Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektryka - Kontrolka TCS, brak ABS i gdzie są kilometry

Enzo - |12 Mar 2016|, 2016 18:15
Temat postu: Kontrolka TCS, brak ABS i gdzie są kilometry
Wiecie co, dziś po regeneracji wiązki podłużnicy zalałem chłodnicę i odpaliłem auto, ale ku mojemu zdziwieniu pali się kontrolka od TCS-u, a z tego co mi wiadomo, to ja tekiego czegoś nie mam. No chyba, że mam, a nie wiem, tylko z tego co doczytałem to za prawą lampą powinna być jakaś pompa do TCS-u. Dlatego nie wiem, czy coś pomyliłem z kostkami, choć to bardzo mało prawdopodobne, ale jak pokazuje życie, nigdy nie mów nigdy. Myślałem też, że ABS będzie działał, a jest tak jak było przed regeneracją wiązki, czyli działa do 25km/h, lub/i do pierwszego urzycia, a później się pali. Nie działa mi również prędkościomierz :/ Jeśli chodzi o kontrolkę TCS-u to nie wiem czy nie pomyliłem kabelka od kontrolki chyba zamieniłem TCS z ABS. Nie wiem, czy nie pomyliłem się w opisywaniu, bo zapisałem, że był w kostce dochodzącej do modulatora w pinie nr 21 kabel czarno-czerwony. Nie wiem czy ten czarno-czerwony nie był od TCS-u, bo nie mogę dorwać nigdzie schematu, a nie wiem czy pomyłka kabla, który daje sygnał na kontrolkę ma coś wspólnego z dalej nie działąjącym ABS-em. Pompę podłączyłem na krótko i pobiera jakieś 2,8A. Pytanie też co odpowiada i gdzie tego szukać za prędkość i kilometry. Czy to ta podłużna kostka z lewej strony skrzyni biegów, bo ją też ściągałem i robiłem i może gdzieś teraz na stykach nie łączy. Nie wiem, ale może ma ktoś jakieś sugestie ? Tylko nie takie jak moja żona: "kup sobie nowe auto" hahaha
Fotka poglądowa http://www.fotosik.pl/zdjecie/baf561791f097cc6

gufer-posepny - |12 Mar 2016|, 2016 19:35

szukaj gdzie pomyliłeś kabelek z VSS . bo to wspólne .
lukas2 - |12 Mar 2016|, 2016 21:59

Za prawą lampą to masz jak już ustrojstwo od tempomatu
Enzo napisał/a:
odpowiada i gdzie tego szukać za prędkość i kilometry

To tak zwany Vss w skrzyni znajdujący się po stronie kierownika z tyłu skrzyni

Enzo - |14 Mar 2016|, 2016 17:28

Ok, więc do VSS dochodzą trzy przewody z tego co dziś zauważyłem pod autem, ale znalazłem tylko schemat kostki skrzyni i na nim zaznaczony tylko jeden przewód od VSS biało-niebieski, a gdzie powinny dojść pozostałe dwa ?
http://www.fotosik.pl/zdjecie/e9c258ea30980ead

WieSiu - |14 Mar 2016|, 2016 17:30

Reszta to zasilanie +12V zapewne wspólne z innymi elementami silnika, które są zasilane w 2 pozycji kluczyka
Enzo - |14 Mar 2016|, 2016 17:41

WieSiu napisał/a:
Reszta to zasilanie +12V zapewne wspólne z innymi elementami silnika, które są zasilane w 2 pozycji kluczyka

Jutro to sprawdzę, czy będzie na pozostałych dwóch przewodach dochodzących do VSS zasilanie i gdzie wychodzą one w mojej kostce na nadkolu.

Reader - |15 Mar 2016|, 2016 23:24

Enzo, jak prędkosciomierz działa - to VSS działa.
TCS jeśli jest to masz przycisk wyłączający w obudowie podłokietnika.

Enzo - |6 Kwi 2016|, 2016 10:22

Reader napisał/a:
Enzo, jak prędkosciomierz działa - to VSS działa.
TCS jeśli jest to masz przycisk wyłączający w obudowie podłokietnika.



Kilometry czyli tego VSS już zrobiłem, ale po przeglądnięciu wiązki i porównaniu jej z inną wiązką wszystko jest ok, a kontrolka od TCS-u świeci dalej, a nie mam tego systemu, bo nie mam ani wyłącznika w podłokietniku, ani nie mam pompy za przenią prawą lampą ? Z tego co ktoś mi podpowiedział, że też powinna być. A w sumie nie wiem, czy modulator od ABS-u może podawać sygnał na kontrolkę, bo mój modulator chyba siadł. Tzn ABS działa do 25 km/h no i działa tylko raz, później przestaje nawet gdybym pokonał 100km prędkością 20 km/h.

trzypion - |6 Kwi 2016|, 2016 12:22

Może zacznij od odczytania błedów z OBD-2? Będzie łatwiej powiedzieć co go boli.
Enzo - |7 Kwi 2016|, 2016 21:48

trzypion napisał/a:
Może zacznij od odczytania błedów z OBD-2? Będzie łatwiej powiedzieć co go boli.


Trzpion czytałem i nic mi nie pokazuje, tzn raz wywala, a raz nie lambdę i to wszystko. Dlatego zastanawiam się czy to nie modulator od ABS-u.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group