Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

LPG - GAZ - "wysypał" sie gaz...

konradow - |11 Paź 2012|, 2012 17:37
Temat postu: "wysypał" sie gaz...
witam, mam problem z gazem a wlasciwie jego brakiem. wczoraj podczas jazdy przelaczylo normalnie na gaz a jak stalem na swiatlach z nawiewow zaczelo smierdziec gazem i przelaczylo na benzyne. odjechalem kawalek dalej zatrzymalem auto, wylaczylem silnik i odpalilem na nowo lecz nie chcial przelaczyc na gaz. po paru godzinach postoju jade i gaz zatrybil lecz ujechalem 2-3 km i silnik zaczal dziwnie mulic i nie reagowal za bardzo na gaz chyba ze mocno depnalem i znow wrocilo samo do Pb. dzis natomiast juz wcale nie chcial przelaczyc na gaz mimo ze silnik byl rozgrzany. sprawdzilem wszystkie widoczne wezyki i opaski, czy nie ma jakichs luzów czy ulotnień, ale nie zaobserwowalem niczego. filtry byly wymienione latem. instalacja to STAG 300-8, zamontowana jakies 2,5 roku temu.
ford2fast - |11 Paź 2012|, 2012 18:11

Podepnij interfejs i zobacz jakie błędy pokaże :)
gufer-posepny - |11 Paź 2012|, 2012 19:21

gaz ci ucieka wiadrami , jak się sfajczysz to problem zniknie .
konradow - |11 Paź 2012|, 2012 19:32

jakby uciekal to by bylo czuc i w srodku i na zewnatrz i wogole widac ze gdzies jest poszronione, a tak nie jest
gufer-posepny - |11 Paź 2012|, 2012 20:14

wcześniej napisane było że śmierdziało z nawiewów ...
YaKuZ - |11 Paź 2012|, 2012 20:16

może już ci uciekł do atmosfery wiec nie śmierdzi...? jak zaśmierdziało w nawiewach to musiał popuscić gdzies więc pewnie się gdzieś rozszczelniło...
Adam73 - |11 Paź 2012|, 2012 20:17

konradow napisał/a:
i wogole widac ze gdzies jest poszronione, a tak nie jest
nie musi byc poszronione żeby gaz walił.Dziś wywalałem gaz ze starej butli,zawór na full (aż sie zawór kulowy zapinał ) a na butli zero "zaszronienia.
Struna - |11 Paź 2012|, 2012 20:19

konradow, jaki masz reduktor ?
konradow - |11 Paź 2012|, 2012 20:40

gufer-posepny napisał/a:
wcześniej napisane było że śmierdziało z nawiewów ...


tak, wczoraj zasmierdziało zanim wrócił na Pb, dzisiaj nic nie bylo czuć

[ Dodano: |11 Paź 2012|, 2012 20:41 ]
YaKuZ napisał/a:
może już ci uciekł do atmosfery wiec nie śmierdzi...? jak zaśmierdziało w nawiewach to musiał popuscić gdzies więc pewnie się gdzieś rozszczelniło...


jakby caly sie ulotnił to centralka by piszczala chyba ze brak gazu...

[ Dodano: |11 Paź 2012|, 2012 20:43 ]
Struna napisał/a:
konradow, jaki masz reduktor ?

szczerze mowiac to nie wiem jaki, jutro sprawdze i napisze. najlepiej jak znajde dobrego gazownika w szczecinie i sie do niego udam?

Struna - |11 Paź 2012|, 2012 21:11

albo poleciał jakiś wężyk i tego nie widzisz, albo reduktor się wysypał, albo MAP-sensor poleciał. Najlepiej podpiąć się kompem i zobaczyć na parametry pracy instalacji
bingo - |11 Paź 2012|, 2012 21:28

zacznij od reduktora , czyli odkręć korek od płynu i zobacz, czy tam nie czuć gazu.
konradow - |12 Paź 2012|, 2012 15:06

bingo napisał/a:
zacznij od reduktora , czyli odkręć korek od płynu i zobacz, czy tam nie czuć gazu.

nic nie czuc oprocz samego plynu, wiec reduktor jest ok?

[ Dodano: |12 Paź 2012|, 2012 15:07 ]
Struna napisał/a:
konradow, jaki masz reduktor ?

MAGIC III

Struna - |12 Paź 2012|, 2012 15:13

konradow napisał/a:
MAGIC III
no i sprawa jasna, jest to reduktor o ogromnym ryzyku puszczenia gazu w fazie ciekłej do układu chłodzenia.
Zapewne to co poczułeś podczas jazdy to był tego efekt ( w sumie cieszyć by się należało, że nie wywaliło chłodnicy lub nie popękały węże - krótko mówiąc, miałeś mega farta )

Ja bym czym prędzej ten badziew wywalił z auta i założył coś pewnego/normalnego.

Kamil_Scorpio_ - |12 Paź 2012|, 2012 16:39

http://allegro.pl/redukto...2709840539.html

To to? Wygląda jak bomba :D Co raz bardziej zaczynam się zrażać do LPG, bo coraz więcej jest tych usterek.. a wiem że zaproszenie z miejsca dostane do "Noł lpg team" :P Dzisiaj z ciekawości dzwoniłem do gaziarza ile by zaśpiewał do sekwencje ze średniej półki do boba, zaśpiewał od 3,5tyś to mi kopara opadła.

Struna - |12 Paź 2012|, 2012 16:40

że za tanio ?
Jankes - |12 Paź 2012|, 2012 16:44

cena taka normalna jak za srednia klase instalki
playandwin24 - |12 Paź 2012|, 2012 16:45

Kolega kupił Jaguara XJR6 bez LPG i mu policzyli 3,6tys za gaz do tego... Tylko nie wiem gdzie on pytał, jeśli u nas, u miejscowych, to broń Panie Boże ;)
Struna - |12 Paź 2012|, 2012 16:46

wszystko zależy od tego co i jak jest montowane pod maskę.
Kamil_Scorpio_ - |12 Paź 2012|, 2012 17:44

Struna napisał/a:
że za tanio ?


Że za dużo :P Podzespoły kupie sam i sam se zrobię jak będzie taka potrzeba.

Kevin Xy - |12 Paź 2012|, 2012 17:48

zasady sa proste- albo jezdzisz na biezaco i cieszysz sie niskimi kosztami- tak jak ja
albo stawiasz auto do garazu i wyciagasz przed garaz aby na niego popatrzec, bo nie stac Cie na wache- tak jak Ty
matematyka i ekonomia to proste zagadnienia

Kamil_Scorpio_ - |12 Paź 2012|, 2012 17:59

Kevin Xy napisał/a:

albo stawiasz auto do garazu i wyciagasz przed garaz aby na niego popatrzec, bo nie stac Cie na wache- tak jak Ty


To się toczyło do mnie? Jeśli tak to powiem ci tyle, że nie każdy ma takie odchyły jak ty żeby kupić scorpio za 10tyś+ bo to bezsensu.. Jak mam wydać tyle na auto to wole je własnymi siłami zrobić tak jak robię to teraz, a nie kupować gotowe i się mądrzyć, będę miał przynajmniej satysfakcję z tego. Gaz u siebie mam, ale z ciekawości chciałem zapytać ile kosztuje założenie sekwencji np do wieloryba. A co do tankowania to mnie stać więc spokojna twoja rozczochrana, a to że dzisiaj masz jakiś "okres" to nie okazuj tego tutaj tylko idz se pobiegaj.

Kevin Xy - |12 Paź 2012|, 2012 18:14

grzeczniej przede wszystkim
kiedy ja jezdzilem pierwszym scorpio to Ty byles jeszcze mala czarna dziewczynka biegajaca w pieluchach
i to ja sobie pierwsze czy drugie scorpio przygotowalem jak Ty myslales ze jedyne samochody to w nfsie
poza tym z tego co pamietam to tez kupiles gotowe auto od pana co jezdzil do kosciola

Kamil_Scorpio_ - |12 Paź 2012|, 2012 18:19

Kevin Xy napisał/a:
grzeczniej przede wszystkim
kiedy ja jezdzilem pierwszym scorpio to Ty byles jeszcze mala czarna dziewczynka biegajaca w pieluchach
i to ja sobie pierwsze czy drugie scorpio przygotowalem jak Ty myslales ze jedyne samochody to w nfsie
poza tym z tego co pamietam to tez kupiles gotowe auto od pana co jezdzil do kosciola


Na szacunek trzeba se zasłużyć, nie znasz tej zasady?
Co do pieluch to teraz wchodzisz mi na wiek, tak? Ładnie, ale się tym nie przejmuję :>
NFS? Każdy z nas w to grał :):
To coś słabo pamiętasz, skleroza w takim wieku? hehe do kościoła :D O tak, przecież nim ksiądz jeździł. Wybacz. Szkoda trochę zaśmiecać tu temat. Więc zakończmy tą dyskusję i zapraszam na priv :)

Struna - |12 Paź 2012|, 2012 18:22

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Że za dużo
jak umiesz to kupuj graty i sam zakładaj, legalizację w tym kraju zorganizujesz ( choć to nielegalny proceder )
Kevin Xy - |12 Paź 2012|, 2012 18:24

znam ta zasade, dlatego mam inny pasek nad avatarem niz Ty
a Twoje szacunek do mnie mam w kakaowym otworze
co do wieku to jedynie uswiadamiam Ci ze skoro starszy sporo jetem to moze z automatu mi sie nalezy szacunek, poza tym tymi autami poruszam sie od dawna, kiedy Ty byles jeszcze ...

Kamil_Scorpio_ - |12 Paź 2012|, 2012 18:26

Struna napisał/a:
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Że za dużo
jak umiesz to kupuj graty i sam zakładaj, legalizację w tym kraju zorganizujesz ( choć to nielegalny proceder )


Struna, większość teraz to nielegalny proceder, jedzie sobie taki pan na przegląd maluchem, daje dokumenty od poloneza i po sprawie, przegląd na poloneza zrobiony. Tak samo jak z tym gazem, wiesz dobrze że nawet po profesjonalnym zakładzie czasem trzeba to poprawiać, z tym że oni równo kasują za sam montaż jak i późniejszy serwis. Dlatego mając jakąś tam wiedzę wole się sam pobawić w to jak zajdzie taka potrzeba. A zawsze jest osoba taka jak ty, która zawsze coś podpowie.

Kevin Xy napisał/a:
znam ta zasade, dlatego mam inny pasek nad avatarem niz Ty
a Twoje szacunek do mnie mam w kakaowym otworze
co do wieku to jedynie uswiadamiam Ci ze skoro starszy sporo jetem to moze z automatu mi sie nalezy szacunek, poza tym tymi autami poruszam sie od dawna, kiedy Ty byles jeszcze ...


Wybacz kevciu, ale to ty zacząłeś. Tylko tak jak wyżej napisałem, nie ma sensu kontynuować tej rozmowy w czyimś temacie, od tego jest pw :)

Struna - |12 Paź 2012|, 2012 18:37

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
wiesz dobrze że nawet po profesjonalnym zakładzie czasem trzeba to poprawiać
no własnie jak zakład jest profesjonalny realnie a nie tylko z nazwy to nie ma co poprawiać, płacisz za dobrą robotę a potem tylko oszczędzasz jeżdżąc bezawaryjnie na gazie.

Na forum LPG ukształtowało się takie powiedzenie, że na gazie oszczędza się po założeniu instalacji, a nie na jej montażu.

Jest tylko jeden drobny szkopuł - na palcach dwóch rąk jestem w stanie policzyć zakłady które można nazwać profesjonalnymi w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Gdybym teraz miał zakładać gaz to znalazłbym najtańszy zakład w okolicy, który założy to co chcę i tak jak powiem.

Resztę ogarnąłbym sobie sam.

ford2fast - |12 Paź 2012|, 2012 18:38

Kevin Xy napisał/a:
co do wieku to jedynie uswiadamiam Ci ze skoro starszy sporo jetem to moze z automatu mi sie nalezy szacunek

Muszę to sobie gdzieś zapisać :):

playandwin24 - |12 Paź 2012|, 2012 18:41

A ile Romek Ty masz lat? ;) Bo nigdzie nie piszą ;)
Kamil_Scorpio_ - |12 Paź 2012|, 2012 18:43

Struna napisał/a:
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
wiesz dobrze że nawet po profesjonalnym zakładzie czasem trzeba to poprawiać
no własnie jak zakład jest profesjonalny realnie a nie tylko z nazwy to nie ma co poprawiać, płacisz za dobrą robotę a potem tylko oszczędzasz jeżdżąc bezawaryjnie na gazie.

Na forum LPG ukształtowało się takie powiedzenie, że na gazie oszczędza się po założeniu instalacji, a nie na jej montażu.

Jest tylko jeden drobny szkopuł - na palcach dwóch rąk jestem w stanie policzyć zakłady które można nazwać profesjonalnymi w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Gdybym teraz miał zakładać gaz to znalazłbym najtańszy zakład w okolicy, który założy to co chcę i tak jak powiem.

Resztę ogarnąłbym sobie sam.


W sumie masz rację.. Ale to temat na później. Na razie pw Struna

ford2fast napisał/a:
Kevin Xy napisał/a:
co do wieku to jedynie uswiadamiam Ci ze skoro starszy sporo jetem to moze z automatu mi sie nalezy szacunek

Muszę to sobie gdzieś zapisać :):


Ja to bym se wydrukował Romku i powiesił na ścianę :):

playandwin24 napisał/a:
A ile Romek Ty masz lat? ;) Bo nigdzie nie piszą ;)


Myślę że tyle co ja + ty + jeszcze mnie póół :P

pepi - |14 Paź 2012|, 2012 13:16

wbicie gazu kosztuje 320 pln i wcale to nie jest nie legalne :-d
a zabawki to dla r4 około 1,5 tys -można zrobić taniej troszkę pytanie na jakich podzespołach to się robi
v6 -ze 2 tys
inne silniki nie były zakładane w scorpio

[ Dodano: |14 Paź 2012|, 2012 13:18 ]
ja też jestem stary więc proszę bez pieluch pod adresem moim :):
tylko że można być starym i głupim to co wtedy ;)

ford2fast - |14 Paź 2012|, 2012 14:13

playandwin24 napisał/a:
A ile Romek Ty masz lat? ;) Bo nigdzie nie piszą ;)

Ludzie tyle nie żyją :):

bingo - |14 Paź 2012|, 2012 16:36

pepicosi napisał/a:
ale to nie jest nie legalne
- jest , poczytaj ustawę. montaż musi przeprowadzić firma mająca uprawnienia, a i sama instalacja musi mieć papiery, nie tylko butla.
pepi - |14 Paź 2012|, 2012 20:43

no i ma masz wystawioną fakturę i użyte podzespoły są wyszczególnione bez firmę która ma uprawnienia
to nie odbywa się że oni każde cudo pod maską legalizują ;)
jest taki samy tok jakby nowy podtlenek zakładać

bingo - |14 Paź 2012|, 2012 21:24

jeśli fakturę za montaż wystawia firma, która tego nie robiła, to nie jest to legalne. a ze tak robią i ludzie z tego korzystają, to już inna sprawa.
pepi - |15 Paź 2012|, 2012 07:24

a to czemu bo nie łapię
jak oni sprawdzają czy to jest prawidłowo zamontowane zgodnie ze sztuką -to co muszą sami zakładać aby było to legalne !
głupoty i tyle prawdopodobnie rozpowszechniane bez montażystów którzy mają na instalacji dość spory zarobek i czym więcej cylindrów tym lepiej
a wiesz że na legalu można wbić na zerowym i co to też nie legalne bo oni nie zakładają tylko jacyś europejscy partacze :)

bingo - |15 Paź 2012|, 2012 09:42

pepicosi napisał/a:
muszą sami zakładać aby było to legalne
- dokładnie tak - montaż może przeprowadzić tylko osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia. Poczytaj sobie przepisy, to będziesz wiedział, co i jak.
konradow - |15 Paź 2012|, 2012 12:14

Pojechałem z rana do serwisu instalacji gazowych, mianowicie na ul. Wernyhory w Szczecinie lecz nie mogli mi pomóc bo byli zawaleni robotą. Gościu kazał mi przyjechać o 15 i wtedy sprawdzą co się dzieje. Więc wracam i w pewnym momencie.... gaz się załączył i normalnie działał i jechał na gazie!!! Nie mam pojęcia co się stało, że znów działa ale myślę, że dla pewności i tak podjadę tam po południu by sprawdzili bo być może to chwilowe...
Struna - |15 Paź 2012|, 2012 12:14

pepicosi, zadzwoń do ITS-u z takim zapytaniem to Ci wszystkie auta z podwórka przy okazji wymiotą :)
konradow - |15 Paź 2012|, 2012 12:29

dodam jeszcze, że zanim zaczął działać gaz to temperaturka podrosła pod czerwone pole, ale to opisane jest w innym temacie
pepi - |15 Paź 2012|, 2012 16:56

Struna napisał/a:
pepicosi, zadzwoń do ITS-u z takim zapytaniem to Ci wszystkie auta z podwórka przy okazji wymiotą :)
-ty się nie liczysz bo jesteś nie stej strony barykady :-d już

[ Dodano: |15 Paź 2012|, 2012 16:59 ]
A co to ITS-u -jest
pewnie inspekcja jakaś czy jak /

Struna - |15 Paź 2012|, 2012 18:07

pepicosi napisał/a:
A co to ITS-u -jest
żeby móc legalnei "gazować" musisz mieć wpis do ITS ( taki tam urząd czy coś w ten deseń ), a oni jak CI dadzą wpis to zaraz masz od nich kontrolę w zakładzie ( trzeba mieć legalny analizator itd )
no więc jak do urzędu wydającego uprawnienia zwrócisz się z zapytaniem o legalność zakupu "legalizacji" to z pewnością uzyskasz stosowna odpowiedź, a przy okazji bardzo możliwe że również kontrolę :)

pepi - |15 Paź 2012|, 2012 22:01

ty ale ja nie wbijam ?
to raczej im naślę nie mi :-d
bo mi dlaczego i po co jak ja szary kowalski

gadałem z gazownikami jak to jest i są luki w prawie
i można wbijać w pewnych okolicznościach

ford2fast - |15 Paź 2012|, 2012 22:11

konradow napisał/a:
dodam jeszcze, że zanim zaczął działać gaz to temperaturka podrosła pod czerwone pole, ale to opisane jest w innym temacie

Pewnie układ chłodzenia był zapowietrzony :)
pepicosi napisał/a:
A co to ITS-u -jest

Instytut Transportu Samochodowego :)
Struna napisał/a:
pepicosi, zadzwoń do ITS-u z takim zapytaniem to Ci wszystkie auta z podwórka przy okazji wymiotą :)

UOP to przy nich nygusy i mięczaki , sam Czak Noris się u nich szkolił :):

pepi - |15 Paź 2012|, 2012 22:29

a dlaczego auta by mieli by mi sprzątać jak ja już nie czepiam się procederu nikczemnego
bo mnie już wyleczyli ;)
ze 3 razy nawet

ford2fast - |16 Paź 2012|, 2012 00:10

Bo to diabły wcielone i nawet samego Putina mogą zapuszkować w try miga :):
pepi - |16 Paź 2012|, 2012 07:41

putin nie jest do ruszenia jak na razie nawet czak mu nie da rady
Zysio - |20 Paź 2012|, 2012 21:39

jakiś dobry gaz wdychali
pepi - |20 Paź 2012|, 2012 21:39

co poradzisz jak było za poważnie to zeszło na manowce
konradow - |29 Paź 2012|, 2012 11:16

wkoncu dotarlem na troche w swoje strony i bylem u znajomego gazownika. podpial sie pod komputer (dal rade bez problemu, a nie jak ten w szczecinie kombinowal i nie polaczyl sie) i skasowal bledy. wywalilo blad 1-wszego i 5-ego wtryskiwacza, bledy napiecia ale powiedzial ze to sie zawsze zdarza i nie dziala jedna sonda. co do samego tematu to powiedzial zeby zaczac od wymiany termostatu dopiero jak to nie pomoze to zajmiemy sie reduktorem. czujnik temperatury sprawdzil, dziala prowidlowo.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group