Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Allegro + Sklepy internetowe - Oszuści i ściemniacze na allegro...

Vaux - |10 Kwi 2013|, 2013 22:01
Temat postu: Oszuści i ściemniacze na allegro...
Zapytam bo tem mnie nurtuje obecnie ze względu na przypał z jedną aukcją-mianowicie wygląda to tak:
10.03.13 kupiłem na wskazanym portalu mikser do zespołu, kase wpłaciłem od razu i do dnia dzisiejszego słyszę (a dokładnie odczytuję w smsach bo gość nie raczy odebrać ode mnie) tylko głupie wykręty typu: przepraszam nie wysłałem, przepraszam zawaliłem, chora mama, babcia, sąsiad,zadzwonie jutro i powiem co i jak bla bla bla...dziś już chyba po raz piąty zawalił obiecany kolejny termin - ani sprzętu ani kasy, do allegro zgłosiłem w sobotę ale cisza na razie...Walić negatywa bo minął już miesiąc i zgłaszać to na policję czy za wcześnie jeszcze? (zapłaciłem 810 plnów więc już podlega). Gość ogłasza się w necie jako DJ i numer telefonu się zgadza więc nie jest "niewiadomo kim niewiadomo skąd"... Macie doświadczenia z podobnymi przypadkami?

wegus - |10 Kwi 2013|, 2013 22:05

Zgłaszasz tzw. SPÓR na allegro i czekasz chyba 7 dni co się wydarzy.
Często pomaga.
Jak nie pomoże to od razu Policja, a na wystawienie negatywa zawsze znajdziesz czas.......

Pershing - |10 Kwi 2013|, 2013 22:13

Dokładnie, negatyw to ostrzeżenie dla innych, a z klientem niczego tym nie załatwisz.
Vaux - |10 Kwi 2013|, 2013 22:27

wegus napisał/a:
a na wystawienie negatywa zawsze znajdziesz czas.......


Tak myślisz? Poprzedni przypadek ze stycznia, inny klient inne miasto, kupiony odsłuch aktywny YAMAHY w całkiem dobrej cenie:
Kasa oczywiście zapłacona tego samego dnia, nie przychodził półtorej tygodnia - pytam się "co się dzieje?" - "Wysłany wrócił z powrotem" (hmm...podany numer nadania nie widnieje w DPD którym wysłał, pomimo próśb nie zeskanował żadnego potwierdzenia)no ok wysyła za chwilę - na drugi dzień "oj wie pan co się stało, kurier upuścił i się zepsuło, oddam do naprawy" no ok, odsłuch ciekawy warto poczekać, po tygodniu "już wysyłam...ale zaraz znowu nie działa-oddam jeszcze raz"...za kilka dni "wie Pan co , oddam panu kasę i jak wszystko będzie ok to UWAGA wystawię jeszcze raz na aukcję i Pana powiadomię"...kasę oddał po ponad m-cu, a za kilka dni mojego zastanawiania się jakim mu tu komantarzem "podziękować" za stratę czasu (no i kasy bo w końcu do czegoś miał być potrzebny) - cyk-aukcja zarchiwizowana-brak możliwości wystawienia komentarza już no i gość szczęśliwy z czystym kontem...
Wychodzi na to że A...gro to inna forma "lombardu" albo jak wylicytowana cena nie pasi to kombinujemy...
Eeech, nie mam szczęscia do tego sprzętu, następny biorę tylko a pobraniem

wegus napisał/a:
Zgłaszasz tzw. SPÓR na allegro i czekasz chyba 7 dni co się wydarzy.


Ok, dzięki za to info - właśnie rozpocząłem SPÓR, zobaczymy co będzie...

ford2fast - |11 Kwi 2013|, 2013 00:04

A na policji zgłaszaj oszustwo , które jest ścigane z urzędu nawet jeżeli dotyczy kwoty 1 zł :)
artur.k - |11 Kwi 2013|, 2013 07:37

dlatego ja zawsze za pobraniem biorę, bo "cwaniaki" takowej opcji przeważnie nie mają... w moim przypadku czekałem na zwrot kasy za tel.prawie 3 tyg.po czym się okazało, że koleś po prostu przepuścił moje pieniądze i dopiero po wypłacie mi oddał :)
Vaux - |11 Kwi 2013|, 2013 10:02

No i tzw"standard" - odpisał mi dziś w sporze że "mikser był uszkodzony i tak długo to trwało bo myśleli że naprawią" i obiecuje mi oddać kasę do środy...obiecanki które znów z kolei...
Waski - |11 Kwi 2013|, 2013 10:09

spoko ale teraz masz oficjalnie że odda kasę - jak nie odda to napiszesz w sporze że nie oddał - zawsze to jakas nadzieja na odzyskanie
co do komentarza to do starszej aukcji też możesz wystawić tylko musisz znać numer - nie masz w mailach itp ?

pablo19 - |11 Kwi 2013|, 2013 10:21

Trzeba dawać krótkie terminy, typu masz Pan 4 dni żeby to do mnie dotarło, bo potem zakładam "spór na aledrogo" Jak potem kręci to piszesz, masz Pan 2 dni na zwrot mi kasy na konto, bo potem negatyw i zgłoszenie na policję.
kat - |11 Kwi 2013|, 2013 10:29

od razu policja
mialem podobna sytuacje miesiac temu

po 2 tygodniach zwodzenia mnie ,ze kase odda dalem sobie spokoj.zalozylem spor na allegro,poszedlem na policje i...

za dwa dni kasa byla na koncie

nie wiem czy to strach przed wladza doprowadzil do tak szybkiego zworoty ,ale kase dostalem

allegro i tak umywa rece,bo twierdza,ze nie sa strona w sporze,ewentualnie udostepniaja policji dane itp

Waski - |11 Kwi 2013|, 2013 10:41

allegro od wszystkiego umywa ręce - no poza ściganiem Cię, że nie zapłaciłeś prowizji :)
pandy - |11 Kwi 2013|, 2013 11:19

Policja to malo na kogo dziala - za to nie wiedziec czemu reaguja jak im sie powie ze zawiadamiasz o sprawie urzad skarbowy... odzywaja sie nawet tacy co to przez 3 miesiace nie mieli czasu by odpisac ze nie maja czasu odpisac.
masa300789 - |11 Kwi 2013|, 2013 16:54

Moj mlody podobnie ,pomoglo dopiero powiadomienie policji=widac "drobny cwaniaczek" to byl ;) :)
trzypion - |11 Kwi 2013|, 2013 17:39

Kupuj na ebay-u. Tam nieuczciwych sie ściga.
JORZO - |11 Kwi 2013|, 2013 19:17

Miałem podobnie-kupiłem radio i ani radia ani kasy.Parę mejli napisałem i nic i z tymi mejlami do aledrogo i na police. Moment i kasa zwrócona.
trzypion - |11 Kwi 2013|, 2013 19:19

Ja zwykle wale przedsądowe wezwanie do zapłaty nie tracąc czasu na policję. Też działa.
pepi - |15 Kwi 2013|, 2013 06:39

Cytat:
allegro i tak umywa rece,bo twierdza,ze nie sa strona w sporze,ewentualnie udostepniaja policji dane itp
_________________
Waski napisał/a:
allegro od wszystkiego umywa ręce - no poza ściganiem Cię, że nie zapłaciłeś prowizji :)
-w ramki i na ścianę
ja teraz pewne sprawy olewam bo te spory czy negatyw nic nie dają
powiedzmy że kupiłem towar który działa ale coś tam mnie pan zrobił
mam gwarancie 1 roczną
to jak ja mu negatywa dam to jeśli towar mi padnie to uzna mi :-d
tak się wam wydaje chyba
Ja teraz to tylko bym szedł sprawę zgłaszać na policji a te spory to tylko pogarszają sprawę
na pewno w czasie

JORZO - |16 Kwi 2013|, 2013 07:02

Tak ale zdaje się jest taka kolejność procedur.Nie pamiętam już ale zdaje się że gliny chciały ode mnie właśnie e-mail do alegro.
trzypion - |16 Kwi 2013|, 2013 13:51

Policja, to w sprawach gospodarczych zachowuje sie jak narabany nastolatek we mgle...
Vaux - |1 Maj 2013|, 2013 00:16

Hmm, łudziłem się że sprzedający zgodnie z obietnicami odda kasę a tu do dzisiaj nic, spór nie pomógł,znowu poobiecywali i na tym sięskończyło - już go zakończyłem bez rozwiązania problemu, allegro niby wysłało mu juz 2 czy 3 ostrzeżenia i cisza...Chyba jednak nie ma co mieć "miękkiego serca" tylko trzeba sypać negatywa i iść na policję :(
kat - |1 Maj 2013|, 2013 10:21

policja,nie czekaj
działaj i zobaczysz jak szybko kasa znajdzie sie na twoim koncie

Adam73 - |1 Maj 2013|, 2013 10:33

A ja ostatnio oglądając Allegro dostałem info coś w ten deseń: " Strona zawiera niebezpieczne oprogramowanie zagrażające twojemu komputerowi".
No qr zapiał a do tej pory miałem Allegro za bezpieczną strone.

Vaux - |6 Maj 2013|, 2013 01:56

No cóż...sypnąłem nega i byłem na policji, zobaczymy co dalej...
JORZO - |12 Maj 2013|, 2013 18:31

No i ...?
Vaux - |12 Maj 2013|, 2013 18:45

Nic - cisza - koleś się nie odzywa, policja po zgłoszeniu tydzień temu (u dyżurnego zgłaszałem bo to sobota po południu była) też się nie odzywa, allegro zawiesiło gościowi konto (w sumie to konto jego siostry i marudzili na policji przez to) i tyle...
Adam73 - |12 Maj 2013|, 2013 18:49

Vaux, olej policje zgłoś w prokuraturze. Mnie policja wyśmiewała jak zgłaszałem wymuszenie danych osobowych ,a w prokuraturze okazało sie że jestem poszkodowanym nr 2500 cośtam przez tego gościa.
Reader - |28 Cze 2013|, 2013 14:25

Vaux, coś tam drgnęło w sprawie?
Vaux - |28 Cze 2013|, 2013 18:32

policja przyslala info o rozpoczeciu dochodzenia w sprawie o o oszustwo, na podstawie tego allegro przyjelo moj wniosek o zwrot kasy z ich programu ubezpieczeniowego i musze im teraz tylko papiery wyslac...a koles sie nie odzywa, zamilkł całkowicie
kat - |28 Cze 2013|, 2013 22:10

spokojnie czekaj,odezwie sie koles jak go policja wezwie na przesluchanie
Vaux - |30 Sie 2013|, 2013 00:01

No cóż...sprawa obecnie wygląda tak że Allegro w tym miesiącu oddało mi kasę w ramach swojego programu "Bezpieczne zakupy" za co ja im podpisałem cesję wierzytelności, a moja prokuratura (po telefonicznym zapytaniu mnie czy mi przypadkiem w międzyczasie oszust kasy nie oddał) przysłała mi pisemko że "ponieważ sprawca logował się do BTSów na terenie swojego województwa to ponieważ (art.blablabla) uważa się że że przestępstwo wystąpiło nie na ich terenie i wobec tego przekazują sprawę do tamtejszej prokuratury...Eeech, żeby tylko nie przyszło im do głowy że będę tam jechał na jakąś sprawę...
pepi - |30 Sie 2013|, 2013 20:08

chyba będziesz musiał ;)
Vaux - |30 Sie 2013|, 2013 21:43

Weź nie żartuj-kto mi za to kasę odda? Mnie oszukali i jeszcze mam do tego dopłacać? To polska własnie...
Reader - |31 Sie 2013|, 2013 06:12

Zbieraj bilety, to później będziesz mógł mu sprawę założyć. ;)
pepi - |31 Sie 2013|, 2013 13:21

za drogę w kasie sądu zwracają
przynajmniej tak było do nie dawna :-d

bingo - |1 Wrz 2013|, 2013 12:18

jak masz rozpawę, to od razu złóż wniosek o wypłatę za podróż.
JORZO - |9 Lis 2013|, 2013 13:09

No i ... ? :roll:
Vaux - |9 Lis 2013|, 2013 16:08

...i z prokuratury nic ale o dziwo koleś 2 tygodnie temu oddał mi kasę a telefonicznie poinformował mnie o tym policjant tam z jego rejonu bo ja na to konto rzadko zaglądam (przy okazji opowiedział że rozmawiał z kolesiem i że nie uważa że tamten celowo chciał oszukać bo miał wypadki losowe itd itp ;) Kasę oddałem na konto allegro to samo z którego mi przelali rekompensatę...podziękowali i cisza...
JORZO - |10 Lis 2013|, 2013 12:32

No to choć kase masz a u mnie po kradzierzy audio z auta ani kasy ani sprzętu tylko kradziej w kiciu.
pablo19 - |11 Lis 2013|, 2013 00:10

Pewnie już go wypuścili, jeśli szkoda była mniejsza niż 4 stówy. Teraz mogą śmiało okradać staruszki w autobusach, zabiorą im pół renty z portfela i to będzie tylko wykroczenie :/
JORZO - |11 Lis 2013|, 2013 09:41

Nie wiem Pablo ale raczej garuje bo udowodnili mu na ponad 10tys + kradł wtedy na przepustce będąc = recydywa. A może i tych tysi było ciut więcej-nie pamiętam już,mam gdzieś list z sądu i tam jest milion paragrafów i ble ble ble. Chodzi mi tylko o to,że my jako społeczeństwo utrzymujemy gościa w zakładzie zamkniętym a poszkodowani nie odzyskają niczego.
kat - |11 Lis 2013|, 2013 12:22

w dniu wczorajszym zakładay karne opuscilo 10 tysiecy przestępców
nie mamy sie z czego cieszyc ,ze ich w tym momencie nie utrzymujemy

pablo19 - |12 Lis 2013|, 2013 07:31

Dokładnie.
buku - |14 Lis 2013|, 2013 10:15

Ja rozpocząłem z Allegro od wpadki na cwaniaka. Posżło o baterię do telefonu stacjionarnego za 25 pln. Sprawę zgłosiłem na policji i zapomniałem o temacie. Po trzech latach dostałem tomisko (ponad 350 stron) odpisu z wyroku tego gościa. Znalazłem też tam siebie :) . Gościu robił przekręty na różnych kontach na kilkanaście /dziesiąt złotych. Ale najlepsze były strony z poszkodowanymi typu: "na zabezpieczonym sprzęcie komputerowym u oskarżonego stwierdzono oprogramowanie firmy "xyz" bez licencji na szkodę w/w firmy w wysokości 4500 pln" i takich wpisów było z 500. Liczyłem tylko do ćwierć miliona złociszy te szkody później przestaem. Dobre, co?:)
Reader - |14 Lis 2013|, 2013 10:23

Jaki wyrok?
pablo19 - |14 Lis 2013|, 2013 10:54

Czyli go nie wypuścili podczas ostatniej amnestii ;)
Srebrny - |14 Lis 2013|, 2013 14:24

Ja ostatnio też się naciąłem na jakieś 2 dychy. Chyba wrzucę je w koszta "nauki" :)
WieSiu - |26 Kwi 2016|, 2016 07:25

Zalecam dodanie do czarnej listy tego użytkownika,albo przynajmniej dużą ostrożność:

sprzedawca allegro: mazdacarparts1

Grupa POLSKIE.INFO
ul. Grunwaldzka 14
59-500 Złotoryja

A dlaczego tak ? Arogancja pracowników i przede wszystkim właściciela, niebranie odpowiedzialności za błędy w opisie przedmiotu, brak profesjonalizmu.

NIE POLECAM !

zelazny_gst - |1 Maj 2016|, 2016 09:02

Kupowałem u nich zawór spv i wszystko było w jak najlepszym porządku albo po prostu miałem szczęście.
konar - |1 Maj 2016|, 2016 09:05

O. Ja też brałem parę rzeczy i było ok raczej.

A z ciekawości - o co poszlo?
Niech zgadnę - oznaczyli zamiennik jako ori Ford? :)

WieSiu - |1 Maj 2016|, 2016 11:26

Ja nie mówię że nie kupować, polecam tylko uważać.

A poszło o to ze sprzedałi mi tarcze nie pasujące do auta. w opisie mieli że pasuje, bo tak rzeczywiście katalogi podają, ale niestety wymiar tarczy jest inny niż podaje katalog (to sam stwierdziłem bo inni tego nie robią) . Wg numeru Finis w katalogu forda pokazyje wszystko ok, ale wg innych katalogów już nie a oni się uparli że ich katalog jest nieomylny i jestem pierwsza i jedyna osoba co się skarży. Oczywiście zwrotu nie chcieli przejąć (bo ponad miesiąc po kupnie, niestety wcześniej tego się nie dało sprawdzić) i nawet słowa przepraszam nie usłyszałem, zwalił wszystko na mnie, a rozmowa z właścicielem była na prawdę niemiła, zero poprawnego podejścia do niewinnego niczemu klienta.

Wszyscy co za zadowoleni po prostu mieli szczęście że wszystko pasuje, gdyby nie pasowało lub było uszkodzenie to już tak dobrze może nie być

kat - |1 Maj 2016|, 2016 12:07

podaj ich do sądu ,to zawsze działa na takich

z reguly w takich wypadkach sam telefon od Rzecznika raw konsumenta czyni cuda,a w razie czego to Polubowny sąd konsumencki załatwia sprawe na drugim etapie

pepi - |1 Gru 2016|, 2016 16:27

To ja napiszę dla zabawy bo jeszcze takiego czegoś nie miałem a myślałem że wszystko już widziałem .
Kupiłem zestaw ROZRZĄD KPL VW BORA 1,8 GOLF IV 1.8 T -auto rozebrane dotarł towar patrze a tu pasek z volvo 1,9 td -patrze 153 zęby a miało być 150 przypominam sobie
że raz już było podobnie sprawdzam mam taki sam pasek bo już raz pomyli się .
Dzwonię z pytaniem kto pakował towar ?
cisza pytam się jest pan ? no jestem słucham padła odpowiedz pytam się czemu drugi raz dostałem taki sam pasek nie pasujący ?
Odpowiedz była fajna kazał mi podejść do lustra i się wyluzować i stwierdzi że po co kupuje u nich a brałem tego sporo .
i stwierdził że nie ma o czy rozmawiać i przerwał rozmowę .
Tego typu zachowanie ostatnimi czasy jest nagminne każdy ma daleko allegro jeszcze dalej .
Poleciały dwa negatywy i już nic nie kupię tam .
Sprawdziłem firma koło krakowa może dlatego tacy uprzejmi dokładnie między krakowem a jaworznem .

playandwin24 - |1 Gru 2016|, 2016 21:03

A nie lepiej kupować w sklepie motoryzacyjnym na mieście?
pablo19 - |1 Gru 2016|, 2016 22:39

Pewnie nie taniej, więc pewnie też nie lepiej ;)
Rafał A.(antek) - |1 Gru 2016|, 2016 22:56

zalezy jak liczyć jak doliczysz wysyłke i kupienie 2x pasującego albo bujanie sie z reklamacją, to moze i nie drożej w lokalnym sklepie/u mechanika
pablo19 - |1 Gru 2016|, 2016 22:56

Tego na wstępie nie wiesz ;)
Jacek12 - |1 Gru 2016|, 2016 23:04

Zaletą kupowania w sklepie "obok" jest to że zawsze można spokojnie reklamować/wymieniać towar od ręki,a taki internetowy to weź pocałuj mnie w dupę.
pepi - |2 Gru 2016|, 2016 07:29

to chyba u was tak jest :P
parę razy chciałem coś tam reklamować
z mizernym skutkiem -uznali mi linkę sprzęgła do scorpio ori pękła przy zakładaniu i raz akumulator
Co do cen na allegro są około 1/3 ceny na miejscu więc raczej tylko tutaj się kupuje jak potrzeba pilnie
Czytałem komentarze tego fieja ostatnio dostał 30 parę negatywów w ciągu miesiąca prawie każdy pisze że cham
życie i tyle

Struna - |2 Gru 2016|, 2016 11:42

Ty się jeszcze nie dorobiłeś rabatów w branży moto ?
Julek - |2 Gru 2016|, 2016 15:04

Ja nie wiem czy do pepiego taki autopartner czy inny IC to ma jakąś trasę :)
Struna - |2 Gru 2016|, 2016 15:38

trasy mogą nie mieć, ale rabaty mieć można
pepi - |3 Gru 2016|, 2016 20:20

co ci dadzą rabaty jak ceny złodziejskie
na wstępie dają 200-300% na towar to i wożą po domach
np do mojego zestaw paska to jedynie coś w okolicach 2 tys
na allegro zapłaciłem 999 z termostatem i pompą tej samej marki .
Panowie darmo floty nie mają co wożą towary ktoś na to zapłacić musi

Larix - |9 Gru 2016|, 2016 12:04

pepi napisał/a:


Co do cen na allegro są około 1/3 ceny na miejscu więc raczej tylko tutaj się kupuje jak potrzeba pilnie mentarze tego fieja ostatnio dostał 30 parę negatywów w ciągu miesiąca prawie każdy pisze że cham
życie i tyle

Bo trzeba najpierw czytać a potem kupować :neutral:
Też się parę razy naciąłem i jak sprzedawca nie ma 98-99 % pozytywów to nie kupuję.

Aro - |9 Gru 2016|, 2016 15:23

Larix napisał/a:
jak sprzedawca nie ma 98-99 % pozytywów to nie kupuję
- ja tak samo. Kryterium ważniejsze niż cena. I nie patrze w procenty, tylko w negatywy z ostatniego miesiąca.
Struna - |9 Gru 2016|, 2016 16:14

Aro napisał/a:
I nie patrze w procenty, tylko w negatywy z ostatniego miesiąca.
ja tak samo
Aro - |10 Gru 2016|, 2016 01:01

No to igła i dratewka w rękę i naprzód, bo będzie kicha w robocie.
Jak nie umisz to chociaż pod spód majtochy w kolorze portek załóż, to sie może nie dopatrzo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group