Ford Scorpio Team
Forum mi³o¶ników samochodu marki Ford Scorpio

Silnik + przeniesienie napêdu - Ró¿nice miêdzy ch³odnicami - ch³odnice - ch³odnica

kat - |3 Kwi 2017|, 2017 07:12
Temat postu: Ró¿nice miêdzy ch³odnicami - ch³odnice - ch³odnica
Chlodnica z 2,0 OHC pasuje tylko do 2,0 OHC,nie ma mo¿liwo¶ci zastosowania jej w 12v czy DOHC,maj± króæce po przeciwnych stronach

Ch³odnica z DOHC pasuje zamiennie do 12V,s± identyczne
Ch³odnica z DOHC i 12V pasuje równie¿ zamiennie do BOA ,w tym wypadku trzeba wymieniæ doln± os³onê visco na tak± z 12v
Ch³odnica z BOA pasuje do DOHC i 12V ( do zamiany dolna os³ona visco) ch³odnica z BOA jest wy¿sza o ok 1,5
Ch³odnica z 2,8 pasuje zamiennie do 2,9 12v ,ale do zamiany dolna os³ona wisco,bo ch³odnica z 2,8 jest wy¿sza o ok 1,5 cm
Ch³odnica z 2,8 mo¿e byæ zastosowana zamiennie do DOHC,ale bêdzie problem z osadzeniem wentyli gdy¿ fabrycznie z 2,8 nie ma ³apek mocuj±cych obudowê wentyla,zatem rze¼ba,wszystkie ch³odnice DOHC i 12V te ³apki posiadaj±
Ch³odnica z BOB pasuje do BOB,posiada dodatkowy króciec przelewowy.

Ch³odnice DOHC ,12V z mk3 s± zamiennie z mk1/2.Przy zamianie z mk3 przek³adamy je w ca³o¶ci z dolnymi gumkami i przelotkami,to samo na odwrót

Do tego dochodzi ASB i klima.
Wszystkie 12V i BOA mk1/2 z klim± maj± wej¶cie( gwint w obudowie) na dodatkowy w³±cznik wentyla,który to wentyl znajduje siê na skraplaczu.Tego gwintu w obudowie nie posiada ch³odnica mk3 za wyj±tkiem ch³odnicy z 12V.
Przy zastosowaniu takiej ch³odnicy z miejscem na w³±cznik do auta bezklimowego w to miejsce wkrêcamy za¶lepkê lub jako za¶lepkê dajemy stary w³±cznik o odpowiednim gwincie.
W przypadku DOHC do 03.93 ch³odnice równie¿ mia³y miejsce na w³±cznik dodatkowego wentyla,który by³ na skraplaczu.
Od 03.93 tego miejsca na w³±cznik juz nie ma,nie ma tez dodatkowego wentyla,a sch³adzanie skraplacza wykonuj± elektryczne wentyle ch³odnicy tak samo jak w mk3.

Nie pisze o 2,5,bo nie wiem i nigdy mnie to nawet nie zainteresowa³o,ale te ch³odnice s± równie¿ dostêpne


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group