Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Zawieszenie i układ jezdny, hamulce - Skrzypi/trzeszczy przy skręcie

sanderus - |28 Lip 2016|, 2016 21:48
Temat postu: Skrzypi/trzeszczy przy skręcie
Dobry panowie pytanie mam, otóż od dłuższego czasu coś mi skrzypi/trzeszczy przy maksymalnym skręcie kierownicą czy to w lewo czy to w prawo, nie ważne czy auto stoi czy jedzie, zawsze jak jest kierownica skręcona na max to skrzypi/trzeszczy, na wyłączonym silniku tego nie ma, kierownica normalnie odbija, ktoś wie co może powodować ten hałas?
mario d - |28 Lip 2016|, 2016 21:56

łożysko górne amortyzatora, albo sworzeń, jeśli siada pompa wspomagania to wtedy przy max.skrecie buczy i wyje
mustaffik - |29 Lip 2016|, 2016 01:11

ewentualnie według mnie może to być zużyta sprężyna której zwoje ocierają o siebie.
Nie wiem czy nie miałem tego samego problemu bo wymieniłem cały amor ze sprężyną.
Ta stara jednak po ściągnięciu i oględzinach tak właśnie wyglądała jakby tarła zwojami o siebie.
Nie wiem czy to może się objawiać przy skręcie ale tak mi się wydawało.

mario d - |29 Lip 2016|, 2016 09:40

jeżeli piszczy sprezyna ,to znaczy ze łożysko gorne się zatarło,ono właśnie odpowiada żeby przy skrecie sprezyna była wtym samym polozeniu
gufer-posepny - |29 Lip 2016|, 2016 17:03

zaraz strzeli sprężyna i będzie fajne dachowanie .

ale skoro tylko na odpalonym silniku i przy max skręcie to pewnie pasek kwiczy .

sanderus - |29 Lip 2016|, 2016 18:55

Sprężyna własnie nie bo tam było wymieniane, czyli pasek? albo sama pompa wspomagania, bo dokładnie tylko na odpalonym silniku, jak jest zgaszony cisza i luz
gufer-posepny - |30 Lip 2016|, 2016 09:26

pasek albo napinacz . jak skręcisz do końca i ciągniesz dalej kierownicę ( co nie jest zalecane ) to wielokrotnie wzrasta obciążenie pompy z którym nie radzi już sobie pasek .
bingo - |30 Lip 2016|, 2016 11:12

albo pompa, albo łożysko górne. Przy wyłączonym silniku nie słychać ani jednego , ani drugiego, ponieważ:
1 - pompa nie pracuje
2 - nie mamy takiej siły na skręcie, jak przy włączonym silniku
3 - jak auto w górze, łożysko nie jest obciążone.

pepi - |1 Sie 2016|, 2016 13:40

pasek na pompie zawór się przycina

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group