Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Ogólne - BOA - na ciepło ciężko zapala

jaroz - |14 Lut 2017|, 2017 17:56
Temat postu: BOA - na ciepło ciężko zapala
Witam i od razu pytam, co się dzieje, że BOA nie pali na ciepło?
Generalnie jest tak, że na zimno zapala na dotyk, i chodzi równo, chociaż obroty to 1800 obr./min. (tak jakby na ssaniu latał). I wtryski (wyjęte) leją, wręcz siurają :)
Gdyby go tak zostawić, to będzie chodził tak długo jak sobie życzymy.
Jednak wyłączony już zagrzany, sprawia że bardzo trudno go zapalić. W końcu jak chwyci to obroty skaczą od razu ponad 4000 obr./min. silnik chodzi nierówno, krztusi się, jakby wypadały telefony.
Zrobione:
-EBJ wyczyszczony,
-czujnik temp. silnika wymieniony,
-czujnik temp. powietrza w kolektorze wymieniony,
-czujnik wału korbowego podmieniony (obydwa pomierzone, działają),
-świece nowe

Po konsultacjach ze znawcą, może być walnięty moduł zapłonowy, ew. wiązka silnika.
Macie jakieś pomysły, np. EGR?
Forum przeryte, ale nic wskazującego nie ma.

Julek - |14 Lut 2017|, 2017 18:34

Czy układ dolotowy jest na pewno szczelny (tzn po zatkaniu dolotu ręką, auto gaśnie)
YaKuZ - |14 Lut 2017|, 2017 18:42

Przepustnicy nie masz podpartej?
jaroz - |14 Lut 2017|, 2017 18:56

Julek, ponoć szczelny, ale zapytam, bo zaraz tam jadę. W miejsce wtrysków LPG wkręcone na klej śruby imbusowe, węże nowe silikonowe.
YaKuZ napisał/a:
Przepustnicy nie masz podpartej?
Tam nie kręcili. Wydaje mi się, że wyższe obroty sa pochodną tego, że wtryski leją wręcz beną. A co do grzebania, to grzebali przy śrubie regulacyjnej, która jest fabrycznie zaślepiona i połówkę ułamali, ale zarzekali się, że raczej jej nie przekręcili... :(
Julek - |14 Lut 2017|, 2017 18:59

Dla mnie za dużo powietrza. Ssie EGRem/okolicami, albo kolektorem. Dlatego leje wachą na potęgę - masz tu skutek, nie przyczynę

Nie "pytaj" tyko żądaj porządnego poskładania, co Cię to obchodzi wszystko. Po co kręcili śrubą regulacyjną przepustnicy??????

Odpalić, zatkać dolot - jak zgaśnie to jest nieźle. Popsikać plakiem w podejrzanych okolicach na odpalonym. Jak obroty rosną - jest winowajca.

jaroz - |14 Lut 2017|, 2017 19:03

Julek, ponoć psikali wszędzie plackiem...
Julek napisał/a:
Po co kręcili śrubą regulacyjną przepustnicy??????
to samo ich pytałem! Ale twierdzą, że nie ruszyła się, aż ułamała się. Nie mam do nich sił :(
Julek napisał/a:
Dlatego leje wachą na potęgę - masz tu skutek, nie przyczynę
to ja wiem :(
Julek - |14 Lut 2017|, 2017 19:08

jaroz, co Ci powiem to Ci powiem, takie objawy to wróżenie z fusów, skoro mechanik zamiast samodzielnie porządnie złożyć motor informuje klienta, o tym że nie działa poprawnie - to już śmierdzi na kilometr, płaciłeś im?

Ja bym sobie głowy nie zawracał - usługa ma być wykonana - a w jaki sposób... co Cię to obchodzi? drążąc samemu i próbując im pomóc - dajesz przyzwolenie na niejako przerzucenie na Ciebie odpowiedzialności za indolencję speca. Przecież to może być wszystko - wiązka, zamienione piny, źle złożony rozrząd - no wszystko....

gufer-posepny - |14 Lut 2017|, 2017 19:16

Odepnij EBJ .. czy coś się zmieni . Zobacz czy przepustnica zamknięta . Wtryski mogły się zapiec temu leją ale żeby miał obroty to i powietrza potrzebuje . Kolektor ma jedną nakrętkę poza śrubami na taki oring uszczelniajacy ale żeby od tego dostał 1800 obr to nie sądzę . Sprawdzić ciśnienie paliwa na listwie - może za wysokie to wtryski leją . EGR- zatkać . aczkolwiek . nim idą spaliny bez tlenu to nie podniesie obrotów a wręcz zgaśnie . Może TPS padł . Pomierzyć trza obadać . Może EBJ zakleszczył się .
jaroz - |14 Lut 2017|, 2017 19:29

Julek, masz absolutną rację, tylko mnie już trafia, stąd staram się dociec co i jak, bo rok już mija, aż wnętrze pokrył nalot brzydki :(
gufer-posepny napisał/a:
Odepnij EBJ .. czy coś się zmieni
gaśnie.
gufer-posepny napisał/a:
Sprawdzić ciśnienie paliwa na listwie - może za wysokie to wtryski leją
regulator jest nowy, więc jak to? Prędzej stawiałbym na to:
gufer-posepny napisał/a:
Wtryski mogły się zapiec temu leją
. Wlać coś do czyszczenia?
gufer-posepny napisał/a:
EGR- zatkać
zaślepili.
gufer-posepny napisał/a:
Może TPS padł
tak sam z siebie? To nie to..
gufer-posepny napisał/a:
Może EBJ zakleszczył się
rozebrałem, wyczyściłem i wszystko tam bez oporu chodzi.

Jest ktoś z Poznania, okolic, który mi podłączy OBD i naprowadzi? Bo faktycznie takie szukanie, to jest do niczego...

PiotrekGran - |14 Lut 2017|, 2017 19:38

OBD :)-:
kat - |14 Lut 2017|, 2017 19:40

bardzo do niczego jak chce OBD podpinac
YaKuZ - |14 Lut 2017|, 2017 19:51

Jaroz nie kombinuj , rob jak chlopaki mowia. A ebjota podmien chociazby na inny i sprawdz. Wezyk pod kolektorem ? Dla mnie lewizna jakas.
VIK - |14 Lut 2017|, 2017 19:54

odpiac wszystkie czujniki poza wałem i edisem i odpalić
i sprawdzić błędy :)

jaroz - |14 Lut 2017|, 2017 20:58

YaKuZ, podmień? Nie mam skąd. Zamiennik 200zł On dotąd działał doskonale :)
YaKuZ napisał/a:
Wezyk pod kolektorem ?
Wszystkie nowe :D
VIK, ale co mi to da? Skoro odepnę, to wyskoczy jako błąd. Więc co mi po tym? Dobrze myślę?

VIK - |14 Lut 2017|, 2017 22:19

Ja nie wiem, nie znam się, tak se pi...lę tylko :)
trzypion - |14 Lut 2017|, 2017 22:31

Jaroz napisał/a:

gufer-posepny napisał/a:
Sprawdzić ciśnienie paliwa na listwie - może za wysokie to wtryski leją
regulator jest nowy, więc jak to?


Nowy <> sprawny. Sprawdź ciśnienie.

Jaroz napisał/a:
Jest ktoś z Poznania, okolic, który mi podłączy OBD i naprowadzi? Bo faktycznie takie szukanie, to jest do niczego...

OBD? Czy mi się wydaje, czy jednak masz EEC-IV, a nie V?

[ Dodano: |14 Lut 2017|, 2017 22:32 ]
jaroz napisał/a:

VIK, ale co mi to da? Skoro odepnę, to wyskoczy jako błąd. Więc co mi po tym? Dobrze myślę?


Tak samo dobrze, jak o OBD...

Struna - |14 Lut 2017|, 2017 23:35

jaroz napisał/a:
wtryski (wyjęte) leją, wręcz siurają

Toż przecież w pytaniu od razu odpowiedź zawarłeś...

YaKuZ - |15 Lut 2017|, 2017 00:02

http://www.szarbia.com/in...&pkat2=0&id=142

Jaroz masz pigułe wiedzy i nie dziekuj :)

jaroz - |15 Lut 2017|, 2017 00:15

VIK napisał/a:
tak se pi...lę tylko
to tak dalej, tylko napisz więcej :D
VIK - |15 Lut 2017|, 2017 07:29

Ty napisz co wyszło :)
gufer-posepny - |15 Lut 2017|, 2017 07:56

pytanie czy wtryski leją ciągiem czyli cały czas czy dużymi dawkami . wstępnie poodpinać wtyczki i będzie wiadomo czy wogóle trzymają ciśnienie .
VIK - |15 Lut 2017|, 2017 08:09

Mogą przepuszczać :)
Kamil_Scorpio_ - |15 Lut 2017|, 2017 12:14

daj te wtryski do regeneracji, albo kup od chłopaków z capri forum i tyle. Jak będziesz grzeczny to kumpel z okolic białego ma boa silnik na części, które nie widziało LPG.
jaroz - |15 Lut 2017|, 2017 19:43

Czekajta,czekajta, dopiero do domu zlądowałem. Najpierw bierę "pigułkę" od Yakuza, a potem uzbrojony w "OBD" :D pojadę do Forda (mając listę zaleceń od Was Panowie :) ). Może jutro się uda do południa. Wtedy wieczorem zdam relację.
gufer-posepny - |15 Lut 2017|, 2017 19:47

chyba diodowe obd
jaroz - |15 Lut 2017|, 2017 19:56

gufer-posepny, jakoś tak :) Chyba, że da się żarówką. Poczytam, zobaczę :)
trzypion - |15 Lut 2017|, 2017 22:55

Da się żarówką, 5W pociągnie, aczkolwiek dioda ładniej mruga.
jaroz - |15 Lut 2017|, 2017 23:05

Jużem jest gotowy na jutrzejsze błyskanie :)

[ Dodano: |16 Lut 2017|, 2017 14:49 ]
Edit: z przyczyn ode mnie niezależnych OBaDywanie BOA muszę przełożyć na jutro...
Aczkolwiek lista sugestii i sprzęt - gotowe czekają :D

VIK - |21 Lut 2017|, 2017 16:20

Jutro za nami i cóżeś wymrugał?
jaroz - |21 Lut 2017|, 2017 17:50

Drogi Wiktorze, zdaję sobie sprawę, że za nami :) I tylko czekałem, aż ktoś mi przypomni :P Jednak nie mam kiedy, od tych kilku dni dotrzeć do kosy. Zaplanowałem więc akcję na sobotę, bo jak na razie wszystkie znaki na niebie wskazują, że nic w sobotę nie zakłóci randki z kosą. Tak dzisiaj ustaliłem z mechanikiem. Zamówiłem również czytnik do błędów - http://www.diagnostyka-sa...-1985-1996,p,36 - dziękuję Kat :) Także myślę, że w sobotę wreszcie tajemnica się rozwiąże.
PS. Mechanik miał identyczne objawy przy Seicento - wymiana kompa załatwiła sprawę od ręki. Może to jest dobry kierunek? Zobaczymy.

kat - |21 Lut 2017|, 2017 17:53

jaroz napisał/a:
Zamówiłem również czytnik do błędów - http://www.diagnostyka-sa...-1985-1996,p,36 - dziękuję Kat :) Także myślę, że w sobotę wreszcie tajemnica się rozwiąże.

wstawilem to w sb dla jaj,nie przypuszczalem,ze ktos kupi diode za 2,5 zl w cenie 50 zl

gufer-posepny - |21 Lut 2017|, 2017 17:59

jak można Cip Resistor kupić za 150 zł to już nic mnie nie zdziwi .
YaKuZ - |21 Lut 2017|, 2017 19:15

jaroz napisał/a:
PS. Mechanik miał identyczne objawy przy Seicento - wymiana kompa załatwiła sprawę od ręki. Może to jest dobry kierunek? Zobaczymy.


spoko tylko komp do seja nie kosztuje 500 zeta :P

Maross - |21 Lut 2017|, 2017 19:17

YaKuZ napisał/a:
jaroz napisał/a:
PS. Mechanik miał identyczne objawy przy Seicento - wymiana kompa załatwiła sprawę od ręki. Może to jest dobry kierunek? Zobaczymy.


spoko tylko komp do seja nie kosztuje 500 zeta :P

ale może spasuje do BOA , jak jest taki twardy jak reszta samovchodu co bejki z BORu taranuje :P to akuratnie :):

aviator - |21 Lut 2017|, 2017 20:06

Moj mechanik we wsi naprawił kiedys malucha i Ursusa, to z bobem tez sobie poradzi :-p
A na powaznie Jaroz, to wymigaj sobie te błędy i moze czas najwyższy zmienić mechanika lub zaczac naprawiać samemu? Z taka wiedza i pomocą z forum, dasz rade ze wszystkim :) a jak chcesz zareklamować usługę to reklamuj i nie naprowadzaj, nie pouczaj, bo pozniej bedzie na Ciebie.

jaroz - |21 Lut 2017|, 2017 20:08

kat, liczyć umiem. I gdyby tylko o kwoty chodziło, to oczywistym byłoby, że nie kupię. Bardziej patrzę na stronę praktyczną - odpowiednio zmontowane, więc trwałe, estetyczne. I skoro będzie w skrzynce, to będzie przydatne wielokrotnie. Tyle w temacie.
YaKuZ, nie wiem ile kosztuje, ale sądzę, że po wybłyskaniu będę wiedział czy EEC, czy może tylko coś za złotówkę siadło :D

kat - |21 Lut 2017|, 2017 20:09

moze sie głupio zapytam,ale ile lat masz to scorpio??
jaroz - |21 Lut 2017|, 2017 20:11

aviator napisał/a:
wymigaj sobie te błędy i moze czas najwyższy zmienić mechanika lub zaczac naprawiać samemu?
po to zakupiłem czytnik :)
aviator napisał/a:
a jak chcesz zareklamować usługę to reklamuj
właśnie dzisiaj w tym temacie uświadomiłem pana mechanika, że to jego zadanie szukać, bo w końcu on masz szyld "Mechanika Pojazdowa", a nie ja.

[ Dodano: |21 Lut 2017|, 2017 20:12 ]
kat, wiem co chcesz napisać :) To nie ma znaczenia ile mam, ok?

kat - |21 Lut 2017|, 2017 20:26

czytnik jednoJarozowego uzytku
podziwiam Cie ,naprawde ,równiez za cierpliwosc to tego pływaka w kajaku co sie mechanikiem zowie i sam powinien dawno ta pieprzoną zarowka wyblyskac te błedy,roboty ma na 3 minuty dokładnie
i za próbe udowadniania,ze jest inaczej niz jest
dawno mnie by szlag trafil nagły

jaroz - |21 Lut 2017|, 2017 20:35

Dawno chciałem mieć, więc jest okazja, czyż nie? W sobotę mam czas i możliwości, nie przeskoczę braku czasu, a wieczorem mechanik zamknięty :)
Co do mechanika, to już pisałem, że dziś powiedziałem mu co o tym sądzę i że oczekuję właściwego podejścia do tematu. Muszę pisać dwa razy?

WieSiu - |21 Lut 2017|, 2017 20:44

Ciekawe urządzenie, dioda z przełącznikiem i kabelki w pudełku w cenie ELMa :)
trzypion - |21 Lut 2017|, 2017 21:57

jaroz napisał/a:

PS. Mechanik miał identyczne objawy przy Seicento - wymiana kompa załatwiła sprawę od ręki. Może to jest dobry kierunek? Zobaczymy.

Tak, wsadź kompa od seja. Na pewno to właściwy kierunek...

jaroz - |21 Lut 2017|, 2017 22:18

Yyyyy, że jak? :shock:
lukas2 - |22 Lut 2017|, 2017 00:47

Jaroz chłopie takich czytników błędów do mk2 to za 50 plnów mogę ci zrobić z 10??? (nie pamiętam ile kosztuje żarówka 3w ;-) )
Tam nie ma żadnej filozofii. Koło aku masz złącze 3 pinowe i dwa dolne w nim mostkujesz dowolnym kabelkiem a 3 pin podłączasz przez żaróweczkę do plusa aku i jedziesz z błędami.
Z całym szacunkiem dla Ciebie ale Kat ma rację. Kombinujesz jak koń pod górę, znalazłeś ch.. mechaniora i tylko popsułeś sobie auto

pablo19 - |22 Lut 2017|, 2017 08:14

Koledzy, proponuję ochłonąć, raz, ze to dział problem, dwa, że metody jaroza są znane nie od dzisiaj, trzy, że to jego auto i pieniądze i powielanie tych samych rad jak widać niczym nie skutkuje, więc kiedyś trzeba odpuścić i dać człowiekowi błądzić po swojemu.
YaKuZ - |22 Lut 2017|, 2017 08:29

Jaaaarozzzz robimy zakład? :P sprawdzaj błedy tą enigmą co kupiles i rob rob bo musisz stac obok mnie na zlocie bo zawsze moje boa jest smutne. Chociaz ja bym celowal w lewizne, sprawdzil poprawne ustawienie przepustnicy bo moze wiecznie podparta, moge Ci wyslac drugiego ebjota do testu ktory trzyma normalne obroty jak chcesz, jak nie bedzie poprawy to mi go odeslesz, sprawdz TPSa bo moze wariuje....masz jeszcze w nim egra? Czy ci ten fLachowiec zaślepil? Moze ciagnie lewizne tamtedy? Miales uszczelki nowe na caly motor?
jaroz - |22 Lut 2017|, 2017 09:10

lukas2, ale ja wiem, że nie ma filozofii i wiem jak podłączyć żarówkę/ diodę. Nie w tym rzecz. Chcę mieć to na dłużej(!) stąd stwierdziłem, że sobie zafunduję, skoro jest taki "cud" zrobiony profesjonalnie :D Tyle.
W sobotę będę miał duuuuużo czasu by siedzieć przy Scorpio i osobiście dojść do przyczyny. Co do mechanika, cóż...z jednej strony dobrze poskładał silnik (co jak słyszę z opowieści na forum nie jest oczywiste w przypadku BOA), ale z drugiej martwi mnie jego podejście - zamiast szukać dalej, podjechać chociażby do ASO by mu zdiagnozowali (sam ma oprogramowanie do BOA, ale brak przejściówki), to rozkłada ręce...
Fakt, ma dużo innych robót i się nie dziwię, że robi tamte, gdzie szybki zarobek i łatwa, szybka wymiana. A w BOA trzeba szukać i stoi już rok, to czemu nie może postać dłużej(?). Stąd wczoraj powiedziałem mu co myślę dosadnie, no i dzisiaj od rana już szukają dalej co jest nie tak. Wtryski ok, szczelność ok, EGR zaślepiony - ok. Tyle wiem dzisiaj. Jak do soboty nie znajdą przyczyny, to ja w sobotę im wybłyskam :D I tyle.
Na pewno zdam relację po sobocie, lub wcześniej jeśli coś wyjdzie.

[ Dodano: |22 Lut 2017|, 2017 09:17 ]
YaKuZ, ja sobie nie wyobrażam, żebym nie przyjechał na zlot. Tak czy inaczej :D Najwyżej koledzy Ci co oczywiście krytykują (szykujcie klucze) wykażą się wiedzą i pokażą co jest nie tak :D
A tak na poważnie, to wszelkie sugestie zapisałem i będę to sprawdzał. Część rzeczy, o które pytasz, wyjaśniłem w poprzednim poście, resztę posprawdzam w sobotę. Przepustnicą nie kręcili, więc podparta nie jest (ale sprawdzę dla zasady), TPSa nie wiem jak sprawdzić, bo nigdy tego nie robiłem (elektryka), uszczelnienia, wszędzie gdzie było rozbierane, są nowe(!). EGR zaślepiony na czas prób (zresztą twierdzą, że niezaślepiony nie powodował zmian w pracy), czy sprawny? Nie wiem. EBJ był sprawny, mimo to wyszorowałem go w ekstrakcyjnej. Zobaczymy po błyskaniu, w razie czego "pożyczę" od Ciebie :) Z góry dziękuję.

[ Dodano: |22 Lut 2017|, 2017 11:43 ]
YaKuZ napisał/a:
i rob rob bo musisz stac obok mnie na zlocie bo zawsze moje boa jest smutne
a co do smutku, to nie smutaj, bo Twoje BOA będzie mieć towarzysza na najbliższym zlocie. Zapewniam.
Vaux - |22 Lut 2017|, 2017 21:05

jaroz napisał/a:
a co do smutku, to nie smutaj, bo Twoje BOA będzie mieć towarzysza na najbliższym zlocie. Zapewniam.


No jasne - mk2 w kolorze szarym z kolonią pod maską ;)

trzypion - |22 Lut 2017|, 2017 21:13

jaroz napisał/a:
Yyyyy, że jak? :shock:

Że jeśli masz specjaliste, coz faktu, że operacja A w Seicento pomogła na objaw X wyciąga wniosek, że to samo pomoże w Scorpio BOA, to zmień szybko specjalistę.
A jeśli Twój BOA jeździ, to go zawieź do Krakowa na Opolską, wróć pociągiem, a za pare dni pociągiem zawieź na Opolską trochę gotówki i wróć SPRAWNYM BOA.

Inaczej mówiąc - weź chłopie to auto wstaw do VIK-a i zapomnij o poznańskich partaczach.
Albo kup Seicento. W sumie po DS nie bedziesz miał wielkiej różnicy.

PiotrekGran - |22 Lut 2017|, 2017 23:33

Hahahahhaahhaha :D
Fajnie się tutaj bawicie, dawno nie byłem :690:

Na warsztat tego mechanika polecam 5L benzyny i zapałki ;)
Szkoda samochodu...

jaroz - |23 Lut 2017|, 2017 01:18

trzypion napisał/a:
coz faktu, że operacja A w Seicento pomogła na objaw X wyciąga wniosek, że to samo pomoże w Scorpio BOA
w pewnym zakresie może się to porywać. Niestety w wąskim. I to jest wg mnie czasem trafne (powiedzmy w 25%), a czasem nie (pozostałe 75%). Zakładając podobny poziom technologiczny aut :D
trzypion napisał/a:
A jeśli Twój BOA jeździ, to go zawieź do Krakowa na Opolską, wróć pociągiem, a za pare dni pociągiem zawieź na Opolską trochę gotówki i wróć SPRAWNYM BOA.
Już mi to chodziło po głowie, ale są dwa przeciw: będę jechał do Krakowa w maju, a zlot już w czerwcu, więc....
A po drugie, jadac taki hektar na lejących wtryskach, mogę szybko przytrzeć silnik...więc to, że jeździ, nie gwarantuje bezpiecznej jazdy do celu...
trzypion napisał/a:
Albo kup Seicento. W sumie po DS nie bedziesz miał wielkiej różnicy.
chyba nie jeździłeś DSem...skoro twierdzisz, że nie ma różnicy :D
Julek - |23 Lut 2017|, 2017 08:27

jaroz napisał/a:
Już mi to chodziło po głowie, ale są dwa przeciw: będę jechał do Krakowa w maju, a zlot już w czerwcu, więc....
A po drugie, jadac taki hektar na lejących wtryskach, mogę szybko przytrzeć silnik...więc to, że jeździ, nie gwarantuje bezpiecznej jazdy do celu...

Nie macie w poznaniu autolawet do wynajęcia? Sumując cały czas i kasę, którą tracisz na pisanie postów, jeżdżenie do partaczy, kupowanie dziwnych diodek - dawno wynająłbyś takową, zmarnował jeden dzień i miał sprawę z głowy. Pytanie, czy VIK podejmie się sprzątnięcia tego bałaganu, bo ja tam mechanikiem nie jestem, ale wiem z niewielkiego doświadczenia że nie ma gorszej roboty, niż poprawki po kimś

kat - |23 Lut 2017|, 2017 08:36

w Poznaniu też jest gosc i o to samo nalezy go zapytac,ale to jest juz obręb jednego miasta wiec laweta odpada
nikt nie lubi poprawiac po kims

jaroz - |23 Lut 2017|, 2017 09:02

Julek, nie ma co demonizować, bo silnik chodzi, więc nie ma tragedii (byłaby gdyby się zderzyły tłoki z zaworami :) ), kwestia jest gdzieś w osprzęcie lub elektryce. Dioda wskaże już jakiś obszar, więc jeden dzień zaczekam. Laweta do Krakowa, to spory wydatek, nie sądzisz?Lepiej poświęcić 48zł, wybadać co jest i to co na lawetę, wydać (tfu, tfu!!!) ewentualnie np. na wiązkę od Jankesa, lub inny element. Czasu i tak nie cofnę, więc nie odzyskam straconego. Teraz chcę jak najszybciej "wydobyć" auto od mechanika, bo totalnie zgnije...stąd zamówiłem diodę, jak i sprawdzę wszystkie Kolegów sugestie.
kat napisał/a:
w Poznaniu też jest gosc
Kat, piszesz znów o kol. Bingo? On ma chroniczny brak czasu. Próbowałem już kiedyś z klimatronikiem (implementacja do Mk2), straciłem tylko czas, kasę i nerwy. Dlatego podziękuję. Jak nie będzie wyjścia, to jest ktoś taki inny, kto mi kiedyś ogarniał wymianę nagrzewnicy w kosie i zna na wylot Fordy.
kat - |23 Lut 2017|, 2017 09:10

uparłes sie na kolege Bingo,nigdzie nie napisałem,ze o niego chodzi
NIE,TO NIE ON

jaroz - |23 Lut 2017|, 2017 09:12

Kat, wspominałeś już raz o nim. A widzę, że powtarza się sytuacja jak z silnikiem polecanym - enigma - mam się domyśleć któż to :) Napisz kto, ja się skontaktuję i już do przodu, a nie stopniowanie napięcia stosujesz...
YaKuZ - |23 Lut 2017|, 2017 09:43

Wiecie jak ja sie ciesze że sam sobie robie to moje scorpio...:) Jaroz rob bo znow stawiasz piwo na zlocie :P
Struna - |23 Lut 2017|, 2017 09:44

jaroz napisał/a:
Dioda wskaże już jakiś obszar,
ROTFL :)
bednarowski - |23 Lut 2017|, 2017 09:56

dioda wskaże obszar a to: http://ezotrendy.pl/17-rozdzka-teleskopowa.html doprecyzuje co jest nie tak :P
kat - |23 Lut 2017|, 2017 09:58

jaroz napisał/a:
Kat, wspominałeś już raz o nim. A widzę, że powtarza się sytuacja jak z silnikiem polecanym - enigma - mam się domyśleć któż to

nie kolego,masz po prostu zapytac,
na silnik podałem ci telefon ,nawet nie raczyles zadzwonic do tego kolesia,zapewniam Cie,ze post w którym piszesz,ze masz w obwodzie namiar na "M" ,bo tak to dokładnie brzmiało ,jest na forum do odszukania

ja prosto odpowiadam na pytania
czy to Bingo-Nie ,to nie Bingo,zgadywanki ciąg dalszy

jak chcesz dorobic wezyki to zadzwoniles,ale jezeli chodzi poskladanie czegos takiego jak silnik to jest ciezko sie zapytac
ja nie mam obowiązku polecac ludzi, ty robisz wg wlasnego uznania kolego Jaroz
a jakbys zapytał konkretnie na pw to bys namiar dostał

jaroz - |23 Lut 2017|, 2017 10:12

kat napisał/a:
na silnik podałem ci telefon
temat rzeka, jak wiesz :) Już o tym dyskutowaliśmy. Ja wiem swoje, Ty swoje.
kat napisał/a:
a jakbys zapytał konkretnie na pw to bys namiar dostał
sprawdź za minutę PW :)
sobolaqe - |23 Lut 2017|, 2017 11:11

YaKuZ napisał/a:
Wiecie jak ja sie ciesze że sam sobie robie to moje scorpio...:)


Nie wszyscy maja na to czas ani mozliwosci zeby robic np remont silnika i tutaj Jaroza rozumiem.

Ale nie rozumiem jak mozna trzymac samochod rok u kogos kto sie tyle razy skompromitowal i ma podejscie jakie ma.
Widac ze gosc nie dosc ze nie ma checi do robienia to jeszcze nie ma wiedzy na ten temat wiec szkoda samochodu.
Rok gnije pod chmurka i konca nie widac.

Struna - |23 Lut 2017|, 2017 11:13

to się chyba zwie jakoś - syndrom kata, czy coś w ten deseń :) ( nie o kat-a w sensie nick'a chodzi :) )
kat - |23 Lut 2017|, 2017 11:20

syndrom kata /syndrom sztokholmski
Struna - |23 Lut 2017|, 2017 11:25

dzięki kacie :D
jaroz - |23 Lut 2017|, 2017 12:23

sobolaqe napisał/a:
Nie wszyscy maja na to czas ani mozliwosci zeby robic np remont silnika i tutaj Jaroza rozumiem.
otóż to :)
sobolaqe napisał/a:
Ale nie rozumiem jak mozna trzymac samochod rok u kogos kto sie tyle razy skompromitowal i ma podejscie jakie ma.
Widac ze gosc nie dosc ze nie ma checi do robienia to jeszcze nie ma wiedzy na ten temat wiec szkoda samochodu.
powtórzę to jeszcze raz - silnik jest poskładany dobrze. Problem jest w osprzęcie. Podejście ma takie, bo to moja wina, że mu odpuszczałem, a druga sprawa, że części przychdziły jak krew z nosa, więc...
sobolaqe napisał/a:
Rok gnije pod chmurka i konca nie widac.
To fakt, niszczeje, aż mnie boli, dlatego się.... zdenerwowałem (mówiąc bardzo delikatnie), stąd pocisnąłem mu i sam chcę to szybko ogarnąć w pierwszy wolny termin (sobota), a wynik tego uwzględnić "in minus" w rachunku. Jak nie dam rady sam, to mam już "wyjście awaryjne" :) Dzięki Kat.
kat napisał/a:
syndrom sztokholmski
nieeee, no bez takich daleko idących wniosków... ;)
sobolaqe - |23 Lut 2017|, 2017 14:38

jaroz napisał/a:
powtórzę to jeszcze raz - silnik jest poskładany dobrze.


Nie chce byc zlym prorokiem ale tego tez nie mozna byc pewnym, to ze sie nie spotkaly tloki z zaworami to jeszcze nie mowi ze wszystko jest zrobione fachowo i poprawnie.
To wyjdzie dopiero podczas uzytkowania a poki co to on nie chce z warsztatu wyjechac.

Ale mam nadzieje ze sie myle i bedzie wszystko dobrze

jaroz - |23 Lut 2017|, 2017 14:44

Piotrek, to jeździ, zapyla, tyle, że na ciepło nie chce zapalić normalnie. Gdyby coś było źle poskładane, to już by wyszło :)
Będzie latać wkrótce :P Właśnie przyszedł w InPost mega, hiper, kosmiczny przyrząd do błyskania, więc może jutro uda się coś pobłyskać, jak czas wygospodaruję :D

Maross - |23 Lut 2017|, 2017 15:24

[quote="jaroz"]Piotrek, to jeździ, zapyla, tyle, że na ciepło nie chce zapalić normalnie. Gdyby coś było źle poskładane, to już by wyszło :)
Wyjdzie , w mieście raz drugi trzeci polatasz , stwierdzisz git , wylecisz na trasę dasz w palnik i buch tarara buch może się okazać ...dojedziesz na zlota bezproblemowo , wtedy nam to powiesz :)

aviator - |23 Lut 2017|, 2017 15:33

Ja za rada pablo wstrzymam sie od komentarzy... do soboty.
jaroz - |23 Lut 2017|, 2017 15:36

Maross, takie przygody to w czerwonych, nie srebrnych autach :D
Maross - |23 Lut 2017|, 2017 15:41

jaroz napisał/a:
Maross, takie przygody to w czerwonych, nie srebrnych autach :D

tak sobie tłumacz , ale ja dopiero teraz z perspektywy codziennego użytkowania tego auta jestem w stanie stwierdzić , że poczynione naprawy przynoszą efekt , czego nie mogłem być pewny wcześniej , tyle :)

DANEK1403 - |23 Lut 2017|, 2017 16:02

To już piąta strona
jaroz - |23 Lut 2017|, 2017 17:19

OBD odebrane. Jutro, jak nic nie wyskoczy, to biorę się za alfabet morsa ;)
Zysio - |24 Lut 2017|, 2017 05:44

Jaroz, pracujesz w branży.

Czy jak fabryka poskłada auto, które nie pali na ciepłym, to jest to dobrze poskładane auto? Przeciez na zimnym pali, dopóki nie zgasisz - może jeździć. Czy klient tłumaczy sobie, ze jest to dobre auto, ewentualnie szuka sam?

Poskładali Ci do bani, dla mnie dobrze poskladane = w pełni sprawne. I wali mnie, co zrobią, żeby mechanika i elektryka była sprawna. Byle bez druciarstwa. Ty chcesz płacić człowiekowi za nie wywiązanie się z umowy i dodatkowo zniszczenie auta, które stało pod chmurką? Tak wychodzi, skoro cos będziesz odejmować od rachunku, jak sam napisałeś.

jaroz - |24 Lut 2017|, 2017 09:49

A kto powiedział, że mu zapłacę za to? :D Na pewno nie dostanie tyle co chce, w kwestii ogólnego wykonania usługi (-200 za uszkodzone koło zamachowe) To raz. Dwa, trudno dyskutować dlaczego tyle stało, bo ciągłe czekanie na części, to lwia część czasu, a to że niszczeje środek, to wina odpływów szybra i to niestety moja wina. Tak czy inaczej czeka mnie czyszczenie wnętrza na pewno...
Zysio - |24 Lut 2017|, 2017 09:50

jaroz napisał/a:
A kto powiedział, że mu zapłacę za to?


A on jeszcze chce piniendzy? Ja to w ogóle mam wrażenie, że raczej już chce, żebyś zabrał od niego auta i żeby Twoja noga więcej tam nie postała.

jaroz - |24 Lut 2017|, 2017 09:59

Być może...
YaKuZ - |24 Lut 2017|, 2017 10:00

jaroz napisał/a:
a to że niszczeje środek, to wina odpływów szybra i to niestety moja wina. Tak czy inaczej czeka mnie czyszczenie wnętrza na pewno...


yyyy nie mów że zalało Ci wnętrze? wiesz że jak ci podsufitke zalało to tylko wymiana cie czeka? a jak na fotelach masz grzyba to samo pranie ekstraktorem nie pomoże i trzeba sciagać material i zobaczyć czy gąbki nie zą spleśniałe? gąbki się pewnie posypią i dupa....czy tam masz skóry? dywan pewnie też mokry i ten gruuubaśny filc pod spodem jak nic....smróóóóod......czyszczenie całego wnętrza, pranie i suszenie dłuugo plus ozonowanie wnętrza na bank po tych grzybach chyba że lubisz pulmonologa....

jaroz - |24 Lut 2017|, 2017 10:04

Nie jest tak źle. Jest tylko punktowy lekki nalot. Mam skóry - przetarłem i jest ok :) Podsufitka i tak do wymiany, skoro wcześniej mi ją zalewało. Dywan suchy. Żadnego zapachu nie ma, bo delikatnie wilgoć była. nie wiem tylko jak pasy wyczyścić z tego nalotu. Chyba najprościej wymienić :)
tomasz - |24 Lut 2017|, 2017 10:29

jaroz napisał/a:
Nie jest tak źle. Jest tylko punktowy lekki nalot. Mam skóry - przetarłem i jest ok :) Podsufitka i tak do wymiany, skoro wcześniej mi ją zalewało. Dywan suchy. Żadnego zapachu nie ma, bo delikatnie wilgoć była. nie wiem tylko jak pasy wyczyścić z tego nalotu. Chyba najprościej wymienić :)


zdemontuj , rozwiń - zobacz czy przy pomocy wody i szarego mydła oraz szczotki zejdzie nalot jeśli nie zrób delikatny roztwór wody i APC i szczotka w ruch .zostaw rozwinięte do wysuszenia .

jaroz - |24 Lut 2017|, 2017 11:16

Dobry pomysł, tyle, że jak już będą wyjęte, to lepiej założyć nowe :) Odchodzi etap ze szczotką i suszeniem :D Ale przemyślę to, dzięki Tomku.
kat - |24 Lut 2017|, 2017 11:25

spróbowac uprac pasy czy je zdemontowac oto jest pytanie
gufer-posepny - |24 Lut 2017|, 2017 11:47

Zależy co było w umowie ..... umowy pewnie nie ma to w sumie dupa .
WieSiu - |24 Lut 2017|, 2017 11:47

Znam ludzi co czyscili na mokro psy i nie trzeba ich było demontowac. Wystarczy cale rozwinąć i wyszorowac porządnie. Potem wysuszyć i ponoć nawet lepiej się później zwijaly
sobolaqe - |24 Lut 2017|, 2017 13:38

WieSiu napisał/a:
Znam ludzi co czyscili na mokro psy i nie trzeba ich było demontowac. Wystarczy cale rozwinąć i wyszorowac porządnie. Potem wysuszyć i ponoć nawet lepiej się później zwijaly


Jest spora szansa ze tak bedzie :)

Najlepiej rozwinac do konca i np jakims spinaczem biurowym(takim czarnym duzym i mocnym) spiac pas przy slupku zeby sie nie zwinal.
Albo w ogole przy podlodze chwycic a od slupka odkrecic zeby miec jeszcze dalej dostep

Mozna sobie wtedy czyscic i suszyc na spokojnie

Struna - |24 Lut 2017|, 2017 15:07

WieSiu napisał/a:
Znam ludzi co czyscili na mokro psy
a co te psy na to ? :D
Zysio - |24 Lut 2017|, 2017 15:18

Ja tez ostatnio psa na mokro czyscilem, jak ublocony ze spaceru wrócił :)
kat - |24 Lut 2017|, 2017 15:20

do pralki ,razem z pasami
Struna - |24 Lut 2017|, 2017 15:20

Zysio napisał/a:
Ja tez ostatnio psa na mokro czyscilem, jak ublocony ze spaceru wrócił :)


lepiej się potem rozwija ? :)

WieSiu - |24 Lut 2017|, 2017 15:26

:) te cudne smartfony :p
jaroz - |24 Lut 2017|, 2017 17:53

kat napisał/a:
spróbowac uprac pasy czy je zdemontowac oto jest pytanie
Ha! A żebyś wiedział! :) Jak tylko na krótkim odcinku (jutro będę widział) to tylko szorowanie. Jak całe, to demontaż i wymiana, bo się zajadę szczotką :D
Struna napisał/a:
a co te psy na to
pogryzły Wiesiowi kostki ;)
Zysio napisał/a:
jak ublocony ze spaceru wrócił
a tam u Was nie ma chodników tylko polne drogi? :-d
Struna napisał/a:
lepiej się potem rozwija ?
staje się mądrzejszy :)
Zysio - |25 Lut 2017|, 2017 10:26

jaroz napisał/a:

Zysio napisał/a:
jak ublocony ze spaceru wrócił
a tam u Was nie ma chodników tylko polne drogi?


Pies brudny = pies szczęśliwy.

Jak tam błędy? Mamy już kolejne jutro.

jaroz - |25 Lut 2017|, 2017 15:02

Spokojnie Zysio, jak mówiłem, miało być w sobotę i jest :D
Dopiero niedawno wróciłem, spędziłem tam z trzy godziny z BOA. I tak poniżej co wyszło przy zimnym silniku (wjazd jedynie do warsztatu):
- tryb O - Key On Engine Off (KOEO) - kluczyk przekrecony, silnik nie chodzi; następujące błędy:
116 - czujnik temperatury silnika poniżej/ powyżej spodziewanej wartości lub nie została osiągnięta właściwa temperatura pracy silnika (JA: wg mnie normalne dla sytuacji gdy silnik był faktycznie zimny. Czujnik nowy, jakby kto pytał,
114 - czujnik temperatury zasysanego powietrza powyżej spodziewanego woltażu (czyli przerwa w obwodzie) lub poniżej spodziewanego woltażu (czyli zwarcie), (JA:czy zwarcie jako klasyczne zwarcie, czy zwarcie jako załączony to traktować? Czujnik również wymieniony na nowy)
327 - w obwodzie recyrkulacji spalin (elektroniczny siłownik podciśnieniowy - elektrozawór (EVR) solenoid valve), albo przetwornik ciśnieniowy spalin (EPT) , napięcie (woltaż) niższe od spodziewanego (możliwe zwarcie),
558 - usterka obwodu elektrozaworu regulatora zaworu EGR albo obwód tego regulatora,
226 - (JA: to było na początku prób odczytu i nie wiem czy dobrze to odczytałem, bo tylko raz to odczytałem gdyż potem już się nie pokazywał, ale to bardzo istotny błąd wg mnie, ale instrukcja mówi, że odczytywany w trybie serwisowym cokolwiek to znaczy) - usterka modułu zapłonu bezrozdzielaczowego albo userka czujnika wału napędowego (JA: czujnik był podmieniany na inny używany i nie było różnicy) - moduł nie dostaje sygnału z czujnika. Lub moduł zapłonu do sterownika, który odpowiada za diagnostykę i obrotomierz (pin sterownika 4, pin modułu 2) nie wysyła sygnału.

R - Key On Engine Running (KOER) - kluczyk przekrecony, silnik chodzi:
116 - powtórzony, jak w trybie O,
412 - nie można sprawdzić prędkości obrotowej silnika podczas diagnostyki, bo prędkość obrotowa jest za duża (JA: myślę, że to przez to, że były przygazówki, gdyż silnik gasł),
411 - j.w. (412) tylko prędkość obrotowa za mała (JA: silnik przygasał), sprawdzić czy występują nieszczelności w układzie dolotowym, powtórzyć procedurę (JA: sprawdzono nieszczelności, plakiem, bez zmian. Aczkolwiek zaniepokoiło mnie to, że w kolektorze, boczne zaślepki technologiczne ruszają się pod wpływem nacisku. To te, które czasem wywala nadciśnienie, np. od LPG. - http://whynotracing.nu/ga...184_G.sized.jpg ),
173 - usterka sondy lub jej obwodu, wskazuje mieszankę za bogatą (JA: i takie są właśnie objawy - wysokie obroty, zalewający się silnik, aż się krztusi, odbierane jak wypadające zapłony, lejące siurem WSZYSTKIE wtryski, spaliny śmierdzą beną, a paliwo znika ze zbiornika wręcz w oczach.Chodzi dopiero na wysokich obrotach ok.)
327 - powtórzony, jak w trybie O,
536 - obwód świateł STOP nieuruchomiony podczas testu, powtórzyć procedurę (JA: wynika to z prozaicznej przyczyny, pomocnik nie trzymał cały czas nowi na pedale stopu),

I to by było wszystko (oby) co wyszło z błyskania. Przepustnica nie jest podparta, TPS nie sprawdzony, PINy wtrysków sprawdzone, ok.
Generalnie wygląda na to, że dostaje tyle beny, że się zalewa (wskazuje na to bardzo szybkie ubywanie beny, lejące wtryski, bardzo mocny zapach beny z wydechu. Może mi się wdaje, ale na ciepło udało się zapalić dwa razy przy pozycji N, przy P nie. Nie wiem czy to przypadek czy na coś wskazuje, ale wspominam o tym.
Ja myślę, że to może być EEC (lub wiązka silnika umiera) lub moduł zapłonowy. Co do wysokich obrotów być może EBJ, lub obroty samoistnie wysokie od nadmiaru paliwa.

Do czyszczenia odpływy szybru, tylko nie wiem czy to przez to jest basen w dywanie pasażera obok kierowcy, czy odpływ pod aku (tam na dniach będzie rozbierane) i może ma to wpływ na EEC?
Proszę o sugestie, pomysły. Jak ktoś z Was ma EECIV do BOA, chętnie zapłacę za możliwość podmiany/ wymiany (jeśli ustąpią objawy).

lukas2 - |25 Lut 2017|, 2017 15:40

Jaroz w kwesti basenu po stronie pasażera to winna będzie blacha pod podstawą akumulatora a raczej jej brak. Teoretycznie jest szansa że jak masz odpływ zatkany to przez przelotkę małek skrzynki lub też wymiennik od klimy mogła by ci się woda nalać do kabiny ale to musiałbyś mieć tam ze 3cm stojącej wody pod aku wtedy woda podeszła by pod przelotkę skrzynki i zaczęła lać się do kabiny. Pod wymiennik klimy jeszcze wyżej. Jak blacha pod podstawą aku zgniła to leje się bezpośrednio na sterownik absu i ecu właśnie.
Zdejmij schowek, dywanik nad nogami pasażera

[ Dodano: |25 Lut 2017|, 2017 15:42 ]
Zdejmij schowek i dywanik nad nogami pasażera weź latarkę i nurkuj pod dechę. Przy odrobinie wprawy odchylisz wygłuszenia (te poziomo nad twoją głową) i zobaczysz co tam pod aku piszczy. W 92 wiązki raczej nie padały.

[ Dodano: |25 Lut 2017|, 2017 15:46 ]
A odpływ szyberadachu z przodu to jest plastikowy wąż idący z narożnika dachu do połowy długości progu. Raczej nie zatka się a nawet jeżeli to woda lała by się na podsufitce od góry gdyby napełnił się cały wężyk (no chyba że pęknięty gdzieś po drodze jest). Jest tesz szansa że ktoś kiedyś robił w nim progi i tak umiejętnie zakonserwował że zapaćkał końcówkę wężyka w progach (kiedyś gadałem z gościem co mu mechanik wstawił progi i w formie konserwacji pianką zapsikał i klientowi zaczął szyber cieknąć ;-) )

gufer-posepny - |25 Lut 2017|, 2017 15:55

No i wstęnie wiadomo czemu ciężko pali na ciepłym . ECT uwalone i myśli że jest zimny i wali beną do oporu . miernik w łapkę i zmierzyć . Równierz czujnik w dolocie IAT jakieś bzdury podaje czyli podwójnie wskazane że jest zimno i ma lać beną .
Darek_Police - |25 Lut 2017|, 2017 17:20

Jaroz, najlepiej teraz wziąć rozpiskę pinów EEC i bezpośrednio na jego wtyczce zmierzyć omomierzem wartości IAT i ECT wg tabelki wartości. Czujnik owszem, może być nowy, ale po drodze jest jeszcze wiązka i złączki, coś może być wadliwe.

W Uno też mi zalewało silnik benią. Okazało się, że z z ECT dostawał sygnał, że jest -55*C a było lato i 25*C. Problem leżał we wtyczce przy samym ECU. Wyciąłem tą wtyczkę i na każdy przewód zarobiłem nowiutkie konektorki, które ciasno weszły na piny. Po tym silnik odżył. Ciągnął jak szalony i spalanie wróciło do normy.

Lubię również przy okazji znikającej benzyny wspomnieć przypadek mojego OHCa. W nim to pękła membrana w regulatorze ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej i tamtędy silnik siorbał benzynę. Po wymianie znów pięknie pracował na beni.

jaroz - |25 Lut 2017|, 2017 17:48

lukas2, peszla grodzi jest ok, w sensie szczelna, bo jak się lało to do malej skrzynki swego czasu : ) W zeszłym roku patrzyłem pod aku, nawet czyściłem odpływ, a woda jest dalej... Może źle patrzyłem, więc jeszcze raz tam zajrzę, zanurkuję - pewnie dziura jest, jak piszesz. Dzięki za wskazówkę.
Co do odpływów w prawym słupku A to raczej jest ori, bo tamten próg jest oryginał i nie gnije ani ciut w przeciwieństwie do lewego, który ze srebrnego przez ostatnie pół roku, zrobił się rudy :( Nawiasem mówiąc, to po deszczu zamaka podsufitka na odcinku szyber - czujniki ultradźwiękowe na słupkach B. Ale uszczelka szybru jest już słabiutka + pewnie zapchane tylne odpływy i efekt jest taki właśnie. To też zrobię na dniach. Może w poniedziałek, wtorek.
gufer-posepny napisał/a:
No i wstęnie wiadomo czemu ciężko pali na ciepłym . ECT uwalone i myśli że jest zimny i wali beną do oporu
Chyba EEC Gufer :) , bo ECT wymieniony na nowy fabrycznie. Gorzej z:
gufer-posepny napisał/a:
miernik w łapkę i zmierzyć
- nie znam się na tym...
gufer-posepny napisał/a:
Równierz czujnik w dolocie IAT jakieś bzdury podaje czyli podwójnie wskazane że jest zimno
tu podobnie jak ECT - mi się wydaje, że po prostu z nich nie czyta (stąd błąd, że poza skalą (woltażem), bo uwalone łącza ich są w EEC. Niemożliwe, że dwa nowe fabrycznie czujniki podają błędne dane poza zakresem..
gufer-posepny napisał/a:
ma lać beną
zapomnij o mgiełce wstryskiwaczy - leją jak z pisiora :D
Darek_Police, słuszne uwagi co do EEC i wiązki, ale ja tego nie umiem zrobić, w sensie nie mam żadnych danych wartości, ani nie wiem, które piny. Jak Ty lub ktoś wskazałby drogę, to ogarnę to. Najlepiej EEC do podmiany, jeśli konektorki będą ok, to od razu wyjdzie co jest winne :)
Darek_Police napisał/a:
W nim to pękła membrana w regulatorze ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej i tamtędy silnik siorbał benzynę.
u mnie tak właśnie było, ale regulator dostał nowiutki i bez zmian, czyli wielkiego wpływu nie miało na obecny obraz (przed remontem widziałem tylko, że zużywa jakieś 2-3L więcej wokół komina).
gufer-posepny - |25 Lut 2017|, 2017 19:04

nowy to nic nie znaczy . też miałem w dolocie nowy ... uszkodzony . dwa nowe i dwa zrąbane ? przypadek niesondze :P

pomiar szybki , bierzesz wtyczkę i mierzysz na zapłonie czy ma 5V . Jak ma to wiązka raaaczej dobra .

Nie ECC tylko ECT ( engine coolant temperature ) dosć istotny czujnik bo ten drugi w dolocie to powiedzmy że ma mniej do gadania .

jaroz - |25 Lut 2017|, 2017 19:20

Gufer, chyba się nie rozumiemy :P Ja piszę, że obydwa czujniki i ECT i IAT mam nowe (i znam te skróty :) ). I dziwne by obydwa NOWE były kaput (na starych czujnikach pracował dokładnie tak samo). Dlatego pisałem, że właśnie EEC raczej umarłe jest :) Ale... pomierzę obydwie wtyczki. Dziękuję za kolejną wskazówkę!
gufer-posepny napisał/a:
Jak ma to wiązka raaaczej dobra
chyba, że tak jak DarekPolice pisał, luźne konektory są. Z tym że logicznie myśląc, to mało prawdopodobne aby obydwa akurat te konektory się poluzowały, więc...EEC(?)
Zysio - |25 Lut 2017|, 2017 19:22

Ciekawe gdzie i jak miałeś urzeźbioną wiązkę podczas montażu LPG w dawnych czasach.
jaroz - |25 Lut 2017|, 2017 19:26

Zysio, nic dotąd z LPG nie było ruszane, więc raczej tam nic. Natomiast gaziarz bardzo dokładnie zabezpieczał kable, więc tam raczej by nie zrobił prowizorki. Dotąd jak auto było uzywane, to ta wilgoć jakoś "rozchodziła się", a jak stał tyle miesięcy, to EEC zalało w końcu... tak sądzę. Konkrety będą jak zanurkuję pod schowek :D
lukas2 - |25 Lut 2017|, 2017 20:04

jaroz napisał/a:
Ale uszczelka szybru jest już słabiutka + pewnie zapchane tylne odpływy

Tylko zapchane odpływy bo szyber nie ma uszczelki przed wodą i na jego korycie zawsze pojawia się woda

gufer-posepny - |25 Lut 2017|, 2017 20:05

złącze w ecu żeby nawaliło to by był pierwszy przypadek w świecie .

a nie wali ci ta woda co na dywan włąsnie na kompa ? tak wogóle to nie tak łatwo go spalić . ale widziałem już upalonego .

lukas2 - |25 Lut 2017|, 2017 20:08

gufer-posepny napisał/a:
a nie wali ci ta woda co na dywan włąsnie na kompa

Jak pod aku zgnite to Ecu pływa ;-)

WieSiu - |25 Lut 2017|, 2017 20:11

Ciekawie ile teraz czasu zajmie sprawdzanie czy ECU zalane i skąd ta woda. A to auto będzie musiało ostro walić stechlizna. Wiem po swoim aucie co robi wilgoć z tapicerka i jakie potem są zapachy.
jaroz - |25 Lut 2017|, 2017 20:13

gufer-posepny napisał/a:
a nie wali ci ta woda co na dywan włąsnie na kompa ?
Marek, coś dzisiaj rozkojarzony Jesteś :) Przecież taką koncepcję mamy dziś z Lukasem.

[ Dodano: |25 Lut 2017|, 2017 20:15 ]
WieSiu napisał/a:
Ciekawie ile teraz czasu zajmie sprawdzanie czy ECU zalane i skąd ta woda
Już pisałem pon./ wt.
WieSiu napisał/a:
A to auto będzie musiało ostro walić stechlizna.
Od dość dawna zauważałem tą wilgoć (przynajmniej drugi rok), ale z racji tego, że ogrzewanie, cyrkulacja powietrza, to nie było tragedii. Nawet dzisiaj nic nie wali, jak to określasz. Jak się wysuszy, to zobaczymy wtedy.
aviator - |25 Lut 2017|, 2017 20:19

Żyli rozumiem, ze mechanik jest niewinny.... a auto juz pod domem stoi.
jaroz - |25 Lut 2017|, 2017 20:20

Nie, absolutnie. Stoi w warsztacie i suszy się. Natomiast jego niewinność jest dość istotnie podejrzana :D
Jacek12 - |25 Lut 2017|, 2017 20:31

Szykuje Ci się teraz remont wnętrza,bakterie i grzyby mają już tam wszystko co potrzebne do rozwoju.
aviator - |25 Lut 2017|, 2017 20:38

No teraz to taki najgorszy stan z możliwych - dobrze ze juz odpalił.
Zostawiłeś przynajmniej otwarte szyby jak juz sie suszy w tym warsztacie?

YaKuZ - |25 Lut 2017|, 2017 20:50

Może i cyrkulacja suszy ci dywan Jaroz ale na pewno nie suszy namokłego filcu pod gruba warstwa bitumiczna wygluszenia pod dywanem. Dywan bedzie suchy a pod nim mokry filc i smrod....
jaroz - |25 Lut 2017|, 2017 20:51

Jacek12 napisał/a:
bakterie i grzyby mają już tam wszystko co potrzebne do rozwoju.
skoro przez 2 lata nic się nie wydarzyło, to nie jest tak źle :)
aviator napisał/a:
Zostawiłeś przynajmniej otwarte szyby jak juz sie suszy w tym warsztacie?
Drzwi otwarte, szyber i bagażnik są otwarte. Wszystko jest suche poza podłogą pasażera z przodu.

[ Dodano: |25 Lut 2017|, 2017 20:53 ]
YaKuZ, co proponujesz? :) Wg mnie w końcu wyschnie, ale jest jeden warunek - trzeba usunąć 2 przyczyny wilgoci. No i auto musi zacząć jeździć regularnie.

lukas2 - |25 Lut 2017|, 2017 20:53

Tego nie wysuszysz bez wyrwania filcu spod wykładziny. Filc jest za gumowany od góry to jak ma to wyschnąć??? A śmierdzi nie ziemsko jak mokry. Jak przerabiałem dziurę pod aku w mk2 to w końcu wymieniłem filc na inny bo oryginalny cały się rozlazł od wody. Tez kombinowałem z pół roku gdzie to leci ;-)
https://zapodaj.net/93e90c264f0df.jpg.html
To jest fragmet wycięty ze zdrowego scorpio. Na czerwono masz odpływ obrysowany a na zielono podstawę acu, a co pod nią jest to sie sam przekonasz ;-)
Korzystając z tego elementu odbudowałem u siebie brakujący fragment budy ;-)

[ Dodano: |25 Lut 2017|, 2017 20:58 ]
Jaroz sprawa prosta jak pieprzenie ;-) Ściągasz plastik z progu pasażera i wykładzinkę pod schowkiem w której masz lampkę oświetlającą nogi szarpiez za dywan od przodu (na grodzi jest na dwóch zaczepach z których zejdzie i wywijasz go w stronę fotela (chyba trzeba przeciąć go w miejscu gdzie masz nawiew na nogi bo tam się łaczy ze stroną kierowcy (potem nie będzie tego widać) i już masz przed oczami bajoro i filc pod nim. Ten na podlodze (płaski możesz przeciąć tak jak idzie tunel do ogrzewania nóg z tyłu i go wytargać a ten co idzie po grodzi do góry już musisz tez ciąć przy sterowniku tempomatu i dalej do góry
i tylko jak to wyciagniesz to to wysuszysz

jaroz - |25 Lut 2017|, 2017 21:00

Tego się obawiałem :( Na razie, czyli od dość dawna, o dziwo nic nie śmierdzi. Ale skoro mus, to mus i trzeba będzie rwać. Skąd taki rarytas - dobrą podstawę dostać? A nie można zwyczajnie zaspawać i zabezpieczyć odpowiednim środkiem? Może nie będzie to idealnie, ale, kto tam zagląda tak na prawdę? :)

[ Dodano: |25 Lut 2017|, 2017 21:03 ]
Martwi mnie jeszcze jedna duperelka - ułamany gwint prowadzenia plastikowego prowadzenia linki tempomatu (ta linka bliżej kolektora dolotowego). Pół gwintu wzdłużnie ułamane :( Trzeba całą linkę z pancerzem wymienić, czy można sam ten plastik gwintowany jakoś wytargać?

lukas2 - |25 Lut 2017|, 2017 21:04

https://zapodaj.net/c86fd95a70011.jpg.html
Tu masz mk3 bez dechy ale układ Ecu, wtyczek i blach identyczny.
Na czerwono masz zaznaczone gdzie jest dziura (oczywiscie poglądowo i będzie bliżej grodzi) na niebiesko masz ECU i ABS a na zielono miejsce gdzie tniesz filc ;-)
Trzypion zrobił to na żywicę i mate w mk2 a jak trzyma jego pytaj

Darek_Police - |25 Lut 2017|, 2017 21:08

trzymajcie mnie, bo tam pojadę...
YaKuZ - |25 Lut 2017|, 2017 21:08

Ja tez ta podstawe mam zjedzoną ale u mnie nie leci do srodka....tam lukas jak jest ten odplyw to tam taka guma jeszcze powinna byc. Na szczescie mam idealna podstawe z lifta :)
jaroz - |25 Lut 2017|, 2017 21:08

Bardzo dziękuję Lukas :) Będzie trzeba się położyć w basenie :D i działać :) Jakoś żywica mnie nie kręci ;) Wolę konwencjonalnie.

[ Dodano: |25 Lut 2017|, 2017 21:09 ]
Darek_Police napisał/a:
trzymajcie mnie, bo tam pojadę...
Nie trzeba. Zapewniam, że sobie poradzę :P
YaKuZ napisał/a:
Na szczescie mam idealna podstawe z lifta
Nie chcesz sprzedać, skoro i tak Ci nie zalewa? :P
lukas2 - |25 Lut 2017|, 2017 21:13

Yakuz podstawa to co innego niż blacha pod nią. Podstawa może być skorodowana (jest na kilku zgrzewach do karoserii przyklejona) a blacha po nią ma na sobie gumę i może być cała. U mnie zeżarło blachę pod podstawą bo bydlak 5 lat w niemcowni stał i lało sie ładnie na Ecu i dywan sobie pływał wiecznie.
Jaroz ten plastik można wymienic ale czy to nie pierdoła teraz??? moze motor najpierw ogarnij a potem resztę. O odpływach szybra z Katem dupę ci truliśmy zanim popsułeś cossa a nadal tego nie zrobiłeś. Nie łudź si będzie w nim śmierdziało a i podłoga zaraz zgnije sobie (jak już nie masz dziury tam gdzie słupek A jest połaczony z podłogą jak tam tak mokro jest

[ Dodano: |25 Lut 2017|, 2017 21:16 ]
Jaroz nawet jak kupisz ten fragment to musisz znaleźć kumatego gościa który ci to wstawi bo tam jest pokrzywione to trochę a jak ciąć to powyżej najniższego poziomu a tam są kable i przelotki do kabiny. Mało tego to trzeba pospawac na płaskim jak i do pionowej części gdordzi a potem masą zapaćkać uszczelniającą z obu stron tam nad przelątką kabli do Ecu a dojścia tam raczej nie ma

jaroz - |25 Lut 2017|, 2017 21:19

Na razie nie śmierdzi, a bardzo długo mam taki stan, więc... Ale nieważne, bo i tak będę to rwał i robił jak trzeba. Na razie się suszy do poniedziałku. Lukas, u Ciebie po 5 latach była dziura w podłodze? :)
Odpływy będę robił, spokojnie. O plastik pytam przy okazji, wiadomo, że musi silnik chodzić. A silnik chodzi ślicznie, cichutko, tylko wydech ryja drze, bo się domaga co nie co na środku podwozia :)

lukas2 - |25 Lut 2017|, 2017 21:22

moje dziury - mój problem ;-)
Coś tam grzebałem ;-)

kat - |25 Lut 2017|, 2017 21:38

nie ma juz co zbierac z tego powozu

[ Dodano: |25 Lut 2017|, 2017 21:53 ]
lukas2 napisał/a:
O odpływach szybra z Katem dupę ci truliśmy zanim popsułeś cossa a nadal tego nie zrobiłeś.

ten temat był poruszany jakies 3 lata temu spokojnie,juz nawet miał kabel koncentryczy przygotowany do tego celu zeby te odpływy przetkac

[ Dodano: |25 Lut 2017|, 2017 21:57 ]
jaroz napisał/a:
Trzeba całą linkę z pancerzem wymienić, czy można sam ten plastik gwintowany jakoś wytargać?

trzeba wymienic całą linke
a ułamał ci ją mechanik swoim nieumiejętnym wyciaganiem,powiedzmy,ze to normalne przy tej operacji,co nei znaczy,ze nie da sie jej zdjąc bez łamania

lukas2 - |25 Lut 2017|, 2017 22:00

Jaroz niestety ale jak dla mnie Kat ma słuszna rację. Jak zaczniesz tam szukać i grzebać to zobaczysz że nie ma już sensu :-( mam sąsiada który uparł się na jedno mk3 nawet sie tu zarejestrował) i po roku w końcu dał sobie spokój
jaroz - |25 Lut 2017|, 2017 22:15

Ale co niby Kat ma rację? Auto jest ok, a jak widzę to i inni przerabiali temat mokrej podłogi, ECU czy inne i jakoś jeżdżą. Więc nie wiem skąd nagle zmiana nastawienia??? :shock:
lukas2 - |25 Lut 2017|, 2017 22:26

Jaroz ja nie zmieniam nastawienia i z całego serca ci kibicuję ale przerobiłem mk2 całe na wylot (silnik tylko prostszy u mnie) i wiem jak to będzie wyglądało i na co się porywasz.

[ Dodano: |25 Lut 2017|, 2017 22:28 ]
Pamiętasz jak ci na zlocie pokazałem w jednym zabytku jak wygląda podłoga po bokach??? Przyjedź BOA to pokażę ci znacznie więcej (szczególnie po roku stania)

[ Dodano: |25 Lut 2017|, 2017 22:29 ]
A i ja kończę . Jak byś chciał pogadać pisz PW podam nr telefonu albo GG jak kiedyś przypomnę sobie swój numer ;-)

aviator - |25 Lut 2017|, 2017 22:55

A mowil kat aby zaczac remont od blach....
Rób rób, byle efekt końcowy byl pozytywny.

YaKuZ - |25 Lut 2017|, 2017 22:57

Kończ ale dawaj drewienko :P a Jaroz wez kabla i przeczysc te odplywy to chwila roboty....jaroz z mikroproblemow robi ogromne tragedie a z czarnej dupy błahostki :P
lukas2 - |25 Lut 2017|, 2017 23:11

Cytat:
Kończ ale dawaj drewienko

jak będę ciął go na kawałki to ci sprezentuję to drewienko i nawet przednie głośniki też ci dam ;-)

kat - |25 Lut 2017|, 2017 23:13

juz masz dosyc emkadwa?
YaKuZ - |25 Lut 2017|, 2017 23:15

To bedzie pewnie na świętego Dygdy :P czyli nigdy :)
lukas2 - |25 Lut 2017|, 2017 23:19

Kat mało czasu już mam na niego a i chęci coraz mniej na zabawę. Nie mam gdzie go schować na zimę więc nie wiem jak to dalej będzie. Plus że u mnie nie solą zimą tak jak w reszcie PRLu więc blachy jeszcze nie są złe chociaż znowu musze coś tam podłubac
Maross - |25 Lut 2017|, 2017 23:22

lukas2, nie wymiętkaj bo mój świat runie ! ostatni bastion DOHCa...
kat - |25 Lut 2017|, 2017 23:23

Lukas,poszukaj garazu,bo szkoda twojej roboty i kasy
jaroz - |25 Lut 2017|, 2017 23:31

YaKuZ napisał/a:
ale dawaj drewienko
zaklepane już dawno do mojej kosy :P
Cytat:
A mowil kat aby zaczac remont od blach....
ale coo Kat? Ja robiłem wszystkie blachy kilka lat temu, jak Kat jeszcze nie mówił :D
lukas2 napisał/a:
Nie mam gdzie go schować na zimę więc nie wiem jak to dalej będzie.
Pokrowiec i na parkingu niech sobie stoi :) Jeść nie woła Łukasz ;)
lukas2 - |25 Lut 2017|, 2017 23:35

Kat pisałem ci że nie ma u mnie nic takiego do wynajęcia. Blaszak bez niczego za 200 miesięcznie jak się trafi a murowanego nikt wynająć nie chce. Czasem jest oferta sprzedaży (raz na 5 lat) ale wtedy to po 40 tyś chcą za murowany i 20 za blaszaka. Teściu ma kilka pomieszczeń (w jednym spokojnie mógłby zimować bo chociaż nie grzany ale pod dachem i sucho) ale z nim ciężko się dogadać to raz a dwa to na Kujawach 320km ode mnie
Maross. "... nic nie może przecież wiecznie trwać..." po za tym Yakuz chce drewienko, wnętrze może Vaux by wziął (takie same ma) tobie elementy klimy by się przydały... lampy bez podcięcia tez by poszły i kilka innych rzeczy
A DOHaC jest z...isty ;-)
Na razie dostał zregenerowany alternator i nową pompę wody ;-)

jaroz - |25 Lut 2017|, 2017 23:41

lukas2 napisał/a:
Na razie dostał zregenerowany alternator i nową pompę wody
czyli nadzieja dla DOHC jest :D
kat - |25 Lut 2017|, 2017 23:42

jaroz napisał/a:
Pokrowiec i na parkingu niech sobie stoi :) Jeść nie woła Łukasz ;)

w tym wypadku raczej juz nie bedzie co zbierac

jaroz - |25 Lut 2017|, 2017 23:52

Niby czemu? Jakiś czas temu polecałeś pokrowiec, a teraz czemu zły?
lukas2 - |25 Lut 2017|, 2017 23:53

Jestem przeciwnikiem trzymania auta pod brezentem bo po takim postoju będzie jak Kat pisze...
jaroz - |25 Lut 2017|, 2017 23:54

Teraz są inne materiały. Oddychające, itp. Ja trzymałem całą zimę rowery pod nowoczesnymi pokrowcami na balkonie i jak nówki, nawet bez kurzu :D

[ Dodano: |25 Lut 2017|, 2017 23:55 ]
Na pewno lepiej pod pokrowcem niż pod śniegiem...

Maross - |26 Lut 2017|, 2017 00:09

lukas2 napisał/a:
Maross. "... nic nie może przecież wiecznie trwać..." po za tym Yakuz chce drewienko, wnętrze może Vaux by wziął (takie same ma) tobie elementy klimy by się przydały... lampy bez podcięcia tez by poszły i kilka innych rzeczy

i i i wycieraczki reflektorów z nimi samymi bym chciał sępem będąc O! :p , ale ja Tobie tego nie zrobię , bo wiem , że to kochasz i się tylko droczysz i nie zapomnę treści PW jakie wysłałeś mi zaraz po zlocie , między innymi dlatego dalej chce się grzebać z tym moim trupem , choć nie wiem czy ma to sens :)

Zysio - |26 Lut 2017|, 2017 07:24

Nazwę tematu trzeba zmienić, albo wydzielić posty rdzawo-gnilne z tego tematu, bo sedno sprawy ginie.
Jankes - |26 Lut 2017|, 2017 07:59

Mi to się przypomina akcje z moim klientem, który brał odemnie patsy poliftowe na potenge, wział ich z 10-12, raz drugi powiedziałem ze coś tam musi byc nie tak, ale on wolał zmienic w nieskończonosc, skończyło sie to sfajczeniem auta, które co prawda pozniej odbudowane zostało, wiec posłuchac i wydac 500zł wydał z 10 razy wiecej na elektryke.
Zysio - |26 Lut 2017|, 2017 08:06

Łukasz, ale przeciez do momentu pożaru wszystko było OK, pats to drobiazg. W ogóle nie rozumiem o co Tobie chodzi i czemu się czepiasz.
VIK - |26 Lut 2017|, 2017 08:53

Haha, przed wypadkiem stan bardzo dobry :)
kat - |26 Lut 2017|, 2017 11:25

jaroz napisał/a:
Teraz są inne materiały. Oddychające, itp. Ja trzymałem całą zimę rowery pod nowoczesnymi pokrowcami na balkonie i jak nówki, nawet bez kurzu :D


faktycznie,to to samo co samochód...

jaroz napisał/a:
Niby czemu? Jakiś czas temu polecałeś pokrowiec, a teraz czemu zły?


wróc jeszcze raz zatem do temat i przeczytaj do czego ten pokrowiec konkretnie miał byc

Darek_Police - |26 Lut 2017|, 2017 12:53

I jak tam Jaroz? Wiązki przedzwonione? Czujniki pomierzone? Żebyś Ty Jaroz tyle czasu spędzał przy kosie, co na referatach na forum, to już może ten silnik chociaż chodził.
Kamil_Scorpio_ - |26 Lut 2017|, 2017 12:53

Zysio napisał/a:
Nazwę tematu trzeba zmienić, albo wydzielić posty rdzawo-gnilne z tego tematu, bo sedno sprawy ginie.


Ten temat w ogóle w kosmos trzeba wysłać :):

10 stron, z czego z jedna konkretna reszta przepychanki :D

Jaroz toć on blacharsko miał być taki super, hiper, kiełyy... i tylko progi miały iść do poprawy :o postoi jeszcze kolejny rok na podwórku to nawet na żyletki go nie wezmą bo nie będzie z czego ostrza zrobić..

trzypion - |26 Lut 2017|, 2017 16:27

jaroz napisał/a:
Niby czemu? Jakiś czas temu polecałeś pokrowiec, a teraz czemu zły?

Bo Fizyka.
Wiesz, trudno już nawet mi tłumaczyć Ci, że to, co robisz, to uśmiercanie swojego wozu po kawałku.

[ Dodano: |26 Lut 2017|, 2017 16:32 ]
jaroz napisał/a:

116 - czujnik temperatury silnika poniżej/ powyżej spodziewanej wartości lub nie została osiągnięta właściwa temperatura pracy silnika (JA: wg mnie normalne dla sytuacji gdy silnik był faktycznie zimny. Czujnik nowy, jakby kto pytał,

No to najpierw NAGRZEJ, potem sprawdzaj... W zasadzie cała 'diagnostykę' można teraz wsadzić w zadek. No ale mechanik sie zna na srajczento...

jaroz napisał/a:

114 - czujnik temperatury zasysanego powietrza powyżej spodziewanego woltażu (czyli przerwa w obwodzie) lub poniżej spodziewanego woltażu (czyli zwarcie)

No to weź miernik i ZMIERZ na wtyczce EEC!

jaroz napisał/a:

558 - usterka obwodu elektrozaworu regulatora zaworu EGR albo obwód tego regulatora,

No nie, naprawdę?

Masz jakiś spory syf w elektryce, na mój nos coś nie tak z masą sygnałową, trzeba porządnie pomierzyć i dojść co to jest. Ale to trzeba zrobic porzadnie, a nie mechanikiem od sejczentów.

lukas2 - |26 Lut 2017|, 2017 17:30

Jaroz a może zacznij od sprawdzenia masy wiązki silnikowej... po rocznym staniu może tam być rudo nieźle. W dohacu masa jest brana przy prawej lampie i przy prawym słupku w kabinie
jaroz - |26 Lut 2017|, 2017 19:01

trzypion napisał/a:
faktycznie,to to samo co samochód...
nie rób zamieszania. Ludzie stosują i żyją :) Ale nie moja sprawa.
Poproszę kol. Pabla o "przeniesienie"/ usunięcie wywodów niedotyczących tematu BOA, żeby to miało ręce i nogi. Z góry dziękuję :)
Darek_Police, jutro będę dzwonił to co opisałeś, na razie tylko 3 godz. miałem czas w sobotę posiedzieć przy nim. W międzyczasie dowiedziałem się co i jak dalej badać (m.in. to co opisałeś wyżej).
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
toć on blacharsko miał być taki super, hiper, kiełyy... i tylko progi miały iść do poprawy
Kamil, JEDEN próg jest do poprawy i PRAWDOPODOBNIE blacha pod aku, więc w czym problem? Napisz coś kreatywnego w temacie, a nie byle pisać...
trzypion napisał/a:
uśmiercanie swojego wozu po kawałku.
yyyy, nie bardzo Trzypion. Generalnie widzę to tak, jak nie piszesz, to pytają co i jak. Jak piszesz to strzelanie się zaczyna. Zastanowię się czy warto pisać jak jest na bieżąco, czy napisać jak będzie po wszystkim :)
trzypion napisał/a:
No to najpierw NAGRZEJ, potem sprawdzaj... W zasadzie cała 'diagnostykę' można teraz wsadzić w zadek. No ale mechanik sie zna na srajczento...
miał być pełen obraz, więc i po teście początkowym (na zimno) podałem kody. Wiem, że wywali taki błąd, kiedy jest zimny Trzypion. Już taki ciemny nie jestem...
trzypion napisał/a:
No to weź miernik i ZMIERZ na wtyczce EEC!
to podaj mądralo rozpiskę z pinami :)
trzypion napisał/a:
na mój nos coś nie tak z masą sygnałową, trzeba porządnie pomierzyć i dojść co to jest. Ale to trzeba zrobic porzadnie
czyli jak??? Tak pisać, to ja też umiem -- trzeba zrobić porządnie :)

[ Dodano: |26 Lut 2017|, 2017 19:03 ]
lukas2 napisał/a:
po rocznym staniu może tam być rudo nieźle. W dohacu masa jest brana przy prawej lampie i przy prawym słupku w kabinie
dobra uwaga. Dopisuję do listy sugestii :) Dzięki Łukasz.
YaKuZ - |26 Lut 2017|, 2017 19:45

3p egr pewnie jest standardowo zaslepiony wiec bedzie zvlaszal blad. Ja mam w ogole wywalony...
trzypion - |26 Lut 2017|, 2017 20:17

Pewnie tak. Niemniej pozostałe pokazuja, że cos mocno nie halo z prądami.
jaroz - |26 Lut 2017|, 2017 20:19

YaKuZ, nie jest zaślepiony, najwyżej zapchany (czyt. niesprawny)...
trzypion napisał/a:
Niemniej pozostałe pokazuja, że cos mocno nie halo z prądami.
a po czym wnioskujesz? Bo na zimno? Czy że poza woltażem?
Zysio - |26 Lut 2017|, 2017 20:23

Cytat:

YaKuZ, nie jest zaślepiony, najwyżej zapchany (czyt. niesprawny)...


Przecież silnik w remoncie był?

jaroz - |26 Lut 2017|, 2017 20:27

Zysio, daj spokój...przed remontem był PEWNIE niesprawny, a może nie był. Widzę, że szukasz tylko taniej sensacji. Jak sam stwierdziłeś, silnik był remontowany, a nie EGR.
Zysio - |26 Lut 2017|, 2017 20:33

Szukam taniej, bo jak na razie to, co opowiadasz na temat poczynań z autem to same bardzo drogie sensacje są.
Kamil_Scorpio_ - |26 Lut 2017|, 2017 20:35

jaroz napisał/a:

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
toć on blacharsko miał być taki super, hiper, kiełyy... i tylko progi miały iść do poprawy
Kamil, JEDEN próg jest do poprawy i PRAWDOPODOBNIE blacha pod aku, więc w czym problem? Napisz coś kreatywnego w temacie, a nie byle pisać...


jaroz, ściągnij szmatę z podłogi i zrób zdjęcia całej podłogi, mocowanie foteli, zaślepki plastikowe okrągłe, prostokątne, wierzę ci na prawdę że to igła, ale porób fotki, stoi ci woda od strony pasażera to co ty myślisz że ta blacha jest wieczna?? Czy próbujesz wmówić że ten egzemplarz w ogóle nie gnije? Tyle ile wydałeś siana na rozrząd, mechanika partacza którego tak zachwalałeś to miałbyś igłę silnik + kasę na ogarniecie blacharki, a teraz wydałeś worek siana, drugi wydasz na poprawkach po MECHANIKU, jeszcze z worek za prąd wypacając się tutaj na forum a jeszcze i tak to jechać nie będzie :)

aviator - |26 Lut 2017|, 2017 20:37

Chyba przydałoby sie jednak oddać auto do Mechanika.... i ogarnąć całość systematycznie krok po kroku.
lukas2 - |26 Lut 2017|, 2017 20:46

Kamil ile Jaroz dał za cossa jeżeli wiesz i ja mogę wiedzieć?
Pytam bo robiłem DOhaca w podobnym zakresie i mi wyszło 7 tyś ;-)

Struna - |26 Lut 2017|, 2017 20:56

Boa po latach bardzo często ma problem z poronioną zapraską masy w wiązce. Koroduje toto i wtedy większość czujników pierdoły pokazuje.
trzypion - |26 Lut 2017|, 2017 21:01

jaroz napisał/a:

trzypion napisał/a:
Niemniej pozostałe pokazuja, że cos mocno nie halo z prądami.
a po czym wnioskujesz? Bo na zimno? Czy że poza woltażem?

Po ilości i rodzaju błędów.
Koniecznie musisz zmienić sterownik, to na pewno pomoże, bo w seju pomogło.

[ Dodano: |26 Lut 2017|, 2017 21:02 ]
Struna napisał/a:
Boa po latach bardzo często ma problem z poronioną zapraską masy w wiązce. Koroduje toto i wtedy większość czujników pierdoły pokazuje.
\Co sie wykrywa banalnie woltomierzem... No ale przeciez spec od sejczento wie lepiej :D
jaroz - |26 Lut 2017|, 2017 21:48

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
tak to jechać nie będzie :)
Spokojna twoja rozczochrana. Będzie jeździł i nawet będzie na zlocie, w przeciwieństwie do Twojego :D
aviator napisał/a:
Chyba przydałoby sie jednak oddać auto do Mechanika
jak ogarnę lanie wtrysków, żeby bezpiecznie jechać (a mam wskazówki) to jest ktoś kto to ogarnie :)
Struna napisał/a:
często ma problem z poronioną zapraską masy w wiązce
w wiązce silnika rozumiem? :) Tak, mam wskazówkę by tam zajrzeć. Dobry kierunek.
trzypion, skończ z tym sejczento, ok? Bo to nudne i po za tym śmieci w temacie, a dość tu już "pobocznych wycieczek". Dziękuję.

trzypion - |26 Lut 2017|, 2017 23:42

jaroz napisał/a:

trzypion, skończ z tym sejczento, ok? Bo to nudne i po za tym śmieci w temacie, a dość tu już "pobocznych wycieczek". Dziękuję.


To skończ z bajkami od 'specjalistów', dyrdymałami o wymianie sterownika 'bo w seicento pomogło', za to weź się za diagnostykę. Sypiesz ciągle niesprawdzonymi założeniami, takimi jak 'czujnik sprawny, bo nowy' - nowy nie oznacza sprawny. Pomierz parametry, a nei opieraj się tylko na tym, co komp podaje. Bo to, że komp podaje błędy ma swoje przyczyny i to te przyczyny trzeba znaleźć. Nie opisy błedów - one pozwalają dojśc który sygnał jest zły, ale nie dlaczego tak jest.

A jak nie chcesz, nie umiesz, nie potrafisz, to weź to biedne auto do fachowca, a nie próbuj tyłek szkłem utrzeć.

jaroz - |26 Lut 2017|, 2017 23:48

trzypion napisał/a:
To skończ z bajkami od 'specjalistów', dyrdymałami o wymianie sterownika 'bo w seicento pomogło'
napiszę jak TY. To że podałem co myśli mechanik, nie znaczy że TAK MYŚLĘ.
Po drugie napisałem to RAZ, w ramach ciekawostki, a Ty cały czas to piszesz.
I wreszcie trzy - napisałem, bodajże DarkowiPolice, że będę mierzył, ważył i szukał, ale JUTRO, więc po co po raz kolejny to piszesz? Nie zmieni to, że pójdę w nocy to robić, bo tak piszesz :)
I wiem, że to co komp twierdzi to sugestia GDZIE szukać, a nie CO wymienić bezwzględnie.
Jak sobie nie poradzę, to mam zapasowe wyjście. A Ty nie chcesz wpaść, to trudno :P

trzypion - |26 Lut 2017|, 2017 23:54

Jakbyś się zastanowił choc chwilę, to bys nie podawał tego, co ten PARTACZ (nie obrażaj mechaników) sobie ze swojego palucha obessał.
Możesz pisac i pisać, że pomierzysz, a i tak nie wiesz ani CO, ani JAK, ani GDZIE zmierzyć, bo Twym kłopotem jest zrozumienie tego, co się dzieje, prześledzenie schematu, zrozumienie jak i po co sa obwody wykonane etc.
Przykładowo, dlaczego wywalenie byków na niemal wszystkich czujnikach rezystancyjnych silnika daje podejrzenie skopania masy sygnałowej lub skopaniem wiązki przez gaziarza.
I wybacz, nie mam zamiaru tracić 3 godzin na dojazd tylko po to, żeby odwalić za CIEBIE robotę, która powinieneś zrobić rok temu.

bednarowski - |27 Lut 2017|, 2017 00:01

[b]jaroz[/b] skrzynka zmieniona czy nie? proste pytanie tak czy nie?
jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 00:01

trzypion napisał/a:
skopaniem wiązki przez gaziarza
??? 10 lat jeździłem i było ok. Skąd podejrzenie nagle, że gaziarz spaprał wiązkę?
Nie muszę znać się na wszystkim, ale pewne rzeczy sobie sprawdzę. Od innych są spece, jak wiesz. Zakończyłem dyskusję.

trzypion - |27 Lut 2017|, 2017 00:05

JAroz, z tego powodu, że NIE DZIAŁA jak należy. I sądząc po tym, co piszesz, to znasz się na demolowaniu samochodów za pomocą oddawania ich w ręce partaczy. To, że nazwiesz partaczy 'specami' nie sprawi, że samochód będzie jeździł.
jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 00:10

trzypion, a pomyślałeś, że gdzieś jest przewód do masy dotknięty stąd leją wtryski? Że masa poszła i stąd takie odczyty, czy w końcu faktycznie zalało EEC, zjarał się i ma złe odczyty i leje beną? Dużo jest możliwości.
Niestety Scorpio to kapryśne auto, raz z racji wieku, dwa rozwiązań i jakości. I myślę, że 90% obudziło się z ręką w nocniku, jak już się stało ała. Ale Ty swoje. Pisz na temat, albo na PW.

trzypion - |27 Lut 2017|, 2017 00:14

Tak, oczywiście, dlatego wymień kompa, zamiast sprawdzić co on dostaje na wejściu. No ale spec od ceicento powiedział, więc oczywistego sprawdzenia izolującego źródło problemu nie zrobisz, bo po co? Wszak lepiej dyrdymały po partaczu powtarzać, niż zmierzyć napięcie między dwoma punktami w aucie.
jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 00:16

A kto Ci powiedział, że kompa wymienię? :) Powiedz (pomóż) co mam i jak pomierzyć, a sprawdzę, a nie stukasz w klawisze...
trzypion - |27 Lut 2017|, 2017 00:18

Już Ci powiedziałem, a skoro nie zauważyłeś, to wybacz, czas na zatrudnienie fachowca. Laweta-> Kraków -> Wiktor.
Uczyć Cie podstaw elektrotechniki, prawa Ohma, Kirchoffa etc. nie zamierzam.

bednarowski - |27 Lut 2017|, 2017 00:18

zmierz dystans z Poznania do Krakowa, zamów lawete i zpłać

[ Dodano: |27 Lut 2017|, 2017 00:19 ]
niestety jak się nie umie to się płaci (np. ja)

gt500 - |27 Lut 2017|, 2017 00:22

jaroz tak patrze zupełnie z boku na to co piszesz i Ci powiem że cieżko nie zgodzić się z trzypionem... mimo że każdy wie że jego charakter nie jest łatwy ( delikatnie mówiąc) ale jak czytam te Twoje historie to dziwne podejście, masz ewidentnie problem z prądem a nawet nie jesteś pewny czy masz sensowną skrzynkę bezpieczników. To tak trochę jak stać mokrym w środku transformatora i zastanawiać się co po jajach mrowi...

Są różne metody diagnostyki od działania jak ibuprom max w sam środek albo drogą eliminacji albo działanie jak dziecko we mgle.

Przypomina mi to działanie daaawno temu jak scorpiak świrował podmienialiśmy edisy, kompy efekt albo był na 5 min albo jego brak :)

bednarowski - |27 Lut 2017|, 2017 00:27

grzebanie w gównie i wydłubywanie orzeszków wmawiając sobie że są dobre bo nieprzetrawione, ten temat to nic więcej
jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 00:33

gt500, ok, tak z boku patrząc, to prosiłem o SUGESTIE, a nie bombardowanie krytyką. Nie sztuką zawieźć do Krakowa. Sztuką dojść do tego samemu (skoro mechanik nie wie co ugryźć) i właśnie wtedy (zakładam) liczy się na pomoc z forum. Bo chcę sam do tego dotrzeć co się dzieje. Auto jeździło przed oddaniem auta, więc zakładam, że albo wiązka silnika, albo EEC. Wiązkę sobie sprawdzę, ale co i jak przy EEC, to pytam, bo się nie znam. A tu czytam o piance w kole, dla przykładu. Co ma pianka w kole do silnika? Jak będę chciał pogadać o piance, progu czy przypuśćmy czymś innym, to założę inny wątek. To tak obiektywnie opisałem, żeby nie było....
bednarowski - |27 Lut 2017|, 2017 00:36

sory, ale pierdolisz głupoty jaroz, zaniedbujesz podstawowe czynności, potem się do tego nie przyznajesz i oczekujesz (nie przyznając się do podstawowych zaniedbań), że kryształowa kula wywróży Ci diagnozę.

Osobiście to w tym momencie bardziej szkoda mi twojego mechanika niż Ciebie...

jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 00:41

bednarowski napisał/a:
grzebanie w gównie i wydłubywanie orzeszków wmawiając sobie że są dobre bo nieprzetrawione,
powiedz mi Marek, co wnosi do tematu pomocy taki tekst? Zastanów się.
Temat założony po to aby ktoś kto zna się bardziej, czy przerabiał taki przypadek, rzucił wskazówkę. A nie by czytać wątpliwej urody testy. Paradoksalnie, Ci co nie udzielają się w takim stylu, pomogli najwięcej, czy to na PW czy przez telefon, jak dziś ( a właściwie już wczoraj).

bednarowski - |27 Lut 2017|, 2017 00:43

ale jakiej pomocy ty oczekujesz nie pisząc na wstępie o niewymienionej skrzynce, lejącej sięna ECU wodzie czy bóg wie jakimi innymi jeszcze kwiatkami dziejącymi się w twoim aucie? Tak zaniedbałeś auto, że bez oględzin nikt ci tego przez internet nie zdiagnozuje.

[ Dodano: |27 Lut 2017|, 2017 00:44 ]
więc temat nadaje się tylko do działu humor...

jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 00:48

bednarowski napisał/a:
ale pierdolisz głupoty jaroz
weź na wstrzymanie...
bednarowski napisał/a:
potem się do tego nie przyznajesz
nie raz się przyznałem, ale to nie powód, żebym przy każdej okazji (zwłaszcza nie związanej z tematem) przyznawał się po raz kolejny. A na tym polega punktowanie- krytyka która nic nie wnosi do tematu. Jak masz ciągle tak pisać, to daruj sobie. To tak jakbym nie znał szczegółów, ale przy każdej okazji punktował Cię, że nie wymieniłeś np. rozrządu/ oleju czy co tam chcesz, bo Escort Ci się rozkraczył podczas powrotu ze zlotu. A nie robię tego.
gt500 - |27 Lut 2017|, 2017 00:50

jaroz chcesz porad czy czegoś a jak czytam temat od początku większość kwestionujesz.
Nie to nie to, nie bo sprawdzali, nie bo niby robili, to też nie bo kręcili tym ale z innego powodu :)

Auto przed oddaniem było git po zrobieniu nie. Takie są skutki jak robi się 200 rzeczy naraz , albo robi się jedno nie mając zrobionego wszystkiego dookoła.
Na takiej zasadzie 3/4 osób polega przy swapach, mają z czymś problem, nie wyleczą tego do końca robią swapa a potem jak nie działa to nic nie wiadomo.

Z tego co piszesz to można być pewnym że jest problem, innych pewnych podstaw nie ma.

Kierunek z masą był sprawdzany??

bednarowski - |27 Lut 2017|, 2017 00:57

Punktuj co chcesz i wypominaj na każdym kroku co chcesz, nikt nie broni, masz problem z autem to wypadałoby na wstępie podać na wstępie czego nie zrobiłeś i co zaniedbałeś, żeby nie trzeba było pytać dwa razy. Mów sobie co chcesz, gdzie chcesz o moim Escorcie, co zaniedbałem, co źle zrobiłem, może komuś to pomoże, ja wyciągnąłem wnioski z tego, ty masz temat na 13 stron niewnoszący nic.
jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 00:57

bednarowski napisał/a:
nie pisząc na wstępie o niewymienionej skrzynce, lejącej sięna ECU wodzie
to napisz syntetycznie (dla przykładu) - wymień skrzynkę, a jeśli jest podejrzenie, że zalewa EEC, sprawdź grodz - tyle Bednarowski :) To są wskazówki. Podkreślę, podałem taki przykład.
gt500 napisał/a:

Kierunek z masą był sprawdzany??
dostałem taką wskazówkę od Lukasa2 Oraz przez telefon w kwestii zwarcia na wiązce pod kolektorem. I tak jak pisałem wcześniej dziś (a właściwie już wczoraj :) ) dziś, albo jutro będę to sprawdzał. Podobnie jak EEC, napięcie na czujnikach, itd. Czego nie będę umiał, opiszę w temacie.

[ Dodano: |27 Lut 2017|, 2017 00:59 ]
bednarowski napisał/a:
temat na 13 stron
pewnie z 2 strony są o niczym od Ciebie. I o tym właśnie wspominam...
bednarowski - |27 Lut 2017|, 2017 00:59

jaroz, ty tą skrzynkę wymieniasz od 2 lat, każesz się nam domyślać czy w końcu ją wymieniłeś? Normalny człowiek wciągu 2 lat ją wymieni, to samo z odpływami..

[ Dodano: |27 Lut 2017|, 2017 01:01 ]
temat i tak jest wg mnie jest na śmietnik więc te 2 strony przy których zacząłem coś pisać nic nie zmienią

jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 01:06

bednarowski, prosiłem o syntetyczne sugestie. Jak masz podejrzenie, że wina jest po stronie dużej skrzynki (chociaż wg mnie nic wcześniej nie wskazywało na nią) podaj sugestię i napisz, że do wymiany. Po co znów o odpływach piszesz? One się tak samo mają do tematu silnika, jak pianka...
bednarowski - |27 Lut 2017|, 2017 01:12

To o każdy kabel mamy pytać czy powiesz nam o wszystkich kwiatkach w twoim aucie na wstępie? Jak na wstępie uznałeś że problem z elektroniką bo mechanik tak super złożył to wypadłoby o wszystkim na wstępnie powiedzieć. Również o skrzynce i bóg wie czym innym
jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 01:16

Żadnych innych grzechów nie mam na sumieniu. A jak masz podejrzenie o skrzynkę, zapytaj czy DUŻĄ wymieniałem. Proste :)
aviator - |27 Lut 2017|, 2017 05:22

Jaroz, mszczą sie teraz wszystkie Twoje zaniedbania. Nie znasz sie i nie potrafisz, oddaj to auto komus kto sie na tym zna... lub na zlom.
Sorry ale juz chyba prawie wszyscy maja o tym i Tobie identyczne zdanie.
I nie ma co sie ciskać i walczyć, jak prawda w oczy kole.

Zysio - |27 Lut 2017|, 2017 07:48

jaroz napisał/a:
bednarowski, prosiłem o syntetyczne sugestie.


A proszę, specjalnie przy kawie przejrzałem cały temat:

Cytat:
odpiac wszystkie czujniki poza wałem i edisem i odpalić
i sprawdzić błędy


Cytat:
Jak blacha pod podstawą aku zgniła to leje się bezpośrednio na sterownik absu i ecu właśnie.
Zdejmij schowek, dywanik nad nogami pasażera


Cytat:
ECT uwalone i myśli że jest zimny i wali beną do oporu . miernik w łapkę i zmierzyć .


Cytat:
pomiar szybki , bierzesz wtyczkę i mierzysz na zapłonie czy ma 5V . Jak ma to wiązka raaaczej dobra


Słowo klucz - RACZEJ:
Cytat:
Natomiast gaziarz bardzo dokładnie zabezpieczał kable, więc tam raczej by nie zrobił prowizorki.


trzypion napisał/a:
jaroz napisał/a:

116 - czujnik temperatury silnika poniżej/ powyżej spodziewanej wartości lub nie została osiągnięta właściwa temperatura pracy silnika (JA: wg mnie normalne dla sytuacji gdy silnik był faktycznie zimny. Czujnik nowy, jakby kto pytał,

No to najpierw NAGRZEJ, potem sprawdzaj... W zasadzie cała 'diagnostykę' można teraz wsadzić w zadek. No ale mechanik sie zna na srajczento...

jaroz napisał/a:

114 - czujnik temperatury zasysanego powietrza powyżej spodziewanego woltażu (czyli przerwa w obwodzie) lub poniżej spodziewanego woltażu (czyli zwarcie)

No to weź miernik i ZMIERZ na wtyczce EEC!

jaroz napisał/a:

558 - usterka obwodu elektrozaworu regulatora zaworu EGR albo obwód tego regulatora,

No nie, naprawdę?

Masz jakiś spory syf w elektryce, na mój nos coś nie tak z masą sygnałową, trzeba porządnie pomierzyć i dojść co to jest. Ale to trzeba zrobic porzadnie, a nie mechanikiem od sejczentów.


Cytat:
Jaroz a może zacznij od sprawdzenia masy wiązki silnikowej... po rocznym staniu może tam być rudo nieźle.


Cytat:
Boa po latach bardzo często ma problem z poronioną zapraską masy w wiązce. Koroduje toto i wtedy większość czujników pierdoły pokazuje.


Cytat:
skrzynka zmieniona czy nie? proste pytanie tak czy nie?


A teraz skopiuj to do swojego posta i na zielono zaznacz, co z tego zrobiłeś, a na czerwono, czego nie.

Kamil_Scorpio_ - |27 Lut 2017|, 2017 08:03

Kurcze... Za szybko sie wczoraj spac polozylem xd a chipsy i cola czekaly :): skoro tu nie chodzi o hajs bo go niby masz, to laweta i na to twoj bolid i na wycieczke z nim do kogos z forum kto ma ta wiedze. I w taki sposob na zlot na pewno dojedziesz :) a jak bedziesz grzeczny to mam kompa pod boa, zostal mi ze swapa to bys sobie podmienil, ale najpierw podstawa.. przewody, skrzynki, pomiary.
jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 09:01

Zysio napisał/a:
A proszę, specjalnie przy kawie przejrzałem cały temat:
ale po co? Podałeś info INNYCH, a nie bednarowskiego (a do niego była prośba). To raz.
Zysio napisał/a:
A teraz skopiuj to do swojego posta i na zielono zaznacz, co z tego zrobiłeś, a na czerwono, czego nie.
jeszcze raz proszę Zysio o czytanie ze zrozumieniem. Pisałem chyba z 3 razy, że w pon./ wt. będę sugestie sprawdzał. To po co pytasz przed czasem? Nie manipuluj słowami byle wyszło j.w.
Pablo, jeszcze raz proszę o uporządkowanie tematu (jak prosiłem wcześniej), dzięki.

[ Dodano: |27 Lut 2017|, 2017 09:07 ]
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
I w taki sposob na zlot na pewno dojedziesz
za nim gdziekolwiek pojedzie lawetą, chcę sam spróbować swoich sił :D Wiesz, takie ambitne podejście, bo już nie raz mi się zdarzyło ogarnąć to co fachowcy nie dali rady (nie mówię tylko o mechanice), stąd wyzwanie. A że późno zacząłem działać sam, bo zaledwie przedwczoraj, to potrzebuję chwilę, żeby ruszyć z tematem (czytaj: mieć wolne w pracy).

[ Dodano: |27 Lut 2017|, 2017 09:08 ]
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
mam kompa pod boa
to trzymaj go dla mnie, w razie "W" i bądź grzeczny :D
Zysio - |27 Lut 2017|, 2017 09:11

Poprosiles o syntetyczne sugestie, wiec dostałeś. I nieważne, czy napisałem to ja, bednarowski, trzypion. Efekt będzie ten sam. Zebralem Ci wszystko, co dotyczyło mechaniki i elektryki z tego tematu. Ale masz to w poważaniu, bo a) napisałem to ja, b) nie jest to zgodne z Twoim tokiem myślenia i nie przyjmujesz tego do wiadomości.

Równie dobrze mógłbym Ci dać poradę "rzuć wszystko i jedz w Bieszczady!", bo to w podobny sposób przyczyni sie do naprawy Twojego auta.

Mogę dostać pasek, ale trudno. Jesteś leniem i ignorantem, który nie ma za grosz szacunku dla czasu poświęconego przez osoby które chca pomoc, gdyż sugestie są zupełnie rozbieżne z Twoja teoria.

Tego co piszesz nie da się czytać ze zrozumieniem, ponieważ logika postepowania jest totalnie pokrętna dla jakiejkolwiek osoby ze zmyslem technicznym i potrafiącej analizować ciągi przyczynowo-skutkowe.

Uparcie likwidujesz skutki, a nie przyczyny problemu.

Dlaczego nie zrobisz tego, co pisałem? Zrobione na zielono, nie zrobione na czerwono? To jest Twój rachunek sumienia wobec auta, a jest on w 90% na czerwono. Prawda kłuje w oczy? Wyraźnie omijasz odpowiedz w tej kwestii.

WieSiu - |27 Lut 2017|, 2017 09:13

jaroz, a Ty wiesz ile to roboty żeby taki temat uporządkować? Chyba łatwiej go od nowa zrobic.
jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 09:21

Zysio, wyciągnąłeś uwagę SKIEROWANĄ do bednarowskiego i dorabiasz ideologię, żeby sobie pożartować. Dla Twojej wiadomości, od soboty mam spisane wszelkie sugestie (również te podane przez telefon i na PW) i dzisiaj się za to biorę. To raz. Przyjmuję do wiadomości, ale JUŻ to mam syntetycznie odnotowane, więc po co się męczysz? I właśnie dlatego, że szanuję czas jaki poświęcili INNI, żeby wypowiedzieć się rzeczowo to:
a) nie czekam już na mechanika i nie przekazuję mu sugestii, a sam się za to biorę,
b) poprosiłem Pabla by tu posprzątał po takich NIC nie wnoszących wywodach Twoich i paru innych osób, żeby temat był przejrzysty.
Zysio napisał/a:
Uparcie likwidujesz skutki, a nie przyczyny problemu
yyyy, czyli?
Zysio napisał/a:
Wyraźnie omijasz odpowiedz w tej kwestii.
przecież jasno napisałem, że zaczynam od poniedziałku, więc co mam Ci zaznaczać? Drugi raz Ci to piszę. I już raz pisałem, że zaniedbałem auto, więc ile razy mam to powtarzać? Mam o tym piosenkę nagrać z takim refrenem? :D Wrzuć na luz i poczekaj dwa dni, warsztat dopiero się otworzy, a auto już się suszy od soboty, więc progress jest ;) ;) ;)

[ Dodano: |27 Lut 2017|, 2017 09:25 ]
WieSiu, nie wiem, dla mnie nie musi być to robione, ale dla innych chciałbym. Po kiego kilka stron jest o niczym, albo sejczento lub osobiste wycieczki? Właśnie. I bez konsekwencji te wycieczki, nie mówiąc chociażby o epitetach, etc.

bednarowski - |27 Lut 2017|, 2017 09:49

Moja sugestia to pisz więcej o tym co zrobiłeś a nie co masz zamiar zrobić. Bo jutro z twoich ust może znaczyć równie dobrze za rok jak i wcale. Co zrobić nawet Zysio Ci zebrał do kupy.

A w sumie jak popatrzyłem to dalej nie odpowiedziałeś mi na pytanie, ignorujesz je bo
Cytat:
b) nie jest to zgodne z Twoim tokiem myślenia i nie przyjmujesz tego do wiadomości.
?
sobolaqe - |27 Lut 2017|, 2017 10:07

Czytam ten i drugi watek o Jarozowym BOA i po przemysleniu nic tutaj nie pasuje :)
Samochod sie degraduje od roku pod chmurka i jakos nie widac zeby mial szybko ruszyc.

No i tak mysle ze w ciagu roku to mozna by to ogranac inaczej
- Mechanikowi kazac wyciagnac silnik i zostawic u niego na remont i czekanie na czesci
- Bude zatargac do blacharza niech w wolnej chwili juz ja sprawdza i robi
- Wiazki wyciagnac i wyslac komus z forum do zrobienia
- Skrzynki tak samo mozna bylo sobie wyciagnac i na spokojnie w domu rozebrac i zrobic lub zamowic inne z forum jesli sa w agoni.

I tym sposobem w rok czasu w wolnych chwilach mozna by pracowac na kilku frontach zeby miec co na koniec skladac.

jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 10:10

sobolaqe, plan fajny, ale...nie sądziłem, że tak to długo będzie trwać. Ale masz rację, można było tak zrobić. Nie mniej, nie słyszałem by ktoś na forum tak kompleksowo działał :)
Struna - |27 Lut 2017|, 2017 10:12

jaroz napisał/a:
w wiązce silnika rozumiem?
tak, ale trzeba ją rozpruć, bo to schowane w niej siedzi.

[ Dodano: 2017-02-27, 10:19 ]
aaa, no i zwalić kolektor ssący - może kabelki nim zostały przycięte, też się zdarza.

kat - |27 Lut 2017|, 2017 10:27

sobolaqe,
od poczatku to wszyscy pisali, jest kolejnosc przy duzym remoncie,przeciez budowy domu nie zaczynamy od komina


a co do skrzynek,osobiście wysyłąlem Jarozowi je zrobione ,jakies 4 lata temu,małą musial zalozyc,bo sie utopiła i przy -27 zamroziło je doszczętnie do wysokosci bezpieczników i auto stanęło,duża leży w szafie...



taki przyklad na szybko z SF,koles sam sobie robi po godzinach

YaKuZ - |27 Lut 2017|, 2017 10:29

Wyglada jak moje scorpio w maju :P
aviator - |27 Lut 2017|, 2017 10:30

jaroz napisał/a:
. Nie mniej, nie słyszałem by ktoś na forum tak kompleksowo działał :)

Działają i nawet lepiej ale nic nie piszą przed ani w trakcie aby uniknąć hejtu a szkoda bo podchodzą jak trzeba i kompleksowo. Problemy załatwiają od razu a grubsze tematy poprzez priv.
Pewnie na zlocie staną gdzies z boku i tez nie beda sie chwalić :)

YaKuZ - |27 Lut 2017|, 2017 10:35

Cytat:
Nie mniej, nie słyszałem by ktoś na forum tak kompleksowo działał


Hmmm co prawda nie wyciagalem silnika chociaz teraz wisi na sznurku bez belki ale karawan byl rozbierany totalnie wiec nie mow ze nie ma takich osob...

WieSiu - |27 Lut 2017|, 2017 10:36

kat napisał/a:


taki przyklad na szybko z SF,koles sam sobie robi po godzinach



a za co tu hejtowac ? jak ktos robic cos sam i robi to najlepiej jak umie i sie stara,to niby czemu ma usłyszeć tu coś złego ?


aviator napisał/a:
Pewnie na zlocie staną gdzies z boku i tez nie beda sie chwalić


tacy ludzie czesto na zlot wogole nie jezdza.

lukas2 - |27 Lut 2017|, 2017 10:44

Ja tyż rozbierałam całe scorpio no może prawie całe ale to ze 3 razy co najmniej a jak mi się zechce to 4 raz rozbiorę popatrzeć na podłogę i dać wygliuszenie nowe. Małą skrzynkę pod blokiem ostatnio w 4h wymieniłem (z wyczyszczeniem zapasowej które zajęło 3h).
aviator - |27 Lut 2017|, 2017 10:45

WieSiu nie wnikam, skoro tak to sami widza.... szanuje ich decyzje i zazdroszczę tego jak i co robia.
Wiem jak jest a Jaroz jest kolejny raz w błędzie.

kat - |27 Lut 2017|, 2017 10:49

WieSiu napisał/a:
kat napisał/a:


taki przyklad na szybko z SF,koles sam sobie robi po godzinach



a za co tu hejtowac ? jak ktos robic cos sam i robi to najlepiej jak umie i sie stara,to niby czemu ma usłyszeć tu coś złego ?



włąsnie to dałem jako przyklad,ze koles robi tak jak powinno to wygladac,tu nie ma co hejtowac,po prostu rozebral,wyjąl silnik,tak to wyglada,zrobi podłoge,poskłada do kupy i ma spokoj

lukas2 - |27 Lut 2017|, 2017 10:49

Zmieniłem cla w ghije (bez choinki) więc nie mów Jaroz że kompleksowo nikt nie działa. Yakuz karawan składał po nocach żeby nim na zlot zdążyć i chociaż to będzie zawsze tylko paskudne kombi (sory Yakuz ;-) ) to jest zrobione i działa.
A co do korozji to zajrzyj jeszcze za dużą skrzynkę przy błotniku w narożniku bo tam też może być wesoło

jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 10:50

Struna napisał/a:
może kabelki nim zostały przycięte
to miałem sugerowane przez telefon, więc to też sprawdzę.
kat napisał/a:
duża leży w szafie...
a nie, bo w aucie czeka na swój (być może) jutrzejszy wielki dzień :D
aviator napisał/a:
Problemy załatwiają od razu a grubsze tematy poprzez priv.
i tak chyba trza :)
YaKuZ napisał/a:
byl rozbierany totalnie wiec nie mow ze nie ma takich osob...
pisząc kompleksowo, nie miałem na myśli, że do gołej blachy :) tylko, że wielowątkowo w jednym czasie :D Przepraszam, źle się wyraziłem.
lukas2 - |27 Lut 2017|, 2017 10:53

Blach nie robię bo nie umiem i nie mam czym ale co miesiąc siedzę z lampą pod nim i już jest coroczna lista co robić trza. Nie ma dziur ale za rok na pewno będą. O graty dobre coraz trudniej. Za fragment podstawy aku dałem 200 plnów bo znalazłem na podwórku scorpio zapomniane. Pojechałem do polecanego Blacharza i jak zobaczył ten element to chciał wycinać szybę i jakby wstaiać ćwiartkę ćwiatki aut :-)
WieSiu - |27 Lut 2017|, 2017 10:54

lukas2 napisał/a:
Yakuz karawan składał po nocach żeby nim na zlot zdążyć


znam takich co i do samego rana siedzieli przed zlotem i skladali a potem przyjechali :D

lukas2 napisał/a:
Ja tyż rozbierałam całe scorpio no może prawie całe ale to ze 3 razy co najmniej a jak mi się zechce to 4 raz rozbiorę popatrzeć na podłogę


to prawie jak ja swojego forda cabrio :) Z checia jeszcze raz rozłoże, ale tym razem jak rozłożę,to juz na maxa zrobię. Za to dzieki temu znam każdą srubkę przy tym aucie i diagnoza w razie czego lub naprawa to moment dla mnie ;)

Zysio - |27 Lut 2017|, 2017 10:54

Dam Ci namiar do człowieka który drugie Volvo robi - najpierw P1800, teraz Amazona.
Buda wypatroszona, wygluszenia zdarte do zera, piaskowanie itp itd. Polecam obejrzeć dokumentacje foto, to zobaczysz ile tematów blacharskich wychodzi, jak buda jest goła. Czyli, jak trzypion napisal, gowno zostaje odwiniete ze sreberka.

Jakie ma znaczenie czybto forum Scorpio, czy czegokolwiek innego? Postepowanie jest analogiczne niezależnie od marki i modelu.

sobolaqe - |27 Lut 2017|, 2017 10:56

jaroz napisał/a:
Nie mniej, nie słyszałem by ktoś na forum tak kompleksowo działał :)


Jak juz pisali inni sa tacy co tak robia.
Poza tym nie wiem czy to az takie kompleksowe, przeciez to jest to co zrobic trzeba i to co kazdy kto chce dluzej jezdzic scorpio zrobic musi.

Skrzynki to wiadomo od dawien dawna i to jest podstawa.
Wiazki .... no przeciez nei raz i nie dwa pisali ludzie ze jak sie zaczyna grzebac przy silniku to najpierw trzeba zrobic wiazki bo jak wiazka umiera i sie ja zacznie ruszac i odpinac to juz bedzie masakra.
A Ty miales rozebrany silnik wiec i wiazke na wierzchu przez kilka miesiecy wiec spokojnie by Ci ja ktos ogarnal.

Poza tym jak sie chce miec zolte blachy to trzeba myslec kompleksowo o naprawie.
A do tego dochodzi jeszcze fakt ze samochod stal bardzo dlugo wiec byl na to czas.
Nawet to ze sie leje gdzies pod aku, przeciez jak nie bylo silnika w samochodzie to dostep byl super i mozna bylo to wszystko na spokojnie zrobic, a teraz masz silnik w srodku i bedzie grzebanie do okola gdzie sie uda.
Zeby wiazke zrobic, znowu rozebranie silnika(kawalek ale jednak) itd itp

Tutaj nie chodzi o znajomosc tematu ale o zwykla logike.

Kamil_Scorpio_ - |27 Lut 2017|, 2017 11:15

kat napisał/a:
sobolaqe,
od poczatku to wszyscy pisali, jest kolejnosc przy duzym remoncie,przeciez budowy domu nie zaczynamy od komina


a co do skrzynek,osobiście wysyłąlem Jarozowi je zrobione ,jakies 4 lata temu,małą musial zalozyc,bo sie utopiła i przy -27 zamroziło je doszczętnie do wysokosci bezpieczników i auto stanęło,duża leży w szafie...

[url=https://s21.postimg.org/9cwq149k3/20170219_214957.jpg]Obrazek[/url]

taki przyklad na szybko z SF,koles sam sobie robi po godzinach


jakiego to użytkownika? Ciekawi mnie jak zdrapał te wygłuszenie podłogi.. tą matę, bo ile ja się naszarpałem w mk1 to poezja...

Jaroz bania do góry i działaj, odpocznij na trochę od forum, sprawa ucichnie, wpadniesz, konkretne info dasz i działacie dalej.

YaKuZ - |27 Lut 2017|, 2017 11:17

Dobrze ja podgrzewac to lepiej schodzi :) ja darlem duzym nozem i szlifierka
Kamil_Scorpio_ - |27 Lut 2017|, 2017 11:17

jaroz napisał/a:
Nie mniej, nie słyszałem by ktoś na forum tak kompleksowo działał :)


Ja tak robiłem :) Prócz malowania całego auta, środek, komorę silnikową przy swapie, wiązki, blacharkę ogarniałem sam w garażu.

[ Dodano: |27 Lut 2017|, 2017 11:19 ]
YaKuZ napisał/a:
Dobrze ja podgrzewac to lepiej schodzi :) ja darlem duzym nozem i szlifierka
Ja dłutem hehehe :D później szpachelką... ale na wiosnę znów środek wyleci bo chcę mate wygłuszeniową jakąś zapodać bo głośno w aucie i może szmatę kupić nową, bo moja ma dziurę przy mocowaniu pasażera fotelu i w końcu przyjechać do pewnego pana z forum po skórę :P
kat - |27 Lut 2017|, 2017 11:21

auto Mathiasa w SF
zibi8556 - |27 Lut 2017|, 2017 12:06

Też kiedyś podobnie sierrę robiłem od maja 99 , wyjechałem 2 lutego 2000r. Robiony dół motoru 2,3d , wszystko gdze ruda wycięte i pospawane, konserwacja i przemalowanie całej budy z zewnątrz i komory silnika z białej na granatowy metalik. Po 2 latach wymiana motoru na 2,0 OHC + lpg. Wszystko sam po godzinach, po wyjechaniu mina poprzedniego właściciela bezcenna :-D . 8 lat jeżdziłem ciesząc michę.
YaKuZ - |27 Lut 2017|, 2017 12:50

lukas2 napisał/a:
chociaż to będzie zawsze tylko paskudne kombi (sory Yakuz


Wiem wiem ale juz sie do niego przyzwyczaiłem :P bez relingow i z RSem nie jest źle :P

zibi8556 - |27 Lut 2017|, 2017 13:02

lukas2 napisał/a:
chociaż to będzie zawsze tylko paskudne kombi

Eee tam, kombiki wcale nie są takie brzydkie a na pewno dość wygodne (spałem kiedyś po pijaku w swoim dawcy MK3 kombi :P )

[ Dodano: |27 Lut 2017|, 2017 13:03 ]
Ciekawe czy Jaroz działa przy kosie? :roll:

kat - |27 Lut 2017|, 2017 13:05

najbrzydsze sa Omegi combi,zaraz po nich jest Scorpio
zibi8556 - |27 Lut 2017|, 2017 13:08

kat napisał/a:
najbrzydsze sa Omegi combi,zaraz po nich jest Scorpio

No właśnie zapomniałem co jest brzydsze :P

jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 14:09

zibi8556 napisał/a:
Ciekawe czy Jaroz działa przy kosie?
działa, działa, a raczej działał od rana, bo wrócił już :)
kat - |27 Lut 2017|, 2017 14:10

i co wydziałal?
jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 14:11

Właśnie wróciłem od kosy i myślę, że wiem co jest na rzeczy :P Ale o tym później, pewnie wieczorem, bo muszę jechać po Synka.
I powiem, że najbliżej był (chyba) Kat i Bednarowski. Ale szerzej o tym wieczorem, ok. 20.00. Przygotować chipsy i colę, bo się zacznie linczowanie :-d \

[ Dodano: |27 Lut 2017|, 2017 14:12 ]
kat napisał/a:
myślę, że więcej niż jęczący mechanik przez 2 miesiące :D
Kamil_Scorpio_ - |27 Lut 2017|, 2017 15:14

kurcze... a mi moja wyjadła chipsy... no nie, jadę do biedry...
trzypion - |27 Lut 2017|, 2017 15:49

WieSiu napisał/a:
znam takich co i do samego rana siedzieli przed zlotem i skladali a potem przyjechali :D

I takich, co składali jeszcze w drodze na zlot i w czasie zlotu, a kończyli po zlocie ;)

DANEK1403 - |27 Lut 2017|, 2017 15:52

I dalej poleci fala hejtu nie na temat
jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 20:17

Dobra, zaczynam wcześniej, bo trochę pisania jest. Zacząłem od kontroli napięcia na czujnikach i nie tylko. I tak:
-przepustnica 5V
-cewka 12V
-czujnik temp. silnika 2,3V
-czujnik przy lince przepustnicy 12,5V
-EBJ 12,4V
-przepływomierz 11,2V
-czujnik temp. w chłodnicy 0V

Następnie w ramach przerywnika sprawdziłem wnętrze:
-schowek mokry, ściana grodziowa mokra, na EEC widoczna korozja aluminium, ale cacy jak na wiek auta, podłoga pasażera przed schowkiem mokra. To wszystko wskazuje na nieszczelność pod podstawą aku, albo...hmm,
-pozostałe miejsca (podłoga) w kabinie suchutkie jak pieprz,
-pasy, nalot tylko w części widocznej, głębiej czyste,
-skóry do normalnego czyszczenia, dywaniki do prania,
Bagażnik (foto):
-we wnęce na koło zapasowe czysto i sucho - zbiornik jedynie posadzony na piance. Pianka sucha, bez uszkodzeń powierzchni,
-rdza przy lewym błotniku/ podłużnicy (pewno tu lała się woda z odpływu lewego szybra),
-reszta bagażnika również sucha, brak rdzy
Wspomniane zdjęcia: http://imgur.com/a/EzBmw
Podwozie:
-prawa strona; za bolcem lewarka, na wysokości błotnik/ drzwi jest korozja (pod odchodzącą izolacją) + lekka korozja wokół podłużnej zaślepki,
-lewa strona; jak wyżej tyle że dopiero co zaczyna się.
-wewnętrzne progi lekka rdza na wysokości błotnika,
-zewnętrzny próg lewy, do czyszczenia i malowania,
Komora silnika:
-moduł zapłonowy suchy jak pieprz,
-wiązka silnika luźna, nie przycięta (ale nie ściągałem kolektora z uwagi na to, że jutro będę chciał to dokładniej sprawdzić i przy okazji, jak na dziwne napięcia nie pomoże wymiana skrzynki, to sprawdzę czujnik powietrza, po zdjęciu korektora)
-podobnie z sugestią VIKa, jak nie pomoże skrzynka będę jutro błyskał po odpięciu wszystkich wtyczek,
-układ dolotowy szczelny (plak),
Skrzynka mała:
Milczą bezpieczniki nr 42(rezerwa paliwa), 38,41(ale to grzanie szyby przedniej, więc zakładam, że pojawia się prąd po odpaleniu silnika), 33(tak przy okazji wspomnę, że czasem wywala mi ten bezpiecznik - elektryka silnika - podczas Kick-down`u
Przy okazji, czy ktoś ma ten przekaźnik na sprzedaż? http://imgur.com/a/620Jt
Skrzynka duża:
Milczą bezpieczniki: nr F1, F2, F4, F5, F10, F11, F12, F15(napięcie 1,0V), F20, F21, F23. Potem poczytam w rozpisce czego one dotyczą. Dla mnie duża skrzynka jutro wylatuje. Potem ponownie wtyczki, kolektor, itd.
Sprzęt grający zasuwa bez zastrzeżeń :D
No to czekam na dyskusję :P

Zysio - |27 Lut 2017|, 2017 20:22

Drugie foto od góry wygląda słabo. Bardzo słabo. Wątpię w istnienie lewej podłużnicy.
jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 20:27

Zysio, z tym, że ja pamiętam to od dawna, a od spodu raczej nic nie widziałem. Ale to później się obada dokładnie z kanału.
lukas2 - |27 Lut 2017|, 2017 20:30

jaroz napisał/a:
F1, F2, F4, F5, F10, F11, F12, F15

Wszystkie od świateł
20 - granie tylnej szyby
21 - grzane luster
23- świetlenie wskaźników
To w dużej skrzynce
Mała skrzynka:
42 - to pompa paliwa
38, 41 - grzanie przedniej szyby
33 - kontrola zapłonu , układ wspomagania kierownicy ;)

Zysio - |27 Lut 2017|, 2017 20:30

Od strony bagażnika masz dziury na wylot. Szturchnij młotkiem albo śrubokrętem i się przekonasz.
lukas2 - |27 Lut 2017|, 2017 20:31

jaroz napisał/a:
wewnętrzne progi lekka rdza na wysokości błotnika

A to jak sprawddziłeś?

jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 20:32

lukas2 napisał/a:
33 - kontrola zapłonu
No i jak mi wywala go przy kick-downie, to nie mam iskry. Zgadza się. Co do szyb grzanych, to to się uruchamia pod przekaźnikiem jak załączy się silnik, więc....

[ Dodano: |27 Lut 2017|, 2017 20:35 ]
Zysio napisał/a:
Od strony bagażnika masz dziury na wylot
dopóki nie szturchnę to ich nie ma (chyba). Nie wygląda to na takie, które "są na wylot". Ale jutro to dokładniej sprawdzę.
lukas2 napisał/a:
A to jak sprawddziłeś?
Wzrokowo i organoleptycznie :)
kat - |27 Lut 2017|, 2017 20:38

tak jak zesmy gadali
buda do huty i szukac nastepnej

jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 20:41

Nie ma takiej opcji, z takiego powodu się nie poddam :P Będzie robiona.

[ Dodano: |27 Lut 2017|, 2017 20:49 ]
lukas2, dodam, że przekaźników nie sprawdzałem, więc może tam gdzieś leży problem, albo jednak wiązka...? :(

lukas2 - |27 Lut 2017|, 2017 21:09

Wiązka w 92r??? No chyba ze ktoś ja uszkodził. Mechanior twój albo gaziarz
Struna - |27 Lut 2017|, 2017 21:11

A i owszem, w 92 też bywały z nimi problemy - nie takiego kalibru jak w mk3, ale bywały.
jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 21:12

lukas2 napisał/a:
Wiązka w 92r???
a czemu nie? :) A to wyjątkowa wiązka? :D Jutro ją obadam, ale jak już to mechanik, bo raczej 9 lat nic się nie działo po ingerencji LPGieziarza
gufer-posepny - |27 Lut 2017|, 2017 21:15

Uwaga Stonoga to podsumował :
https://www.youtube.com/watch?v=0S1fgtoiI6k

jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 21:23

gufer-posepny, to nie jest konstruktywne :D
YaKuZ - |27 Lut 2017|, 2017 21:26

Troche malo tych zdjec....tam w bagaju to obadaj jarkz ta strone przy lewej podluznicy.....jesli nigdy nie robiles podluz ic w scorpio to na bank beda do roboty....tam nawet srubokretem nie dasz rady przebic warstwy bitumicznej a pod spodem bedziesz mial prochno...

I co to za kondensator niebieski?

ZOMO - |27 Lut 2017|, 2017 21:27

bednarowski napisał/a:
sory, ale pierdolisz głupoty jaroz


http://ford-scorpio.pl/forum/viewtopic.php?t=15283

http://ford-scorpio.pl/forum/viewtopic.php?t=19905

5pkt

trzypion - |27 Lut 2017|, 2017 21:34

jaroz napisał/a:
Dobra, zaczynam wcześniej, bo trochę pisania jest. Zacząłem od kontroli napięcia na czujnikach i nie tylko. I tak:
-przepustnica 5V
-cewka 12V
-czujnik temp. silnika 2,3V
-czujnik przy lince przepustnicy 12,5V
-EBJ 12,4V
-przepływomierz 11,2V
-czujnik temp. w chłodnicy 0V


Fajnie. Ale wiesz, że napięcie, to różnica potencjałów, więc w zasadzie możesz wyniki wsadzić w zadek.
Brakuje podstawowego, czyli potencjał masy sygnałowej względem masy pojazdu.
Brakuje też pomiaru NA ZŁĄCZU EEC IV

jaroz napisał/a:

Następnie w ramach przerywnika sprawdziłem wnętrze:
-schowek mokry, ściana grodziowa mokra, na EEC widoczna korozja aluminium, ale cacy jak na wiek auta, podłoga pasażera przed schowkiem mokra. To wszystko wskazuje na nieszczelność pod podstawą aku, albo...hmm,


Na melodię 'Z kopyta kulig rwie' można zaśpiewać kosowi:
Pa papapa pa papapa pa papapa pa pa :>

jaroz napisał/a:

Bagażnik (foto):
-we wnęce na koło zapasowe czysto i sucho - zbiornik jedynie posadzony na piance. Pianka sucha, bez uszkodzeń powierzchni,


Jaki ładny samochód, zero rdzy na dachu! I nie mów Pan, że progi zeżarte, dach cały, widzi Pan!

jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 21:45

YaKuZ napisał/a:
Troche malo tych zdjec
to powiedz co jeszcze obfotografować :) To jutro zrobię.
YaKuZ napisał/a:
I co to za kondensator niebieski?
to po to aby z suba było "Buummmm!", nie "prykpryk" :D
trzypion napisał/a:
Brakuje podstawowego, czyli potencjał masy sygnałowej względem masy pojazdu.
Ło matki, znów się zaczyna... :D A można po polsku? Ja nie elektryk...
trzypion napisał/a:
Brakuje też pomiaru NA ZŁĄCZU EEC IV
... ani elektronik :) Przyjedz, pokaż, zrobię :D
trzypion - |27 Lut 2017|, 2017 22:05

jaroz napisał/a:
Ło matki, znów się zaczyna... :D A można po polsku? Ja nie elektryk...
... ani elektronik :)

Wersja polska: FACHOWCA.

gufer-posepny - |27 Lut 2017|, 2017 22:11

GEneralnie w ten sposób naprawa obecnie auta i szukanie dziury w całym to zajmie wieczność . Prędzej ja będę miał 3 dzieci , padnie mi dizel albo nie wiem co . DO tych kabli to by musiał ktoś kto ogarnia temat usiąść . pomierzyć posprawdzać itp . Wsadzicie 2 , 3 kompa i pewnie je też spalicie ( oby nie ) . Jaroz sam tego nie zrobi . Mechanik też nie albo zrobi coś na chwilę byle wyjechało z warsztatu .

Będzie 70 stron że braknie miejsca na serwerze na wpisy .

lukas2 - |27 Lut 2017|, 2017 22:12

Jaroz co obfocić???? Właź pod auto i zrób zdjęcie podłużnicy pod tylnym wachaczem. A najlepiej podnieś auto żeby wachacz ppszedł w dół i wtedy popatrz - zrób zdjęcie
jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 22:20

Ok :D
gufer-posepny - |27 Lut 2017|, 2017 22:21

Budę oleicie teraz . Zróbcie żeby jeździło odpalało itp . Potem kupi inną budę i tyle bo spawanie tej to z dupy robota . za rok zgnije obok po spawaniu .
jaroz - |27 Lut 2017|, 2017 22:22

gufer-posepny, nie przesadzaj... nie widziałeś, a gadasz... A kos będzie jeździł,a Twój diesel w trawniku :P
gufer-posepny - |27 Lut 2017|, 2017 22:25

Tylko po co się brać za 2 rzeczy na raz znów .
Vaux - |27 Lut 2017|, 2017 22:45

lukas2 napisał/a:
Właź pod auto i zrób zdjęcie podłużnicy pod tylnym wachaczem. A najlepiej podnieś auto żeby wachacz ppszedł w dół i wtedy popatrz - zrób zdjęcie


Uwaga - Instruktaż dla Jaroza co tam mozna zastać ;)


YaKuZ - |27 Lut 2017|, 2017 22:47

A drugie z dziurą masz? : bo mi sie nie chce szukac
Vaux - |27 Lut 2017|, 2017 22:56

No właśnie nie mam, dawaj
YaKuZ - |27 Lut 2017|, 2017 23:00

Nie mam na fonie a skad masz zdjecie nk1 z buchalowic?? To moje zdjecia...
Struna - |28 Lut 2017|, 2017 01:23

Było by co najmniej dziwne, jakby Vaux nie miał spy-foto :)
Kamil_Scorpio_ - |28 Lut 2017|, 2017 06:04

Jaroz, powodzenia chłopie z budą. Ale tak jak Guferowaty pisał, ogarnij najpierw motor. I nie pisz głupot że "wewnętrzne progi lekka rdza na wysokości błotnika" i "Wzrokowo i organoleptycznie" nie da się ocenić stanu całych progów wewnętrznych jeżeli A.. Nie wytniesz zewnętrznych, B... nie pozbędziesz się tego częgoś gumowo nie wiem jak to ując, ale jest to w środku auta z otworami, jak to wywalisz widać od środka co się z progami dzieje. Łudzisz się strasznie, a będzie kuku :):

[ Dodano: |28 Lut 2017|, 2017 06:13 ]
I troszkę nie rozumiem twojego podpisu:

"W garażu grzeją silniki:
Ford Scorpio Cosworth ASB 2.9L 24V 195KM

Citroen DS3 MSB 1.6L 16V THP 156 KM"

?? :P

kat - |28 Lut 2017|, 2017 08:04

Vaux napisał/a:
lukas2 napisał/a:
Właź pod auto i zrób zdjęcie podłużnicy pod tylnym wachaczem. A najlepiej podnieś auto żeby wachacz ppszedł w dół i wtedy popatrz - zrób zdjęcie


Uwaga - Instruktaż dla Jaroza co tam mozna zastać ;)

[url=https://images81.fotosik.pl/393/5296e9df92d574fdm.jpg]Obrazek[/URL]


oo,mialem podobnie,a nawet wiecej,z boku mialem dziury,a tak łądnie wygladały niepotrzebnie wkłądalem gdzies z boku ręke,bo mi wpadła do wewnątrz,papier,wszędzie papier
jak zrobilem swoje podluznice to mi sie auto podniosło :-d

trzypion - |28 Lut 2017|, 2017 08:17

Vaux napisał/a:

Uwaga - Instruktaż dla Jaroza co tam mozna zastać ;)

Nie znasz się. Dach jest cacy! ;) ;) ;)

A na serio - w Krakowie poza VIKiem jest i Zdzisław - odtwarza podłużnice za rozsądne pieniądze (nie, nie tanio - rozsądnie jak za taką robotę).

jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 10:23

Vaux, dziękuję za instruktarz ;) Mam nadzieję, że tego tam nie zastanę, łącznie z drewnianą belką :P

[ Dodano: |28 Lut 2017|, 2017 10:29 ]
Kamil_Scorpio_, wiem co widzę będąc pod autem, w przeciwieństwie do Ciebie, więc nie próbuj przekręcić na Twoje, że to Ty wiesz lepiej, bo byłoby to co najmniej niestosowne. Nie bierzesz pod uwagę, że: A) było to już robione, B) widziałem wówczas wewnętrzny próg, C) lekko licząc 60% Scorpio było mniej lub bardziej reanimowane blacharsko i jakoś nikt nie wymieniał budy z powodu kilku "uzupełnień" zgnitej blachy. Lepiej naprawić to co mam niż szukanie świętego grala - idelanej budy, bo takiej nie ma już prawdopodobnie. Trzeba będzie, to cały będzie rozebrany, byle wszystko ogarnięte było. Kropka.
A to, że najpierw trzeba ogarnąć Scorpio, to chyba oczywiste...

[ Dodano: |28 Lut 2017|, 2017 10:30 ]
trzypion napisał/a:
odtwarza podłużnice za rozsądne pieniądze
robiłeś Trzypion u niego?
WieSiu - |28 Lut 2017|, 2017 10:33

Na pewno sa niezgnile scorpio skoro sa takie Escort z lat 80.
jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 10:37

WieSiu napisał/a:
Na pewno sa niezgnile scorpio skoro sa takie Escort z lat 80.
tylko znajdz taką budę Wiesiu :D To jest wyzwanie. Nie dość, że nie zgita, to bezwypadkowa :P
kat - |28 Lut 2017|, 2017 10:45

Oczywiscie,ze są
W Kato jakis doktorek jezdzi MK1 złotym ,parkuje w słoneczne dni na szpitalnym podwórku,ktore widze z okna
Nie istnieje cos takiego jak rdza w tym aucie,bo go ogladałem.Po prostu kaprys lekarza.

Mk2 i mk3 tez takie istnieją

Ostatnie mk1 sie takie sprzedało z dohcem za bodajze 11 tys?? w Wawie

WieSiu - |28 Lut 2017|, 2017 11:07

jaroz napisał/a:
WieSiu napisał/a:
Na pewno sa niezgnile scorpio skoro sa takie Escort z lat 80.
tylko znajdz taką budę Wiesiu :D To jest wyzwanie. Nie dość, że nie zgita, to bezwypadkowa :P


poswiec ten czas co tu troche marnujesz i poszukaj tu i tam, popytaj, rzuc odpowiednie tematy i z pewnoscia znajdziesz. Nawet jak nie znajdziesz idealu,to 100000 razy lepiej jest znalezc dziewicze auto, ktorego nikt nie naprawial i delikatny lifting mu zrobic niz rzeźbić w takim czyms jak Twoje auto (bez urazy,o swoich niektorych tez tak bym napisał,ale nauczony doswiadczeniem teraz bym juz nie kupil auta co juz na pierwszy rzut oka wyglada niezachecajaco i byl naprawiany blacharsko). Ale ten temat juz byl poruszany wieki temu i jakos tego nie chciales do wiadomosci przyjac,bo brniesz w swoja wizje idealu, ktora do idealu nigdy nie dotrze (chyba ze rozbierzesz wszystko do ostatniej srubki i zrobisz to na najwyzszy standard wkładając w to ogrom pieniedzy i czasu).

[ Dodano: |28 Lut 2017|, 2017 11:08 ]
żeś sie uparł na padline to teraz ją "zjedz" ;)

kat - |28 Lut 2017|, 2017 11:18

ostatnie forumowe zakupy kilku dziewiczych mk3 są przykłądem,ze takie auta istnieją i wcale nie musza kosztować kroci
WieSiu - |28 Lut 2017|, 2017 11:25

Jak dla mnie są tanie za taki ładny stan
jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 12:27

WieSiu napisał/a:
żeś sie uparł na padline to teraz ją "zjedz"
a pewnie, że zjem :) Się zawziąłem i zrobię. Nie obraź się, jak i inni, ale nikt z Was auta nie widział, a już mówicie że padlina :) To tak w kontekście oceny innych aut, które są oceniane są chociaż ze zdjęć OTOMOTO :D Pozdro! Będę na zlocie, to ocenicie realnie.
kat - |28 Lut 2017|, 2017 12:28

widzialem 4 lata temu
jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 12:31

Ale co widziałeś :) Wnętrze i ogólnie. Wtedy nie było się czego czepić. Teraz wygląda gorzej. Poza tym na zlocie można całe auto przejrzeć, pod tapicerą, dywanami, itd. Wtedy ocena będzie obiektywna i rzetelna.
kat - |28 Lut 2017|, 2017 12:38

było sie doczepic i sie doczepiłem
żarzące sie kontrolki ,od razu mowiłem,ze skrzynki do wymiany,niedziałająca klima,pęknieta szyba,to tylko to co zauwazelm od srodka
z zewnatrz zauwazylem tylko dupe ,która za nisko siedzi

idealem nigdy nie bylo,zapomniales ze było walone pewnej zimy

WieSiu - |28 Lut 2017|, 2017 12:45

Ja oceniam na podstawie tylko tych paru zdjęć i Twoich opisów. Dla mnie to wystarczy , a takich kwiatków nie uswiadczysz w porządnym wozach o jakich wspomniał kat i ja.

Trochę różnych Fordow się naogladalem wiec mam jako takie zdanie na temat Fordow z lat 80 i 90.

Struna - |28 Lut 2017|, 2017 12:45

jaroz napisał/a:
nikt z Was auta nie widział
ja kiedyśtam widziałem
jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 12:48

Cytat:
mówimy o stanie karoserii, nie o szybie, itp.
kat napisał/a:
zapomniales ze było walone pewnej zimy
??? :shock:
WieSiu napisał/a:
a takich kwiatków nie uswiadczysz w porządnym wozach o jakich wspomniał kat i ja.
ale to nie przesądza o tym, że można to zrobić. W końcu po coś są elementy karoseryjne. A nie od razu zmiana auta :D
WieSiu - |28 Lut 2017|, 2017 12:53

jaroz, zrozum to w końcu szkoda życia i pieniędzy skoro są lepsze i do tego taniej. A do takiego oryginalnego zadbanego wsiadasz i czujesz się mega szczęśliwy od razu bez zbędnych remontów. Wtedy aż chce się dawać na żółte blachy. A świadomość że masz oryginalne w pełni auto (czyli takie dokładnie jak wyjechało z fabryki) jest cudownym uczuciem którego Ty nigdy w swojej sztuce nie zsznasz.

[ Dodano: |28 Lut 2017|, 2017 12:53 ]
Zaznasz

kat - |28 Lut 2017|, 2017 12:58

dobrą pamiec masz Jaroz,dobrą,ale krótką
zdjecie było na forum jak lezał w rowie przy drzewie pewnej zimy,nawet błotnik przedni kupowałes do niego

a z nowych elementów karoseryjnych do mk2 zostały
-progi zewnetrzne
-jeszcze progi wewnętrzne
-reperaturki nadkoli

reszta to uzywki w lepszym lub gorszym stanie

jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 13:10

Kat, to nie było zimą, to raz, z elementów karoserii po tym "mega" waleniu był pas przedni i lewy błotnik, więc to nie było coś mega. Z tego co wiem, moja była zrobiła to specjalnie(!)
WieSiu, ja Cię rozumiem, ale ja mogę myśleć inaczej :) Poza tym zrobione, znaczy świeże, wytrzymalsze. Tak myślę. Poza tym lubię wyzwania :) I jak trzeba będzie to rozbiorę do śrubki :)

kat - |28 Lut 2017|, 2017 13:15

nie napisałem po "mega" waleniu
napisałem po waleniu
wymiana błotnika i pasa przedniego uczyniło go autem wypadkowym,to nie przytarcie parkingowe czy stłuczka lampy pod domem


jaroz napisał/a:
Poza tym zrobione, znaczy świeże, wytrzymalsze. Tak myślę.

tak myslisz :-d

Zysio - |28 Lut 2017|, 2017 13:20

Dobra, to inaczej.

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15195854_420568431665041_1149822966173527934_o.jpg?oh=e4c9b11c3aaf0f9baeb42a2d84b8f68c&oe=592F3510 - auto z zewnątrz - całkiem przyzwoicie, nie? Tylko kilka punktowych ognisk rdzy było widać.

A teraz kupa po odwinięciu ze sreberka:

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15493398_438606286527922_8056564117483272716_o.jpg?oh=f16270b98ba50d62cc061d74d9da62aa&oe=593E7B65

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15800562_446629862392231_2582967238076307438_o.jpg?oh=d9fe4615aa7a0c6463735730e58e0ca9&oe=5942CD47

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15675735_438605793194638_7130893843550564593_o.jpg?oh=9584031cfe1459832ea9f45b9047f585&oe=5931A6CA

Uważasz, że u Ciebie będzie ideolo, jak zerwiesz wygłuszenie? :D

Tak się przygotowuje budę do roboty:

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15591528_440037046384846_2193882636217245766_o.jpg?oh=330fed462986d84a3cca06b125db1afb&oe=593B0D97


I dopiero taka robota sprawi, że będzie
Cytat:
zrobione, znaczy świeże, wytrzymalsze.

Inna opcja w niepewnym przypadku to podcieranie dupy szkłem.

Przy czym weź pod uwagę, że auto na zdjęciach jest blisko 30 lat starsze niż Twoje.

jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 13:28

Zysio napisał/a:
Uważasz, że u Ciebie będzie ideolo, jak zerwiesz wygłuszenie?
na pewno nie, jestem realistą, ale właśnie...
Zysio napisał/a:
że auto na zdjęciach jest blisko 30 lat starsze niż Twoje.
sądzę, że będzie o wiele lepiej niż...
Zysio napisał/a:
kupa po odwinięciu ze sreberka:
:D
Podsumowując, jak się przejrzy karoserię, wtedy będzie coś o czym można debatować, a nie wróżyć po obejrzeniu jednego zdjęcia. Po drugie tak czy inaczej karoseria zostaje ta i będzie robiona w DRUGIEJ kolejności.
Po trzecie, temat jest "BOA - na ciepło ciężko zapala" (a nie "BOA - punkty zapalne") i tego się trzymajmy, ok? :D

[ Dodano: |28 Lut 2017|, 2017 13:31 ]
kat napisał/a:
wymiana błotnika i pasa przedniego uczyniło go autem wypadkowym
zależy jak na to patrzeć, bo to identyczna sytuacja jak wgnieciona maska - wymieniasz P&P i jeździsz. Tam nic nie było naginane, docinane itp. Ale ok, w ogólnym pojęciu i że brał udział w incydencie, zgadzam się.
zibi8556 - |28 Lut 2017|, 2017 13:36

jaroz, życzę Ci żeby było z tą budą tak jak to widzisz, ale jednego możesz być pewnym: roboty będzie o wiele więcej niż na to wygląda :/
jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 13:38

zibi8556, jestem tego świadom, ale w takich kwestiach jestem zaciekły :D i będę robił aż zrobię. W końcu dałem słowo Synkowi :)
Maross - |28 Lut 2017|, 2017 13:58

A synek dorośnie i powie tata ,zabieraj tego Gruza i kup mi Suva :P
jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 14:12

Maross napisał/a:
kup mi Suva
To nie mógłby być Radziu,bo to moja krew, a ja nie cierpię SUVów :P A poza tym SUVy powoli wychodzą z mody, jak czytam :)
kat - |28 Lut 2017|, 2017 14:15

zainteresowania rodziców nijak sie mają czasami do zainteresowan ich dzieci
a u dzieci to kalejdoskop,dzis jest strazakiem jutro smieciarzem,a pojutrze policjantem

ale to tak na marginesie

DANEK1403 - |28 Lut 2017|, 2017 14:15

Maross napisał/a:
A synek dorośnie i powie tata ,zabieraj tego Gruza i kup mi Suva :P

Maross nie przesadzaj nie suv tylko BMW ;)

jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 14:24

kat napisał/a:
a u dzieci to kalejdoskop,dzis jest strazakiem jutro smieciarzem,a pojutrze policjantem
to tak, ale auta kocha niezmiennie, a zwłaszcza kosę :D i nie chce z niej wysiadać :) http://imgur.com/a/whvMD
DANEK1403 napisał/a:
BMW
Radziu woli Audi :)
Struna - |28 Lut 2017|, 2017 14:41

jaroz, Ty masz jedno dziecko ?
jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 14:44

Struna, a co to ma za znaczenie, kiedy od przynajmniej 25 lat zajmowałem się moimi 11 siostrzeńcami :D
DANEK1403 - |28 Lut 2017|, 2017 14:47

DANEK1403 napisał/a:
BMW
Radziu woli Audi :) [/quote]
Jeszcze lepiej ;)

jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 14:47

:-d Noooo!
VIK - |28 Lut 2017|, 2017 15:18

jaroz napisał/a:

trzypion napisał/a:
odtwarza podłużnice za rozsądne pieniądze
robiłeś Trzypion u niego?
Ba, sam Trzypionowi pana Zdzisia poleciłem :)
jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 15:20

VIK, coś czuję, że jak ogarnę "jazdę" to kosa zawita do Ciebie i pana Zdzisia :D
Struna - |28 Lut 2017|, 2017 15:38

jaroz napisał/a:
a co to ma za znaczenie
fundamentalne
jaroz napisał/a:
zajmowałem się moimi 11 siostrzeńcami
zajmować się a wychowywać na codzień - gruba różnica.
jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 15:41

No wychowuję :)
VIK - |28 Lut 2017|, 2017 15:41

jaroz napisał/a:
VIK, coś czuję, że jak ogarnę "jazdę" to kosa zawita do Ciebie i pana Zdzisia :D

Ubezpieczyć i podpalić :)

jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 15:51

No way! :)
trzypion - |28 Lut 2017|, 2017 15:59

jaroz napisał/a:

trzypion napisał/a:
odtwarza podłużnice za rozsądne pieniądze
robiłeś Trzypion u niego?

Robiłeś. W Skorupie mi zrobił z nierdzewki... ;)

[ Dodano: |28 Lut 2017|, 2017 16:03 ]
jaroz napisał/a:
VIK, coś czuję, że jak ogarnę "jazdę" to kosa zawita do Ciebie i pana Zdzisia :D

Lawetę ogarnij.

sobolaqe - |28 Lut 2017|, 2017 17:54

Zysio napisał/a:


Tak się przygotowuje budę do roboty:



I tak mozna bylo ta bude zrobic przez ten rok co stal u specjalisty od silnika :-d

jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 18:05

trzypion napisał/a:
Lawetę ogarnij
Ty wiesz ile laweta kosztuje? :) 2PLN/km + opłaty autostradowe. Lekko licząc 1200PLN. To już lepiej chyba wynająć lawetę, parę stówek wyjdzie taniej...

[ Dodano: |28 Lut 2017|, 2017 18:05 ]
sobolaqe, już się uspokój. było, nie ma :) Zresztą zawsze mogę to zrobić, bo mam czym jeździć.

Maross - |28 Lut 2017|, 2017 18:37

No dobra my tu pitu pitu a polecany fachowiec umówiony , kiedy wóz wyjeżdza od kajakarza z sejczento?
jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 19:00

Maross napisał/a:
kiedy wóz wyjeżdza od kajakarza z sejczento?
A ty masz szklaną kulę, że wiesz co robię??? :D
Maross - |28 Lut 2017|, 2017 19:06

jaroz napisał/a:
Maross napisał/a:
kiedy wóz wyjeżdza od kajakarza z sejczento?
A ty masz szklaną kulę, że wiesz co robię??? :D

nie posiadam , nie wróżę , pytam

[ Dodano: |28 Lut 2017|, 2017 19:09 ]
I jak już cytujesz to całość , bo pytanie było dwuczłonowe :)

jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 19:19

Skoro pytasz tak dokładnie, to znaczy że wiesz :) Bo inaczej nie pytałbyś "kiedy",tylko "czy" :)
Powiem tak, działam dziś w temacie.

trzypion - |28 Lut 2017|, 2017 20:48

'Za rok, może dwa...'
jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 20:52

trzypion napisał/a:
'Za rok, może dwa...'
Nie, szybciej niż myślisz :P A na pewno na zlot przyjadę :D
trzypion - |28 Lut 2017|, 2017 20:55

Tak, DS-em :D
jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 21:33

trzypion napisał/a:
Tak, DS-em
wwtedy Wiesiu będzie musiał na kresce stawić się w Pampersie :-d
Jacek12 - |28 Lut 2017|, 2017 21:53

Czy naprawiłeś tą usterkę elektr. w końcu bo już się zgubiłem w tym temacie.
WieSiu - |28 Lut 2017|, 2017 22:02

jaroz napisał/a:
trzypion napisał/a:
Tak, DS-em
wwtedy Wiesiu będzie musiał na kresce stawić się w Pampersie :-d


Ja tam nie mam problemow z moczem, w moim aucie jest sucho.

A przegranych się nie boję , ważne aby była miła zabawa :)

Maross - |28 Lut 2017|, 2017 22:04

WieSiu napisał/a:
jaroz napisał/a:
trzypion napisał/a:
Tak, DS-em
wwtedy Wiesiu będzie musiał na kresce stawić się w Pampersie :-d


Ja tam nie mam problemow z moczem, w moim aucie jest sucho.

ahhahahahaha Wiesiu! :):

Zysio - |28 Lut 2017|, 2017 22:12

potwierdzam, byłem wieziony Windstarem do Wrocka i nic niepokojącego nie zauważyłem :):
jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 22:16

Jacek12 napisał/a:
tą usterkę elektr.
czyli którą, bo tam różne dziwy pod maską :D
Zysio napisał/a:
nic niepokojącego nie zauważyłem
bo miał te dla dorosłych ;) No i suche, to nie "spuchły" :-d
Jacek12 - |28 Lut 2017|, 2017 22:31

Tą dziurę pod aku kiedy będziesz ogarniał,
ecu mokre masz przecież,wyciągnął byś go i wysuszył.

Vaux - |28 Lut 2017|, 2017 22:44

Zysio napisał/a:
Tak się przygotowuje budę do roboty:


Eee tam Zysiu nie znasz się, to się robi tak :P



P.S Ktoś coś wspominał wcześniej co się robi od wody z małej dziurki pod dywanem? ;)



Ale to nic, zawsze można mieć właz dolny jak w czołgu...


Blacha pancerna, ze dwa razy grubsza od oryginalnej ;)

kat - |28 Lut 2017|, 2017 22:51

w jednym aucie wyjąłem siedzenia bez odkrecania,po prostu wyciagnąlem je razem z podłoga,chociaz nic na to nie wskazywało
jaroz - |28 Lut 2017|, 2017 23:07

Jacek12 napisał/a:
Tą dziurę pod aku kiedy będziesz ogarniał
Jak auto ożyje. Teraz się suszy, a ECU jest suche.

[ Dodano: |28 Lut 2017|, 2017 23:14 ]
Vaux, ale to nie jest temat o dziurach i Jacku, tylko, no wiesz.... :)

[ Dodano: |28 Lut 2017|, 2017 23:15 ]
kat napisał/a:
w jednym aucie wyjąłem siedzenia bez odkrecania
musiałeś być bardzo silny :-d
Kamil_Scorpio_ - |1 Mar 2017|, 2017 06:02

jaroz napisał/a:
Kamil_Scorpio_, wiem co widzę będąc pod autem, w przeciwieństwie do Ciebie, więc nie próbuj przekręcić na Twoje, że to Ty wiesz lepiej, bo byłoby to co najmniej niestosowne. Nie bierzesz pod uwagę, że: A) było to już robione, B) widziałem wówczas wewnętrzny próg, C) lekko licząc 60% Scorpio było mniej lub bardziej reanimowane blacharsko i jakoś nikt nie wymieniał budy z powodu kilku "uzupełnień" zgnitej blachy.


Spoko, porobisz fotki i zmieniamy zdanie o stanie Twojej budy, progów, nadkoli i tak dalej, tym czasem w jeden dzień 6 stron a dalej to to nie jeździ :o

jaroz napisał/a:
Jacek12 napisał/a:
Tą dziurę pod aku kiedy będziesz ogarniał
Jak auto ożyje. Teraz się suszy, a ECU jest suche.


A to tylko dziwny nalot rdzy miało, tak? Przecież napisałeś nawet tak w którymś poście :):

[ Dodano: |1 Mar 2017|, 2017 06:02 ]
A najlepiej nakręć filmik w akcji Ja i Śrubokręt ;)

[ Dodano: |1 Mar 2017|, 2017 06:25 ]
Aaa... jeszcze nie odpowiedziałeś na pytanie w jakim to garażu grzeje silnik boa? :>

jaroz - |1 Mar 2017|, 2017 08:21

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
w jakim to garażu
w murowanym :D moim, nie sąsiada :P
Maross - |1 Mar 2017|, 2017 18:22

ŁUP!
jaroz - |1 Mar 2017|, 2017 18:41

Dzisiaj miałem mało czasu, nawet nie dwie godziny, więc ogarnąłem odpływy szyberdachu. I tak przednie odpływy ok, tylko moje pytanie brzmi, czy tam są te lejki, jak z tyłu? I czy jeśli są, to jest do nich dojście w miarę dobre?
Dlaczego pytam? Bo przepychać przepychałem, ale nie wiem ile to dało, a jeśli byłyby lejki, to trzeba by je zdjąć i wyczyścić. Co do tylnych, nie było szans (przynajmniej mi to się nie udało) dostać się od strony szyberdachu, dlatego zdjąłem lewą tapicerkę, zdjąłem lejek, który był zapchany, podobnie jak odpływ, który wyczyściłem, a przewód odpływu przepychałem i po każdym wyjęciu czyściłem, także sporo tego wyszło brudu, jak mazut :)
Z prawej strony poszło o wiele szybciej, bo jest tam uchylana tapicerka w formie "klapki" z zamknięciem, więc wystarczyło otworzyć, wyjąć odpływ i analogicznie oczyścić jak z lewej strony :)

Skrzynkę zostawiam sobie na jutro. I napiszę tylko tyle - to są ostatnie dni u tego mechanika. Pytanie jak się z nim rozliczyć. Na pewno nie chciałbym płacić tyle co będzie żądał (zgodnie ze wstępnymi ustaleniami), a na pewno mniej i oczywiście odliczyć mu dodatkowe koszty, na które mnie naraził (koło zamachowe, linka tempomatu). Jak wg Was załatwić to skutecznie. Z góry dzięki.

zibi8556 - |1 Mar 2017|, 2017 18:59

Gdyby kajakarz miał honor to powinien powiedzieć: daj pan ile uważasz.
lukas2 - |1 Mar 2017|, 2017 19:22

Jaroz czytaj ze zrozumieniem kilka razy było pisane że przednie odpływy kończą się w połowie długości progu (sory 1/3). TAM NIE MA DOSTĘPU!!!!! Jest po wycięciu zewnętrznego progu tylko

[ Dodano: |1 Mar 2017|, 2017 19:25 ]
A i lejków przy przednich odpływach nie ma. Otwprze teraz dach, weź butelkę z wodą i lej w każdym rogu szybra. Jak tylne odpływy drożne wyleje ci się spod zderzaka, jak przednie rldrożne zacznie cieknąć z progów

jaroz - |1 Mar 2017|, 2017 19:35

zibi8556 napisał/a:
daj pan ile uważasz
jestem realistą :) Nie będzie tak różowo Zibi :)
lukas2, sorry, wolałem dopytać, niż szukać.A nie pamiętałem :) Spoko, jutro przetestuję :D Dzięki!

kat - |1 Mar 2017|, 2017 20:14

wymienic duża skrzynke i pojechac na jazde próbną...
jaroz - |1 Mar 2017|, 2017 20:18

kat napisał/a:
wymienic duża skrzynke i pojechac na jazde próbną...
mam zwiać? :D
aviator - |1 Mar 2017|, 2017 20:19

Jedz tam z TVN turbo :-D
jaroz - |1 Mar 2017|, 2017 20:33

TVN Turbo się ujawni i mechanik zejdzie na zawał ;)
zibi8556 - |1 Mar 2017|, 2017 20:40

jaroz napisał/a:
TVN Turbo się ujawni i mechanik zejdzie na zawał

I zostanie Ci kupa kasy :P

Maross - |1 Mar 2017|, 2017 20:45

jaroz napisał/a:
TVN Turbo się ujawni i mechanik zejdzie na zawał ;)

tylko , żeby mu wiosła od kajaku złamali , to już im nie ucieknie , i kompa spal w sejczento tak na wszelki wypadek ;)

kat - |1 Mar 2017|, 2017 20:46

była tam jakas umowa ,papier? zlecenie?
swiadkowie? jak to wygladało?

DANEK1403 - |1 Mar 2017|, 2017 20:51

Cały regulamin jest na stronie łącznie z kwitami
jaroz - |1 Mar 2017|, 2017 20:52

Umowa była ustna. O dzieło, w sensie wymiany uszczelek głowic, rozrządu, innych uszczelnień. Bez świadków.

[ Dodano: |1 Mar 2017|, 2017 20:52 ]
DANEK1403 napisał/a:
Cały regulamin jest na stronie łącznie z kwitami
???
aviator - |1 Mar 2017|, 2017 20:57

A nie byłeś z kolega, ktory słyszał, ze umawiałeś sie na wymianę oleju??
jaroz - |1 Mar 2017|, 2017 21:00

Żeby to było takie proste Tomek...
bednarowski - |1 Mar 2017|, 2017 21:09

ale po co kłamać? zapłacić mu za to na co się umówiliście minus to co wyszło z jego nieuwagi (koło zamachowe czy linka jak mówisz) i tyle. W końcu zrobił to na co się umawialiście a, że nie jeździ to póki co wynika, że to z twoich zaniedbań.
jaroz - |1 Mar 2017|, 2017 21:10

I to mi się wydaje cały czas w porządku od wczoraj.
gufer-posepny - |1 Mar 2017|, 2017 21:19

https://jbzdy.pl/obr/529229/szybko-wyrosla
Kamil_Scorpio_ - |1 Mar 2017|, 2017 22:35

gufer-posepny napisał/a:
https://jbzdy.pl/obr/529229/szybko-wyrosla


I rozwalił system Gufer :D

jaroz - |2 Mar 2017|, 2017 14:53

Gufer w ogóle często coś rozwala ;)
A w temacie, odpływy same się przetestowały, bo lało od rana, a podsufitka sucha :) Czego wcześniej nie doświadczałem odwiedzając auto. Czyli wczorajsza robota nie poszła na marne.
Dzisiaj poleciała skrzynka duża. Czas operacji jakieś 50 minut od rozpoczęcia rozkręcania deski, po wyjęcie skrzynki. Myślę, że całkiem dobrze, jak na pierwszy raz (w przypadku dużej skrzynki).
Po obiedzie przekładka wnętrza i jutro, jak czas pozwoli myk pod maskę :D

kat - |2 Mar 2017|, 2017 14:56

jaroz napisał/a:

A w temacie, odpływy same się przetestowały, bo lało od rana, a podsufitka sucha :) Czego wcześniej nie doświadczałem odwiedzając auto.

dziiiwne...po tylu latach dotarło

jaroz napisał/a:
od rozpoczęcia rozkręcania deski

po co?


czy dziure po skrzynce zabezpieczyles ?

jaroz - |2 Mar 2017|, 2017 15:00

kat napisał/a:

dziiiwne...po tylu latach dotarło
Andrzej, cuda się zdarzają - dotarło :D
kat napisał/a:
po co?
lepsze dojście do śrub (pod kątem wsunięcia tam siebie :) ), wręcz komfortowo - dojście pierwsza klasa, między innymi dzięki elastycznemu przegubowi i przedłużkom i grzechotce. Śruby były odkręcone w góra 10 minut :)
zibi8556 - |2 Mar 2017|, 2017 15:34

jaroz napisał/a:
Śruby były odkręcone w góra 10 minut

Brawo Tyyy! :P

jaroz - |2 Mar 2017|, 2017 16:24

zibi8556 napisał/a:
Brawo Tyyy!
Nie chciałem pisać, że w 5-6 bo zaraz by się głosy podniosły, że niemożliwe :P Wolałem dyplomatycznie napisać :D
kat - |2 Mar 2017|, 2017 17:16

no prosze,to dlaczego tego nie zrobiles 3 lata temu?
jaroz - |2 Mar 2017|, 2017 17:46

Jakoś tak wyszło Kat. Po prostu... Najważniejsze, że jest zrobione.
YaKuZ - |2 Mar 2017|, 2017 19:19

Ciesz sie ze nie masz manuala :P
Struna - |2 Mar 2017|, 2017 20:46

A skąd by go miał mieć w BOA.
Zysio - |2 Mar 2017|, 2017 20:50

Z przeszczepu. :)
kat - |2 Mar 2017|, 2017 21:16

nie wszystko stracone
jaroz - |2 Mar 2017|, 2017 21:28

kat napisał/a:
nie wszystko stracone
:D
No to skrzynka ogarnięta - wszystkie nóżki przekaźników i bezpieczników oczyszczone i przełożone jeden do jeden w nową skrzynkę. Miałem problem z jednym pseudoprzekaźnikiem (piszę pseudo, bo wygląda tak, a w środku zestaw 3 zworek), czarny płaski, który siedział jak stary dziad i przy podważaniu pękła podstawa, która trzyma wszystkie zworki (foto: http://imgur.com/a/dlZiW ). Ale po spięciu z powrotem wszystko trzyma i weszło ciasno, więc czy warto to zmieniać czy kiedyś przy okazji? :)
Z ciekawości otworzyłem starą skrzynkę, a załączam zdjęcie ostatniej (dolnej) warstwy i wygląda tam całkiem cacy. Żadnej wilgoci... Sam nie wiem co myśleć. Foto: http://imgur.com/a/Y21Hs
W każdym razie jutro nowa skrzynka ląduje w kosie. Na pewno jej nie zaszkodzi :D

Zysio - |2 Mar 2017|, 2017 21:33

Rozebrałeś stara skrzynkę warstwa po warstwie? Bo moja jak robiłem to też calkiem ladna byla... Do 6. warstwy.
PiotrekGran - |2 Mar 2017|, 2017 21:36

jaroz Szkoda mi Cię chłopie :)
Aż tak bardzo, że już drugi raz się zastanawiam, czy nie zrobić sobie wycieczki do Poznania i Ci tego nie uruchomić w jedno popołudnie...

jaroz - |2 Mar 2017|, 2017 21:36

Nie Zysio porozchylałem warstwy żeby zerknąć i zaskoczyło mnie, że tam tragedii nie ma. Parę zaśniedziałych (ciemniejszych) ścieżek. Sucho. A spodziewałem się zielenizny, wilgoci, jak ktoś kiedyś pokazywał. Hmmm, zastanowiło mnie to. Mniejsza z tym :) Ważne, że jutro będzie nowa skrzynka w kosie :D

[ Dodano: |2 Mar 2017|, 2017 21:38 ]
PiotrekGran napisał/a:
Szkoda mi Cię chłopie
, yyyy, ale o co kaman? :) Przecie sobie całkiem dobrze radzę, jak na kilka godzin pracy w tym tygodniu :P
Ale jak chcesz, to zapraszam. Jestem ciekaw czy sobie poradzisz :D

lukas2 - |2 Mar 2017|, 2017 22:34

Jaroz ten czarny maly pseuxo przekaźnik to zworki od przednich świateł i halogenów
jaroz - |2 Mar 2017|, 2017 22:36

No właśnie widziałem Lukas, że jest napis NSW (czyli fog lamp). Więc tego nie ruszam, bo się trzyma :)
Maross - |2 Mar 2017|, 2017 22:46

A ja bym się tak jeszcze nad małą schylił , ale to tego tam ten...;)
jaroz - |2 Mar 2017|, 2017 22:52

Maross, a co chcesz od małej? :)
YaKuZ - |2 Mar 2017|, 2017 22:58

Jak juz jestes przy duzej to skombinuj sobie maly zielony przekaznik z 5 nozkami to ci powiem gdzie go wpiac zeby miec prad w kabinie po otwarciu drzwi kierowcy.

[ Dodano: |2 Mar 2017|, 2017 23:05 ]
Struna napisał/a:
skąd by go miał mieć w BOA


Czary mary manual stary :) teraz wszystko sie da....przeszczepic ręke, mienić płeć, zrobic Boa w manualu :P chociaz wam powiem ze chyba wrocilbym do automata :P tylko to kombi ledwo sie odpycha...

kat - |2 Mar 2017|, 2017 23:07

mom takie przekazniki zielone jakby cuś
bardzo fajna sprawa jak sie to wepnie,nie trza kluczyka krecic,a prund jest

jaroz - |2 Mar 2017|, 2017 23:08

YaKuZ napisał/a:
chociaz wam powiem ze chyba wrocilbym do automata
marzy Ci się komfort? :P Starzejesz się ;)
YaKuZ napisał/a:
maly zielony przekaznik z 5 nozkami
cuś jak ten brązowy i wpiąć go obok białego? :D

[ Dodano: |2 Mar 2017|, 2017 23:09 ]
kat napisał/a:
mom takie przekazniki zielone jakby cuś
to dorzuć do paczki i czarny pseudoprzekaźnik też :)
YaKuZ - |2 Mar 2017|, 2017 23:11

W mk1 takie bajery byl w standardzie :)
jaroz - |2 Mar 2017|, 2017 23:12

Dobrze wskazałem wpinkę? :P Mk1 to było coś.... :)
kat - |2 Mar 2017|, 2017 23:20

Wpina sie w miejsce zworki
Struna - |2 Mar 2017|, 2017 23:23

Cytat:
Mk1 to było coś....
noooo, miałem trzy :)
jaroz - |2 Mar 2017|, 2017 23:24

YaKuZ napisał/a:
W mk1 takie bajery byl w standardzie
wiem, miałem jedno Mk1 :)
Maross - |2 Mar 2017|, 2017 23:25

Struna napisał/a:
Cytat:
Mk1 to było coś....
noooo, miałem trzy :)

szare 2.9 na kos feldze rządziło , chociaż mnie było dane zobaczyć tylko BOA MK2 w RSie , jak już nie było Twoje :)

YaKuZ - |2 Mar 2017|, 2017 23:33

A ja pamietam jak bylo :P
Struna - |3 Mar 2017|, 2017 00:01

Cytat:
szare 2.9 na kos feldze rządziło
to po Oli-m było, ode mnie trochę detali dostało (np pakiet RS i właśnie kos felunek - niestety RS bez pługa)
Cytat:
mnie było dane zobaczyć tylko BOA MK2 w RSie , jak już nie było Twoje
co Ty gadasz, to prawie niemożliwe.
Maross - |3 Mar 2017|, 2017 00:12

Struna napisał/a:
Cytat:
mnie było dane zobaczyć tylko BOA MK2 w RSie , jak już nie było Twoje
co Ty gadasz, to prawie niemożliwe.

Kraków , rok 2007 , gość się nazywał bodaj Wujek Kajtek :)

Struna - |3 Mar 2017|, 2017 00:39

OMG... Prawie niemożliwe jednak stało się możliwe...
Permanentna inwigilacja, nie wytrzymam :)

Maross - |3 Mar 2017|, 2017 02:07

Struna napisał/a:
OMG... Prawie niemożliwe jednak stało się możliwe...
Permanentna inwigilacja, nie wytrzymam :)

sprostowanie Panie Struna ;) nick był inny i to było rok później , ale zrobiłem mały BTTP w pozdrowieniach na drodze i oto jest :
Cytat:
Wysłany: |23 Maj 2008|, 2008 16:29
Pozdróweczka dla mk2 cossi RS kolegi Lampislawa koło którego miałem przyjemność 10 minut temu przejeżdżać . Pozdro Lampislaw :)


[ Dodano: |3 Mar 2017|, 2017 02:14 ]
Anyway , jest to ta sama osoba , póżniej auto trafiło do Barraca i on je pociął czyż tak? ORMO czuwa ;)

kat - |3 Mar 2017|, 2017 07:56

ty to chyba wszystko zapisujesz Maross
YaKuZ - |3 Mar 2017|, 2017 08:07

Hahah niezle :) maross zrob drzewo genealogiczne aut :P kto mial komu sprzedal i kto pocial :P
Kamil_Scorpio_ - |3 Mar 2017|, 2017 08:14

YaKuZ napisał/a:
Hahah niezle :) maross zrob drzewo genealogiczne aut :P kto mial komu sprzedal i kto pocial :P


A Vaux wrzuci z tego zdjęcia :P

Struna - |3 Mar 2017|, 2017 09:49

Maross napisał/a:
póżniej auto trafiło do Barraca i on je pociął czyż tak?
ano tak
jaroz - |3 Mar 2017|, 2017 11:39

Maross napisał/a:
auto trafiło do Barraca i on je pociął czyż tak?
ale zanim to nastąpiło, to odkupiłem od Struny tłumik z niego. Jednak nie założyłem, bo serwis stwierdził, że długo nie pociągnie i założyłem podobny ale nowy, który mam do dziś :)

[ Dodano: |3 Mar 2017|, 2017 11:40 ]
Dobra,a teraz już piszemy Panowie tu tylko w temacie, żeby Pablo nie miał tyle roboty :) Bardzo proszę o samodyscyplinę :)

[ Dodano: |3 Mar 2017|, 2017 19:49 ]
Skrzynka wymieniona. Czas 40 minut. Niestety, nie wpłynęło to pracę silnika, jak mogłem się spodziewać. Natomiast z pewnością nie będzie szybszego rozładowywania aku.
Czy ktoś może powiedzieć mi, bo dotąd nie słyszałem odpowiedzi - czy prąd w MAŁEJ skrzynce pojawia się na bezpiecznikach od grzania szyb i paliwa, dopiero po włączeniu silnika? Bo przy przekręconym kluczyku w zapłon nie ma tam napięcia. Nie wiem czy szukać przyczyny, czy tak ma być?

Zysio - |4 Mar 2017|, 2017 12:57

up

bo widzę, że kilka pytań sie pojawiło

Maross - |4 Mar 2017|, 2017 13:33

jaroz napisał/a:
Czy ktoś może powiedzieć mi, bo dotąd nie słyszałem odpowiedzi - czy prąd w MAŁEJ skrzynce wpływa na pracę silnika

Oto jest pytanie dobrze sformułowane ;)

gufer-posepny - |4 Mar 2017|, 2017 14:20

grzana przednia szyba powiązana jest z pracą silnika i przekaźnikiem ENGINE RUN , żeby nie wydoić akumulatora .

pompa paliwa po włączeniu zapłonu pracuje 5 sekund a potem cisza i czeka na start silnika .

kat - |4 Mar 2017|, 2017 16:07

jaroz napisał/a:

Skrzynka wymieniona. Czas 40 minut. Niestety, nie wpłynęło to pracę silnika, jak mogłem się spodziewać.


innej mozliwosci nie było,zwazywszy na to,ze ona odpowiada za zupelnie co innego w aucie


jaroz napisał/a:
Natomiast z pewnością nie będzie szybszego rozładowywania aku.

własnie

a teraz zagladnij do małęj skoro miales tam juz kiedys plywalnie i teraz tez leje sie obok

jaroz - |4 Mar 2017|, 2017 19:09

Maross napisał/a:
Oto jest pytanie dobrze sformułowane
Ty mi tu nie manipuluj poprzez Ctrl+C i Ctrl+X Drogi Kolego :) Bo ktoś pomyśli, że nie wiem o co chodzi :)
kat napisał/a:
zagladnij do małęj skoro miales tam juz kiedys plywalnie
Właśnie nie wiem czy teraz coś tam jest, bo odpływy wyczyszczone. To co się leje, to do wnętrza, nie do skrzynki. Ale obadam po weekendzie.
Chociaż po dzisiejszych odpowiedziach co do grzanej szyby i pompy, wygląda, że jest ok :) A to że wywala od wielkiego dzwonu (Kick-down), bezpiecznik od elektryki silnika, to wygląda mi na wiązkę. A może coś innego? Nie wiem niestety...

gufer-posepny - |4 Mar 2017|, 2017 20:04

wiązka skrzyni .
Maross - |4 Mar 2017|, 2017 20:45

jaroz napisał/a:
Maross napisał/a:
Oto jest pytanie dobrze sformułowane
Ty mi tu nie manipuluj poprzez Ctrl+C i Ctrl+X Drogi Kolego :) Bo ktoś pomyśli, że nie wiem o co chodzi :)

Manipulacja miała coś na celu , popatrz wyżej , ale zacytuję :
kat napisał/a:
jaroz napisał/a:

Skrzynka wymieniona. Czas 40 minut. Niestety, nie wpłynęło to pracę silnika, jak mogłem się spodziewać.


innej możliwości nie było,zważywszy na to,ze ona odpowiada za zupełnie co innego w aucie

porada :
kat napisał/a:
a teraz zagladnij do małęj skoro miales tam juz kiedys plywalnie i

Przepraszam Kat , musiałem zmanipulować ;)

jaroz - |4 Mar 2017|, 2017 21:04

gufer-posepny napisał/a:
wiązka skrzyni
Tak sądzisz? Faktycznie może tak być?
Maross napisał/a:
Manipulacja miała coś na celu
Przecież ja to wiem (nie jestem głąb) więc żartowałem :D
kat - |4 Mar 2017|, 2017 21:35

Moze tak byc, lubily sie sypac skrzyniowe wiazki
jaroz - |5 Mar 2017|, 2017 18:27

kat napisał/a:
lubily sie sypac skrzyniowe wiazki
wolałbym, że to to, wymienić wiązkę i ok, niż rzeźbić i szukać... Ale mam jeszcze kilka dni na ogarnięcie auta :) W sensie, może coś wyjdzie jeszcze.
lukas2 - |5 Mar 2017|, 2017 19:55

Wyjdzie oj wyjdzie i to dużo ;-)
jaroz - |5 Mar 2017|, 2017 20:39

lukas2, nie "pocieszaj" mnie tak mocno :D
ford2fast - |5 Mar 2017|, 2017 21:04

Dlaczego ten temat jest w dziale Ogólnym ?
lukas2 - |5 Mar 2017|, 2017 22:46

Jaroz wspomnisz moje słowa
F2f ogólny bo ten coss jak i działania jego właściciela są ogólne.... czyli ogólnoe do dupy ;-) wszystko trwa latami a każde działanie jest poparte 3 milionami upewnień ;-)

jaroz - |5 Mar 2017|, 2017 23:35

Toś wytłumaczył Łukasz :P
ford2fast - |5 Mar 2017|, 2017 23:40

No to strupa do huty a temat do HP
Coś się chyba Pueblo pogubiło :):

jaroz - |5 Mar 2017|, 2017 23:51

ford2fast, możesz się tam (do huty) wybrać ze swoim "Szlachetnym De Łochacem" ;) Jeszcze zobaczysz, jak pochopnie oceniłeś...temat :P
Kamil_Scorpio_ - |6 Mar 2017|, 2017 07:24

jaroz napisał/a:
ford2fast, możesz się tam (do huty) wybrać ze swoim "Szlachetnym De Łochacem" ;) Jeszcze zobaczysz, jak pochopnie oceniłeś...temat :P


Zdziwiłbyś się jakie Romek ma egzemplarze Jarku :)

Nie fochaj się za teksty kolegów, sam zaniedbałeś i wiesz o tym dobrze, tylko próbujesz się rękami i nogami zapierać w tym. Jak przejrzysz dokładnie wiązki i zostanie ci ten sam problem, to podeśle Ci jeszcze na podmianę kompa jak będzie to to się dogadamy, jak nie to odeślesz kompa z 4ro pakiem :)

jaroz - |6 Mar 2017|, 2017 08:47

Kamil_Scorpio_, widziałem Jego egzemplarze :) Poza tym, nie podważałem ich stanu, tylko napisałem, że może swoje zawieźć do huty. W ramach żartu.
I nic się nie zapieram, żeby było jasne. A wszyscy oceniają, hmmm... nie wiedzieć czemu "korespondencyjnie" :)

PiotrekGran - |6 Mar 2017|, 2017 15:39

Dam 2000 za ten Ford.
I obiecuję, że potnę, a nowy rozrząd wsadzę do czarnego :690:

Struna - |6 Mar 2017|, 2017 16:04

panie, daje pińcet za ten zgniły ford :)
DANEK1403 - |6 Mar 2017|, 2017 18:27

510 złotych Polskich naszych
Kamil_Scorpio_ - |6 Mar 2017|, 2017 18:35

podbijam i biore scorpio za 511 i też obiecuję że go potne, ale nie wiem czy będą z niego żyletki chociaż jednorazówki :P
jaroz - |6 Mar 2017|, 2017 19:41

PiotrekGran napisał/a:
a nowy rozrząd wsadzę do czarnego
Zrobiłbyś dobry interes :D
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
też obiecuję że go potne
ja myślę, że jak masz piec, to co najwyżej potniesz europalety do niego :-d
gufer-posepny - |6 Mar 2017|, 2017 20:26

przetopi się na extra dildosy i wreszcie będzie sprawiał "przyjemność i radość"
jaroz - |8 Mar 2017|, 2017 20:16

YaKuZ napisał/a:
zielony przekaznik z 5 nozkami to ci powiem gdzie go wpiac zeby miec prad w kabinie po otwarciu drzwi kierowcy.
po konsultacji zdjęciowej z Katem, wyszło że to ja mam :) Przeca zawsze sobie domykam szyby i szyberdach po otwarciu drzwi kierowcy :D Czyli nie tylko Mk1 mają takie bajery :P
Za to zamarzył mi się w skrzynce czerwony przekaźnik (obok wspomnianego zielonego), który odpowiada za wycieraczki reflektorów :D W tym roku będzie zamontowane. Hmm, może na zlocie to ogarniemy w ramach jakiegoś konkursu? Kto jest chętny? Yakuz, Lukas2 podejmujecie wyzwanie? :)

kat - |8 Mar 2017|, 2017 20:20

zeby to zamontowac to musisz podcinac zderzak jezeli nie masz wycięc i na chwile to robota nie jest
zbiornik do wymiany,reflektory do wyjecia,pociagneicie wezyków,wpiecie sie do wtyczki duzej itp

ktos juz sznupal w twojej skrzynce duzej widocznie

jaroz - |8 Mar 2017|, 2017 20:27

kat napisał/a:
podcinac zderzak jezeli nie masz wycięc
masz na myśli blendę? Nie mam tylko tych legendarnych zaślepek wykończeniowych... Wszystko inne mam w zestawie od Ciebie :D
Jak się nikt nie podejmie, to zlecę Kwiatkowi w przyszłym tygodniu, jak zacznie wskrzeszać BOA :D

kat - |8 Mar 2017|, 2017 20:29

nie atrape tylko zderzak
w atrapie musisz wycinac dziury,sa znaczone od wewnętrznej strony
jezeli nie masz podcięc w zderzaku to musisz wycinac pod silniczki,tez zderzak jest znaczony od spodu
i tak go musisz sciagac

jaroz - |8 Mar 2017|, 2017 20:33

O blendzie to wiem doskonale, ale że
kat napisał/a:
zderzak jest znaczony od spodu
to nie wiedziałem.
A wiązkę mam raczej przygotowaną (wszystkie gniazda od spodu zajęte), bo kable zasilające silniczki są podciągnięte pod reflektory, a przy pompce też jest dodatkowy przewód do pompki bodajże. Więc rzeźbienie wiązki chyba mnie ominie :D

lukas2 - |8 Mar 2017|, 2017 21:26

Popołudnie i wycieraczki masz zamontowane. Demontaż przodu maks 30 minut jak śruby od zderzaka się nie urwą te w podłużnicach. Zderzak mam już 3 w swoim mk2 i każdy był podcięty pod silniczki wycieraczek. Z wiązką jak masz położoną to luzik. W popołudnie na zlocie i to mogę ogarnąć
No chyba że Maross coś będzie naprawiał - dokładał

[ Dodano: |8 Mar 2017|, 2017 21:29 ]
Trzeba tylko wziąść coś czym zrobisz otwory w atrapie. Zaślepek swoich nie oddam tych wkoło wycieraczek. To zaznaczam od razu.
A i jeszcze kwestia wieloklinu na wycieraczakch zostaje bo to jest emelenium i to się wyrabia więc swoje mam na klej do gwintów zamontowane.
Trza jeszcze zobaczyć czy sprężyna dociskająca je do reflektora nie przepiłowała tego dzyndza i nie lata sobie luźno bo wtedy trza tam śrubki dać tak żeby nie było widać

jaroz - |8 Mar 2017|, 2017 21:35

lukas2, to super! (Maross, jakby co, to do końca kwietnia nie planuj żadnych "dodawanek" na zlocie :D ) jeśli nie sprawi to Tobie kłopotu, to ja chętnie skorzystam :)
Może uda mi się zdobyć takie zaślepki jakimś cudem do czasu zlotu...
lukas2 napisał/a:
Trzeba tylko wziąść coś czym zrobisz otwory w atrapie
wiertarkę mam, otwornice też (tylko zmierz przy okazji jaka średnica zewnętrzna zaślepki, to dobiorę otwornicę), nawet drugą blendę chyba mam, jakby nie wyszło wycięcie przy pierwszym cięciu :D
YaKuZ - |8 Mar 2017|, 2017 21:39

Nie dzielmy skory na niedzwiedziu :P
jaroz - |8 Mar 2017|, 2017 21:42

YaKuZ napisał/a:
Nie dzielmy skory na niedzwiedziu
No no, a podobno mi dobrze życzysz ;) Po weekendzie auto jedzie do speca (który obiecał, że Scorpio będzie śmigać). I jak on nie będzie zainteresowany zrobieniem wycieraków, to wtedy poproszę Kolegów na zlocie. Ale wolę spytać dzisiaj, żeby ogarnąć co trzeba i zaklepać miejsce na parkingu (PIT STOP :) )
lukas2 - |8 Mar 2017|, 2017 21:44

Zaślepek nie dostaniesz no chyba że masz mega farta na szrotach ;-) Mam otwornicę którą wierciłem w grudniu po dzikim zwierzu atrape to ci ją zmierzę i weźmiesz troszkę większą.
Kat do montażu wycieraków zderzaka w sumie zwalać nie trzeba tylko wtedy będzie pałowanie się od dołu ze zbiorniczkiem

[ Dodano: |8 Mar 2017|, 2017 21:47 ]
To ja oddam swojego w ręce kogoś kto mi podłączy choinkę ;-)
Ba oddam kompeltną wiązkę od choinki wyjętą z auta z modułami i zegarami i niech ktoś mi to na parkingu pod akumulatorem uruchomi bo jak na razie działają tylko lampki od otwartych drzwi i bagażnika.

jaroz - |8 Mar 2017|, 2017 21:47

lukas2, zaślepki nie są niezbędne :) Ale jak czas pozwoli to oszukam tu i tam :D
lukas2 napisał/a:
weźmiesz troszkę większą
rozumiem, że Twoja była za mała wg wytyczonych zarysów pod blendą?
Maross - |8 Mar 2017|, 2017 21:47

kat napisał/a:
aross, jakby co, to do końca kwietnia nie planuj żadnych "dodawanek" na zlocie :D ) jeśli nie sprawi to Tobie kłopotu, to ja chętnie skorzystam :)

ja to mogie iść na zakład , że jak kosa nie przyjedzie to mi je "odsprzedasz" i to mi zamontują hahahahah , nie no ...żart i tak już nadużyłem uprzejmości chłopów mi się wydaje ... także droga wolna :)

lukas2 - |8 Mar 2017|, 2017 21:49

Maross spoko ja tam przez 3 dni mogę grzebać przy mk2. W końcu chwila wolności od domu ;-)
jaroz - |8 Mar 2017|, 2017 21:49

Maross napisał/a:
to mi je "odsprzedasz"
jak kosa poszłaby do huty to dam Ci za darmo :D Ale wtedy i tylko wtedy. Masz moje słowo.
Maross - |8 Mar 2017|, 2017 21:50

lukas2, w tym roku pijemy , detale ogarnę sobie przed zlotem :) bo i tak będzie rozbierany ...
lukas2 - |8 Mar 2017|, 2017 21:51

Jaroz ciut mniejsza i wycieraki i wężyki od sprysków weszły i działały tylko zaślepki już nie wchodziły więc frezem to poprawiłem. Jak zaślepek nie ma to otwór nie musi być tak idealny jak jest na blendzie zaznaczone. Musi być tylko ładny i zmieścić ramię i wężyk. A i wiercenie trza pod kątem robić
Maross - |8 Mar 2017|, 2017 21:51

jaroz napisał/a:
aross napisał/a:
to mi je "odsprzedasz"
jak kosa poszłaby do huty to dam Ci za darmo :D Ale wtedy i tylko wtedy. Masz moje słowo.

łooo to już Panie , biere dremel i szykuje ;)

jaroz - |8 Mar 2017|, 2017 21:51

Maross napisał/a:
droga wolna
wolałem spytać, to raz. A dwa, że na razie tylko planuję, bo nie wiem czy gość mi tego nie zrobi przy okazji ogarniania kosy. Ale jak jest parcie by to na zlocie zrobić w ramach szkolenia/ rozrywki/ przysługi czy jak tam to nazwać, to mogę zostawić to na czerwiec :)

[ Dodano: |8 Mar 2017|, 2017 21:55 ]
lukas2 napisał/a:
tylko zaślepki już nie wchodziły więc frezem to poprawiłem
no więc najlepiej zmierzyć zewnętrzną średnicę zaślepki, żeby od razu był właściwy wymiar (coś czuję, że uda się dostać te zaślepki :) )
kat - |8 Mar 2017|, 2017 22:05

lukas2 napisał/a:

Kat do montażu wycieraków zderzaka w sumie zwalać nie trzeba tylko wtedy będzie pałowanie się od dołu ze zbiorniczkiem


nie napisałem ,ze trzeba,napisałem tylko,ze od spodu jest zderzak naznaczony,dokładnie tak samo jak atrapa w celu wyciecia otworów,dokładna jest wielkosc tego otworu dostosowana do oslonki

a "zaslepki-osłonki " posiadam hahahahaha

jaroz - |8 Mar 2017|, 2017 22:08

kat napisał/a:
a "zaslepki-osłonki " posiadam
dawaj na PW :) Bo muszę je pomalować :P
kat - |8 Mar 2017|, 2017 22:08

Maross napisał/a:
kat napisał/a:
aross, jakby co, to do końca kwietnia nie planuj żadnych "dodawanek" na zlocie :D ) jeśli nie sprawi to Tobie kłopotu, to ja chętnie skorzystam :)



cytuj osobę,która to powiedziała ,bo to na pewno nie byłem ja :-d


dokładałem u siebie w dohcu wycieraki i zderzaka nie sciagałęm,ale zakładanie zbiornika było wyzwaniem ze względu na srubki w miejscach dziwnych

[ Dodano: |8 Mar 2017|, 2017 22:09 ]
jaroz napisał/a:
kat napisał/a:
a "zaslepki-osłonki " posiadam
dawaj na PW :) Bo muszę je pomalować :P


obramówki na otwory sa czarne i sie ich nie maluje

poza tym nie wiem czy chce je sprzedac :P

Maross - |8 Mar 2017|, 2017 22:10

kat, chochlik , to się czasem zdarza przy cytowaniu , ale ja ponoć manipuluję to wszystko możliwe :d
jaroz - |8 Mar 2017|, 2017 22:13

kat napisał/a:
nie byłem ja :-d
ani ja:(
kat napisał/a:
obramówki na otwory sa czarne i sie ich nie maluje
:shock: tego nie wiedziałem. Wydawało mi się, że widziałem lakierowane...
kat napisał/a:
poza tym nie wiem czy chce je sprzedac
przeca BOA nie masz :) A tak możesz uszczęśliwić kolegę :P
lukas2 - |8 Mar 2017|, 2017 22:13

Dokładnie ich się nie maluje. Zbiorniczek da radę z poziomu asfaltu ;-) tak robiłem w dohacu.
jaroz - |8 Mar 2017|, 2017 22:14

kat napisał/a:
poza tym nie wiem
A ile kosztuje ta "niewiedza"? :D
'

kat - |8 Mar 2017|, 2017 22:15

zastanowie sie ile moze to cudo kosztowac,ale czy sprzedam nie wiem
ebay powinien prawde powiedziec

jaroz - |8 Mar 2017|, 2017 22:21

kat napisał/a:
ebay powinien prawde powiedziec
tam ebay :) Ja Ci powiem na PW, jak się zdecydujesz (uszczęśliwisz BOA) :D
Vaux - |8 Mar 2017|, 2017 22:39

Zastanawiam się czy to jeszcze mam czy już sprzedałem bo nie pamiętam... (Zyś, nie brałeś tego ode mnie?)

jaroz - |8 Mar 2017|, 2017 23:21

Vaux, mnie obramówki interesują, bo resztę mam :D
lukas2 - |8 Mar 2017|, 2017 23:31

Jak taki sam specjalista ma ci montować te wycieraki jak ten odnl silnika to slabo to widzę ;-)
jaroz - |8 Mar 2017|, 2017 23:39

lukas2, jeszcze nie wiem czy zechce :) Ale podobno Scorpio ma w paluszku :D A przede wszystkim ma mi ogarnąć to żeby jeździł jak należy.
Vaux - |8 Mar 2017|, 2017 23:51

jaroz napisał/a:
mnie obramówki interesują,


Zapewne dostrzegłeś pożadaną rzecz na zdjęciu? ;)

jaroz - |9 Mar 2017|, 2017 00:01

Vaux, oczywiście :D Pytanie za ile? A przede wszystkim czy to faktycznie jeszcze masz? :)
Vaux - |9 Mar 2017|, 2017 00:05

No właśnie muszę się rozejrzeć...
jaroz - |9 Mar 2017|, 2017 00:07

Oki :) Trochę czasu jeszcze jest, niemniej rzuć okiem :)
trzypion - |9 Mar 2017|, 2017 00:19

Maross napisał/a:

ja to mogie iść na zakład , że jak kosa nie przyjedzie to mi je "odsprzedasz" i to mi zamontują hahahahah

Dam Ci swoje...

Zysio - |9 Mar 2017|, 2017 06:48

To specjalisty do montażu wycierakow potrzeba? :o Co jest trudne? Demontaż lamp? Moze grilla? A moze obsluga urządzeń do wiercenia otworów w grillu, gdzie są zaznaczone miejsca?

Przeciez nawet jak wiązki nie ma to tam dwa druty do wpiecia w dużą wtyczkę do skrzynki są, no i masa na oczku do przykręcenia.
I przekaźnik wrzucić. Ot cala skomplikowana elektryka.

O masakra :D Jaroz, wygrałeś w tym momencie nagrodę w postaci pary złotych, lewych rękawiczek.

Vaux, nie pamiętam czy brałem te wycieruchy od Ciebie, daaawno bylo. :(

kat - |9 Mar 2017|, 2017 08:06

ciiii,koledzy zrobią....paczka z tailami lezy od 3 lat pewnie
YaKuZ - |9 Mar 2017|, 2017 08:38

Jestes Jaroz pewny że masz w wiazce od razu wtyczki pod wycieraki?
kat - |9 Mar 2017|, 2017 08:39

moze kiedys mial taki zestaw,a po dzwonach juz ich nie ma??? :P
jaroz - |9 Mar 2017|, 2017 09:45

YaKuZ napisał/a:
pewny że masz w wiazce od razu wtyczki pod wycieraki?
no są tam jakieś kable podciągnięte (kiedyś pytałem i po kształcie wtyczek mi tu powiedziano, że od wycieraków). Mogę rzucić okiem ponownie :
kat napisał/a:
a po dzwonach juz ich nie ma???
Nie było dzwonów :P Dzwon to zrobiła moja była jak położyła brzózki :D
Zysio napisał/a:
To specjalisty do montażu wycierakow potrzeba?
Nie, nie trzeba. Ale przyjemniej zrobić z kimś, kto już to robił. A zlot to idealna okazja i w ramach idei zlotu :D
Zysio napisał/a:
w postaci pary złotych, lewych rękawiczek.
A to chcesz mi swoje sprezentować? :-d Nieee, podziękuję :)
Zysio - |9 Mar 2017|, 2017 11:06

Cytat:
A to chcesz mi swoje sprezentować?


Nie przydadzą Ci się, jest jedna prawa.

jaroz napisał/a:
Nie było dzwonów :P Dzwon to zrobiła moja była jak położyła brzózki


To był czy nie było, bo jakiś niezdecydowany jesteś :P

Struna - |9 Mar 2017|, 2017 11:44

jaroz napisał/a:
jak położyła brzózki
eh te brzozy, jak nie samolot, to kosa ;)
lukas2 - |9 Mar 2017|, 2017 11:45

Zysio nie czepiaj się... jest co czytać i pisać ;-)
Jankes - |9 Mar 2017|, 2017 12:24

Forum ozylo, ale czy w dobrym kierunku...
Struna - |9 Mar 2017|, 2017 12:34

jak to mawiają

Nie ważne jak o Tobie mówią/piszą - ważne, że mówią/piszą :)

lukas2 - |9 Mar 2017|, 2017 14:07

Jankes kierunek do dupy w sumie i nic konkretnego ani sensownego
PiotrekGran - |9 Mar 2017|, 2017 15:29

Co z tego, ze nie jeżdżę swoim autem już ponad rok.
Założę se wycieraczki na lampy :690: :690: :690:

Struna - |9 Mar 2017|, 2017 15:36

PiotrekGran napisał/a:
Założę se
założy mi ktoś :)
Maross - |9 Mar 2017|, 2017 15:38

PiotrekGran napisał/a:
Co z tego, ze nie jeżdżę swoim autem już ponad rok.
Założę se wycieraczki na lampy :690: :690: :690:

widzisz Struna, a ze mnie się śmiałeś , że chce je do swojego strupa , ale mój przynajmniej jeździ , regularnie od ponad roku :P ;)
choć nie wygląda :D

Struna - |9 Mar 2017|, 2017 16:32

Maross napisał/a:
widzisz Struna, a ze mnie się śmiałeś
ej, to Piotrek napisał, to co mnie tu podjeżdża ? ;)
DANEK1403 - |9 Mar 2017|, 2017 16:51

współudział :D
Zysio - |9 Mar 2017|, 2017 17:04

Guilty!
kat - |9 Mar 2017|, 2017 17:08

skazujemy Jaroza na wieczne potepienie za wyjatkowe zaniedbanie swojego własnego powozu
trzypion - |9 Mar 2017|, 2017 17:14

Maross napisał/a:

widzisz Struna, a ze mnie się śmiałeś , że chce je do swojego strupa , ale mój przynajmniej jeździ , regularnie od ponad roku :P ;)

KŁAMIESZ!!!! Fałka na mikserach i Bingo NIE JEŹDZI! Nie zarzucaj pisania nieprawdy bardziej doświadczonym ;) ;) ;)


A swoja drogą, mam wrażenie, że Jaroz ma problem z filtrowaniem informacji i wierzy w to, co mu powiedzą ;)

gufer-posepny - |9 Mar 2017|, 2017 17:22

PIS to Sekta ...
WieSiu - |9 Mar 2017|, 2017 17:27

gufer-posepny napisał/a:
PIS to Sekta ...


O Ty chociaż nie kłamiesz :)

Maross - |9 Mar 2017|, 2017 18:39

Struna napisał/a:
Maross napisał/a:
widzisz Struna, a ze mnie się śmiałeś
ej, to Piotrek napisał, to co mnie tu podjeżdża ? ;)

ale Ty też kiedyś napisałeś jak wrzuciłem fotkę swojego , że nie ma do czego czy coś , pamiętliwy żem bestia :P nie biorę jednak pod uwagę , że pamięć ludzka się zaciera i Ty możesz tego nie pamiętać hehehe :D

Jacek12 - |9 Mar 2017|, 2017 19:08

Jest 31 stron i problem z tematu dalej nie rozwiązany.Jaroz słabo się starasz.
lukas2 - |9 Mar 2017|, 2017 19:16

Cytat:
PIS to Sekta ...

Ale 500+ jest wporzo!!!

trzypion - |9 Mar 2017|, 2017 19:19

lukas2 napisał/a:
Cytat:
PIS to Sekta ...

Ale 500+ jest wporzo!!!


No dla tych, co mają kredyty w PLN, a zarabiają w EUR lub CHF istotnie :D

jaroz - |9 Mar 2017|, 2017 22:16

kat napisał/a:
skazujemy Jaroza
Ty se możesz co najwyżej w domu przed lustrem zrobić potępienie :-d Zdradziłeś Scorpio i tyle. I kibel :D
Maross napisał/a:
ale mój przynajmniej jeździ
Jak Twój stał, to mój jeździł Maross, myślę że nawet więcej niż Twój, bo regularnie przez 9 lat - 160 kkm :P
PiotrekGran napisał/a:
Co z tego, ze nie jeżdżę swoim autem już ponad rok.
Założę se wycieraczki na lampy
i co to wnosi? Co ma jedno do drugie, skoro robione przy okazji? Powiedz mi po co ten wpis, a potem....
Jacek12 napisał/a:
Jest 31 stron
. Ja się pytam gdzie administrator?
Przecież Ci co szydzą, to już powinni dawno dostać co nieco za OT, prawda?
Nie piszę konkretów, bo i tak będzie szydera. Już raz napisałem i działam POZA forum. Także... no comment
Jacek12 napisał/a:
Jaroz słabo się starasz.
- jak widzę, po prostu nie warto pisać, bo i tak...nie warto.

[ Dodano: |9 Mar 2017|, 2017 22:21 ]
trzypion napisał/a:
Jaroz ma problem z filtrowaniem informacji
Problem to ja mam z Tobą, krnąbrnym. Piszesz głupoty o niczym (albo o Marossa mixerach po raz n--ty. Maross, bez urazy, to przykład), ale jak piszę, przyjedź, udowodnij że zrobisz, skoro takiś mądry, co jest proste, pikuś, to wtedy Cię nie ma. Zgadza się. Właśnie. Najlepiej napisać "o sejczento" (też po raz n-ty, co nic nie wnosi) i już.
Dlatego proszę aby ktoś z administracji posprzątał temat. Jak coś nie w temacie - to out.

Maross - |9 Mar 2017|, 2017 22:26

jaroz napisał/a:
Maross napisał/a:
ale mój przynajmniej jeździ
Jak Twój stał, to mój jeździł Maross, myślę że nawet więcej niż Twój, bo regularnie przez 9 lat - 160 kkm :P

tu mnie masz Bracie :)
Ty wiesz jaroz, , że ja Tobie tak naprawdę w duchu kibicuję ,żeby Ci się udało , nie ważne jak i na jakich błędach , które po drodze popełniałeś,popełnisz i jeszcze będziesz popełniał , bo nie dojrzałeś do pożegnania , bo jeszcze Ci się chce i walczysz , czy to sam ze sobą , bo serce mówi jedno , rozum drugie a moment otrzeźwienia przyjść nie chce czy z samochodem czy z partackimi mechanikami , blacharzami etc., to są rzeczy niewytłumaczalne niestety , co Tobą kieruje :) . Pozdrawiam tych trzeżwo myślących i też momentami w swej karierze z MK2 im tego zazdroszczę , ale cóż...

jaroz - |9 Mar 2017|, 2017 22:36

Maross napisał/a:
Ty wiesz jaroz, , że ja Tobie tak naprawdę w duchu kibicuję
oczywiście, że wiem, dlatego Twoje żarty są ok. Ale są tacy co mi kibicują WŁAŚNIE priv, a tu szyderę urządzają. Myślę, że to mówiąc delikatnie, jest nie fair, ale co gorsza bardzo źle świadczy wyłącznie o tych osobach. No ale cóż, nie mi się wypowiadać :)
Maross napisał/a:
co Tobą kieruje
emocje Maross, emocje. Poza tym jak wyżej pisałem, kto ma wiedzieć ten wie, co postanowiłem. Na zlot się stawię, spokojnie. Stanę koło Ciebie kosą i obalimy browca :) Nawet Pablo dostanie, skoro twierdzi, że nie dostał (a wystarczyło przyjść i odebrać :) )
kat - |9 Mar 2017|, 2017 22:44

jaroz napisał/a:
kat napisał/a:
skazujemy Jaroza
Ty se możesz co najwyżej w domu przed lustrem zrobić potępienie :-d Zdradziłeś Scorpio i tyle. I kibel :D


jakbym zdradzil tak naprawde,to by mnie dawno na tym forum nie było,a tak jestem i nadal tym zyję,nigdy nie wiadomo co sie moze zdarzyć za rok,dwa lub pięć
najlepszym przykladem jest Gruber

te auta nadal istnieja ,wystarczy poszukac i mozna kupic piekny egzemplarz

jaroz - |9 Mar 2017|, 2017 22:47

Ale Ty mi nie pisz o Gruberze, bo piszemy o Tobie :P Ty się pozbyłeś Scorpio, boś zwątpił i tyle :)
kat - |9 Mar 2017|, 2017 22:48

po prostu nie jestem desperatem jak Ty ,zeby rzezbic w gównie
jaroz - |9 Mar 2017|, 2017 23:00

Cóż, Ty widzisz desperata (notabene, który tu z forumowiczów, czy tym bardziej na capri/ sierra, który kombinuje jak może, żeby Scorpio godnie jeździło i się prezentowało, nie jest nim w jakimś stopniu?), a ja miłośnika modelu. A taka osoba nie odpuszcza łatwo. Wolałeś kibel :D
lukas2 - |9 Mar 2017|, 2017 23:20

Słabo ze spostrzegawczością jest u ciebie Jaroz oj słabo.....
jaroz - |9 Mar 2017|, 2017 23:32

lukas2 napisał/a:
Słabo ze spostrzegawczością jest
a Ty Lukas coś znów wymyślił? :P
trzypion - |9 Mar 2017|, 2017 23:39

jaroz napisał/a:

trzypion napisał/a:
Jaroz ma problem z filtrowaniem informacji
ale jak piszę, przyjedź, udowodnij że zrobisz, skoro takiś mądry, co jest proste, pikuś, to wtedy Cię nie ma.

I jeszcze laseczke może zrobić? Jesli ja jade w twoim kierunku 1000km, to Ty możesz te 120 ruszyć cztery litery.
A jak chcesz, żeby fachowiec do Ciebie przyjechał i zrobił na miejscu, to weź fachowca i mu zapłać. Po prostu.

lukas2 - |9 Mar 2017|, 2017 23:41

Jarozz ja nic tylko spostrzegawczość i obserwowanie forum i pojazdów użytkowników u ciebie szwankuje.... Teraz to już za późno żeby to zweryfikować ale kalendarz na ten rok masz a tam są ciekawe pojazdy...
Zysio - |9 Mar 2017|, 2017 23:41

trzypion napisał/a:
A swoja drogą, mam wrażenie, że Jaroz ma problem z filtrowaniem informacji i wierzy w to, co mu powiedzą


Ja tradycyjnie się z 3p nie zgodzę ;)

Gdyby wierzył rok temu i wczesniej w to, co mu tu napisano, to auto by dawno śmigało po drogach.

lukas2 - |9 Mar 2017|, 2017 23:41

Nic więcej nie powiem bo nie mam autoryzacji i prawa ;-)
jaroz - |10 Mar 2017|, 2017 00:29

trzypion napisał/a:
Jesli ja jade w twoim kierunku 1000km
do mnie nie dojechałeś, to raz.
trzypion napisał/a:
to Ty możesz te 120 ruszyć cztery litery.
gdybym mógł jechać kosem to bym był. Dobrze wiesz, że nie da rady...
lukas2 napisał/a:
a tam są ciekawe pojazdy...
i co w związku z tym? Co to ma wspólnego z moim autem :) Przecież wg Ciebie Ghia nie mam :P
Zysio napisał/a:
Gdyby wierzył rok temu i wczesniej w to, co mu tu napisano
Ten znowu swoje. I do tego konfabuluje... :D
ford2fast - |10 Mar 2017|, 2017 01:00

jaroz napisał/a:
Ale Ty mi nie pisz o Gruberze, bo piszemy o Tobie :P Ty się pozbyłeś Scorpio, boś zwątpił i tyle :)

Mam dziwne wrażenie , że kupił następne :):

lukas2 - |10 Mar 2017|, 2017 01:17

ford2fast napisał/a:
Mam dziwne wrażenie , że kupił następne

Nie tylko Ty ;-)
Kalendarz i kumatość ;-)

Struna - |10 Mar 2017|, 2017 01:18

Maross napisał/a:
nie biorę jednak pod uwagę , że pamięć ludzka się zaciera i Ty możesz tego nie pamiętać hehehe
pogadamy jak podrośniesz :)
jaroz - |10 Mar 2017|, 2017 01:19

lukas2 napisał/a:
ford2fast napisał/a:
Mam dziwne wrażenie , że kupił następne

Nie tylko Ty ;-)
Kalendarz i kumatość ;-)
Pany, załóżcie sobie temat: "Kat i Scorpio" i tam dumajta, oki :)
Zysio - |10 Mar 2017|, 2017 05:12

jaroz napisał/a:
Ten znowu swoje. I do tego konfabuluje...


A powiedz mi, co nieprawdziwego jest w moim stwierdzeniu, które napisałem? I dlaczego?

DANEK1403 - |10 Mar 2017|, 2017 05:59

Ale burza ...
aviator - |10 Mar 2017|, 2017 06:56

Tylko o co? Czytam z nudów ale wypowiadać sie juz nie widze sensu.
Zrobic te boa albo zezłomować i dopiero pisac.

Kamil_Scorpio_ - |10 Mar 2017|, 2017 09:43

Wesoło Tutaj Macie :D Ale jak tam? Jeździ to już? :):
Struna - |10 Mar 2017|, 2017 10:46

trochę jojczycie jak baby - nie pisał chłopak jakiś czas, to źle. Spekulacje itd.
Pisze - to też źle, bo nie robi wg widzimisie "doradzaczy" .

Jego auto, jego sprawa - chce pisać, to napisze. Nie będzie chciał, to nie.

Dosrywanie na każdym kroku raczej nic dobrego nie wnosi.

Kamil_Scorpio_ - |10 Mar 2017|, 2017 10:56

Zmienić nazwę tematu i do HP z tym :P
trzypion - |10 Mar 2017|, 2017 11:54

Zysio napisał/a:

Ja tradycyjnie się z 3p nie zgodzę ;)
Gdyby wierzył rok temu i wczesniej w to, co mu tu napisano, to auto by dawno śmigało po drogach.

Kłopot w tym, że łapie pierwszą, jaka usłyszy i nie weryfikuje. W efekcie trzyma się kurczowo tego, co specjalista od seicento powie...

Kamil_Scorpio_ - |10 Mar 2017|, 2017 13:49

trzypion napisał/a:
Zysio napisał/a:

Ja tradycyjnie się z 3p nie zgodzę ;)
Gdyby wierzył rok temu i wczesniej w to, co mu tu napisano, to auto by dawno śmigało po drogach.

Kłopot w tym, że łapie pierwszą, jaka usłyszy i nie weryfikuje. W efekcie trzyma się kurczowo tego, co specjalista od seicento powie...
:rofl:
jaroz - |10 Mar 2017|, 2017 19:15

Cytat:
A powiedz mi, co nieprawdziwego jest w moim stwierdzeniu, które napisałem? I dlaczego?
Po pierwsze, ja wiem i Ty wiesz co miałeś na myśli i to wystarczy. Po drugie, swoje opinie pochopnie wygłaszasz, nie znając tak naprawdę żadnych szczegółów. Po trzecie, to już kolejna Twoja dyskusja o niczym, czyli po prostu OT. Bardzo proszę po raz kolejny o wstrzymanie się, bo nikomu to nie służy. Mogę Cię o to prosić Zysio?
Pablo, możesz uporządkować temat, czy jednak nie?
Kamil_Scorpio_, jesteś w czołówce - piszesz byle pisać. Wstrzymaj się proszę.
aviator napisał/a:
Zrobic te boa albo zezłomować i dopiero pisac.
Tomek, a widzisz, żebym pisał tu co robię? Nie, bo nie ma sensu. Stosuję się do tego - zrobię i napiszę.
trzypion napisał/a:
Kłopot w tym, że łapie pierwszą, jaka usłyszy i nie weryfikuje. W efekcie trzyma się kurczowo tego, co specjalista od seicento powie...
Psycholog/ jasnowidz? A do tego powtarzasz się Adam. Zmień hasło...
Struna napisał/a:
trochę jojczycie jak baby - nie pisał chłopak jakiś czas, to źle. Spekulacje itd.
Pisze - to też źle, bo nie robi wg widzimisie "doradzaczy" .
Jego auto, jego sprawa - chce pisać, to napisze. Nie będzie chciał, to nie.
Dosrywanie na każdym kroku raczej nic dobrego nie wnosi.
Lepiej bym tego nie ujął Jurku :) To taka swoista riposta do "najaktywniejszych inaczej". :d
pablo19 - |14 Mar 2017|, 2017 12:17

jaroz napisał/a:
...
Pablo, możesz uporządkować temat, czy jednak nie?

Mogę, ale najpierw musiałem go całego przeczytać, bo jakoś na początku marca przestało mi się chcieć go śledzić na bieżąco, a tylko czytałem jedną stronę na tydzień.
jaroz napisał/a:

Kamil_Scorpio_, jesteś w czołówce - piszesz byle pisać. Wstrzymaj się proszę.
aviator napisał/a:
Zrobic te boa albo zezłomować i dopiero pisac.
Tomek, a widzisz, żebym pisał tu co robię? Nie, bo nie ma sensu. Stosuję się do tego - zrobię i napiszę.

Trzymam Cię za słowo, a to będzie widać w moich przyszłych decyzjach. Także spodziewam się, że nie będziesz już pisał w tematach technicznych o swoich marzeniach. W tematach innych możesz sobie pisać, jak np. temat o Twoim aucie i inne podobne.

Teraz krótkie słowo ode mnie na podsumowanie:
jaroz, od około 20-23 strony piszesz z sensem, bo faktycznie zacząłeś cokolwiek sam robić i rozmowa była rzeczowa.

Niestety potem zacząłeś marzyć o wycieraczkach i sam zakadziłeś po raz kolejny swój temat o silniku BOA, a przecież prosiłeś kolegów o samokontrolę i trzymanie się tematu, sam się nie trzymasz więc się im nie dziw.

Rozwodzisz się w tym temacie o sprawach niezwiązanych z silnikiem, a chyba zapomniałeś, że w "pojazdach użytkowników" masz swój temat, który jest lepszym miejscem do takich przemyśleń jak choćby wycieraczki.

Miałem jakąś tam chęć, żeby coś z tego tematu wydzielić, ale ponieważ sam sobie zrobiłeś ten śmietnik (po raz kolejny) to niech to zostanie w tej formie, bo jakby nie jest to zasługą/winą ludzi, którzy piszą tu na tematy, które sam poruszasz.

Temat zostaje zamknięty, bo o czym on niby jest? Możesz spróbować mi jednoznacznie odpowiedzieć na PW.

Rozumiem, że podjąłeś decyzję o oddaniu tego auta do jakiegoś mechanika/specjalisty/znawcy, który ma go uruchomić po bożemu, więc pewnie na chwilę możemy porzucić dywagacje o tym co tam nie działa.

Jak byś miał dalsze problemy, o które chciałbym pytać na forum to zapraszam do odpowiednich działów w "Problemie", tylko proszę Cie, żebyś się trzymał jednego zagadnienia w jednym temacie i żebyś nie mieszał silnika z blacharką, a na deser z wycieraczkami lamp etc. :shock:

Miło by było żebyś przed naciśnięciem "Wyślij" jeszcze raz przeczytał co napisałeś i zastanowił się czy to cokolwiek wniesie do tematu.

Żeby nie było tak kolorowo, to niektórych też tu ponosiło z pisaniem po raz n-ty tych samych wpisów. Bez sensu...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group