Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektryka - [MK3] Wymiana foteli szmata na skóra

GuitarMan - |11 Maj 2016|, 2016 10:49
Temat postu: [MK3] Wymiana foteli szmata na skóra
Witam.
Mam u siebie w Mk3 polifcie (1998) szmaciane siedzenia. Chciałbym je wymienić na skórzane z Wieloryba przedlifta (1996). Teraz nie mam grzania, ale mam elektryczne sterowanie fotela kierowcy. W skórach jest grzanie i sterowanie elektryczne obu foteli.
Domyślam się, że mechanicznie nie będzie problemu, ale co z elektryką? Czy wszystko jest tak samo? Czy trzeba dorabiać wiązki do grzania i do fotela pasażera? Czy może są one schowane, gotowe do podłączenia?
W czym jeszcze mogę napotkać problemy?

Dzięki za informacje.

Pozdrawiam (-:

trzypion - |11 Maj 2016|, 2016 10:53

Wiązki moga być, ale nie muszą. Jesli nie masz, to trzeba podciągnąć, rozwiązanie najprostsze to z obwodu zapalniczki, tylko przez przekaźnik, który z kolei włączać bedzie prąd razem z + po stacyjce. można z radia wziąc odpowiedni sygnał, żeby za daleko nie szukać.
Jankes - |11 Maj 2016|, 2016 11:06

Zasilanie z fotela kierowcy, a wiazke do grzania sobie wypnij z dawcy i dołóż, wtyczke masz pod fotelem kierowcy, taka biała.
lukas2 - |11 Maj 2016|, 2016 11:09

Generalnie to jak masz fotel kierownika góra dół elektrycznie to masz elektrykę którą potrzebujesz. Grzanie foteli jest na tym samym kablu co zapalniczka w podłokciu i zabezpieczona bezpiecznikiem w małej skrzynce. Najprostsze rozwiązanie: kup wiązkę spod podłokietnika (może Jankes ma), i wepnij ją w swoją wtyczkę pod fotelem kierowcy zastępując obecną. I masz grzanie. Wiązka ta jest już z przekaźnikiem. Pamiętaj że wiązki mogą się różnic (chodzi o wtyczkę od TCS)
Zasilanie na ruszanie fotela pasażera weż sobie z zasilania ruszania fotela kierownika.
Robiłem to jakieś 3 tygodnie temu tylko wkładałem full prądowe welury

GuitarMan - |12 Maj 2016|, 2016 08:40

Mam całe drugie Scorpio, więc wszystkie rzeczy raczej się powinny znaleźć. Teraz mam tylko fotel kierowcy sterowany elektrycznie (góra, dół, oparcie, pompowanie...), a w dawcy są 2 fotele tak sterowane. Myślę, że jak rozbiorę, to będzie wszystko jasne. Dzięki za info.
Aha, w moim Scorpio nie ma TCSa, a w dawcy jest.

lukas2 - |12 Maj 2016|, 2016 12:05

To po prostu nie podłączysz tej wtyczki
GuitarMan - |13 Maj 2016|, 2016 04:53

A jakbym chciał mieć TCS, to dużo zabawy?
Jankes - |13 Maj 2016|, 2016 06:22

Przewody hamulcowe i tak wypada zrobic, wiazke podluznicy tez wiec w sumie przy jednej robocie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group