Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

LPG - GAZ - Wymiana filtra fazy ciekłej, odpalanie na LPG

Adam_2000 - |10 Gru 2015|, 2015 19:37
Temat postu: Wymiana filtra fazy ciekłej, odpalanie na LPG
Panowie, a żeby wymienić wkład w filtrze fazy ciekłej, to trzeba jakieś specjalne czar-mary robić ? np. zawiadomić Straż Pożarną, Policję, SM, FBI, RM, TVN, itp.
Czy po prostu - odkręcić, wyjąć stary, włożyć nowy, zakręcić ?

sobolaqe - |10 Gru 2015|, 2015 19:40

Adam_2000 napisał/a:

Czy po prostu - odkręcić, wyjąć stary, włożyć nowy, zakręcić ?


Najpierw zgasic papierosa :-d

A powaznie to mozna na wszelki wypadek zakrecic zawor na butli(elektorzawor elektrozaowrem ale... :)
I poluzowac przewod idacy do filtra az zejdzie cisnienie(moze zmrozic troche) i tyle.
Lepiej robic w przewiewnym miejscu

Mozesz tez luzowac od razu obudowe filtra, ale mnie sie kiedys tak zapieklo lekko, poluzowalem srube nic... zluzowalem jeszcze troche... nic ... puknalem lekko w obudowe i prawie w zbroje nasralem tak walnelo.
Ale cisnienie zeszlo w mniej niz 1 sec, wiec szybciej niz przy puszczaniu z przeowodu :-d

Adam_2000 - |10 Gru 2015|, 2015 19:48

sobolaqe napisał/a:
na wszelki wypadek zakrecic zawor na butli

To znaczy, że muszę wyjąć z gabażnika cały ten badziew w koszyku, który nie wiadomo po co ciągle wożę i dojść do butli ;/ ... to se chyba zostawię tę robotę na ciepłe dni.

sobolaqe - |10 Gru 2015|, 2015 20:13

Adam_2000 napisał/a:
To znaczy, że muszę wyjąć z gabażnika cały ten badziew w koszyku, który nie wiadomo po co ciągle wożę i dojść do butli ;/ ... to se chyba zostawię tę robotę na ciepłe dni.


ahhh widzisz teraz dopiero zalapalem po co to robilem.
Skleroza na starosc a i dawno nie mialem samochodu z LPG

Po drodze masz dwa elektrozawory wiec teoretycznie poki nie pojdzie na nie napiecie mozna rozkrecic filtr fazy cieklej i zakrecanie zaworu to tylko dodatkowe zabezpieczanie.
Ale po tym jak mi walnelo wymyslilem zeby to robic inaczej.
Zapalalem samochod, przelaczalem na LPG i zakrecalem zawor na butli.
Samochod chodzil poki nie zeszlo cisnienie z instalacji i zgasl.
Dzieki temu nie musisz nic luzowac, spuszczac, przejmowac sie zamarzaniem i mozna to smialo zrobic w garazu przy uchylonych drzwiach zeby sie spalinami nie zatruc :)

Zgasnie, nie ma cisnienia, rozkrecasz, zmieniasz, zakrecasz, odkrecasz zawor na butli i po robocie

Adam_2000 - |10 Gru 2015|, 2015 20:15

No to już mam jasność. Dzięki :)
Kamil_Scorpio_ - |10 Gru 2015|, 2015 20:25

U mnie zakręcili butle, odpaliłem na gazie, przy gazowałem, gaz się wypalił i to dzieła.

[ Dodano: |10 Gru 2015|, 2015 20:30 ]
Co nie zmienia faktu, że gazowałem tak ze 2min :D

[ Dodano: |10 Gru 2015|, 2015 20:39 ]
To jest tylko do sekwencji? Czy do np. 2 gen też? Na to pewnie pepi odpowie :)

sobolaqe - |10 Gru 2015|, 2015 20:49

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
U mnie zakręcili butle, odpaliłem na gazie, przy gazowałem, gaz się wypalił i to dzieła.


Tak tez mozna, kwestia tego ile przewodu, jaka srednica, jak duzy filtr itd itp
To wszystko wplywa na ilosc gazu w instalacji.

Ja jak mialem cos innego do roboty to zakrecalem i robilem cos innego poki nie zgasl.
Jak bym mial tylko filtr zmienic to bym pewnie troche gazu dodal ale ogolnie fanem gazowania na postoju nie jestem :-d

pablo19 - |10 Gru 2015|, 2015 20:53

Do drugiej też, jednak w sekwencji jakieś mini ciśnienie zostanie, bo przecież poniżej jakiejś minimalnej wartości sterownik sekwencji przełącza na benzynę ;) W I i II gen. można wypyrkać do końca :)
sobolaqe - |10 Gru 2015|, 2015 20:57

pablo19 napisał/a:
Do drugiej też, jednak w sekwencji jakieś mini ciśnienie zostanie, bo przecież poniżej jakiejś minimalnej wartości sterownik sekwencji przełącza na benzynę ;) W I i II gen. można wypyrkać do końca :)


w mk3 mialem sekwencje i tez tak robilem, pewnie jest tak jak piszes ze jakies cisnienie lekkie bylo ale na pewno nizsze.
Nie pamietam juz dokladnie, starosc a filtrow LPG nie zmialenim juz z 5 lat jak nie lepiej :-d

Tak czy inaczej bardziej komfortowo sie czylem wypalajac gaz niz tak na zywca rozszczelniac i spuszczac cisnienie :-d

jaroz - |13 Gru 2015|, 2015 07:16

sobolaqe napisał/a:
Zapalalem samochod, przelaczalem na LPG i zakrecalem zawor na butli.
a po kiego się tak bawić? Tam jest tak mało gazu, że po odkręceniu obudowy jest syk i tyle. To już lepiej wyjeździć do końca gaz i wtedy nic nie musisz zakręcać w bagażniku :) Ostatnio wymienialem ten filtr między innymi, to wyglądał masakrycznie :) Tu dla porównania z nowym: http://zapodaj.net/9bb556ac16a0f.jpg.html
Kamil_Scorpio_ - |13 Gru 2015|, 2015 09:37

jaroz napisał/a:
sobolaqe napisał/a:
Zapalalem samochod, przelaczalem na LPG i zakrecalem zawor na butli.
a po kiego się tak bawić? Tam jest tak mało gazu, że po odkręceniu obudowy jest syk i tyle. To już lepiej wyjeździć do końca gaz i wtedy nic nie musisz zakręcać w bagażniku :) Ostatnio wymienialem ten filtr między innymi, to wyglądał masakrycznie :) Tu dla porównania z nowym: http://zapodaj.net/9bb556ac16a0f.jpg.html


jaroz, u mnie auto po zakręceniu butli pracowało co najmniej 2 minuty na 4k obrotów :) a sądząc po twoim filtrze to widać że lubisz przełączać na gaz chwilę po odpaleniu na benzynie. Bo jest wręcz zamrożony.

[ Dodano: |13 Gru 2015|, 2015 09:45 ]
Poza tym jeśli tak wygląda filtr, to pomyśl jak będzie parownik wyglądał, membrany w nim itp.

jaroz - |13 Gru 2015|, 2015 10:22

Kamil_Scorpio_, ja nic nie przełączam, bo samo się przełącza, w końcu sekwencja :) Po jakimś 1 km jazdy przy obecnej aurze. A to że jest zmrożony, to właśne efekt rozprężenia po odkręceniu obudowy filtra :) A co do stanu parownika, to nie mam membran :) Poczytaj o parowniku tłokowym Magic :D I co? Zatkało kakao? ;)
Kamil_Scorpio_ - |13 Gru 2015|, 2015 10:40

jaroz napisał/a:
Kamil_Scorpio_, ja nic nie przełączam, bo samo się przełącza, w końcu sekwencja :) Po jakimś 1 km jazdy przy obecnej aurze. A to że jest zmrożony, to właśne efekt rozprężenia po odkręceniu obudowy filtra :) A co do stanu parownika, to nie mam membran :) Poczytaj o parowniku tłokowym Magic :D I co? Zatkało kakao? ;)


Co z tego że masz sekwencję? Skoro to tez można przełączyć guziorem by nawet odpalał na gazie? po 1km, to faktycznie, ile ty możesz mieć stopni na silniku że już po 1km przełącza Ci. No tak, ale jak jest temat jak wymienić filtr nie doznać zamrożenia łap to ty robisz to na żywca, twoje łapy, twoja sprawa, podaj mi model parownika swojego, z chęcią o nim poczytam. Czy zatkało? Raczej nie :) A najlepiej wyślij mi te obiecane fotki swojej "sekwencji" i nie kryj się że auto u mechanika, bo ja jak chciałem zrobić fotki, to pojechałem 150km i zrobiłem.

Zysio - |13 Gru 2015|, 2015 11:56

Cytat:
Poczytaj o parowniku tłokowym Magic


Wszystko o nim czytałeś? Łącznie z tym, że któraś seria puszczała "bąki" do układu chłodzenia?

jaroz - |13 Gru 2015|, 2015 12:55

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Skoro to tez można przełączyć guziorem by nawet odpalał na gazie?
U mnie dopóki nie osiągnie zadanej temperatury, to nie wymusisz jazdy na gazie :P Więc tu niestety nie udało Ci się :)
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
nie doznać zamrożenia łap to ty robisz to na żywca
robię to w bardzo dobrych rękawiczkach, to raz. Jak na stacji LPG Zdarzało mi się bez, ale ramię klucza jest na tyle długie, że spuszczając powoli, nic się myślącemu człowiekowi nie zdarzy. Przecież nie wychodzi tam kilka kilogramów gazu, bez przesady - syknięcie i po strachu.
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
podaj mi model parownika swojego
proszę: http://allegro.pl/redukto...5108223708.html
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
wyślij mi te obiecane fotki swojej "sekwencji" i nie kryj się że auto u mechanika
ale nie mam co kryć, stoi u mechanika i tyle. Jak wróci to zrobię i wyślę.

[ Dodano: |13 Gru 2015|, 2015 12:56 ]
Zysio napisał/a:
Łącznie z tym, że któraś seria puszczała "bąki" do układu chłodzenia?
tak, nawet miałem raz taką sytuację, a przynajmniej tak mi się wydaje :) Dlatego zmieniłem na nowy, pozbawiony tej przypadłości choroby wieku dziecięcego :D
Kamil_Scorpio_ - |13 Gru 2015|, 2015 14:01

jaroz napisał/a:
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Skoro to tez można przełączyć guziorem by nawet odpalał na gazie?
U mnie dopóki nie osiągnie zadanej temperatury, to nie wymusisz jazdy na gazie :P Więc tu niestety nie udało Ci się :)


Znów zabłysnąłeś wiedzą, spróbuj zrobić takie małe doświadczenie:

-jak masz centralke, jeśli nie jest na lpg to mryga, przytrzymają ją do pikania i odpal.
-jak nie uda się to co wyżej, to ciskaj aż zacznie się świecić.

ps. w każdej, ale to w każdej instalacji da się odpalić auto z gazu. Żebyś nie ciągał do mechaników a sam robił choć 10% tego co robią ci mechanicy to byś wiedział.

kat - |13 Gru 2015|, 2015 14:21

nie w kazdej sie tak da odpalic
jaroz - |13 Gru 2015|, 2015 14:26

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
spróbuj zrobić takie małe doświadczenie
już dawno temu próbowałem, to raz. Jeśli nie masz w sofcie zaznaczonej opcji, że możesz zapalać na zimno, to nie zapalisz. To dwa. I w końcu, ja tej opcji nie uruchamiałem, bo chcę aby było prawidłowo. To trzy. Widzisz Kamil, nie zabłysnąłeś po raz kolejny :D
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
w każdej, ale to w każdej instalacji da się odpalić auto z gazu
a czy ja gdzieś napisałem, że się nie da? :) Nie podałem tylko klucza do tego :P
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
a sam robił choć 10% tego co robią ci mechanicy to byś wiedział
ciągam bo mnie stać, żeby ciągać :) Jestem z zawodu mechanikiem, więc wiem co i jak się robi. Niestety nie mam warunków jakich bym chciał, żeby grzebać sobie w Scorpio. A z reguły nie mam na to czasu, nawet jak coś mogę robić pod domem. Jak będzie ciepło, to wtedy rowerkiem do pracy, bo będzie czas rozbebeszać pod domem :)
bednarowski - |13 Gru 2015|, 2015 14:56

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Ten tekst "nie zabłysnąłeś to mój i romka" Wiec nie kopiuj go tylko wymyśl coś nowego.


hehłem xD

kat - |13 Gru 2015|, 2015 15:01

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
W każdej Andrzej, w każdej. Kwestia ustawień.


w jednej sie nie da i mialem taka kiedys

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
z rozdupionym blokiem silnika? O litości...


????

Kamil_Scorpio_ - |13 Gru 2015|, 2015 15:04

bednarowski napisał/a:
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Ten tekst "nie zabłysnąłeś to mój i romka" Wiec nie kopiuj go tylko wymyśl coś nowego.


hehłem xD


:):

kat napisał/a:
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
W każdej Andrzej, w każdej. Kwestia ustawień.


w jednej sie nie da i mialem taka kiedys

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
z rozdupionym blokiem silnika? O litości...


????


To może była jakaś stara instalka bez komputera sterującego, choć nie wiem czy takie istniały... bo jak była stara to miała centralkę wielości pudełka zapałek i tam był przełącznik, GAZ/BENIA-GAZ/BENZYNA, dziadek z 18lat temu miał w żuku taką :D

Niech ci napiszę na pw ile mu płynu ubywało :)

[ Dodano: |13 Gru 2015|, 2015 15:06 ]
I KONIEC OT i rozmową z Jaroz'em, bo on mechanik więc nic nie będę już pisał.

kat - |13 Gru 2015|, 2015 15:20

instalacja BRC i wbrew pozorom nie taka stara
jaroz - |13 Gru 2015|, 2015 16:52

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
oprogramowanie sterujące
= soft. To też zanegujesz?
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Ten tekst "nie zabłysnąłeś to mój i romka" Wiec nie kopiuj go tylko wymyśl coś nowego
a masz do niego prawa autorskie, że zakazujesz? :D
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Nie klucza do tego, tylko doczytałeś w google, stary....
oceniasz po sobie? Chłopie, jak ja to wiedziałem, to ty jeszcze nie słyszałeś o sekwencji w Scorpio, więc daruj sobie takie tanie teksty.
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
a jeździłeś 3 lata z rozdupionym blokiem silnika?
masz magiczną kulę, że twierdzisz, że uszkodzony...blok(!) mam? Nadinterpretujesz, żeby dodać dramatyzmu? Dzieciak.
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
piszesz totalnie bez sensu motając się co chwilę w zeznaniach
wskaż takowe, a nie konfabuluj
Generalnie, już nie tylko ja zauwżyłem tu, że jesteś butny, arogancki, więc weź na wstrzymanie z ocenianiem wszystkiego i wszystkich. Pisz na temat, a nie urządzaj osobistych wycieczek, z których wychodzi, że ty najlepszy, a inni beee. To tyle z mojej strony.

Kamil_Scorpio_ - |13 Gru 2015|, 2015 17:14

Tak jak pisałem wyżej, nie dyskutuje. Bo to jak walenie głową w ścianę. Będzie czas zlotu to wymienimy się wiedzą :) Ty, 3m-pjoonek, romek i ja :)
aviator - |13 Gru 2015|, 2015 17:19

Z każdym się na tego zelota umawiasz - albo Ci nie starczy czasu albo .... pięści :-P :-P :-P
Gorzej jak się na tych "ustawkach" wcale nie pojawisz...

Kamil_Scorpio_ - |13 Gru 2015|, 2015 17:30

aviator napisał/a:
Z każdym się na tego zelota umawiasz - albo Ci nie starczy czasu albo .... pięści :-P :-P :-P
Gorzej jak się na tych "ustawkach" wcale nie pojawisz...


Ja się nie ustawiam na ustawki by kogoś zlać (prócz jednej osoby z którą pójdę na bok) obiecałem to w organizacji zlota, ale z chęcią wymienię się wiedzą z resztą. Bo wiek się nie liczy, a raczej doświadczenie, a ciągłe wjeżdżanie na mój wiek robi się śmieszne, jak komuś brakuje argumentów to od razu "młody" itd :D

Nie wyskoczę pierwszy i nie będę prowokował, ale jeśli ktoś zrobi to pierwszy to niech się liczy z tym że nie podaruję i będę go tłukł do tej pory aż usłyszę słowo "przepraszam" i innym radzę się nie mieszać bo to bez sens.

WSZYSTKIE POSTY WYGASZAM I ZAPRASZAM NA RAJD STAREGO NA PW.

VIK - |13 Gru 2015|, 2015 18:33

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
ps. w każdej, ale to w każdej instalacji da się odpalić auto z gazu
Nie, nie w każdej. Przynajmniej w dwóch nie: SEQ24 do softu P&D NIE odpalisz, Vialle również. NIMA opcji.
Kamil_Scorpio_ - |13 Gru 2015|, 2015 19:15

VIK napisał/a:
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
ps. w każdej, ale to w każdej instalacji da się odpalić auto z gazu
Nie, nie w każdej. Przynajmniej w dwóch nie: SEQ24 do softu P&D NIE odpalisz, Vialle również. NIMA opcji.


To zostałem zaskoczony w końcu przez kogoś kto ma sporą wiedzę i przyznaje się do błędu. Co to za instalacje VIK? Bo o jednej ani o drugiej nigdy nie słyszałem.

kat - |13 Gru 2015|, 2015 19:18

napisałem to wyzej
BRC SEQ 24 i taka własnie instalacje miałem

VIK - |13 Gru 2015|, 2015 19:21

BRC dość popularna, z przełącznikiem 2 pozycyjnym starego typu-nie odpali, a vialle to made in Holandia :)

[ Dodano: |13 Gru 2015|, 2015 19:26 ]
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
To zostałem zaskoczony w końcu przez kogoś kto ma sporą wiedzę i przyznaje się do błędu.
przyznaje czy przyznajĘ :P
kat - |13 Gru 2015|, 2015 19:30

Viku przyznaj sie
VIK - |13 Gru 2015|, 2015 19:33

:580:
DANEK1403 - |13 Gru 2015|, 2015 19:39

Poznając niedawno osobę vika osobiście śmię twierdzić że ma rację bo sam na wiosnę wyżuciłem brc z pod maski i nie miała opcji odpalenia bezpośrednio na gazie a nie był to seq ale z tego co wyczytałem i się dowiadywałem można ją odpalić podając bezpośrednio z aku plusa na elektrozawór ,ale nie próbowałem gdzieś mi gazownik kiedyś nadmieniał
VIK - |13 Gru 2015|, 2015 19:58

DANEK1403 napisał/a:
można ją odpalić podając bezpośrednio z aku plusa na elektrozawór
Nie, nie można :)
jedno z aut które mam "w domu" ma taką, i oczywiście MUSIAŁEM spróbować wszelkich takich metod i przykro mi, ale nie :-d

Kamil_Scorpio_ - |13 Gru 2015|, 2015 20:04

:):
jaroz - |13 Gru 2015|, 2015 20:12

Cytat:
Tak jak pisałem wyżej, nie dyskutuje
bo nie masz czym argumentować, kiedy odejmiesz butną naturę i gadanie dla samego gadania :) I nie wciągaj Romka w temat, bo jakoś nie zauważyłem aby Roman zachowywał się jak Ty. Koniec OT z mojej strony.
sobolaqe - |13 Gru 2015|, 2015 20:17

jaroz napisał/a:
a po kiego się tak bawić? Tam jest tak mało gazu, że po odkręceniu obudowy jest syk i tyle.


Po odkreceniu obudowy filtra i naglym rozszczelnieniu jest huk i to spory :)
Luzowanie przewodu powoduje ze gaz chwile uchodzi i zamarza wszystko do okola, wiec nie jest tego gazu tak malo.
Samochod na wolnych obrotach wypala ten gaz pare minut.

[ Dodano: |13 Gru 2015|, 2015 20:21 ]
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
kat napisał/a:
nie w kazdej sie tak da odpalic


W każdej Andrzej, w każdej. Kwestia ustawień.



Nie w kazdej.
W mk3 mialem BRC Sequent 24 i przy tym przelaczniku co ja mialem nie bylo opcji zeby odpalic na gazie.

Kamil_Scorpio_ - |13 Gru 2015|, 2015 20:31

sobolaqe napisał/a:
jaroz napisał/a:
a po kiego się tak bawić? Tam jest tak mało gazu, że po odkręceniu obudowy jest syk i tyle.


Po odkreceniu obudowy filtra i naglym rozszczelnieniu jest huk i to spory :)
Luzowanie przewodu powoduje ze gaz chwile uchodzi i zamarza wszystko do okola, wiec nie jest tego gazu tak malo.
Samochod na wolnych obrotach wypala ten gaz pare minut.

[ Dodano: |13 Gru 2015|, 2015 20:21 ]
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
kat napisał/a:
nie w kazdej sie tak da odpalic


W każdej Andrzej, w każdej. Kwestia ustawień.


Nie w kazdej.
W mk3 mialem BRC Sequent 24 i przy tym przelaczniku co ja mialem nie bylo opcji zeby odpalic na gazie.


Już VIK mi wytłumaczył, czytaj posty wyżej :)

#Jaroz - tak jak pisałem, wiedzę swoją pokażesz na zlocie, dam ci kilka pytań, odpowiesz, ty zadasz dla mnie, odpowiem o ile będę umiał i po sprawie :):

[ Dodano: |13 Gru 2015|, 2015 20:32 ]
W sumie nie wiem czemu... ale uwielbiam jak wszyscy na mnie "siadają" bez skojarzeń, kręci mnie to :D

WSZYSTKIE POSTY WYGASZAM I ZAPRASZAM NA RAJD STAREGO NA PW.

jaroz - |13 Gru 2015|, 2015 20:42

sobolaqe napisał/a:
Po odkreceniu obudowy filtra i naglym rozszczelnieniu jest huk i to spory
Piotrek, nie twierdzę, że nie. Ale u mnie nie ma tragedii, przynajmniej u mnie. A zamarza łatwo - jak tankujesz gaz i zwolnisz pistolet, to też wlew zamarza, a strachu nie ma :D
Kamil_Scorpio_ - |13 Gru 2015|, 2015 20:43

jaroz napisał/a:
sobolaqe napisał/a:
Po odkreceniu obudowy filtra i naglym rozszczelnieniu jest huk i to spory
Piotrek, nie twierdzę, że nie. Ale u mnie nie ma tragedii, przynajmniej u mnie. A zamarza łatwo - jak tankujesz gaz i zwolnisz pistolet, to też wlew zamarza, a strachu nie ma :D


Dostałeś kiedyś po łapach pistoletem jak spadł z zatrzasków?

Niech każdy robi jak uważa, a najlepiej przy tym papierosa palić, to mniej będzie takich trollów przynajmniej... a dla ludzi będzie pokaz fajerwerek jak w sylwestra :):

WSZYSTKIE POSTY WYGASZAM I ZAPRASZAM NA RAJD STAREGO NA PW.

jaroz - |13 Gru 2015|, 2015 20:51

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Dostałeś kiedyś po łapach pistoletem jak spadł z zatrzasków?
że co? :) Delikatnie zwalniam i nigdy nic się nie wydarzyło.
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
a najlepiej przy tym papierosa palić, to mniej będzie takich trollów przynajmniej...
nie palę. A trolujesz cały czas Ty, boś najmądrzejszy :D Po co ten tekst z papierosem? Też z autopsji znasz? ;)
sobolaqe - |13 Gru 2015|, 2015 20:54

jaroz napisał/a:
Piotrek, nie twierdzę, że nie. Ale u mnie nie ma tragedii, przynajmniej u mnie. A zamarza łatwo - jak tankujesz gaz i zwolnisz pistolet, to też wlew zamarza, a strachu nie ma :D


Powiem tak, swego czasu grzebalem przy gazie i zmienialem i filtry i reduktory wiec rozszczelnialem uklad nie raz i nie dwa :)
Da sie tak jak Ty piszesz i tak jak ja i Kamil :-d


Obydwa sposoby dzialaja(na poczatku rozszczelnialem uklad pod cisnieniem) ale jakos wole ten sposob z wypalaniem i to jest moje subiektywne zdanie. Wydaje mi sie ze jest tez bezpieczniejszy.
Nic nie zamarza, nie ma chmury gazu, nie ma huku czy syku.
Ale to jest moje zdanie i tak jak pisalem powyzej, obydwa sposoby dzialaja :-d

jaroz - |13 Gru 2015|, 2015 20:56

sobolaqe, zgadza się - mamy demokrację i każdy robi jak uważa :D
sobolaqe - |13 Gru 2015|, 2015 20:58

jaroz napisał/a:
sobolaqe, zgadza się - mamy demokrację i każdy robi jak uważa :D


Dokladnie, nawet z papierosem w zebach mozna :-d

kat - |13 Gru 2015|, 2015 20:59

saper sie myli tylko raz
jaroz - |13 Gru 2015|, 2015 21:00

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
dam ci kilka pytań
za młody Jesteś na Heroda :D (starsi skojarzą cytat). Zresztą już pisałem w innym poście, że wykazałeś się wiedzą, szukając po komorze silnika :)
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
kręci mnie to
jak Cię kręci, to idź jako pątnik, biczować się na drogę krzyżową, to będziesz szczytował ;)

[ Dodano: |13 Gru 2015|, 2015 21:01 ]
sobolaqe napisał/a:
nawet z papierosem w zebach mozna
Piotrek, to już poziom "ekspert" :) Jak na YT z Rosjanami za kierownicą w roli głównej :D
Kamil_Scorpio_ - |13 Gru 2015|, 2015 21:02

jaroz napisał/a:
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Dostałeś kiedyś po łapach pistoletem jak spadł z zatrzasków?
że co? :) Delikatnie zwalniam i nigdy nic się nie wydarzyło.
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
a najlepiej przy tym papierosa palić, to mniej będzie takich trollów przynajmniej...
nie palę. A trolujesz cały czas Ty, boś najmądrzejszy :D Po co ten tekst z papierosem? Też z autopsji znasz? ;)


Mi założył gość który pracował na cpn i włączył gaz, zaczął się ulatniać więc złapałem gołymi łapami, tak przyjemnie się zrobiło że na pogotowiu skończyłem, nigdy bym nie wpadł na pomysł by robić tak jak ty, ale to wolny kraj, każdy robi co chce.

Też nie palę, ale Ci tylko mówię jakie mogą być konsekwencję takiej pracy jak ty robisz, jak już chcesz tak robić, to lepiej poluzować gruszkę delikatnie aż zejdzie z układu gaz by nie doznać tego co ja z tym pistoletem. Kto co woli. I koniec tematu.

[ Dodano: |13 Gru 2015|, 2015 21:06 ]
jaroz napisał/a:
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
dam ci kilka pytań
za młody Jesteś na Heroda :D (starsi skojarzą cytat). Zresztą już pisałem w innym poście, że wykazałeś się wiedzą, szukając po komorze silnika :)
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
kręci mnie to
jak Cię kręci, to idź jako pątnik, biczować się na drogę krzyżową, to będziesz szczytował ;)

[ Dodano: |13 Gru 2015|, 2015 21:01 ]
sobolaqe napisał/a:
nawet z papierosem w zebach mozna
Piotrek, to już poziom "ekspert" :) Jak na YT z Rosjanami za kierownicą w roli głównej :D



haha tekst z młodym, zobaczymy kto jaką ma wiedzę :) Kocie... :D Wiem co to jest Herod, zadziwiasz mnie, co raz bardziej, prawie 4 dychy na karku a dajesz się podpuszczać jak 15 latek dla "młodziaka"

Będę pisał do ciebie tak "Stary"

Stary ja szukalem czegoś po komorze bo nie miałem z tym nigdy do czynienia, ale zobacz, poradziłem sobie sam, nikt nie wpadł na to że może siedzieć właśnie map sensor :) Nie zaciągnąłem do mechanika :D

[ Dodano: |13 Gru 2015|, 2015 21:09 ]
Niee, wole trolli ubijać :D To mój nowy zawód :) Ty się denerwujesz, a mnie to relaksuje, dziwne mam pasje, co? :D


WSZYSTKIE POSTY WYGASZAM I ZAPRASZAM NA RAJD STAREGO NA PW.

jaroz - |13 Gru 2015|, 2015 21:10

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
zaczął się ulatniać więc złapałem gołymi łapami
wytłumacz mi po co? Puszczasz przycisk tankowania, to raz. A dwa, skoro obsługuje pracownik CPN, to po kiego łapiesz rozszczelniony pistolet pod ciśnieniem?
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
nigdy bym nie wpadł na pomysł by robić tak jak ty
ale że niby jak? Zeby tankować zgodnie z zasadami??? Konfabulujesz, żeby tylko było na twoje :)
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Też nie palę
skoro nie, jak i ja, to po co te teksty z paleniem??? A co do tankowania, to robię to dłużej niż z pewnością Ty jeździsz autem i jakoś nigdy nic się nie stało, bo stosuję się do wytycznych.
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
takiej pracy jak ty robisz, jak już chcesz tak robić
w rękawiczkach też źle? :) Chyba nie czytasz dokładnie. I skaczesz z tematu filtra na temat pistoletu...
Zysio - |13 Gru 2015|, 2015 21:14

Żenada.
jaroz - |13 Gru 2015|, 2015 21:19

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Wiem co to jest Herod
pisząc to, wykazałeś się, że jednak nie wiesz Kocie :) Zapytaj starszych kolegów na forum, to się dowiesz...
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
a dajesz się podpuszczać
czym niby mnie tak podpuściłeś, bo nie za bardzo wiem? :D Cały czas coś sobie ubzdurasz i próbujesz przeforsować. Infantylne.
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
ja szukalem czegoś po komorze bo nie miałem z tym nigdy do czynienia
gdybyś miał wiedzę, o jakiej próbujesz wszystkich tu przekonać, to byś nie podmieniał połowy zawartości komory silnika :) Ja wiem co chcę wymienić w swoim i zlecam to mechanikowi, to tak dla twojej wiadomości.
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Niee, wole trolli ubijać
to kup sobie grę, np. Władcę pierścieni - tam będziesz ubijał do woli trolle i szczytował raz za razem :)
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Ty się denerwujesz
tak ci się wydaje :) Mie bawi twoja buta i arogancja, bo jak nie ja, to ktoś inny sprowadzi cię na ziemię, Herodzie :D Więc
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
dziwne mam pasje, co?
- faktycznie, samemu się pogrążać
:-d

[ Dodano: |13 Gru 2015|, 2015 21:20 ]
Cytat:
Żenada
też odnoszę takie wrażenie :) Kamilek musi zawsze udowadniać (bo go to kręci), że jego jest "mojsze" ;)
Kamil_Scorpio_ - |13 Gru 2015|, 2015 21:26

Stary wymieniłem jedną część, nie wszystkie po kolei, ale jak ty czytasz po łebkach posty to po co ta gra? :D Ale za coś Cię jednak lubię :D Cytujesz oddzielnie moje wypowiedzi i piszesz pod nimi, starasz się :) Ale Stary mnie tu mają za napinacza, trudno, ale Ciebie za osobę beznadziejną która nic nie potrafi sama zrobić, a tylko ma wielkie "plany" przykładem tego jest 3 letni wyciekający płyn z układu, żeby nie było...

WSZYSTKIE POSTY WYGASZAM I ZAPRASZAM NA RAJD STAREGO NA PW.

zibi8556 - |13 Gru 2015|, 2015 21:29

kat napisał/a:
instalacja BRC i wbrew pozorom nie taka stara

Mam BRC i awaryjnie na lpg można odpalic 5 razy, potem komp i ponownie można to skorygować. Nie znaczy to wcale, że u Ciebie też tak było

jaroz - |13 Gru 2015|, 2015 21:34

Cytuję, bo w przeciwieństwie do Ciebie szanuję innych, więc żeby się nie domyślali jak w twoich wypocinach, piszę składnie.
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
ale Ciebie za osobę beznadziejną
wiesz, że z kulturą jesteś na bakier, to się przekonałem, ale że wypowiadasz się za innych , to już arogancja :)
Żebyś tyle umiał zrobić co ja, to byłoby dobrze. Nie rozróżniasz braku czasu od umiejętności, to raz. I tłumaczyć setny raz nie będę.
Plany? Jakoś realizuję je od początku roku i trzymam się planu modyfikacji. W czym więc się to nie zgadza? Mam Ci podać kwotę ile tysięcy wpompowałem w tym roku w samochód? Jesteś poważny? :)
Forum to nie konfesjonał, nie muszę wszystkiego pisać tutaj, jak Ty.
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
przykładem tego jest 3 letni wyciekający płyn
będziesz do us.... śmierci o tym pisał? Bo to już nudne...
Adam_2000 - |13 Gru 2015|, 2015 21:41

Panowie, ochłońcie troszkę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group