Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

LPG - GAZ - takie pytanie odnosnie gazu.

Platyn - |27 Maj 2005|, 2005 10:28
Temat postu: takie pytanie odnosnie gazu.
Mam takie pytanie. Czy instalacja gazowa w aucie może być założona na wymiennej butli 11kg takiej jakiej jeżdżą wóżki widłowe czy ludzie używają w domu do kuchenek gazowych?
W końcu to ten sam gaz co na stacjach lany z dystrybutora.

zbyszek - |27 Maj 2005|, 2005 12:27

Kumpel kiedyś tak sobie zrobił w jaguarze :mrgreen: . Ale legalne to to chyba za bardzo nie jest 8) . Przecież przy przeglądzie musisz mieć dowód legalizacji zbiornika.
tomi503 - |27 Maj 2005|, 2005 22:20

Nie jest to do końca takie proste poniewarz instalacja gazowa powinna zasysać gaż w stanie ciekłym i dopiero reduktor zamienia to w stan lotny. Dlatego w butli gazowej samochodowej jest wielozawór z rurką która sięga dna by zasysać gaz w stanie ciekłym. Niestety w 11 kilowej butli niema takiej rurki w dół czy bok. Owszem jakoś by to jechało ale niestety nie zadobrze.

Ps. czemu takie pytanie zadajesz tutaj od tego jest odpowiedni dział.

Platyn - |27 Maj 2005|, 2005 22:33

A ja wiem że taka rurka jest. To są specjalne butle do wózków widłowych które trzeba mocować wylotem w dół ponieważ właśnie taka rurka tam jest w środku zagięta w dół.
Mnie bardziej chodzi o to czy przepisy na to pozwalają bo technicznie to jest wykonalne

tomi503 - |28 Maj 2005|, 2005 07:38

Tak zgadza sie że do wuzków widłowych są takie butle ale to nie są te zwykłe 11-stki co do kuchenek.
Przepisy niestety nie pozwalają na takie butle.

Rafał A.(antek) - |30 Maj 2005|, 2005 05:25

obecnie przepisy nie pozwalaja na to. Kiedys montowano takie cuda do poldków TRUCK i żuków/nysek
Struna - |30 Maj 2005|, 2005 10:41

heheh - kuzyn jak robił testy na silniku malucha z gazem to włąśnie na takiej butli od kuchenki początkowo jeździł - potem dopiero przerobił na normalny zbiornik - czujecie klimat - malczak na LPG :) i nawet spoko działa :)
tomi503 - |30 Maj 2005|, 2005 22:47

Ja też jeździłem maluchem na gaz spalał koło 7,5 gazu więc jeździłem jak zwykłym komarkiem.
Grzanie reduktora też fajnie rozwiązałem załorzyłem na wydech spirale z miedzianej rurki gazowej i do tego zbiorniczek i po krzyku.
Fajna jazda była tylko straszny muł.

IBOL - |30 Maj 2005|, 2005 23:26

Dlaczego pytasz? Mam znajomego, ktory stosuje taki patent na dalekie trasy za granice - zakreca zawor i zamienia butle na druga :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group