Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

LPG - GAZ - Po rozgrzaniu nie jedzie

Aro - |30 Paź 2012|, 2012 15:27
Temat postu: Po rozgrzaniu nie jedzie
Siemka
Nagle zrobiło się tak, że po rozgrzaniu, powyżej 4000 obrotów jedzie "krótkimi skokami" tak jakby brakowało gazu, albo go przelewało. Całkowity brak mocy. Na razie wywaliłem usyfiony filtr lpg, założyłem drugi blos, bo w tamtym jak się okazało była dziurawa membrana, teraz rozebrałem parownik, nie wygląda tragicznie, na wszelki słuczaj założę inny, tylko muszę dorobić paczkorda miedzianego żeby to połączyć. Qrna jutro wyjazd w dzikie strony a tu masz...
W tym parowniku, który zdjąłem (BRC AT90) membranka ta mała (reduktorowa) jest wydaje się za twarda
Jutro będę dalej szukał, ale może coś podpowiecie.

Vaux - |30 Paź 2012|, 2012 15:37

No u nas jak parowniki swój przebieg już miały to się własnie tak działo że odcinka powyżej 4 tysi...regeneracja pomagała
1Bodzio - |30 Paź 2012|, 2012 20:42

A może zatankowałeś ostatnio gaz zaraz po odjeździe cysterny? Sprawdź jeszcze raz filtr gazu, jak bedzie znów zasyfiały, to trzeba płukać zbiornik.
Aro - |31 Paź 2012|, 2012 16:59

Po wymianie parownika wszystko ok. Myślę,że nagromadzony gesty syf w przedziale reduktora po rozgrzaniu robił się rzadszy i klajstrował co mógł. Ta twarda membrana zapewne też nie pomagała.
Dzięki za pomoc :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group