Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Skrzynia biegów + przeniesienie napędu - Pad automatu - niestety

free_iwan - |4 Maj 2005|, 2005 15:22
Temat postu: Pad automatu - niestety
Nie rozpisując się zbytnio, podczas przełaczania na LPG - jadąc na D - skrzynia "zgubila" mi biegi ale tylko na D. Na 1 2 3 R działa narazie bezproblemowo natomiast gdy wbije D to samochód nie ciągnie, dopiero pow 80 km/h na 4 biegu da sie jechac.

Problem byl opisywaniy np na: http://www.forum.ford-sco...opic.php?t=2141

Muszę taraz niestety zdecydowac sie czy naprawiam obecna skrzynie czy wkladam inna (tez automat bo sie w automacie zakochalem ;-)) .
Rozmawialem juz z paroma warsztatami w Krakowie (Sentyrz 1650 netto naprawa + chyba czesci daja gwarancje pol roku; warsztat na ul. Za Skłonem podal kole 1,000 pln naprawa lub ew wymiana na inna, sprawdzona u nich z mozliwoscia wymiany; warsztat na ul Orawskiej - gosc widzial o czym mowi, wiec uznaje ze na takich skrzyniach sie zna...)
Mieliście może doczynienia z tymi warsztatami lub macie może jakis inny pewny warsztat w Krakowie (lub okolicach) gdzie mozna sprawdzic i ewentualnie naprawic automata ?



Pozdrawiam serdecznie
i oby usterki juz sie nam nie pojawialy !!!

free_iwan

TCQ - |4 Maj 2005|, 2005 16:51

Miałem ten sam problem i raczej gdybym miał taki wybór to wymieniłbym całą skrzynię, niedosć że taniej wyjdzie to jeszcze masz nie naprawianą, a narazie radze jeździć na 3 i przy 80 wrzucać D :wink:
Struna - |4 Maj 2005|, 2005 17:29

Willim ma pięknego automata na zbyciu - Speedo tez - może się dogadaj i kup używkę w dobrym stanie.
Wilim - |4 Maj 2005|, 2005 20:30

Witam dzięki Struna faktycznie skrzynke mam miodzik przebieg 68.tyś.km ,pytanie co kolega zadecyduje..
VIK - |4 Maj 2005|, 2005 21:01

a ja chętnie zrobię przekładkę z ASB na MT75 od a do z :) gdybyś chciał
screwdriver - |5 Maj 2005|, 2005 22:20

Zobacz poziom oleju w skrzyni.Jesli jest dobry,to wymien olej jak najszybciej.Mi pomoglo i D znowu dzialalo.Lałem olej "Elfmatic".
monter - |5 Maj 2005|, 2005 22:37

No wymiana oleju to jedna znajtanszych opcji a moze cos dac i uwazam ze warto od tego zaczac. Jednak proponuje koledze dobrze poszperac na forum bo przypominam sobie ze nie tak dawo (ze 2 tyg temu moze) ktos opisywal na forum ze po wymianie oleju zanikly biegi 3 i 4 oraz R (czy jakos tak) a przed wymiana wszystkie smigaly. Co do napraw automatu to balbym sie tego. Jednak w naszym kraju nie jest to latwy temat z uwagi na mala popularnosc. Wolalbym wymienic na MT75. Zawsze to wieksza dynamika (bezpieczenstwo) i nizsze spalanie. Moze nawet drifty :)
Pershing - |5 Maj 2005|, 2005 23:37

VIK zrobi przekladke na manuala i po problemie na lata bez strachu ze znow cos padnie
free_iwan - |6 Maj 2005|, 2005 10:29

Witam.
Wiem ze przekladka na manuala bylaby najtanszym rozwiazaniem .... ale ... automatem sie tak wygodnie jezdzi.
Bede musial dokladnie wszystko policzyc ... (w tym miesiacu jeszcze OC musze zaplacic - 350 PLN ;-( ) i wymyslec jak tu niepowiedziec zonie calej prawdy o wszystkich kosztach :-)))

Pozdrawiam

COSSY - |6 Maj 2005|, 2005 11:11

Ja bym spróbował jeszcze regulator odśrodkowy sprawdzić i wyregulować pasy.
TCQ - |9 Maj 2005|, 2005 11:06

Ja w swoim probowałem wymienić olej i filtr, ale niestety bezskutecznie. Fakt że przekładka na manuala będzie najtańsza. A z ciekawości czy przy zmianie z ASB na MT75 trzeba wymieniać wał napędowy?
free_iwan - |11 Maj 2005|, 2005 10:09

Witam.
Jak sie zacznie supac to sie sypie na calego :-(
W zeszly czwartek padajacy deszcz kompeltnie zalal mi skrzynke bezpiecznikow gdy autko stało pod praca, a wczoraj jeszcze tlumnik upalij sie przy samym kolektorze.
Jazda przez 20 km takim "traktorem" to bylo cos .......

Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group