Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

DIESEL: D, TD, TDI, - klepiacy problem rozwiazany

komek07011992 - |20 Sty 2013|, 2013 01:26
Temat postu: klepiacy problem rozwiazany
Witam kolegow vm-owców dzisiaj zakonczyly sie wkoncu problemy z moim autkiem a mianowicie z klepaniem. Od dluzszego czasu auto chodzilo duzo glosniej niz po kupnie, wiec na dzien dobry gesciejszy olej bez skutku, pozniej myslalem ze moze to nie usterka mechaniczna a elektryczna wiec standardzik wiazka i skrzyneczki,po za tym ze fotel kierowcy zaczol grzac nic sie nie zmienilo. Olalem to mowie sobie jak jest mu pisane stanac to stanie, jednak cisnienie oleju oraz przyspieszenie bylo w normie. Po jakims czasie moj znachor od aut czyli szwagier pojechal moja skorupka po piwo po powrocie zapytal czy mam problemy z paleniem, odpowiedzialem ze nieraz trochę dłużej kręci ale tak to nie. Po uslyszeniu moich slow odrazu postawil diagnoze lapie gdzies lewe powietrze i wtryski wala powietrzem.Po wypiciu tego piwka ustalilismy gdzie jest chochlik, okazala sie nim pompka przy filtrze paliwa która mimo intensywnego pompowania byla jak zuzyta detka. Niestety z braku drugiej postanowilem wywalic pompke wraz z filtrem i zastapilem ja filtrem z golfa 2 z zaworkiem zwrotnym co okazalo sie lekarstwem dla mojej skorupki ktora teraz chodzi jak malinka:D dziekuje za uwage i zapraszam na kolejne zaskakujace historie o 2.5 vm. Peace:)
brontozaur - |21 Sty 2013|, 2013 20:00

Hej
Wiesz co historia jak historia, ale szwagier to fachura, "rispekt" :)

komek07011992 - |22 Sty 2013|, 2013 11:55

Zawsze rozwiazuje mi problemy nie do rozwiazania w cenie piwka:)
slawektg - |22 Sty 2013|, 2013 20:26

Oby to faktycznie bylo to,bo jakos watpie niestety.Zapowietrzajaca sie pompa niestety skutkuje przede wszystkim spadkiem mocy i wogole osiagow.Co do rozruchu,to oczywiscie zapowietrzanie daje podobne efekty,ale glosna praca-zapowietrzanie-brak osiagow.Jezeli silnik ten nie dudni z filtra powietrza,to pozyje.Jezeli halasuje -umrze i to dosc szybko.Zacznie sie od wypadania lasek,potem wyrywanie szpilek z glowic a pozniej-zgon.Trzeba dokladnie sluchac i dzialac prewencyjnie.
komek07011992 - |22 Sty 2013|, 2013 22:58

slawektg napisał/a:
Oby to faktycznie bylo to,bo jakos watpie niestety.Zapowietrzajaca sie pompa niestety skutkuje przede wszystkim spadkiem mocy i wogole osiagow.Co do rozruchu,to oczywiscie zapowietrzanie daje podobne efekty,ale glosna praca-zapowietrzanie-brak osiagow.Jezeli silnik ten nie dudni z filtra powietrza,to pozyje.Jezeli halasuje -umrze i to dosc szybko.Zacznie sie od wypadania lasek,potem wyrywanie szpilek z glowic a pozniej-zgon.Trzeba dokladnie sluchac i dzialac prewencyjnie.


No wiesz auto po tym zabiegu zaczelo dzialac jak nalezy wiec watpie zeby to bylo cos innego a to samo bylo jakis czas temu w jego volvo i tez po uszczelnieniu ukladu wszystko ucichlo. Chyba jako jeden z nielicznych widze w moim vm normalny silnik a nie pechowe dziadostwo. Ale mimo wszystko dzieki za podpowiedz:) jak to sie mowi trzeba sie wspierac:)

brontozaur - |23 Sty 2013|, 2013 08:32

komek07011992 napisał/a:
Zawsze rozwiazuje mi problemy nie do rozwiazania w cenie piwka

To może go na Allegro wystaw, będziesz zarabiał :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group