Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Silnik + zasilanie paliwem - duża emisja spalin na benzynie i odczyt błędów

wakabajaszi - |2 Lis 2017|, 2017 15:38
Temat postu: duża emisja spalin na benzynie i odczyt błędów
Hej,

ostatnio zawitałem na okresowy przegląd i okazało się, że Skorupa emituje dużo syfu na benzynie (czuć było mocno). Podłączyliśmy u znajomego auto pod kompa i wyskoczyły następujące błędy:
- P1761 Osiągi elektrozaworu wybierania C
- P1131 Brak wyłączników HO2S11 - czujnik wskazuje mieszankę ubogą
- P0171 Zbyt uboga mieszanka, rząd 1

Ponoć wskaźnik działania sondy też nie wyglądał najlepiej.

I teraz pytanie - jak je interpretować i czy ma to związek z wysoką emisją spalin na benzynie? Sonda do wymiany? A jeśli nie - to co następne sprawdzać? Katalizator?

Pozdrawiam,
Waka

gt500 - |2 Lis 2017|, 2017 16:17

P1761 bład od elektrozaworu w skrzyni. przyczyn kilka chociażby sama wiązka od skrzyni :)
Pozostałe wskazują na sondę lambda lub pewnie grzałkę która już nie działa. Lub sama sonda wymęczona.

Ten pierwszy bład raczej nie ma wpływu na pracę silnika o ile dobrze kojarzę, pozostałe dwa tak.

wakabajaszi - |2 Lis 2017|, 2017 16:31

Co do tego P1761 - wiązka już była wymieniana rok temu przez jednego kolegę z forum, więc raczej odpada :) Skrzynia 2 lata temu miała przegląd i wymieniany olej - ponoć z nią wszystko OK. Coś innego? Od lat nie działa overdrive i w sumie jak przepatrzyłem forum to już kiedyś pisałem, że mam taki błąd, więc widocznie z nim jeżdżę cały czas.

Co do reszty - dzięki za sugestie. Może jeszcze ktoś coś zasugeruje.

Pozdr

Gucław - |2 Lis 2017|, 2017 17:42

pomyślcie logicznie chwilę ... . na tacji nie badają silnika w czasie jazdy więc błędy skrzyni olać . skoro nie ma pracy w pętli i jest uboga mieszanka to jest przyczyną takiego składu spalin . pamiętajmy że spalanie stechiometryczne zapewnia najniższą emisję szkodliwych substancji . wbrew pozorom ucieczka w stronę ubogiej mieszanki te emisje bardzo ostro wzrastają . w sumie bogata mieszanka nie robi takich problemów . Przyczyny różne : wiązka , może awaria wtrysku .

[ Dodano: |2 Lis 2017|, 2017 17:43 ]
czy ten problem występuje na PB i LPG czy tylko na LPG ? Błędy powracają ?

Grzałka przyśpiesza gotowość sondy do pracy .

wakabajaszi - |2 Lis 2017|, 2017 19:02

Tak jak wspominałem, wiązki robione wszystkie. Problem występuje tylko na PB.
Gucław - |2 Lis 2017|, 2017 19:36

uboga mieszanka , może być wtrysk zatkany , pompa paliwa umiera , filtr paliwa .
gt500 - |3 Lis 2017|, 2017 12:37

Po samym błędzie ani ja nie mam racji ani Ty gucław jak tak mamy patrzeć.

Bo ten sam błąd lack of switches 1131 będzie jak jest uwalona sonda, niemrawo pracuje, jak jest lewizna to na jałowych sonda będzie leżeć i zawsze wywala ten sam błąd.
Niestety trzeba sprawdzić resztę parametrów pracy jak i samą pracę sondy, czy wstaje jak si ęauto nagrzeje , jak i sama praca sondy.

sobolaqe - |3 Lis 2017|, 2017 15:44

Jak bys chcial to ja chyba mam gdzies jeszcze jakas sonde lambda z mojego 2,3
Pewnie lezy w piwnicy to moge za darmo oddac do testow bo widze ze z Krakowa jestes

Gucław - |3 Lis 2017|, 2017 17:57

Ale uboga mieszanka jest przyczyną takich spalin . Jakiś trop jest . Jeśli dzieje się to na PB tylko to sprawdzamy układ paliwowy PB .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group