Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektro-Gadżet-Lab - Wentylator do wspomagania wentylacji grawitacyjnej

Jankes - |17 Lis 2014|, 2014 22:12
Temat postu: Wentylator do wspomagania wentylacji grawitacyjnej
Hej. Poszukuje wentylatorów które beda wspomagac wentylacje grawitacyjna w pomieszczeniach mieszkalnych, ale które sa ciche, bo to ze w łazience może sobie warczec to przeżyje, ale takiego chałasu w salonie nie zniose. Po prostu musze wspomuc wentylatorem usuwanie zużytego powietrza z pomieszczeń bo projektant nie wpadł zeby zrobic wyższe kominy bo nie będzie ciągu.
No chyba że sa inne sposoby o których ja nie wiem i może czegoś ciekawego sie dowiem.

maciejtca - |17 Lis 2014|, 2014 22:17

kanałowe czy dachowe ?
Jankes - |17 Lis 2014|, 2014 22:42

Takie które włoze w kratke wentylacyjna.
Boni - |17 Lis 2014|, 2014 23:24

Poczebny jest kanałowy na łożyskach kulkowych, antywibracyjny i poniżej 40dB hałasu, coś jak to albo podobny (kratkę se dasz jaką chcesz):

http://www.went-dom.pl/pr...lator_silentub/

cichsze są odśrodkowe, ale przeważnie drogie, wyglądają jak d... zza krzaka i kłopotliwe. Ew. można kombinować jak koń pod górę z wentylami przemysłowymi czy od kompów i regulować im napięcie, żeby były już ciche a jeszcze jakąś wydajność miały (ale też raczej z górnej półki, na kulkach itd. a nie z byle zasilacza od PC wyrwane).

Z innej beczki - nie wiem czy temat jest jednorodzinny czy blok, ale pod rozwagę poddaję, że wspomaganie jakie planujesz, jest z zasadzie zakazane przy wielu pomieszczeniach/poziomach podłączonych do jednego komina (powinien być ew. wyciągowy na kominie i doregulowanie przepływów) - bo jak ty wsadzisz se supercichy w kratkę i nagle sąsiadowi (albo kilku) w jego salonie zacznie kratkami twój cug walić, to się sąsiad może wnerwić.

Jankes - |17 Lis 2014|, 2014 23:35

Temat ogólnie dotyczy nowego bloku, gdzie kazde pomieszczenie, ma teoretycznie osobny komin wentylacyjny, a dwa to ostatnie pietro wiec problem chyba odpada z sąsiadami.

Właśnie siedziałem i wysilałem i chyba muszę dokładnie wymierzyć szyb i w niego włożę wentylator, wtedy będzie najmniej słyszalny.

Boni - |18 Lis 2014|, 2014 00:09

Jankes napisał/a:
Temat ogólnie dotyczy nowego bloku, gdzie kazde pomieszczenie, ma teoretycznie osobny komin wentylacyjny, a dwa to ostatnie pietro wiec problem chyba odpada z sąsiadami.


Różnie bywa z tym "teoretycznie", jak jest wspólny, popchnąć smród ;) w dół jest niewiele trudniej niż w górę, widywałem takie skuchy

Jankes napisał/a:
Właśnie siedziałem i wysilałem i chyba muszę dokładnie wymierzyć szyb i w niego włożę wentylator, wtedy będzie najmniej słyszalny.


Jak to jest ostatnie piętro i uda ci się wepchnąć (może warto wykuć dyskretnie małe co nieco) i zamocować/zapiankować jakiś kanałowy w kominie ponad twoją kratką, wszystko będzie cacy. I faktycznie, w kominie powinien być praktycznie niesłyszalny, więc może być trochę normalniejszy wentyl z byle praktikera (co prawda te tanie starczały ostatnio na rok-dwa potem zgon łożysk), a nie taki wyczesany <40dB jak linkowałem.

ford2fast - |18 Lis 2014|, 2014 00:45

Spróbuj na początek z cichym wentylatorem , na przykład
http://allegro.pl/nox-aci...4733173613.html
Kiedyś kupiłem wentylator 120mm z poniższej serii i podobno producent udzielał 10 lat gwarancji :)
http://allegro.pl/nox-kni...4733176221.html
U mnie działa w cyklu ciągłym już dwa lata i dalej jest cichy :)
Przewietrza piwnicę :)
Odpuść sobie te badziewne wyjce polecane przez poprzednika
A tak przy okazji to nawet jakby trzeba było wymieniać co dwa lata to koszt niewielki :)

Boni - |18 Lis 2014|, 2014 01:14

ford2fast napisał/a:
Przewietrza piwnicę :)


Masz złudzenia albo bardzo małą i przewiewną piwnicę. Do mieszkania jest o wiele za mały.

Ogólnie, przy odpowiednio dużym wentylu, to jest koncepcja jw. pisałem jeśli ktoś lubi
Boni napisał/a:
kombinować jak koń pod górę z wentylami przemysłowymi czy od kompów

ale kto by śmiał upartemu zabronić.

Kevin Xy - |18 Lis 2014|, 2014 03:12

tez musze przesledzic temat, biorac pod uwage ile jaram szlugow :/
tyle ze ja bede wyciagal z pokoju 20m2, i za oknem bedzie wylot

bingo - |18 Lis 2014|, 2014 08:51

Jankes napisał/a:
Temat ogólnie dotyczy nowego bloku
- znając życie, to problemem nie są kominy tylko strefy i brak dopływu powietrza. Ostatnio bardzo dużo takich spraw, choć pewnie niedługo się to może zmienić. Właśnie jeden gościu jest bardzo bliski wygrania sprawy w sądzie o nie spełnienie norm wentylacji dla budownictwa mieszkalnego i żąda obniżki ceny za m2 do poziomu za pomieszczenia magazynowe.

[ Dodano: |18 Lis 2014|, 2014 08:56 ]
wstawienie wentylatora może zupełnie nic nie dać oprócz tego, że zrobisz sobie podciśnienie w domu. By wentylator działał, musisz mieć dopływ powietrza, inaczej nic nie zrobisz. no i jak przesadzisz z wentylatorem, a dopływ powietrza będzie, to nie zarobisz na ogrzewanie. Pamiętaj też, że w trakcie kontroli (a obecnie raz w roku zawsze są już prawie wszędzie) mogą się doczepić, że masz wentylator. no i kwestia tego, że w wielu pomieszczeniach wymagany jest wyciąg w sposób ciągły, a kratka z wentylatorem nie spełnia tego wymogu, gdy wentylator nie jest włączony. Dodatkowo dochodzi sprawa wymogów niektórych pomieszczeń.

Jankes - |18 Lis 2014|, 2014 09:09

bingo, z tym dopływem powietrza to jest tak, ze jest to całkowicie nowy blok, okna standardowo pcv, szyby wentylacyjne sa w kazdym pomieszczeniu, ale już nie pomysleli zeby dac okna z nawiewnikami, wiec zamontowałem nawiewniki hydrostatywne i juz jest znacznie lepiej z dopływem powietrza, bo wcześniej to nawet z kratek wentylacyjnych nawiewało, a teraz nieznacznie przyciąga płomień z zapalniczki, sytuacja zmienia sie diametralnie, jak otwoze okno całkowicie, ale z otwartym oknem nie bede mieszkał ;)

W sumie moge przerobic wiele rzeczy bo jeszcze scian nie pomalowałem, z tego co mowi deweloper to kazdy ma swój osobny szyb wentylacyjny i faktycznie jak ostatnio sie wbiłem na dach to jest masa wyjść.

aviator - |18 Lis 2014|, 2014 09:12

To moze najlepiej zamontować na dachu?
Jankes - |18 Lis 2014|, 2014 09:17

No niby tak, ale pozostaje jeszcze kwestia zasilania
trzypion - |18 Lis 2014|, 2014 09:17

Jankes, formalnie, żeby taka przeróbke miec potrzebujesz projekt wentylacji od architekta. Może to dobry pomysł? W zasadzie przy mechanicznej wentylacji potrzebujesz mieć kanał nawiewowy. A może odwrócic sytuacje i zamiast wyciagu zrobić nadmuch mechaniczny, czyli wentylator ładujący powietrze do wnetrza? Tylko gdzieś musisz zrobic otwór na zewnątrz i z tym może byc problem. Jednym z rozwiązań jest wymiana szyby w oknie na krótszą i wstawienie panelu w wentylatorem w to miejsce - ja tak zrobiłem do klimatyzatora.
Jankes - |18 Lis 2014|, 2014 09:18

Przeróbki typu wymiana okien, czy kucie ścian konstrukcyjnych budynku odpadają.
Boni - |18 Lis 2014|, 2014 09:51

Jankes napisał/a:
Przeróbki typu wymiana okien, czy kucie ścian konstrukcyjnych budynku odpadają.


Wszystko co bingo pisze prawda (plus nie daj boh wspólna z pokojem kuchnia albo piecyk gazowy w łazience, wtedy może serio weź kogo kumatego niech ci na miejscu oceni i przynajmniej na kolanie zaprojektuje). Jak masz jakieś nawiewniki powinno wystarczyć, no ale to są zawsze zgniłe kompromisy, czy mieszkać ciepłej w skarpecie jak w starym gumiaku, czy w zdrowym przewiewnym sandale zimnym jak cholera.

[ Dodano: |18 Lis 2014|, 2014 09:54 ]
Kevin Xy napisał/a:
tez musze przesledzic temat, biorac pod uwage ile jaram szlugow :/
tyle ze ja bede wyciagal z pokoju 20m2, i za oknem bedzie wylot


Ogranicz palenie, Kev, bo wentylacja wędzarni to duży problem i trudno będzie na ogrzewanie zarobić :P

Jankes - |18 Lis 2014|, 2014 09:59

Tos mnie Boni pocieszył.

Ta skarpetka odpada bo bedzie smierdziała i grzybów nie chce na kolacje zbierac ze sciany, a z drugiej strony w sandale bedzie mi za zimno ;)

Chyba nikogo kumatego nie znam tutaj od wentylacji.

Piecyków gazowych w lazience brak, salon z aneksem kuchennym w tym dwa szyby wentylacyjne, do jednego poszedł okap, w łazience kwestia załatwiona, jest wentylator który startuje ze swiatłem i z wilgotnoscia jesli potrzeba. Zostaje kwestia salonu i sypialni.

Podjade zaraz do budowlanego i wezme najtańszy kanałowy, włoże go w kanał jak najwyzej sie da i zobacze co zmieni, czy ciag sie pojawi przy zamknietych oknach.

ford2fast - |18 Lis 2014|, 2014 10:00

Boni napisał/a:
Masz złudzenia albo bardzo małą i przewiewną piwnicę

Bunkier 20 m2 pod ziemią z osobnym wejściem i tylko jeden taki wentylator 120mm ustawiony na około 1000 obrotów/min :):
Włączony non stop :)
Zanim znowu zaczniesz błądzić zajrzyj do jego parametrów i policz ile powietrza przepompowuje w ciągu doby :):

Boni napisał/a:
Kevin Xy napisał/a:
tez musze przesledzic temat, biorac pod uwage ile jaram szlugow :/
tyle ze ja bede wyciagal z pokoju 20m2, i za oknem bedzie wylot


Ogranicz palenie, Kev, bo wentylacja wędzarni to duży problem i trudno będzie na ogrzewanie zarobić :P

Wystarczy zabudować wentylacyjny obieg zamknięty z filtrami :)
Kolega poszedł po taniości i zamontował w pokoju okapy kuchenne z filtrami :):

trzypion - |18 Lis 2014|, 2014 10:05

Nie wymiana okien, a samej szyby. Ramy zostają, wyjmujesz samą szybę zespoloną i wstawiasz krótszą, brakujące miejsce wypełnia panel. A jeśli i to odpada, to nie pozostaje Ci nic innego, jak zmierzyc przepływ powietrza, sprawdzić z normami i jesli jest on za mały to ścigac developera.
aviator - |18 Lis 2014|, 2014 10:10

Są takie nakładki na komin co się same kreca sila wiatru... Możesz też puścić kabel szybem do mieszkania...
trzypion - |18 Lis 2014|, 2014 10:13

Wszystko pieknie, ale to nie rozwiązuje problemu dolotu powietrza. A to chyba jest najwiekszy problem. Do tego, jesli mieszkanie ma okna na dwie strony budynku, to wloty powinny byc dwa, inaczej przy wietrze od ściany z nawiewem może byc problem, bo podciśnienie bedzie działało przeciw wymuszonemu kierunkowi, a w skrajnych przypadkach bedzie wyciągało powietrze nawiewem (są klapy zabezpieczające przed tym)
bingo - |18 Lis 2014|, 2014 12:21

Jankes napisał/a:
Chyba nikogo kumatego nie znam tutaj od wentylacji.
zadzwoń
Jankes - |18 Lis 2014|, 2014 12:23

Teoretycznie powietrze dostaje sie nawiewnikami w oknach czyli czyms takim http://allegro.pl/nawiewn...4734004121.html sztuk 3, lub ewentualnie jak okna są rozszczelnione, do tego dostaje sie równiez delikatnym przewiewem pod drzwiami wejsciowymi.

A cały problem polega na tym, ze jest to nowy blok, budowany przez 1,5 roku, oddany w maju 2014, ja jeszcze nie zamieszkałem tam, czyli nie oddycham tam, nie piore, nie gotuje, jeśli okna sa szczelnie zamkniete, temperatura wwewnatrz ok 22 stopnie, wilgotnosc to prawie 80% i myśle ze jakbym zebrał wode z okien po nocy to smiało byłoby na filizanke kawy i tu jest problem :(

trzypion - |18 Lis 2014|, 2014 12:29

Być może ściany jeszcze schną. Może warto rozważyć klime wnętrzową (tylko znów problem z wylotem ciepłego)? Poza tym jak masz centralne, to przez zime powinno sie mocno przesuszyć. Przy nawiewnikach/rozszczelnieniu dodatkowy wyciąg powinien pomóc.
Struna - |18 Lis 2014|, 2014 13:20

Jankes, zainwestuj w osuszacz, braciak kupił i jego życie (a szczególnie dzieciaków) uległo diametralnej poprawie.
sobolaqe - |18 Lis 2014|, 2014 13:23

Struna napisał/a:
Jankes, zainwestuj w osuszacz, braciak kupił i jego życie (a szczególnie dzieciaków) uległo diametralnej poprawie.


Tylko ze ja bym sie zastanowil skad sie bierze tyle wilgoci ?

Bo to normalne nie jest, u mnie w pokoju mlodej na wieczor uruchamiamy nawilzacz zeby powietrze nie bylo za suche a Ty mowisz ze inni osuszaja powietrze :)
Z tym ze u mnie zawsze conajmniej jedno okno jest otwarte w mieszkaniu wiec cyrkulacja powietrza jest OK

Boni - |18 Lis 2014|, 2014 13:29

sobolaqe napisał/a:

Tylko ze ja bym sie zastanowil skad sie bierze tyle wilgoci ?


Jeśli nowy budynek (jak mniemam) no to wilgoć technologiczna, przejdzie za jakie pół roku ;)

Struna - |18 Lis 2014|, 2014 13:48

A w międzyczasie może narobić bigosu, stąd osuszacz dobra rzecz.
sobolaqe - |18 Lis 2014|, 2014 14:16

Boni napisał/a:

Jeśli nowy budynek (jak mniemam) no to wilgoć technologiczna, przejdzie za jakie pół roku ;)


aaa to w nowym to jasna sprawa :)
U mnie jak polozyli tynki i przyszla zima to sciany sie pokryly szronem/lodem tyle jeszcze wilgoci bylo :)
Oczywiscie to bylo jeszcze podczas budowy, a nie po zamieszkaniu :)



Ja myslalem ze w paroletnim budynku cos z wilgocia jest, to wtedy najczesciej jakas nieszczelnosc, pozniej grzyb i wiele innych problemow.
Wiec wtedy ouszacz bylby tylko na skutki a nie przyczyny.
Widzialem juz pare takich mieszkan gdzie po zamknieciu okien na szybach od wew sie skraplala woda.

Adam_2000 - |18 Lis 2014|, 2014 14:23

sobolaqe napisał/a:
U mnie jak polozyli tynki i przyszla zima to sciany sie pokryly szronem/lodem tyle jeszcze wilgoci bylo :)
Oczywiscie to bylo jeszcze podczas budowy, a nie po zamieszkaniu

To Ci te tynki kiedyś ładnie pospadają ;)

sobolaqe - |18 Lis 2014|, 2014 14:38

Adam_2000 napisał/a:
To Ci te tynki kiedyś ładnie pospadają ;)


ciiiicho :)
jeszcze tynki o tym nie wiedza :)
Poki co od 9 lat sie trzymaja i niech tak pozostanie :)

To wogole byla masakra, ocieplili blok, zrobili tynki i po paru tygodniach przyszly mrozy.
Taki termos sie zrobil ze ten szron puscil po paru miesiacach chyba cos kolo kwietnia czy maja dopiero mimo ze na zew juz bylo na plusie.

Jankes - |18 Lis 2014|, 2014 20:05

Nowy budynek rok budowy to 2013/2014.

Ogólnie tak, za doprowadzenie świezego powietrza do mieszkania bedzie odpowiadac nawiewniki w oknach, które juz sa, a za odprowadzenie zużytego powietrza beda odpowiadały trzy wentylatory wlożone w szyby wentylacyjne, które beda pracowały na wolnych obrotach, a do tego jesli wilgotnosc skoczy powyzej 60% załacza sie na pełny bieg.
Taki mam plan, chyba dziś zarwe noc i coś znajde odpowiedniego.
W sumie ciesze sie ze wyszło to teraz na etapie gdzie moge bez problemu wykuć korytka na kable w scianach.

Struna - |18 Lis 2014|, 2014 21:10

Sniff, sniff
Jankes nam dorasta, dom opuszcza :)

masa300789 - |18 Lis 2014|, 2014 22:01

Znajdz kogos naprawde kumatego w sprawach wentylacji ,to jest odwieczny problem w budownictwie ktory ciezko rozwiazac .Zastanow sie jesli te wentylatorki zaczna dzialac to skads to powietrze musza dostac -jesli nie z nawiewow itp to beda ciagly np z okapu czy tez innej kratki .Wiele razy korzystalem z obliczen i porad mojego bylego kierownika i w 99,99% mial racje ,nie raz nie dwa przeczylo to wszelkim zapewnieniom "miszczow" kominiarstwa z papierami i pieczatkami .Z rego co pamietam to aby to ogarnac to jest bardzo wiele skladowych ktore trzeba uwzglednic i raczej tego nie da sie dobrze zrobic posilkujac sie tzw"dobrymi radami".Wazne sa strony swiata ,zacienienia ,jakies tam wstepowanie-zstepowanie mas powietrza ,bliskosc innych obiektow zaburzajacych ten stan rzeczy ,niekiedy ten sam system wentylacji w podobnym budynku ale o innym umiejscowieniu zdaje egzamin na 6 :) Wilgocia sie raczej nie przejmowabym sie pewnie od czasu zakonczenia prac budowlanych wszystko bylo pozamykane i ona poprostu tam jest,kwestia czasu aby sie jej pozbyc .Pamietam tak z zycia jak w Opolu przerabialismy wentylacje pod dyktando kominarzy =3m-ce -pol dachu i pol chalupy zdemontowane a na koniec okazalo sie ze jesli wylot bylby z drugiej strony to wszystko dzialaloby jak w szwajcarskim zegarku ,ktos czegos nie uwzglednil przy projektowaniu i kapiele odbywaly sie w zaleznosci od pogodgy z z zimnym powiewem lub z super wyciagiem wilgoci i goraca

[ Dodano: |18 Lis 2014|, 2014 22:05 ]
A u siebie i tak nie wierzylem ze musze zamontowac wlot o srednicy 15cm aby wentylacja i piec dzialal prawidlowo ,zaczelem od fi8 i skonczylem na 15 .To byl przymus bo u mnie ogrzewnie gazowe i zartow z tym nie ma.

Adam_2000 - |18 Lis 2014|, 2014 22:37

Jankes, masz tam gaz w kuchni ?
Jankes - |18 Lis 2014|, 2014 22:46

Jankes już dawno opuściło dom :)

Licze to tak, jeśli powierzchnia mieszkania to 45m2, a wysokosc to 2,5 wiec to daje 112,5m3, wiec jesli jeden nawiewnik dostarcza do 30m3/h a są trzy to daje 90m3/h, jeśli beda trzy wentylatory w szybach wentylacyjnych, a one, na wolnych obrotach wyciagaja ok 30m3/h razy 3 wiec też to daje 90m3/h, wiec jakaś proporcja zostaje zachowana, a do tego jeśli bede potrzebował rozszczelnię okno czy otworze do dostarcze wieksza ilosc powietrza, a tym samym moge zwiekszyc obroty wentylatorów do przepływu 120m3/h z jednej sztuki.
Wiec chyba dobrze myślę, a jeśli nie to mnie poprawcie.

[ Dodano: |18 Lis 2014|, 2014 22:47 ]
Adam_2000 napisał/a:
Jankes, masz tam gaz w kuchni ?


Nie, elektryka.

Adam_2000 - |18 Lis 2014|, 2014 23:04

Jankes napisał/a:
Jankes już dawno opuściło dom :)

Niech zgadnę - opuścił dom i zamieszkał w bloku... i dopadł Cię syndrom braku powietrza :)

Jankes - |18 Lis 2014|, 2014 23:13

Adam_2000 napisał/a:
Jankes napisał/a:
Jankes już dawno opuściło dom :)

Niech zgadnę - opuścił dom i zamieszkał w bloku... i dopadł Cię syndrom braku powietrza :)


Heh, może nie do konca tak, ale coś w tym styu ;)

Adam_2000 - |18 Lis 2014|, 2014 23:20

Znam to :)
Miałem tak, jak się 30-kilka lat temu do Łodzi przeprowadziłem. Teraz mój zięć "się dusi" ;)

Kevin Xy - |18 Lis 2014|, 2014 23:30

Adam_2000 napisał/a:
Niech zgadnę - opuścił dom i zamieszkał w bloku

wczesniej w garazu :)

Jankes - |18 Lis 2014|, 2014 23:50

Wlasnie, zamowie jeszcze jakis wentylator do garazu, tam tez sie przyda :)
Struna - |19 Lis 2014|, 2014 00:28

A ja nadal obstawiam za pochłaniaczem - to działa na zasadzie klimy, na parowniku siada woda, spływa do zbiornika i masz za dobę kilka litrów wody.
Temat znika.

Boni - |19 Lis 2014|, 2014 02:13

Struna napisał/a:
A ja nadal obstawiam za pochłaniaczem - to działa na zasadzie klimy, na parowniku siada woda, spływa do zbiornika i masz za dobę kilka litrów wody.
Temat znika.


Może i woda znika, ale rachunek za prąd się pojawia... jak w miarę sensowny a nie zabawka, to tak minimum 100, a może i bliżej 200zł trzeba se doliczyć miesięcznie (powiedzmy pi razy oko, 6kWh*30dni*0.5zł), właśnie jak za małą klimę. Plus tak bliżej 1000 niż 500 za urządzenie. Jeśli to na zasadzie "niestety muszę dosuszyć tynki/malowane zimą" to ok, ale jako rozwiązanie wentylacji, no to jednak niekoniecznie.

trzypion - |19 Lis 2014|, 2014 07:50

To juz lepiej normalną klime pokojową kupić, większośc ma fukncję osuszania, a na lato jak znalazł.
bingo - |19 Lis 2014|, 2014 08:29

Cytat:
myśle ze jakbym zebrał wode z okien po nocy to smiało byłoby na filizanke kawy i tu jest problem


_________________
- a to nie jest wina wentylacji tylko znacznego przechłodzenia szyb. Masz po prostu bardzo kiepskiej jakości okna, które mają bardzo dużą przenikliwość cieplną. Osuszenie pomieszczenia (bo 80% to dużo) na pewno pomoże z wodą na szybach, ale nie rozwiąże problemu bardzo dużych strat ciepła. A wilgotność pewnie wynika z nie osuszonych pomieszczeń. Możesz jeszcze sprawdzić sufit, jeśli masz tam płyty stropowe, to pewnie masz i basen. Przeiwercenie sufitu w niektórych miejscach pewnie spowoduje wypływ wody.
gufer-posepny - |21 Lis 2014|, 2014 08:00

To powinien być problem właściciela budynku czy dewelopera a nie Twój żebyś bił się z wodą w ścianach i pewnie suficie . U mnie grawitacyjnie przez jedną kratkę i 2 nawiewy w oknach szybko i skutecznie wyciąga nawet parę z wygotowanego czajnika ( jak mi się zapomni ) . Na zimę tylko zasłaniam kratkę w kuchni bo nią wdmuchuje lodowate powietrze zamiast wyciągać .
Jankes - |21 Lis 2014|, 2014 08:08

Problem sie pomału rozwiązuje, pogadałem z Bingo na ten temat, uświadomił mi wiele rzeczy, no co tu duzo mówić jest ekspertem w swojej dziedzinie.
Mój pomysł z wentylatorami nie ma sensu, problem polega na tym jak sami wiemy jak sie buduje w polsce, aby szbciej, dalej i taniej, ale pomału ogarnę temat.

bingo - |21 Lis 2014|, 2014 08:42

gufer-posepny napisał/a:
Na zimę tylko zasłaniam kratkę w kuchni bo nią wdmuchuje lodowate powietrze zamiast wyciągać
- no to też masz zonka ...
masa300789 - |21 Lis 2014|, 2014 18:09

Tak jak piszesz ,pomalu problem rozwiazesz tylko wg wskazowek kogos kto sie na tym zna :)
gufer-posepny - |21 Lis 2014|, 2014 18:58

bingo napisał/a:
gufer-posepny napisał/a:
Na zimę tylko zasłaniam kratkę w kuchni bo nią wdmuchuje lodowate powietrze zamiast wyciągać
- no to też masz zonka ...


w 40 letnim budynku . zasłaniam tylko po to by nie było zimno . niestety jest takie ustawienie budynku względem kierunku wiatru że zawsze będzie tą dmuchało . po zasłonięciu jest miodzio .

bingo - |24 Lis 2014|, 2014 09:12

gufer-posepny napisał/a:
w 40 letnim budynku
- to nie zmienia faktu, że jest problem.
gufer-posepny napisał/a:
jest takie ustawienie budynku względem kierunku wiatru
- musiałbyś mieć założony i zatarty kaptur, by miało to znaczenie.
pablo19 - |28 Lis 2014|, 2014 23:23

Jankes, jest jeszcze coś takiego jak Rekuperator. Nie wiem, czy masz szansę go u siebie zamontować, ale zerknij na temat :)
Tu w wersji mini :)

Jankes - |29 Lis 2014|, 2014 08:10

Zastowowalem sie do rad Bingo i faktcznie pomoglo, to nie byl poblem z wentylacja a z wilgocia.
pablo19 - |29 Lis 2014|, 2014 08:33

Co zrobiłeś?
sobolaqe - |29 Lis 2014|, 2014 11:57

pablo19 napisał/a:
Co zrobiłeś?


Dziury w suficie ? :)

bingo - |1 Gru 2014|, 2014 09:47

jak będzie jeszcze problem, to dzwoń - polecam się na przyszłość.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group