Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Nadwozie - Nie zamykaja sie tylnie lewe drzwi

Pablo 95Krk - |14 Maj 2017|, 2017 23:06
Temat postu: Nie zamykaja sie tylnie lewe drzwi
Mam problem z tylnimi drzwiami nie domykaj sie ale jak zamkne centralnym to ich sie nie otworzy ale szpara na 1,5 cm zostaje a zara za nimi siedzi moje dziecko :-P . Na co zwrócić uwagę przy rozbiórce ?
Aro - |14 Maj 2017|, 2017 23:54

Nie zaskakują na "drugi ząbek".
Sprawdzałeś jakimś śrubokrętem na otwartych drzwiach, czy w ogóle na dwa razy wskoczy?
Jeśli śrubokrętem wskoczy i siedzi to może regulacja bolca na słupku; jeżeli nie wskoczy - zamek w drzwiach do przeglądu.

Struna - |15 Maj 2017|, 2017 00:06

Cytat:
Jeśli śrubokrętem wskoczy i siedzi to może regulacja bolca na słupku
albo buda się zaczyna łamać
Pablo 95Krk - |15 Maj 2017|, 2017 00:13

Struna napisał/a:
Cytat:
Jeśli śrubokrętem wskoczy i siedzi to może regulacja bolca na słupku
albo buda się zaczyna łamać


:-) pewnie tak, trza na złom jechać... a nie reperować :-)

Aro - |15 Maj 2017|, 2017 00:16

Pablo 95Krk, serio? czy w jajo lecisz?
Pablo 95Krk - |15 Maj 2017|, 2017 00:21

Nie no nawiazuje do Struny wypowiedzi :-) . To drzwi przy których repeci moje 5 letnia córka, ciągnie za szybko jak ja otwieram drzwi, więc po kilka razy sie blokuja dziennie :-) to samo robi od srodka zamyka sobie i otwiera :-)) . Choc po przejechaniu tym złomem 160 tys pewnie do wymiany jest wszystko :-P . kwestia czasu :-) kiedy :-P
trzypion - |15 Maj 2017|, 2017 07:20

Pewnie zamek do wymiany. Godzinka roboty na luzie.
sobolaqe - |15 Maj 2017|, 2017 09:52

Pablo 95Krk napisał/a:
To drzwi przy których repeci moje 5 letnia córka, ciągnie za szybko jak ja otwieram drzwi, więc po kilka razy sie blokuja dziennie :-) to samo robi od srodka zamyka sobie i otwiera :-))


o ile mnie pamiec nie myli w mk3 jest blokada drzwi tylnych :)
To moze jej zablokuj mozliwosc otwierania od srodka i z glowy

Pablo 95Krk - |22 Maj 2017|, 2017 23:21

Byłem u jakiegoś speca to mi poluzował trochę śruby z tej części co jest przymocowana na "nadkolu" i jak teraz dociskam drzwi to zamek się zamyka tylko ta sprężyna/mechanizm to nie reaguje tak szybko jak przy zatrzaskowym zamykaniu tylko jak na zwolnionych obrotach i domyka się jak przytrzymam chwile drzwi dociśnięte :-) np. kolanem :-) . Ale nie wiem czy to cały zamek tam trzeba wymienić czy tylko jakąś część /sprężynę która pozwoli na zatrzaskowe zamykanie drzwi...

[ Dodano: |22 Maj 2017|, 2017 23:24 ]
sobolaqe napisał/a:
Pablo 95Krk napisał/a:
To drzwi przy których repeci moje 5 letnia córka, ciągnie za szybko jak ja otwieram drzwi, więc po kilka razy sie blokuja dziennie :-) to samo robi od srodka zamyka sobie i otwiera :-))


o ile mnie pamiec nie myli w mk3 jest blokada drzwi tylnych :)
To moze jej zablokuj mozliwosc otwierania od srodka i z glowy


Cały czas tak miałem. Blokada rodzicielska jest ciągle tam włączona od 3 lat a i tak będzie repecić chociaż wie że nie da rady otworzyć :-))

Struna - |23 Maj 2017|, 2017 10:07

Pablo 95Krk napisał/a:
Byłem u jakiegoś speca to mi poluzował trochę śruby z tej części co jest przymocowana na "nadkolu"
no - czyli to co pisałem wcześniej okazuje się całkiem prawdziwe.
Pablo 95Krk - |23 Maj 2017|, 2017 12:20

Struna napisał/a:
Pablo 95Krk napisał/a:
Byłem u jakiegoś speca to mi poluzował trochę śruby z tej części co jest przymocowana na "nadkolu"
no - czyli to co pisałem wcześniej okazuje się całkiem prawdziwe.


No możliwe zobaczymy jak włożę nową uzywke wkładkę do zamka. Czy jak dokręci to będzie chulać jak wcześniej. Póki co jest jedna śruba odkręcona lekko bo druga zachodziła obawa,że moze sie ukręcić. Raczej wyglada,że to winna jakiegoś mechanizmu wewnatrz zamka niz budy ale przecież to ma 22 lata i od 8 lat nie widziało garazu.

Aro - |23 Maj 2017|, 2017 17:14

Pablo 95Krk napisał/a:
tylko ta sprężyna/mechanizm to nie reaguje tak szybko jak przy zatrzaskowym zamykaniu
Tak jak pisałem na początku - ja bym wyjął i umył zamek. Tam jest pewnie syfu od pyty jeszcze polepionego różnymi WD40. Dlatego to ta sprężyna ledwo odbija.
Która wkładka?

Pablo 95Krk - |23 Maj 2017|, 2017 18:33

Nie wiem która zamówiłem cały zamek używkę od Jankesa bym robota nie poszła na marne jak się okaże, że coś trzeba zamawiać ori w sklepie forda ;-P...

[ Dodano: |26 Maj 2017|, 2017 11:18 ]
No po wymianie wkładki wszystko gra i buczy :-) ...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group