Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Ogólne - Przegląd po nowemu!

MarcinQ - |13 Lis 2017|, 2017 11:41
Temat postu: Przegląd po nowemu!
Dziś byłem na przeglądzie. Mój MK3 był pierwszym pojazdem (w tej stacji) badanym wg. nowych przepisów. Przeszedł celująco - co mnie najbardziej ucieszyło, to to, że sprawność amorów jest niewiele poniżej 70% ! Huraaaaa!
DANEK1403 - |13 Lis 2017|, 2017 13:29

w większości w polsce system nie działa
kat - |13 Lis 2017|, 2017 15:15

wiekszosc z was chyba tego po prostu nie pamieta,ale na poczatku lat 90 płaciło sie przed wjazdem na przegląd,tylko nie bylo wpisu w ewidencje.Wiec w razie czego delikwent ,któremu auto nie przeszlo przeglądu jechał dalej do kolesia,znajomego itp,płacił drugi raz i podbijał pieczęć.Obecnie ta druga opcja nie przejdzie,bo podgląd od razu widoczny,ale z opłatami to zadna nowosc.
sobolaqe - |13 Lis 2017|, 2017 15:44

nadal uwazam ze walki beda robic i dopuszczac do ruchu trupy ktore nie powinny wyjechac na ulice.
obym sie mylil ale jestem sceptyczny czy te zmiany przyniosa wielka zmiane

pablo19 - |14 Lis 2017|, 2017 00:49

Jakieś zmiany, poza płaceniem weszły?
kat - |14 Lis 2017|, 2017 07:55

od razu masz w cepiku wszystko,czyli jak masz cos uszkodzonego to wbijają w kompa i nie ma szans zeby pojechac na inna stacje,bo moze tam przejdzie
DANEK1403 - |14 Lis 2017|, 2017 09:34

Według dzisiejszych danych auta mamy w bardzo dobrym stanie
sobolaqe - |14 Lis 2017|, 2017 10:33

kat napisał/a:
od razu masz w cepiku wszystko,czyli jak masz cos uszkodzonego to wbijają w kompa i nie ma szans zeby pojechac na inna stacje,bo moze tam przejdzie


a) masz diagnoste ktory pusci samochod z tym co uszkodzone(tak jak robia teraz)
b) jak Ci nie przejdzie w jednej stacji to wtedy szukasz innej gdzie przymkna oko i potwierdza ze wszystko jest OK

Tu sie musi cos wiecej zmienic niz tylko placenie wczesniej + ewidencja w Cepiku(to akurat jest fajne ze takie dane beda)

[ Dodano: |14 Lis 2017|, 2017 10:35 ]
DANEK1403 napisał/a:
Według dzisiejszych danych auta mamy w bardzo dobrym stanie


Jesli mowisz o danych ile samochodow nie przechodzi przegladow to nie sa to dane obiektywne :-d
Jak by prowadzili przeglady rzetelnie i odrzucali samochody z usterkami to by statystyki wygladaly zupelnie inaczej.

Niestety tak to wyglada

kat - |14 Lis 2017|, 2017 10:49

sobolaqe napisał/a:

b) jak Ci nie przejdzie w jednej stacji to wtedy szukasz innej gdzie przymkna oko i potwierdza ze wszystko jest OK


jak diagnosta wrzuci w cepik jakie są uszkodzenia to zapomnij o innej stacji,bo kazda inna będzie juz to widziała
musisz przyjechac na tą samą z naprawionym danym uszkodzeniem i zapłacic za przeglad tegoz uszkodzenia
masz na to okreslony czas,bo inaczej zrobisz sobie kolejny w pełni płatny przegląd

kiedys mozna bylo szukac innej stacji,w tym wypadku juz nie

sobolaqe - |14 Lis 2017|, 2017 11:04

kat napisał/a:

jak diagnosta wrzuci w cepik jakie są uszkodzenia to zapomnij o innej stacji,bo kazda inna będzie juz to widziała
musisz przyjechac na tą samą z naprawionym danym uszkodzeniem i zapłacic za przeglad tegoz uszkodzenia
masz na to okreslony czas,bo inaczej zrobisz sobie kolejny w pełni płatny przegląd


aaa no tak zapomnialem ze teraz musi jechac na ta sama stacje :-d
ma na to chyba 14 dni a pozniej w pelni platny przeglad. To moze sie juz nie wszystkim oplacac :-d

WieSiu - |14 Lis 2017|, 2017 11:07

ale bywaja tez przypadki,ze diagnosta może zle ocenić stan auta (nie wnikam jaki powód złej oceny,ale bywają takie przypadki) i następny sprawdzi ten element wpisany do cepik a okaze sie ze jest ok,to czemu ma nie zrobić przeglądu ?
Struna - |14 Lis 2017|, 2017 13:27

kat napisał/a:
musisz przyjechac na tą samą z naprawionym danym uszkodzeniem
gdzie tak jest zapisane, że musisz na tą samą ?
kat - |14 Lis 2017|, 2017 13:44

nie ma,ale mozna sie doczepic
mozna szukac innej i jezdzic niepotrzebnie

dla mnie logiczne,znalezli,jade zrobic,jade na ta samą i zamykam sprawe,a nie kombinuje

Maross - |14 Lis 2017|, 2017 14:50

Dokładnie tak jak Kat napisał ,prawo odwołania od decyzji zapewne również przysługuje ,bo znam takich diagnostów ,którzy uwalają auto za pierdoły
Ja po przeglądach zawsze wiem co ewentualnie muszę zrobić ,aby na następnym było OK ,Z Czerwonym już zapewne nie będę miał okazji ,a o Granatowego się nie boję

aviator - |14 Lis 2017|, 2017 16:59

Wprowadzić niemiecki tüv i wtedy się skończy kombinowanie i graty na drogach
DANEK1403 - |14 Lis 2017|, 2017 17:29

Niech dadzą najpierw godnie zarobić na te leprze auta
sobolaqe - |14 Lis 2017|, 2017 19:12

aviator napisał/a:
Wprowadzić niemiecki tüv i wtedy się skończy kombinowanie i graty na drogach


To wcale nie dziala tak fajnie jak sie powszechnie uwaza, szalu nie ma :)

U nas to niby taki wyznacznik jakosci i w ogole, bo targali zza odry samochody to sie fajnie mowilo ze TUV takie fajne :-d

[ Dodano: |14 Lis 2017|, 2017 19:14 ]
DANEK1403 napisał/a:
Niech dadzą najpierw godnie zarobić na te leprze auta


ale one nie musza byc lepsze tylko sprawne, samochod ktory ma przejsc przeglad nie musi spelniac wygorowanych wymagan tylko podstawowe gdzie wcale nie trzeba wydawac majatku zeby to osiagnac.

aviator - |14 Lis 2017|, 2017 20:44

Mieszkałem w D, robiłem kilka razy przegląd i nie jest tam tak łatwo, mechanicznie wszystko można naprawić ale jak masz rdzę na progach, podluznicach itd, to nie ma zmiłuj się i żadne maskowanie pianka tam nie przejdzie...
Wiadomo jest jeszcze "Turek" ale Ci handlują złomami na exportowym :)

rafalski - |15 Lis 2017|, 2017 19:16

Maross napisał/a:
bo znam takich diagnostów ,którzy uwalają auto za pierdoły

Raz się spierałem z jednym diagnostą bo wmawiał mi, że przyciemniłem sobie lampy tylne w mk2.
Nie wiedział, że są oryginalnie przydymione, a chciał błysnąć :)

Maross - |15 Lis 2017|, 2017 19:22

rafalski, miałem to samo ze straszakiem wiejskim :P
Jacek12 - |15 Lis 2017|, 2017 19:39

Nowe przepisy a zwyczaje i zachowanie to samo,zarobki te same,wszystko idzie obejść,znajomemu proponowali przegląd wstępny za 20zł co by określić czy przejdzie normalny przegląd nowy :) .
kat - |15 Lis 2017|, 2017 20:04

ja tak robie
na poltora/miesiąc przed przegladem jade na stacje i za te 20 zl sobie sprawdzam zawias i hamulce

sobolaqe - |15 Lis 2017|, 2017 21:31

Jacek12 napisał/a:
Nowe przepisy a zwyczaje i zachowanie to samo,zarobki te same,wszystko idzie obejść,znajomemu proponowali przegląd wstępny za 20zł co by określić czy przejdzie normalny przegląd nowy :) .


Czy przejdzie u nich czy przejdzie gdzie indziej ? :)
Bo to roznica, jesli 20 zl sprawdzasz co masz zrobic i to zrobisz to OK
Ale jesli zaplac 20 zl a powiemy Ci czy puscimy czy nie i szukaj innej stacji no to slabo :)

[ Dodano: |16 Lis 2017|, 2017 18:53 ]
4 dzien od wproadzenia nowego CEPIK'a i nadal ciezko zarejestrowac samochod :-d
Moze sie jutro uda

Srebrny - |23 Lis 2017|, 2017 10:09

Ja, być może nie pierwszy raz w życiu ;) wykazałem się przezornością i pojechałem zrobić przegląd 10 listopada. Znaczy w ostatnim dniu obowiązywania starych zasad i 6 dni przed upływem terminu badań mojego samochodu. Problemów brak :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group