Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

LPG - GAZ - silnik dławi się przy dodawaniu gazu

ataschee - |27 Gru 2011|, 2011 15:23
Temat postu: silnik dławi się przy dodawaniu gazu
Problem mam taki.Silnik dławił sie przy dodawaniu gazu tak samo na LPG jak i na benzynie.Gdy wszedł na obroty było ok.Na wolnych obrotach też OK.Jak na razie przeczyściłem kopułkę i jakby na benzynie objaw minął.Na gazie pozostaje do momentu jak raz przygazuję na maxa to wtedy też już jest ok.Co może być przyczyną?

A więc sam napiszę co było przyczyną w moim przypadku.Wszystkie sugestie jakie czytałem w necie i usłyszałem od znajomych mechaników to problem miał dotyczyć elektryki czyli świece kablem lub cewka.kopułke przeczyściłem.Przyczyna wyszła na jaw po tym jak zabrakło ogrzewania i padł obieg cieczy chłodzącej.Gumowe rury nadymały sie ,a płyn trysnął zbiorniczkiem.
Po prostu padła pompa wody.Wirnik z łopatkami który powinien tkwić na sztywno na osi poluzował się i przesuwał po niej.Jak widać po śladach na łopatkach wirnik dochodził do ścian bloku silnika docierając równocześnie do mniej wyrobionej części osi co powodowało jego ponowne obracanie się jednak blokował się o blok zatrzymując całą pompę a przy tym powodował szarpanie silnikiem poprzez pasek czyli jak pisałem objaw dławienia się.Gdy dodawałem gazu wirnik albo wracał na wyrobione miejsce na osi albo luzował się w miejscu gdzie był.Po wymianie pompy silnik pracuje teraz prawidłowo.Dodam jeszcze ,że wcześniej miałem sygnały ,że coś sie dzieje z temperaturą jednak nie pomyślałem,że to ostatnie dni pompy.Pozwoliłem sobie na długi post aby podzielić sie swoim doświadczeniem nie prosząc tym razem o pomoc chcąc jedynie dać wskazówkę innym aby nie bagatelizowali wahań temperatury silnika i nie szukali tylko problemu w termostacie czy czujniku.A szarpanie silnika nie zawsze świadczy o problemach z elektryka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group