Ford Scorpio Team
Forum mi³o¶ników samochodu marki Ford Scorpio

lubuskie - car-ford Zielona Góra ko³o ronda na obwodnicy.

adi-kostrzyn - |4 Gru 2010|, 2010 11:58
Temat postu: car-ford Zielona Góra ko³o ronda na obwodnicy.
Je¿eli pomyli³em dzia³y to przepraszam i proszê o przeniesienie. By³em tam w pa¿dzierniku zesz³ego roku, wymienia³em p³yny takie jak olej, p³yn ch³odniczy i hamulcowy. ostatnio by³em na stacji diagnostycznej i temperatura wrzenia p³ynu hamulcowego 145°C, wiêc po jecha³em przy okazji spytaæ jak do tego pod chodz± a oni na to ¿e nie udzielaj± gwarancji na p³yny eksploatacyjne i nie moge nic zrobiæ. Oczywi¶cie powiedzia³em go¶ciowi ¿e p³yn hamulcowy zachowuje swoje w³a¶ciwo¶ci przez dwa lata co podaj± sami producenci, to spojrza³ na mnie dziwnie, chyba siê zastanawia³ sk±d to wiem. T³umaczy³ siê tym ¿e u¿ywaj± orginalnych p³ynów forda. Teraz wiem dlaczego mi siê tarcze tak wykrzywi³y ¿e trzepi±, skoro tak szybko uk³ad siê przegrzewa. Nic tylko samemu zmieniaæ wszystko albo je¿dziæ tam gdzie lej± na oczach klijenta z orginalnych butelek.
Waski - |4 Gru 2010|, 2010 12:56

adi-kostrzyn, tyle lat na forum i nie wiesz gdzie takie info siê daje ?
http://ford-scorpio.pl/forum/viewforum.php?f=30

Przenoszê

adi-kostrzyn - |4 Gru 2010|, 2010 13:13

W³a¶nie tego szuka³em dziêki. Pamiêæ nie ta :-d
Pierre - |6 Gru 2010|, 2010 17:17

adi-kostrzyn napisa³/a:
p³yn hamulcowy zachowuje swoje w³a¶ciwo¶ci przez dwa lata co podaj± sami producenci

B³±dzisz synu, oj b³±dzisz - niestety kiedy¶ mia³by¶ racja w chwili obecnej w wiêkszo¶ci przypadków producenci pisz± jak byk na puszkach - wymieniaæ co roku (Ate, Bosch, ale ju¿ np. Lotos faktycznie co 2 lata pisze)

Boni - |6 Gru 2010|, 2010 17:33

Producenci to by napisali "wymieniaæ co dwa tygodnie", jakby tylko mieli wra¿enie, ¿e kto¶ w to uwierzy i bêdzie wymienia³.
adi-kostrzyn - |6 Gru 2010|, 2010 17:48

Pierre napisa³/a:
adi-kostrzyn napisa³/a:
p³yn hamulcowy zachowuje swoje w³a¶ciwo¶ci przez dwa lata co podaj± sami producenci

B³±dzisz synu, oj b³±dzisz - niestety kiedy¶ mia³by¶ racja w chwili obecnej w wiêkszo¶ci przypadków producenci pisz± jak byk na puszkach - wymieniaæ co roku (Ate, Bosch, ale ju¿ np. Lotos faktycznie co 2 lata pisze)
nie mniej jednak nie powinno byæ takiej du¿ej utraty w³asciwo¶ci. albo dolali do pe³na albo jaki¶ badziew maj± sprowadzony. teraz ilu nie ¶wiadomych kierowców tak sobie je¼dzi. Serwis siê znalaz³ jego maæ.
sobolaqe - |6 Gru 2010|, 2010 19:51
Temat postu: Re: car-ford Zielona Góra ko³o ronda na obwodnicy.
adi-kostrzyn napisa³/a:
Teraz wiem dlaczego mi siê tarcze tak wykrzywi³y ¿e trzepi±, skoro tak szybko uk³ad siê przegrzewa. Nic tylko samemu zmieniaæ wszystko albo je¿dziæ tam gdzie lej± na oczach klijenta z orginalnych butelek.


czekaj czekaj, a co ma temp wrzenia plynu do pogietych tarcz ? :-d
przeciez nie masz przez to wiekszej temperatury w ukladzie hamulcowym, tylko poprostu plyn hamulcowy przy nizszej temperaturze(niz normalnie wg producenta) traci swoje wlasciwosci.

i tyle, pokrzywione tarcze niemaja z tym nic wspolnego

pandy - |7 Gru 2010|, 2010 08:36

Pogodz sie ze w ZG nie ma sensownego serwisu zwlaszcza jesli chodzi o Scorki - mi w ABC Auto urwali wezyk od filtru paliwa, uszkodzili welur na fotelu - ogolnie poza pewnymi rodzajami napraw mechnicznych ktore robi gosc naprzeciwko polmozbytu przy Luzyckiej to nie ma co sobie zawracac glowy i trzeba robic samemu.
adi-kostrzyn - |7 Gru 2010|, 2010 20:57
Temat postu: Re: car-ford Zielona Góra ko³o ronda na obwodnicy.
sobolaqe napisa³/a:
adi-kostrzyn napisa³/a:
Teraz wiem dlaczego mi siê tarcze tak wykrzywi³y ¿e trzepi±, skoro tak szybko uk³ad siê przegrzewa. Nic tylko samemu zmieniaæ wszystko albo je¿dziæ tam gdzie lej± na oczach klijenta z orginalnych butelek.


czekaj czekaj, a co ma temp wrzenia plynu do pogietych tarcz ? :-d
przeciez nie masz przez to wiekszej temperatury w ukladzie hamulcowym, tylko poprostu plyn hamulcowy przy nizszej temperaturze(niz normalnie wg producenta) traci swoje wlasciwosci.

i tyle, pokrzywione tarcze niemaja z tym nic wspolnego
w³a¶nie chodzi o to ¿e siê wszystko przegrzewa szybko ale to moje zdanie i pisa³em chyba. nie miej stracili moje zaufanie.
bingo - |8 Gru 2010|, 2010 10:44

jak przegrzejerz p³yn, to stracisz hamowanie, a nie pokrzywisz tarczy. poszukaj lepiej przyczyny skrzywienia tarcz zamiast rzucaæ oskar¿enia na innych.
gufer-posepny - |8 Gru 2010|, 2010 18:28

p³yn po 2 latach tak nie os³abnie . pogiete tarcze to zaciski lub pompa .
adi-kostrzyn - |8 Gru 2010|, 2010 19:02

bingo napisa³/a:
jak przegrzejerz p³yn, to stracisz hamowanie, a nie pokrzywisz tarczy. poszukaj lepiej przyczyny skrzywienia tarcz zamiast rzucaæ oskar¿enia na innych.
w sumie o nic innego jak o wadliwy p³yn nie mam pretensji, w koñcu to serwis a nie ,,pan Tadziu", który przelewa p³yn z jednego zbiorniczka do drugiego i tylko auta siê zmieniaj±.
sobolaqe - |8 Gru 2010|, 2010 23:02

adi-kostrzyn napisa³/a:
bingo napisa³/a:
jak przegrzejerz p³yn, to stracisz hamowanie, a nie pokrzywisz tarczy. poszukaj lepiej przyczyny skrzywienia tarcz zamiast rzucaæ oskar¿enia na innych.
w sumie o nic innego jak o wadliwy p³yn nie mam pretensji, w koñcu to serwis a nie ,,pan Tadziu", który przelewa p³yn z jednego zbiorniczka do drugiego i tylko auta siê zmieniaj±.


ale napisales ze przez wadliwy plyn Ci sie tarcze krzywia.
ja tylko napisalem ze jedno z drugim niema nic wspolnego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group