Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

LPG - GAZ - interfejs do instalacji LPG AUTRONIC - potrzebna pomoc

IBOL - |23 Lip 2004|, 2004 18:20
Temat postu: interfejs do instalacji LPG AUTRONIC - potrzebna pomoc
Witam.

Prosze o pomoc - potrzebuje szybko skonstruowac interfejs do kontrolowania instalacji gazowej na bazie komputera autronic.

Widzialem na Allegro w przedziale cenowym od 49 do 100zl ale niestety nie mam czasu by czekac na przesylke i chcialbym wlaczyc sobie TPS przed wyjazdem za granice. Potrzebuje aby ktos pomogl mi tylko w jednej kwestii, bo jak zdazylem zauwazyc sa to zwykle kable RS232 bez zadnych filtrow itp ... poprostu kabel z koncowka z jednej i 4 zylami z drugiej strony. Grunt to wiedziec ktore kable gdzie powinny byc podlaczone.
Dotarlem do sposobu podlaczenia w komputerze instalacji gazowej (na rysunku od gory) ale teraz potrzebuje tylko wiedziec jak polaczyc to z wtyczka rs232.

Prosze o pomoc i ewentualna przerobka tego rysunku w paintcie.

http://www.toya.net.pl/~j...iainterfejs.jpg

Z gory wielkie dzieki!

--



Pozdrawiam
Igor

koniec - |24 Lip 2004|, 2004 20:40

Z tego rysunku za dużo nie wynika. Wiadomo tylko GND - brązowy będzie na GND - 5 wtyku RS, A +12V się nie podłącza (w RS232 nie ma takiego sygnału). Pozostałe dwa kabelki to nadawanie i odbiór (Rx i Tx), które trzeba podłączyć do 2 i 3 RS232. Niestety który gdzie trzeba sprawdzić. Natomiast z drugiej strony patrząc nie robi się interfejsów do tego typu urządzeń na zwykłym RS232 ponieważ układ ten jest bardzo czuły i szybko ulega uszkodzeniu (np w przypadku połączenia dwóch urządzeń zasilanych z różnych źródeł). Bardzo często stosuje RS232 w połączeniu z pętlą prądową czyli optoizolacją żeby odizolować port szeregowy komputera i urządzenia podłączonego.
IBOL - |27 Lip 2004|, 2004 00:38

Kabelek juz mam, jak rowniez schemat itp, takze temat uwazam za zamkniety.

KONIEC - thx za info.

Pozdrawiam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group