Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Wnętrze + klimatyzacja - Prowadnice fotela

Damian - |2 Sie 2016|, 2016 20:05
Temat postu: Prowadnice fotela
Cześć.

Wypadł mi biały plastik ze środka prowadnicy fotela. W środku tego plastika są dwa hmm... kółka? Nie wiem jak to nazwać. Rozebrałem prowadnicę, żeby to jakoś złożyć, ale mam problem - za cholerę nie umiem umieścić tych plastikoów na miejscu. Czy ktoś z Was przerabiał wkładanie tego plastiku do prowadnicy w Mk1?

Swoją drogą, czy fotele przednie i prowadnice z każdej generacji Scorpio mają taki sam rozstaw mocowania do podłogi?






images upload

kat - |2 Sie 2016|, 2016 20:14

no są jaja z ta prowadnicą i ciezko to włozyc

mozesz zamienic fotele ,bo pasuje z kazdego scorpio do kazdego

jaroz - |2 Sie 2016|, 2016 20:59

Damian, mam dokładnie to samo. Wypadło, schowałem do gratów, a jedyne co się dzieje, to leciutki luz ma fotel. Poza tym ok. Kiedyś to spróbuję założyć, jak mi się zachce :)
Jak Ci się zachce to daj foto relację i opis :)

Damian - |2 Sie 2016|, 2016 21:20

Zignorowałbym to, ale tu pozostaje jeden problem. Bez tych plasticzków fotel zacina się przy przesuwaniu przód - tył, czasami blokując się na amen. Jak żyć? :-d
Struna - |3 Sie 2016|, 2016 00:58

Cytat:
leciutki luz ma fotel.
ta, leciutki :) dobre sobie :) giba sie jak pier-tentego rezus

[ Dodano: Sro 03 Sie, 2016 ]
O ile dobrze pamiętam to chyba Kevin relacjonował z fotami rewnimację tegoż.
Zdaje się spiłował ograniczniki, wyjechał fotelem z prowadnic, założył plastiki z wałkami, a jako ograniczniki zrobił nawierty i wkręcił śrubki.

kat - |3 Sie 2016|, 2016 07:54

robił cos takiego,powinna byc gdzies relacja z tego co pamiętam
trzypion - |3 Sie 2016|, 2016 08:00

Mam tak zrobione swój fotel w rybie. Te 'wałki' i plastiki to po prostu łozysko liniowe i to po nich sie toczy fotel. Najprościej rozwiercić ograniczniki (sa po prostu wgnieceniami w szynie), wtedy wyjeżdża cała prowadnica, założyć łozyska na szyny, złozyć do kupy i albo nagwintować rozwierty i wkręcić krótkie śruby, albo zagiąc krawędzie tychże tak, żeby robiły za ogranicznik.
jaroz - |3 Sie 2016|, 2016 08:40

Pomyślimy (w Kęszycy) :d
Struna napisał/a:
ta, leciutki
wg mnie tak, bo nie odczuwam tego w ogóle.
Aro - |3 Sie 2016|, 2016 09:52

Też rozwiercałem zagniecenia i wszystko dało się ładnie złożyć, tylko że jak te wałki raz wypadły, to te wyrąbane plasticzki znów puszczą i za jakiś czas wałki znów będą na podłodze :(
trzypion - |3 Sie 2016|, 2016 13:23

Mi wyjeżdżały tyłem, po naprawie trzymają się.
jaroz - |3 Sie 2016|, 2016 14:06

A mi bodajże przodem :) Ale ręki sobie uciąć nie dam, bo to z 2 lata temu było.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group