mar 2018|, 2018 20:11

Ja na nic nie czekam,kibel ma 21 lat,po prostu temat caly czas na bieząco rozeznaje.
Najlepsze jest to,ze jakbym nie sprzedal 4 lata temu skutera z 53 roku ,ktorego mialem na zóltych ,to moglbym kibla na zolte postawic jako uzupelnienie kolekcji....

Tak naprawde mając rok temu czy dwa lata temu auto ,ktore mialo 25 lat skonczone nie mozna bylo byc pewnym ,ze konserwator wyda opinie pozytywna.Mogl nie wydac,bo nasze ryło sie moglo nie spodobac.Biorąc pod uwage scorpio to taki konserwator powie ,ze to bylo auto produkowane seryjnie i tyle.
W zeszlym roku dostali wytyczne mowiące,ze maja odchodzic juz wogole od wieku 25 lat i takie cos szybko wprowadzili na sląsku i na pomorzu.Reszta wojewodztw miała na spokojnie to wprowadzac.
Na pomorzu( Gdańsk) koles juz od kilku lat ustawil sobie granice na min.30 lat.I nic mu nie zrobisz,bo zadnego oficjalnego przepisu na to nie ma,a konserwator ma dowolnosc w podejmowaniu decyzji.Takie jego prawo w tym wypadku.tak wiec 25 lat czy 30 lat nie jest i nie bylo granicą od której ktos musial..nie musial nigdy,a tylko szedł na ręke.Druga sprawa do wpis do ewidencji,a wpis w rejestr zabytków..To dwie zupelnie inne rzeczy.

O mlodszych autach mozna zapomniec wogóle,chyba,ze jest jakims unikatem totalnym chyba,ze juz jedno jest na zołtych,to jest szansa,ze mozna usupelnic kolekcje.

Pablo,przenies ten temat zeby nie smiecic

WieSiu - |2 Mar 2018|, 2018 08:59

ciekawe czy teraz też bym dostał żółte na Oriona. Choć kiedy składałem papiery to miał juz 30lat.
Julek - |3 Mar 2018|, 2018 12:17

kat, ale kolekcję możesz chyba zacząć uzupełniać nowszymi strupami mając 3 egzemplarze "normalne", nie jest tak?
kat - |3 Mar 2018|, 2018 12:32

Nie za bardzo Cie Julek zrozumialem.Przepraszam

Jak jeszcze mialem skutera na zoltych to mi powiedzieli,ze mozna by sie postarac zeby scorpio wtedy tez podciagnąc jako kolekcje,czyli uznali,ze moj skuter wystarczy zeby ja zacząc uzupelniac.Jakbym nie sprzedal skutera,to bym se dzisiaj kibla na zolte zrobil z tego wynika.

I tak chyba ludzie robia,bo widzialem e38 na zoltych,trup,ale na zoltych,wiec nie sadze zeby tak se dostal te zolte,pewnie podciagneli pod kolekcje,bo jakis drugi stoi w garazu i to im wystarczy
e38 produkcja od 94 roku...

Transit z lat 90 na zoltych,brygada budowlana tym chyba jezdzi,zgniłek...tez takie są


Nie ma tego tak naprawde unormowanego,ostateczne zdanie ma konserwator z danego wojewodztwa.

Gruber - |3 Mar 2018|, 2018 18:18

Ja na pick upa dostałem w styczniu wpis na listę konserwatora. 25 lat pyknęło mu w listopadzie.
kat - |3 Mar 2018|, 2018 18:35

czyli nie wszyscy konserwatorzy to wprowadzili i zgodnie z tym co napisalem to do nich nalezy ta decyzja

w Kato nie jest juz to mozliwe przynajmniej od pół roku,w Gdansku podobnie,z tego co mi wiadomo we Wrocku rowniez

Darek_Police - |3 Mar 2018|, 2018 21:03

Czyli mój ma teraz 28 lat, więc i tak trzeba czekać. Ale w ogóle mi to nie potrzebne.
Kamil_Scorpio_ - |4 Mar 2018|, 2018 19:24

Ciekawe jak w Białymstoku.. ;)
Julek - |4 Mar 2018|, 2018 21:23

kat napisał/a:
Nie za bardzo Cie Julek zrozumialem.Przepraszam


Chodziło mi o to, że jeśli chcesz mieć tzw. kolekcję i podciągnąć pod nią auta, nie spełniające wymogów dotyczących wieku, to najpierw musisz mieć w tej kolekcji 3 samochody, które wszystkie wymogi wieku spełniają. Tak mówił mi rzeczoznawca - ile w tym prawdy, przepisów, a ile po prostu praktyki - nie wiem. W naszym dziwnym kraju napisanie jednoznacznego przepisu wykracza poza umiejętności pseudo-mądral zasiadających z ramienia "suwerena" w poselskich ławach - stąd zapewne niemożebny bajzel i niedomówienia wszystkich regulacji.

Jeśli masz możliwość sprawdzenia tej informacji - byłbym wdzięczny, bo ciekawa byłaby to furtka, choćby dla mnie.

kat - |4 Mar 2018|, 2018 21:42

Mam 100 metrów od domu Urząd ochrony zabytków ,moge kolejny raz podskoczyc i popytac konserwatora.Zaden problem.
Z rzeczoznawcami tez jest bałagan,bo kazdy mówi co innego.

Julek - |5 Mar 2018|, 2018 08:06

Będziesz miał chwilę to podskocz, bardzo by mi to ułatwiło życie gdyby ten warunek "3 sztuk" nie był niezbędny.
kat - |5 Mar 2018|, 2018 19:43

Bylem i wyglada to mniej wiecej tak

Kolekcja zaczyna sie faktycznie od 3 sztuk

30 lat zostało ustawione w jednym celu,ze coraz wiecej ludzi przyłaziło z autami typu jakies ople,vw i inne cuda,ktore to sobie skonczyly 25 lat,a raczej nie nadawały sie jako eksponat.Własnie w celu wyeliminowania czegos takiego z wielkoseryjnej produkcji.Dlatego tez ze scorpio obecnie moze byc problem,bo jednak produkcja tego auta oscylowała w granicach bodajze 900 tys sztuk.

Konserwatorzy doszli do porozumienia i dostali odgórne wytyczne zeby przesiać to towarzystwo przes sitko.Nie ma żadnych przepisów stanowiących odgórnie,ze "musi byc " 25 czy 30 latek.W zadnych rozporzadzeniach nie jest to ujęte.Przyjęto jednak taka granice wieku,ktora jak widac jest ruchoma wg ludzi,ktorzy wydaja pozwolenia.

Jezeli jednak jest auto ,ktore skonczylo 25 lat i jest jakims unikatem i nie bylo produkowane w duzych seriach jest szansa na zolte tablice.Nie wiem co ma Gruber,bo nie napisał,ale ta zasada mogla byc zastosowana w jego wypadku.

W przypadku scorpio trzeba by sie niezle w Kato natrudzic zeby to przeszło.Musialby przy 25 latach byc w stanie fabrycznym zeby ten wiek przeszedł .Jak nie,to czekamy do 30.
Ale z drugiej strony taka sytuacja moze tez przejsc jezeli mamy juz jedno scorpio na zoltych i staramy sie o nastepne takie samo.Ostateczna decyzja nalezy do konserwatora.Moze odmowic i takie jego prawo.Moze tez powiedziec ok i przyjąc,ze to częśc tworzącej sie kolekcji.
Jednak to drugie dopiero auto i traktowane jest raczej jako osobny "eksponat",a nie czesc kolekcji.Na dwoje babka wrózyła.

Co jak mamy naprawde ładną sztuke 25 latka i boimy sie wyjezdzac z garazu,bo jak wiadomo na ulicach dzieja sie rozne rzeczy?
Mozna zrobic opinie u rzeczoznawcy o rzeczywistej wartosci pojazdu.Sęk w tym ,ze jak nie mamy zoltych tablic,ktore z automatu sa "jakby taka opinią" ,to samą opinie musimy powtarzac co roku...a koszt to hmm 300-400 zl minimum.

To tak w skrócie

Julek - |6 Mar 2018|, 2018 08:59

Dzięki za kompletne info, wszystko jasne i powiem szczerze - wprowadzenie nieformalnej granicy 30 lat nic nie zmieni jeśli nadal będzie dało się przepchnąć przez rzeczoznawcę zardzewiałego strupa z ledowymi lampkami led do jazdy dziennej. Rozwiązanie jest proste - trzeba zatrudnić u każdego wojewódzkiego konserwy dwóch rzeczoznawców, którzy na etacie oceniają takie auta, widząc je osobiście na placu.

Wtedy będzie sprawiedliwie i zgodnie z wolą ustawodawcy - bo czasem jest tak że już 20 letnie auto zasługuje na żółtą blachę, podczas gdy 30 latek który de facto ma ją dostąć z automatu - już nie. Kwestia stanu, konkretnego egzemplarza etc. Ale na takie rozwiązanie nie zgodzi się nigdy środowisko rzeczoznawców, bo to zabierze im chlebek.

kat - |6 Mar 2018|, 2018 09:14

Dokłądnie Julek,masz 100% racji.

Niestety w tym wszystkim zaczęli cierpiec prawdziwi pasjonaci motoryzacji.Przyszedł jeden z passatem,drugi z golfem z gazie i sie porobiło.Bo tansze oc i nie trzeba placic jak postawimy pod płotem.

Tak wyglada przyklad bubla w wykonaniu konserwatora z Gdańska,ktory jako pierwszy w Polsce dał granice wieku 30 lat.Czym sie kierowal przy tym aucie? hm.....

To sierra z 82 roku,pierwszy wypust,fabrycznie 1,6
obecnie pod maską BOA,w srodku kubły,deska z mk2,kierownica RS z mk2,przełaczniki szyb z mk2,zewnętrze widac...




Auto ze sierrafanu,to drugie zdjęcie to zlot w Konarzynach sprzed ok 14-15 lat?

Takich " perełek" jest więcej.

gufer-posepny - |6 Mar 2018|, 2018 18:50

W sosnowcu stoi stara mazda 626 na takich , zółttych ale chyba dlatego że nie ma korozji . drugie takie to M3 GTR e46 tu cena jest zaporowa bo są tego jeszcze 3 sztuki na świecie .
Gruber - |6 Mar 2018|, 2018 18:51

Ktoś powinien za to beknąć...
gufer-posepny - |6 Mar 2018|, 2018 18:51

Bym zapomniał , u mnie Audi 80 nie wiem co za motorownia też na zółtych i to na agro ledach w dodatku . Widać trzeba "dopłacić" do tych tablic .
aviator - |6 Mar 2018|, 2018 19:31

Ja dopłace byle mk3 dostało...

[ Dodano: |9 Kwi 2018|, 2018 01:21 ]
To jest dopiero zabytek.... upolowany w Dębnie - chyba obsługa maratonu lub jakiś handlarzyna gadżetami dla biegaczy...

Maross - |9 Kwi 2018|, 2018 15:50

Nie ma kariery bez T4 :P
pader - |9 Kwi 2018|, 2018 17:35

A może słynne muzeum Volkswagena z pomorza?
kat - |9 Kwi 2018|, 2018 19:27

moze tak byc,gosc ma Cayenna czy Panamere na zołtych
gufer-posepny - |9 Kwi 2018|, 2018 20:17

przecie to passat , tak Chris powiada .
WieSiu - |19 Gru 2018|, 2018 08:16

pewnie niektórzy już wiedzą:

"ZMIANA ZASAD UDZIELANEJ PRZEZ PZU ZNIŻKI DLA SAMOCHODÓW STARSZYCH NIŻ 25 LAT

Szanowni Państwo

Z przykrością informujemy, że zgodnie z decyzją PZU z dnia 14.12.2018r., od dnia 19.12.2018r., ulegają zmianie zasady przyznawania zniżki na ubezpieczenie OC dla pojazdów „Zabytkowych”.

Zgodnie z tymi zasadami zniżka ma zastosowanie:
„Wyłącznie przy zawieraniu nowych i wznowionych umów ubezpieczenia, o których mowa w ust.1, jeżeli pojazd posiada, tzw. „żółte tablice” rejestracyjne (z pięcioma znakami) oraz spełniony jest przynajmniej jeden z następujących warunków:
1) jest pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym – czyli pojazdem, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazdem wpisanym do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;
2) jest pojazdem mającym co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.”

W celu uzyskania szczegółowych informacji bardzo prosimy o kontakt z Waszym agentem PZU.
Mając na uwadze to, że wielu członków PZM, nie posiadających samochodów określonych wyżej, a starszych niż 25 lat korzystała dotychczas z tej zniżki, będziemy proponować PZU przywrócenie dotychczas obowiązujących zasad.



Klub SOS PZMOT"

[ Dodano: |19 Gru 2018|, 2018 08:17 ]
oj wielka będzie strata składek w PZM

kat - |19 Gru 2018|, 2018 08:22

tak ,wiemy,wczoraj już zesmy poruszali ten temat w sb,skonczyło sie rumakowanie

zołte albo 25 lat i opinia

to jest powrót do tego co juz było w pzu kilkanaście lat temu
pamietam,ze jak rejestrowałęm swój skuter na żółte ,to takie zasady obowiązywały

WieSiu - |19 Gru 2018|, 2018 09:52

A przyczepę kempingowa da się na żółte? Wiem, że to bez sensu trochę ale w sumie dlaczego by nie mieć czegoś takiego. Ostatnio korzystałem z OC dla 25 latka i aż 18 zł zapłaciłem ;)
kat - |19 Gru 2018|, 2018 10:21

no trzeba by sie dowiedziec jak z przyczepa jest i na jakich warunkach
gt500 - |19 Gru 2018|, 2018 10:38

Pzu niby twierdzi co innego niż piszą wszędzie
https://www.facebook.com/...?type=3&theater

Niby PZU wyszło naprzeciw, więc wystarczy dowód z 25 lat i już dostajesz znizke.

kat - |19 Gru 2018|, 2018 10:56

ja natomiast wczoraj od pani w pzu slysząłem dokłądnie to,co napisał Wiesiu

z tego wynika jednoznacznie co i jak

ale ok,dzwonie zaraz do innego agenta i drąze temat

co prawda ten temat jest odkłądnie opisywany teraz na capri.pl ,ale spróbuje sie cvzegos wiecej dowiedziec

gt500 - |19 Gru 2018|, 2018 11:03

No to jedno jest pewne, burdel równy i zanim wszyscy ustalą jedną wersję, każdy agent będzie wiedział co i jak, chwila minie.
kat - |19 Gru 2018|, 2018 11:50

wczoraj gadałęm z centralą pzu,jednak jak to pani na centrali ładnie powiedziała...dokładnych informacji udziela agent,bo oni nie są od tego i tak naprawde nie wiedzą co i jak
na fb masz opisane własnie przypadek z centrali

teraz gadałęm z agentem
na obecną chwilę przepis wyglada tak jak zacytował Wiesiu z małym wyjątkiem

zolte -masz z automatu znizke,obojetnie czy auto ma 15 czy 24 lata czy skonczone 25 i obojetnie czy jest to kontynuacja oc czy nowe oc

biale i min 25 lat + opinia , masz znizke ,ale tylko przy kontynuacji juz istniejącego oc

wiec twarzoksiązka wprowadza w błąd

WieSiu - |19 Gru 2018|, 2018 12:29

Zrobisz sobie opinie a za rok zmienia przepisy ;) jakie to typowe polskie
pablo19 - |19 Gru 2018|, 2018 13:23

To mam se teraz robić 3 opinie? :/
gt500 - |19 Gru 2018|, 2018 13:25

pablo19 napisał/a:
To mam se teraz robić 3 opinie? :/


No i będzie tak :D
Za OC zaplacisz 650 zł

A ze zniżka zapłacisz 650 zł :D 400 opinia 250 składka hahaha

bednarowski - |19 Gru 2018|, 2018 20:48

https://i.imgur.com/lpEX23m.png
https://i.imgur.com/ceoM362.jpg

dobry burdel ja to już nic nie ogarniam

kat - |19 Gru 2018|, 2018 20:53

zapomnieli dodac,ze chodzi o auta 25+ z opinią
dotyczy to włąsnie punktu drugiego
dosc dlugo dzisiaj rozmawialem z dwoma agentami

bednarowski - |19 Gru 2018|, 2018 21:04

chyba tak to jest i to co napisali jest odnosi się tylko do tych którym przyszedł blankiet o przedłużenie OC przed 19.12 a OC kończy się po 19.12
pablo19 - |19 Gru 2018|, 2018 23:08

Zanim przeczytałem maila z info od PZM o końcu tej promocji, to przeczytałem innego maila i przedłużyłem kartę na kolejny rok.
Nic tam, trzymam kciuki, że to przywrócą, bo marzec będzie kosztownym miesiącem ;)

gt500 - |19 Gru 2018|, 2018 23:17

https://spidersweb.pl/autoblog/koniec-znizek-oc-pzm-pzu-przyczyny/
kat - |19 Gru 2018|, 2018 23:53

A ja powtorze to co napisałem kilka postów wczesniej

Pzu tylko wróciło do tego co bylo kilka i kilkanascie lat temu i powiem wiecej,zrobiło slusznie.

Jak wchodziły zolte tablice to akurat restaurowałem skuter z 53 roku i wlasnie tak go zrobiłem,na te zółte,pomimo tego,ze na samym poczatku nikt nie smial myslec o robieniu bialej karty samemu..Nie bylo takiej mozliwosci i tyle.Rzeczoznawca i koniec,koszty ogromne.Pzu wtedy dawało od reki znizke dodatkowa na zolte tablice i tylko na to.

Po wielu latach zrobil sie bałagan,bo wyczuli,ze mozna inaczej,pzm poszedl na reke ,dogadali sie i poszlo.Nagle sie okazalo,ze masz golfa 25 lat z dziurawymi progami i znizke jak za weterana.Sorry,nieporozumienie.W dupe dostawali ci,co mieli zolte ,zainwestowali kase w rzeczoznawce,opinie itp,a dodatkowo dbali o auto lub tworzyli je od podstaw.
Każdy korzystal bo byla luka,wrocili do tego co było i nagle jest wielki raban i oburzenie.

pablo19 - |20 Gru 2018|, 2018 00:05

No to jutro chyba zadzwonię do PZM i zapytam czy mi kasę oddadzą, bo to nic z tego nie będzie, a nowy okres assistance zaczyna się od 31.12. to może się jeszcze da :|
kat - |20 Gru 2018|, 2018 01:03

Sprobuj,moze akurat
pader - |21 Gru 2018|, 2018 14:57

Co pisze PZM na fejsbuczku ->

Kod:
Jak zapewne większość z Was wie firma PZU wycofała się promocyjnej zniżki dla pojazdów zabytkowych zrzeszonych w PZM. Od dziś zniżka 70% będzie naliczana tylko przy samochodzie lub motocyklu na tzw. żółtych tablicach.

Z naszych informacji wynika, że dziś PZU uzupełniło komunikat o taki wpis:
„Oferta wznowieniowa uwzględniająca zniżkę jest wiążąca i nie należy weryfikować statusu pojazdu zabytkowego.”

Oznacza to, że pojazdy mające już wykupione OC ze zniżką będą mogły kontynuować ubezpieczenie bez żadnej weryfikacji na dotychczasowych warunkach. Byleby mieć ciągłość. Jest to całkiem niezła opcja i na pewno wielu osobom pomoże.

Problemem są nowe ubezpieczenia.

PZM i Automobilklub Polski nadal pracują nad tym, aby w przyszłym roku zniżka na poprzednich zasadach istniała. O postępach będziemy informować.

Przypominamy, że poprzednie ustalenia zostały załatwione wiele lat temu przez członków klubów CAAR, Klubu Pojazdów Zabytkowych i Militarnych Tomasza Skrzelińskiego oraz Automobilklubu Polski. Od 2012 roku do klubów korzystających ze zniżek doszły kluby zrzeszone w PZM.


Cytat:
Jako alternatywę do PZU możemy polecić ofertę firmy Compensa.
Pakiet Oldtimer jest oferowany od marca 2018.
Zniżki są takie same jak w PZU, a warunki przyznania następujące:
- pojazd 30-letni lub starszy
- kierowca 35-letni lub starszy
- dobra historia wcześniejszych ubezpieczeń

Minimalna stawka to 250 zł (nie można zejść niżej, co na pewno nie spodoba się właścicielom DKW, Fiatów 126, Trabantów czy Austinów 7).
Nie trzeba też mieć żółtych blach czy karty PZM.

WieSiu - |21 Gru 2018|, 2018 19:12

Czy dobrze rozumiem, że jak miałem ubezpieczenie z taką zniżka to teraz nie muszę mieć karty pzm i nie muszę mieć żółtych tablic ? Bo oni coś tam o zabytkach wspominają a białe tablice to nie jest zabytek.
bednarowski - |21 Gru 2018|, 2018 19:27

WieSiu napisał/a:
Czy dobrze rozumiem, że jak miałem ubezpieczenie z taką zniżka to teraz nie muszę mieć karty pzm i nie muszę mieć żółtych tablic ? Bo oni coś tam o zabytkach wspominają a białe tablice to nie jest zabytek.


z tego co piszą można to tak rozumieć ale tak nie jest, chodzi o oferty na przedłużenie ubezpieczenia które zostały wystawione przed 19.12

Maross - |21 Gru 2018|, 2018 19:27

No dla tych co juź mają ,umowy przechodzą na starych zasadach podobno ,warto czytać wątek na Capri.pl też
kat - |21 Gru 2018|, 2018 19:38

po pierwszych dwóch dniach zaczęli jak widac juz podawac bardziej konkretnie
nalezy zapytac czy ta kontynuacja to nie jest tak,ze dostajesz znizke pod warunkiem,ze kontynuacja polisy juz została wyliczona,bo taką informacje od agenta równiez dostałem

[ Dodano: |21 Gru 2018|, 2018 19:59 ]
bednarowski napisał/a:

z tego co piszą można to tak rozumieć ale tak nie jest, chodzi o oferty na przedłużenie ubezpieczenia które zostały wystawione przed 19.12


jak widze bednarowski to juz napisał

Rafał A.(antek) - |25 Gru 2018|, 2018 22:49

Ja dostałem ze zniżka, jak czytam nie potrzebnie kupowałem kartę PZM. Czy w następnym roku jak będzie kontynuacja to ze zniżka czy bez? No i czy dotyczy to PZM tylko czy wszystkich klubów?
WieSiu - |4 Sty 2019|, 2019 15:44

https://www.facebook.com/...398675/?app=fbl
kat - |4 Sty 2019|, 2019 17:17

najpierw chce zobaczyc wyliczenia oc na rok i porównac to z pzu
ciekaw jestem czy nie mam jakiegos wałka w postaci wyzszej podstawy do obliczen w stosunku do pzu...

zaraz sie kaze,ze stawka w axa jest mniejsza normalnie niz przy takich cudach w compensie

zreszta do tej pory tak własnie bylo

pablo19 - |5 Sty 2019|, 2019 23:19

W marcu będę liczył pierwszego dziadka :)
Zobaczymy :)

WieSiu - |11 Sty 2019|, 2019 09:48

w PZM chyba tak dużo ludzi ubyło, że teraz nawet dzwonią z pytaniem czy chce przedłużać członkostwo ;)
kat - |11 Sty 2019|, 2019 10:09

namieszali to mają za swoje
pader - |13 Sty 2019|, 2019 15:53

Ja OHC'a i tak zostawiłem w LINK4, bo dali lepszą ofertę niż Compensa z PZM
kat - |13 Sty 2019|, 2019 15:56

z tego co wiem to Link 4 daje krótkoterminowe Oc na zolte w dobrej cenie
pablo19 - |24 Kwi 2019|, 2019 10:41

Miałem w wynalazku OC w PZU z kartą PZM za 273 zł, dziś z PZU przedstawili mi ofertę na 253 zł, nawet nie dyskutowałem, bo o czym? ;)
Wziąłem i podziękowałem :)

pader napisał/a:
Ja OHC'a i tak zostawiłem w LINK4, bo dali lepszą ofertę niż Compensa z PZM

LINK4 już wchłonięty przez PZU.

WieSiu - |24 Kwi 2019|, 2019 11:56

Na infolinii pytałem 1,5 miesiąca temu o to przedłużenie to powiedzieli mi ze moje auto na białych blachach wpisane jest jako zabytkowe i powinno przyjść zgodnie z tym co brałem rok wcześniej. Muszę poczekać jeszcze miesiąc aby być pewnym.

Za to na auto z żółtymi przyszło taniej o 50zl niż rok temu :) czyli w sumie tylko się cieszyć że już nie dają na kartę PZM

gt500 - |24 Kwi 2019|, 2019 12:29

w maju mi wieloryb do placenia wchodzi, 1994r normalne blachy, ciekawe czy na jakieś znizki gdzies mozna liczyc czy normalnie mnie wykartkuja...
kat - |24 Kwi 2019|, 2019 12:34

miales jakies znizki z tytulu karty PZM?
gt500 - |24 Kwi 2019|, 2019 15:51

niestety nie :D
kat - |24 Kwi 2019|, 2019 16:08

no to normalna kalkulacja
pablo19 - |25 Cze 2019|, 2019 09:14

Tak sobie czytam: https://mojafirma.infor.pl/moto/auta-zabytkowe/formalnosci/275626,Co-daje-posiadanie-zoltych-tablic.html czy to znaczy, że jak się ma żółte to samodzielnie można montować tylko MC, a każdy jeden zamiennik trzeba zgłaszać i pytać się o zgodę?
WieSiu - |25 Cze 2019|, 2019 09:46

To chyba jak jest wpisany do ewidencji zabytków. Jak jest tylko w rejestrze to nie sądzę aby ktoś miał się nad takimi pierdolami zastanawiać ;)
pablo19 - |25 Cze 2019|, 2019 10:02

Czyli może mieć żółte i nie być w ewidencji?
WieSiu - |25 Cze 2019|, 2019 10:11

moze myle pojęcia. Ale z tego co pamiętam są dwa miejsca gdzie Cie mogą wpisać, jedno jest lajtowe a drugie hardcorowe. Normalnie nasze auta trafiają do tego lajtowego. A jak to się nazywa, czy ewidencja, czy rejestr czy coś tam jeszcze to nie wiem. Dopiero te naprawdę cenne pojazdy trafiaja na listę o szczególnym znaczeniu i wtedy tez nie wiem jak jest z własnością pojazdu....

A tak to nikt nigdy mnie o nic nie pytał co z moim autem na żółtych tablicach. Montuje części oryginalne jak znajdę, a dopiero jak nie mam wyjścia to zamiennik, ewentualnie reanimuje oryginał. Ale z reguły da rade kupić oryginał, tylko trzeba więcej kasy wyłożyć i trochę poczekać na przesyłkę. Ale robię to tylko i wyłączeni dla własnego lepszego samopoczucia i wiary w większą trwałość tych części,bo skoro 30 lat wytrzymał oryginał (a czesto wymiana jeszcze nie była konieczna) to może koleje przynajmniej 20 będę mieć spokój po wymianie na nowy leżak magazynowy ;)

kat - |25 Cze 2019|, 2019 21:15

Wpis do ewidencji -robisz w zasadzie co chces
Wpis do rejestru zabytkow-nie mozesz zrobic nic,nawet musisz miec pozwolenie na wyjazd na drogi
Ot taka roznica

pablo19 - |25 Cze 2019|, 2019 21:25

Kto decyduje o wpisie do rejestru?
kat - |25 Cze 2019|, 2019 21:46

Konserwator,ale scorpio na rejestr zabytkow nie ma szans.Zostanie wpisany tylko w ewidencje po spelnieniu odpowiednich warunkow. Poza tym do wpisu do rejestru sa zupelnie inne dokumenty i warunki. Spytac konserwatora ale mniej wiecej tak mi to tlumaczyl.
WieSiu - |26 Cze 2019|, 2019 08:14

Czyli się nie pomyliłem :) kat dzięki za odpowiedź.
Erwyn - |21 Paź 2019|, 2019 07:15

Hej, czyw związku z wpisaniem mojego S do rejestru trzeba ponieść jakieś wydatki? Jak tak, to pi razy oko ile?
WieSiu - |21 Paź 2019|, 2019 07:49

tak trzeba ponieść: przegląd zrobić (ostatni raz ;) od 100-300zł), kupić żółte tablice (tyle co za białe, okolo 200zl). A reszta jest darmowa o ile umiesz to sam ogarnąć. Jak nie to od 500zl za pomoc rzeczoznawcy.
kat - |21 Paź 2019|, 2019 08:00

Rzeczoznawca w zaleznosci od widzimisie i rejonu kraju 500-1500 łacznie z wnioskiem na stacje diagnostyczną.
Białą kartę konserwatorzy zatwierdzają jak jest zrobiona samemu bez problemu ,ale niektorzy diagnosci sa oderwani od rzeczywistosci ,uparci i nie chca robic przegladu jak nie masz wniosku od rzeczoznawcy. W Katowicach sa dwie stacje ,na jednej nawet nie ma rozmowy,bo diagnosta nie wpusci jak nie ma pieczatki od rzeczoznawcy,na drugiej nie ma zadnego problemu.
Przegląd w Kato w zaleznosci od stacji...na jednej gdzie diagnosta nie wpuszcza bez pieczątki rzeczoznawcy ...160 zl,na drugiej...98 zł jak standardowy przegląd.
Plus koszta tablic jw.
Jak wszystko zrobisz samemu to zamykasz sie w kwocie ok 350-400 zl

WieSiu - |21 Paź 2019|, 2019 08:12

kat napisał/a:
160 zl,na drugiej...98 zł


a najlepsze jest to, ze prawdopodobnie to co jest ponad 98zl to idzie na lewo do kieszeni diagnosty. Takie mam wrażenie po tym jak u siebie robilem przeglad za 150zł. Inni pewnie nie robia takich przeglądów,bo wiedzą, że nie mogą wziąć wiecej niz 98zł, a roboty z tym mają sporo wiecej niz przy normalnym przeglądzie.

kat - |21 Paź 2019|, 2019 08:24

A może i tak byc jak piszesz z tą kasą.Nie mam pojecia czy to jest jakos unormowane czy nie,ale wynika,ze raczej dowolnosc i w zaleznosci od ...auta. A tak to jest głownie robota papierkowa i wpisywanie danych z dokumentów,ktore przyniosles. Przeglad sie niczym w sumie nie rozni od standardowego oprocz tego,ze ...moga wogole auta nie ogladac,bo stwierdzą ,ze ...łaaadny i podbija papier.
aviator - |21 Paź 2019|, 2019 18:41

Przeglądy w Kato są the best. Pojechałem zrobić przegląd na hak w kamperze, poza wjazdem na stacje i sprawdzeniem tabliczki znamionowej auta diagnosta nie zrobił nic. Wziął 3dychy i po pol h przyjemniej rozmowy o zaniżonym DMC mnie pościł wolno :-p
jaawor - |4 Lis 2023|, 2023 15:09

Nadchodzą strefy czystego transportu.
Zaczynam zastanawiać się nad zdemontowaniem LPG i próba przerejestrowania skorupy na żółte blachy. Czy ktoś na forum próbował zarejestrować jako zabytek MK3?

ford2fast - |5 Lis 2023|, 2023 18:59

jaawor napisał/a:
Nadchodzą strefy czystego transportu.
Zaczynam zastanawiać się nad zdemontowaniem LPG i próba przerejestrowania skorupy na żółte blachy. Czy ktoś na forum próbował zarejestrować jako zabytek MK3?

Jeszcze musisz 3 lata zaczekać

jaawor - |5 Lis 2023|, 2023 21:15

Dlaczego? W dolnośląskim jest 25 lat.
WieSiu - |6 Lis 2023|, 2023 09:46

jaawor napisał/a:
Dlaczego? W dolnośląskim jest 25 lat.


pewny jesteś ?

jaawor - |8 Lis 2023|, 2023 22:04

WieSiu napisał/a:
jaawor napisał/a:
Dlaczego? W dolnośląskim jest 25 lat.


pewny jesteś ?


Nie. Czy możesz podać 'podstawę prawną' która to określa? Bez ironii, cynizmu. Po prostu przeczytałbym ją.

Aro - |8 Lis 2023|, 2023 23:45

jaawor napisał/a:
Czy możesz podać 'podstawę prawną' która to określa?

Coś mi się wydaje, że jak zwykle w tym kraju - przepis przepisem a urzędasy robią swoje.
Ostatni przykład - taki nie związany z tematem ale obrazuje co odwalają urzędasy.
Płaciłem akcyzę za sprowadzone jeździdło. Gdybym podał miejsce zamieszkania np. Ciechanów zapłaciłbym 3800, ale że jestem z bogatego :P Podlasia - UC w Łomży naliczył mi 5200.
A wydawałoby się, że prawo podatkowe jest w naszym pięknym kraju wszędzie takie samo :evil:

WieSiu - |12 Lis 2023|, 2023 10:37

jaawor, chciałbym wiedzieć jak jest na prawdę. Wiem tylko że jakiś syf się zrobił, przepis sobie a rzeczywistość sobie. Jeśli rzeczywiście się dalej 25-latka zarejestrować to chętnie bym to zrobił :) bo ostatnio to o pomysłach na 35 i więcej słyszałem.
Aro - |12 Lis 2023|, 2023 15:43

WieSiu napisał/a:
o pomysłach na 35 i więcej słyszałem
u mnie coś przebąkiwali o 30, ale granat ma 32 więc spoko :P
ford2fast - |14 Lis 2023|, 2023 23:24

WieSiu napisał/a:
jaawor, chciałbym wiedzieć jak jest na prawdę. Wiem tylko że jakiś syf się zrobił, przepis sobie a rzeczywistość sobie. Jeśli rzeczywiście się dalej 25-latka zarejestrować to chętnie bym to zrobił :) bo ostatnio to o pomysłach na 35 i więcej słyszałem.

Konserwator wojewódzki decyduje

jaawor - |16 Lis 2023|, 2023 22:02

Czy w takim razie ktoś zna ilość wyprodukowanych MK3? W głowie mam wartość 88k, ale obecnie nie jestem w stanie tego potwierdzić wiarygodnymi informacjami.
Kamil_Scorpio_ - |24 Lis 2023|, 2023 08:16

Na forum jest jeden wieloryb na zabytkowych blachach, więc jakoś się da.
bingo - |26 Lis 2023|, 2023 20:32

Z tego co pamiętam, przy 25 trzeba sie nieco napocić, by udowodnić, że jest to specjalny pojazd / stan / wersja Od 35 nie ma już żadnego znaczenia, rejestrują jak leci.
Gruber - |1 Gru 2023|, 2023 19:49

W mazowieckim nie ma opcji rejestracji na żółte poniżej 35 lat. Przykład z autopsji - Mercedes A124. Powiem więcej. Konserwa poszedł na ostrą wojnę z ludźmi i prawie nic nie puszcza, nawet ponad 35 lat. Jak jest w innych województwach - nie wiem.
ford2fast - |2 Gru 2023|, 2023 20:51

Gruber napisał/a:
W mazowieckim nie ma opcji rejestracji na żółte poniżej 35 lat. Przykład z autopsji - Mercedes A124. Powiem więcej. Konserwa poszedł na ostrą wojnę z ludźmi i prawie nic nie puszcza, nawet ponad 35 lat. Jak jest w innych województwach - nie wiem.

Może zarejestrować na zabytek w innym województwie i przerejestrować ? :)

Marek - |8 Gru 2023|, 2023 22:12

W moim przypadku 3 lata temu, na śląsku się nie dało zarejestrować, więc ogarnąłem to przez Wrocław gdzie nie było żadnego problemu :) trzeba tylko podać adres korespondencyjny w województwie gdzie zgłaszasz na zabytek, a rejestrujesz u ciebie :) szwagier zarejestrował CLK z 2003 więc tylko kwestia urzędnika no i wyjątkowości auta.
rafalski - |9 Gru 2023|, 2023 12:26

Czy byłby ktoś na tyle uprzejmy żeby udostępnić białą kartę użytą przy rejestracji scorpio?
Maross - |9 Gru 2023|, 2023 14:44

rafalski, mam gdzieś skany jedynki Julka,szukać?
rafalski - |9 Gru 2023|, 2023 15:26

Poproszę. Mam nadzieję, że Julek nie ma nic przeciwko.
bingo - |9 Gru 2023|, 2023 16:04

Maross napisał/a:
rafalski, mam gdzieś skany jedynki Julka,szukać?
też bym poprosił.
Julek - |18 Gru 2023|, 2023 15:17

Maross, znalazłeś, o jak nie to poszukam u siebie :)
rafalski - |19 Gru 2023|, 2023 21:27

Znalazł i podzielił się. Przeczytałem, a teraz pora żeby się zmobilizować i ogarnąć temat. Chciałem TP zrobić w 2023, ale żucie zweryfikowało moje plany.
Maross - |20 Gru 2023|, 2023 17:41

bingo, przepraszam, zapomniałem o Tobie, podaj adres mail to Ci wyślę , coś kopiowanie adresu z prawego przycisku nie działa jak kiedyś...
Julek - |21 Gru 2023|, 2023 11:52

Działajcie, póki znów wieku nie podniosą, podobno w mazowieckim jest już minimum 35 lat :D
Maross - |21 Gru 2023|, 2023 14:28

Julek, za dużo Baleronów i Polonezów Caro porejestrowali to macie :P
lukas2 - |22 Gru 2023|, 2023 22:17

Jakby co to mogę użyczyć swój komplet od mk2 dohc... wszystko co potrzebne do konserwatora jak i na przegląd
Maross - |22 Gru 2023|, 2023 23:50

lukas2, Ty napewno masz pełniejsze niż Julek ;)
bingo - |23 Gru 2023|, 2023 17:43

Maross napisał/a:
bingo, przepraszam, zapomniałem o Tobie, podaj adres mail to Ci wyślę , coś kopiowanie adresu z prawego przycisku nie działa jak kiedyś...
od zawsze taki sam ;-P : [email protected]
Z góry dziękuję.

[ Dodano: |23 Gru 2023|, 2023 17:45 ]
lukas2 napisał/a:
Jakby co to mogę użyczyć swój komplet od mk2 dohc... wszystko co potrzebne do konserwatora jak i na przegląd
też może się przydać.
właśnie się kapłem, że ja mogę już dwie skorupy tak rejestrować.

Maross - |24 Gru 2023|, 2023 09:33

bingo, poszło :)
rafalski - |25 Gru 2023|, 2023 17:27

lukas2 napisał/a:
Jakby co to mogę użyczyć swój komplet od mk2 dohc... wszystko co potrzebne do konserwatora jak i na przegląd

To ja poproszę na: [email protected]

lukas2 - |26 Gru 2023|, 2023 14:11

Wrócę z wyjazdu w piątek to w sobotę wyślę
bingo - |30 Gru 2023|, 2023 14:13

Maross napisał/a:
bingo, poszło :)

Wielkie dzięki, dostałem

[ Dodano: |30 Gru 2023|, 2023 14:14 ]
lukas2 napisał/a:
Wrócę z wyjazdu w piątek to w sobotę wyślę

OK, z góry dziękuję


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group