Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Skrzynia biegów + przeniesienie napędu - ASB trochę nie jedzie.

PiotrekGran - |20 Kwi 2017|, 2017 18:23
Temat postu: ASB trochę nie jedzie.
Mógłbym siedzieć przed komputerem kilka godzin ale mam Was.
Ostatnio, może w przeciągu miesiąca kilka razy zdarzyło się tak, ze na zimnym silniku, po wyjechaniu na wstecznym do ulicy i po wrzuceniu D nie było reakcji, dopiero przewajchowanie pomagało i dało się ruszyć, dwa razy miałem też tak, ze tylko po delikatnym dodaniu gazu zaczęło jechać.

Na co rzucić okiem ? Dzieje się tylko to, i tylko wtedy gdy silnik(skrzynia) jest zimny po nocy.

VIK - |20 Kwi 2017|, 2017 18:28

a olej jest? :)
PiotrekGran - |20 Kwi 2017|, 2017 21:18

Jest. Poziom na max, kolor i zapach ok ;)
VIK - |20 Kwi 2017|, 2017 21:44

no to wymiana na manual :)
Boni - |20 Kwi 2017|, 2017 23:38

Albo konwerter zdycha ogólnie (wymiana na jakiś "dobry" albo regenerowany) albo przecieki wewnętrzne w skrzyni, od płyty przez siłowniki po jakiś ostatni duperel. Żeby mieć pewność, należałoby remont "po całości" zrobić, a to się raczej nie opłaci.

Z rzeczy w miarę prostych i "po taniości" bo "z zewnątrz", jakby mi strasznie zależało (jak kiedyś w Explo św. pamięci), zacząłbym od wyrwania i "przebadania" tłoków taśm, potem płyta (w sensie rozebranie w drobny mak, wymiana uszczelek na zaworkach, i uszczelki pod płytą). Ale w cossie o ile pamiętam dostęp do tłoków jest raczej kiepski (wydech po drodze?), no i żadnej gwarancji nie ma, że po wsadzeniu ideolo tłoków, dopieszczeniu płyty itd. będzie lepiej. Bo może to jednak konwerter. A po wymianie konwertera, że będzie lepiej. Bo to jednak pompa oleju zdycha albo któreś uszczelnienie któregoś sprzęgła, głęboko w skrzyni itp.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group