Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

dolnośląskie - Poszukiwany KUMATY człowiek do ogarnięcia MKIII

Franz_Maurer - |17 Maj 2014|, 2014 00:29
Temat postu: Poszukiwany KUMATY człowiek do ogarnięcia MKIII
Szukam kumatego forumowicza z Wrocławia, który ogarnąłby kilka tematów dręczących mojego Wieloryba mkIII 2.0 '96.
Głowna sprawa to obroty jałowe, które zaczęły szwankować po wymianie kolektora wydechowego. Generalnie w aucie wymieniłem cały wydech środkowy, świece, kable wn, olej, a jeździ tysiąc razy gorzej niż przed wymianami. Jest zamulony, gaśnie na jałowych i "stracił" lpg (?!)
Jeśli ktoś się uczciwie podejmie diagnozy i naprawy, zapraszam na priv.
Zależy mi na konkretnej osobie, która powie " zrobię to i to, za tyle w ciągu tylu dni, a tego to nie zrobię bo nie umiem".
Mam dosyć osób które się doszkalają oraz uczą na moim aucie, i stawiają diagnozy z fusów.

ford2fast - |17 Maj 2014|, 2014 00:40

Główna sprawa to zrobienie wiązek :)
Franz_Maurer - |17 Maj 2014|, 2014 03:08

Elektryka jest ok, oprócz prędkościomierza, który nie działa.
Głowna sprawa to doprowadzić go do stanu używalności, bo jak na razie to sobie może robić za parkingowy magazyn opon letnich.

WieSiu - |17 Maj 2014|, 2014 07:57

Mogę pomoc w diagnozie na tyle ile umiem, tylko u mnie czasu w najbliższym okresie mało. Jak coś PW
Jankes - |17 Maj 2014|, 2014 08:44

Franz_Maurer, kol. ford2fast, napisał wszystko w temacie.

Kup na poczatek zrobiona wiazke silnika, podmien sam, nie jest to trudne i powinno byc lepiej.

bingo - |17 Maj 2014|, 2014 11:07

Dokładnie jak już było pisane - podstawa to wiązka podłużnicy. Bez tego nie ma sensu stawiać diagnoz i naprawiać, bo nic nie da. A po zrobieniu wiązki podłużnicy, silnika i skrzyni pewnie i prędkościomierz wróci do łask. ,
Wymiana kolektora wiązała się z ruszeniem wiązki, a efekt jest taki, że coraz gorzej chodzi.

gt500 - |18 Maj 2014|, 2014 16:35

bingo napisał/a:
Dokładnie jak już było pisane - podstawa to wiązka podłużnicy. Bez tego nie ma sensu stawiać diagnoz i naprawiać, bo nic nie da. A po zrobieniu wiązki podłużnicy, silnika i skrzyni pewnie i prędkościomierz wróci do łask. ,
Wymiana kolektora wiązała się z ruszeniem wiązki, a efekt jest taki, że coraz gorzej chodzi.


Która wiązka jest ruszana przy zmianie kolektora wydechowego??

a wymiana wiązki podłuznicy to nie chwila :)

Jankes - |18 Maj 2014|, 2014 16:46

gt500 napisał/a:
a wymiana wiązki podłuznicy to nie chwila :)


a ktoś gdzieś pisał ze wymiana wiązki podłużnicy to chwila??

Julek - |19 Maj 2014|, 2014 19:21

mi to śmierdzi nieszczelnością EGRa - zaślep rurkę wychodzącą z kolektora ssącego w kierunku wydechowe dwugroszówką (w miejscu łączenia na dwie śrubki - zaraz za kolektorem ssącym) i zobacz czy pomogło

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group