Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Nadwozie - Klapa bagażnika

maly - |30 Sie 2015|, 2015 13:31
Temat postu: Klapa bagażnika
Może ktoś wytłumaczyć, jak to jest z otwieraniem i zamykaniem tej klapy? U mnie (nie wiem, czy to tak powinno być, czy tez nie) staje się uciążliwe, jak muszę zgasić silnik aby otworzyć klapę bagażnika. Otwieram poprzez naciskanie tego zamka co się do niego kluczyk wkłada, pilota nie używam. Druga sprawa, widziałem ostatnio na filmiku prezentującym Scorpio, że gość zamykał klapę poprzez naciśnięcie jakiegoś przycisku koło zamka. To jakiś dołożony bajer, czy tylko niektóre wersje tak miały?
Jankes - |30 Sie 2015|, 2015 13:33

Silnik musi byc wyłaczony tak jak i zapłon zeby otwożyć, otwiera sie poprzez wcisniecie wkładki, kluczkiem badz pilotem, zamyka się reka mechanicznie.
maly - |30 Sie 2015|, 2015 13:40

Jest jakiś sposób aby można było na włączonym silniku otwierać bagaja, ale zarazem nie wpływało to na działanie alarmu?
WieSiu - |30 Sie 2015|, 2015 13:52

A mój się otwierał nornalnie na włączonym silniku. Ciekawe
aviator - |30 Sie 2015|, 2015 14:02

Też mnie to drażniło ale juz przestało :-P
Przynajmniej nikt mi nic w korku nie wyciągnie z bagażnika :-D

Struna - |30 Sie 2015|, 2015 15:48

maly napisał/a:
Jest jakiś sposób aby można było na włączonym silniku otwierać bagaja, ale zarazem nie wpływało to na działanie alarmu?

Możesz kluczykiem (drugim) sobie otwierać.

bingo - |30 Sie 2015|, 2015 16:52

maly napisał/a:
naciśnięcie jakiegoś przycisku koło zamka
- w MK1 sedanie był przycisk blokady zamka, który blokował lub umożliwiał otwarcie klapy przy właczonym silniku. Można też dorobić przycisk w MK2(w MK2 mam od mondeo), który otwiera klapę przy włączonym silniku. Pewnie w MK3 też się to uda, bo wbrew pozorą centralki zbytnio się nie różnią. I nie jestem teraz pewny, czy z pilota się nie da, ale muszę to sprawdzić.
aviator - |30 Sie 2015|, 2015 16:55

Przy włączonym silniku z pilota też nie otworzysz....
maly - |30 Sie 2015|, 2015 17:11

Chodzi mi dokładnie o ten filmik. Okolice 3:35
https://www.youtube.com/watch?v=wC1f6_um3f0

EDIT: Przypatrzyłem się i zauważyłem, że gośc wkłada palucha tam i z siłą to ciągnie. Moje niedopatrzenie :shock:

pablo19 - |30 Sie 2015|, 2015 18:52

bingo napisał/a:
...w MK1 sedanie był przycisk blokady zamka, który blokował lub umożliwiał otwarcie klapy przy właczonym silniku. ...

Ten w tylnej klapie, jeśli o nim piszesz, włącza lub wyłącza funkcję otwierania bagażnika za pomocą przyciskania wkładki. Takiego rozwiązania, jakie opisujesz, w MKI nie było. Trzeba ustalić kto (który przekaźnik) odcina prund na kablu i tam wstawić jakiś swój wymysł w postaci przycisku podającego plusa. Dobrze na wszelki wypadek dodać tam jeszcze diodę prostowniczą coby nie podać plusa na obwód, który może też być wyłączany przez ten przekaźnik.

bingo - |30 Sie 2015|, 2015 20:09

pablo19 napisał/a:
włącza lub wyłącza funkcję otwierania bagażnika za pomocą przyciskania wkładki
- dokładnie o to chodzi, nie pamiętałem tylko, co on robił
pablo19 napisał/a:
Trzeba ustalić kto (który przekaźnik) odcina prund na kablu i tam wstawić jakiś swój wymysł w postaci przycisku podającego plusa
- jak już masę (jak dobrze pamiętam), i nie na przekaźnik, ale na sterownik od alarmu. i po sprawie. Naciskasz, a klapa się otwiera. idealnie pasuje przycisk od mondeo - kształt i kolor pasuje, a w MK2 jest na to idealne miejsce w drzwiach kierowcy, tylko drewienko wymienić trzeba.
Reader - |30 Sie 2015|, 2015 21:39

We wczesniejszym Scorpio nie otwieral mi sie a w obecnym tak.
Zalezy to pewnie od modułu komfortu.

WieSiu - |30 Sie 2015|, 2015 21:50

No czyli ja pewnie miałem jakąś stara wersję, domykane szyb też nie miałem i zamykania jednym kliknięciem i zjazdu lusterka przy wstecznym też nie. Mój był z grudnia 94
Reader - |30 Sie 2015|, 2015 22:39

A miales pamięci?
U mnie jedynie jednokliknieciowego zamykania nie ma, a bagaj sie otwiera.
Z tym ze za obsluge klapy bagaznika odpowiada modul komfortu czyli m.in. zamka.

WieSiu - |30 Sie 2015|, 2015 23:01

Tak pamięć była
Rafał A.(antek) - |30 Sie 2015|, 2015 23:30

otwieranie przy silniku zalezy od konfiguracji modułu komfortu

pierwsze 94 nawet z pamieciami nie miały kładzenia lusterka, szyb i czegoś tam jeszcze mimo pamięci

Reader - |31 Sie 2015|, 2015 09:04

maly napisał/a:
Jest jakiś sposób aby można było na włączonym silniku otwierać bagaja, ale zarazem nie wpływało to na działanie alarmu?

Tu masz schemat:
https://onedrive.live.com/view.aspx?cid=eb36f845ea9b8fb6&page=view&resid=EB36F845EA9B8FB6!151&parId=EB36F845EA9B8FB6!146&app=WordPdf&wacqt=undefined

41-01-009 , Central Door Locking , With double locking

Musisz podać +12V na przewód pomarańczowo-czarny aby otworzyć klapę.
Można to zrobić przecinając ww przewód i wstawić przekaźnik.

Styk 87 przekaźnika do przewodu biegnącego do silnika w klapie.
Styk 87a do przewodu biegnącego do centralki (modułu komfortu).
Styk 87b do +12V.

Uruchomienie przekaźnika jakimś dodatkowym włącznikiem przyciskowym i gotowe.

bingo - |31 Sie 2015|, 2015 09:37

WieSiu napisał/a:
zjazdu lusterka przy wstecznym też nie.
WieSiu napisał/a:
zamykania jednym kliknięciem
WieSiu napisał/a:
domykane szyb też nie miałem
- to masz tylko wtedy, gdy masz moduł komfortu, czyli 4 x szyba + pamięć foteli i lusterek.

ale i tak nie ma to za dużo wspólnego, bo za klapę odpowiada moduł alarmu.

maly - |31 Sie 2015|, 2015 09:37

Dzięki wielkie! :)
WieSiu - |31 Sie 2015|, 2015 10:00

bingo napisał/a:
- to masz tylko wtedy, gdy masz moduł komfortu, czyli 4 x szyba + pamięć foteli i lusterek.


nie pisałbym tego gdybym tego nie mial,wiem o tym.

Luudzik - |8 Wrz 2015|, 2015 16:21

Gdy po zwarciu w siłowniku spalił mi się moduł alarmu(tak przypuszczam, po wymianie siłownika działało mi wszystko oprócz otwierania klapy), zastosowałem patent z przekaźnikiem sterując go przewodem biegnącym do tylnej lampki w podsufitce(już nie pamiętam którym). Działa do tej pory, po otwarciu centralnego przycisk w tylnej klapie jest aktywny a po zamknięciu się blokuje :) . Najlepiej wpiąć się w okolicy lewego tylnego nadkola.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group