Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektryka - Światła mk2

lukas2 - |30 Cze 2017|, 2017 22:38
Temat postu: Światła mk2
Coś się popierniczyło ze światłami w moim mk2.
Jak przekręcam kluczyk na zapłon na ułamek sekundy mignie kontrolka od halogenów, włączają się przednie mijania (mam dołożoną zworkę w dużym wtyku i przekaźnik w dużej skrzynce światła dzienne) . Po odpaleniu i z włącznikiem w pozycji zero świecą się tylko mijania z przodu, w pozycji postojowe normalnie tylko postojowe a w mijania tylko mijania i wszystko jest ok do momentu włączenia długich.... po ich włączeniu albo błyśnięciu tylko przygasa lewe światło mijania, żarzą się kierunki z lewej strony auta i delikatnie włącza się lewy halogen tak na 50% mocy, oczywiście kontrolka halogenów też się zapala i coś brzęczy za zegarami. Po wyłączeniu długich mijania wracają do normalnego działania ale nadal żarzy się kontrolka halo. Po włączeniu halogenów na pozycjach minimalnie zarżą się lewe kierunki, a po przekręceniu włącznika na mijania przy włączonych halogenach jest ten sam cyrk co przy włączeniu długich.
Poczyściłem dzisiaj masy, wymieniłem dużą skrzynkę (na poprzedniej było dokładnie to samo), podmieniałem włącznik i dalej cyrk.
Pozostało mi jeszcze przełącznik długich do podmiany.
Co tam sie dzieje?

YaKuZ - |1 Lip 2017|, 2017 10:38

Manetke podmien i zobacz.
Jankes - |1 Lip 2017|, 2017 10:52

Poddaj utylizacji :P

Dla mnie to mase gdzies stracil.

Jacek12 - |1 Lip 2017|, 2017 11:02

Tych skrzynek to pewny jesteś,rozbierałeś ich? podmień przekaźniki na próbę,poruszaj dobrze wiązką podłużnicy,może się coś zmieni.
lukas2 - |1 Lip 2017|, 2017 12:26

Jankes co raz powazniej myślę o utylizacji ;-)
Jacek skrzynki pewne na 100%
Yakuz chyba tylko manetka zostaje bo pomysły się kończą.
Mk2 masy świateł ma tylko za prawą lampą i na tylnym pasie... dobrze pamiętam?

[ Dodano: |1 Lip 2017|, 2017 16:18 ]
Manetka podmieniona i dalej to samo.... jakies pomysły (oprócz złomowania)

[ Dodano: |1 Lip 2017|, 2017 16:49 ]
Będzie żył :-)
Jankes miał rację. Masa jedna nie łączy a wyglądała na zdrową. Trzeba na nowo kabelek zarobić bo ktoś już tam grzebnął i dolutował uszko z kawałkiem kabla do wiązki świateł

Gucław - |2 Lip 2017|, 2017 11:28

Wyrok odrodzony na jakiś czas .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group