Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Problem ... ???? - Zanim napiszesz posta PRZECZYTAJ !!!!

Waski - |25 Kwi 2005|, 2005 17:43
Temat postu: Zanim napiszesz posta PRZECZYTAJ !!!!
Witam

Otwieram dzisiaj dzial problem i malo mnie z fotela nie zdjelo :)
Tematy takie ze od razu wiedzialem o co chodzi.

np." Ki diabel mi stuka"
od razu wiedzialem ze chodzi o stukajace cos podczas skretu

Od dzisiaj tematy nalezy pisac nastpeujaco

[kategoria] Problem

np:
[silnik] Nierowne obroty biegu jalowego
[uklad chlodniczy] Ginacy plyn ze znbiorniczjka wyrownawczego
[zawieszenie] stuki podczas skretu
[nadwozie] Jak tanim kosztem zalatac gnijace nadkola

Jest taka ewentualnosc, ze ktos nie bedzie wiedzial co sie dzieje i do jakiej kategorii przyporzadkowac dany problem wtedy nalezy napisac

[Problem] szarpanie podczas ruszania

Bardzo proszę o stosowanie sie do wytycznych bo mały burdelik pomalutku sie robi

Pozdrawiam
Wąski

monter - |25 Kwi 2005|, 2005 20:07

Ehh mysle ze sie czepiasz. poza tym wiele osob ma juz problem z umieszczeniem wlasciwego tematu/problemu we wlasciwym dziale. teraz jak jeszcze karzesz robic te opisy to juz wogole bedzie masakra.
Gierap - |25 Kwi 2005|, 2005 22:36

Hm...Speedo straszysh :twisted:
A tak na poważnie widziałem już na forach właśnie takowe oznaczanie problemów jak napisał Master-Wąski :twisted:
Trochę to porządkuje,pod warunkiem że forumowicze wiedzą co im dolega,a często nie wiedzą 8) 8) 8)

Pershing - |25 Kwi 2005|, 2005 23:37

A ja mam jeszcze sprawe dotyczaca FAQ. Widze ze nowi forumowicze z uporem maniaka ciagna do tego działu nie po to zeby z niego czerpac wiedze ale zadawac w nim pytania, a jak mi sie wydaje nie do tego on sluzy. Znajduja sie tam rowniez cale wynurzenia i inne spazmy co czyni ten dzial niezbyt przejrzystym. Mam taka propozycje zeby umozliwic pisanie postow w tym dziale tylko moderatorom i oczywiscie administratorom ;) Jesli cos sie bedzie nadawac do tego dzialu to MOD tam umiesci
Rafał A.(antek) - |26 Kwi 2005|, 2005 00:15

No admin sie wkurzył :) fajnie!
Ale popieram w całej rozciagłosci. Przynajmniej pozniej jak sie czegos szuka, to wiadomo o co chodzi.
a nie zaczyna byc jak na autokąciku astry - MAM PROBLEM POMOZCIE , rzecie wiadomo ze o połowe mniej ludzi tam wejdzie.

A wiec generujmy czytelnie nasze zapytania.

Co do działu FAQ to popieram równiez kazdy moze pisac, ale do moderatora wysłać do akceptacji :)

No a przy tym dla moderatorow robiacych korekte - uzywac w takich postach w FAQ słów kluczy, w wielu odmianach, zeby wyszukiwarka łatwo znajdowała.

Dodatkowo, w konsyltacji z Adminem proponuje zmiane nazwy działu techniczny, bo ludzie tam pisza o problemach z samochodami a nie forum, moza nazwac go ... no wlasnie jak??

PS idąc za wszechmocnym słowem admina, przyłaczam sie do speedo w kwesti wymagania co powyzsze, rownie stanowczy co speedo moze nie bede :) ale łąskawy rowniez :) mody bojcie sie :) was to tez nie ominie :)

monter - |26 Kwi 2005|, 2005 07:28

Wiecie co panowie Guru naszego Forum. Macie jednak racje. Jest aktualnie temat autorstwa COSSY'ego "Multiplex" w dziale ogolne. W pierwszej chwili pomyslalem ze zarzucil jakis lajtowy temat dotyczacy kina i wszedlem z ciekawosci. Okazuje sie ze nie bo dotyczy to jakiegos elementu auta o ktorym osobiscie nie mam bladego pojecia. Gdybym wiedzial to nie tracilbym czasu na zagladanie tam.
To byl tylko przyklad (COSSY bez urazy). Temu podobnych jest jednak wiele a ja jestem zdania ze skoro o czyms nie wiem to nie zapycham Forum zbednymi postami wiec od razu omijam temat.
Co do dzialu FAQ - jak najbardziej wrowadzic ograniczenie dla admonow i modow.

Struna - |26 Kwi 2005|, 2005 08:49

Na FCP wogóle takie posty z debilnym tematem kasują :) a żeby łatwiej się zorientować -bo nie każdy wie co to ASO można by to jakoś FORD-GARAGE nazwać czy coś :)
marcys - |27 Kwi 2005|, 2005 20:28

swietny pomyslograniczenia w FAQ.
zmiana nazwy ASO na cos w stylu pomyslu struny moze byuc, zwlaszcza nowym ulatwi nawigacje po forum.

CAŁA WŁADZA W RĘCE RAD! (sory chłopaki nie mogłem sie powstrzymac

:wink: :wink: )

a serio warto pilnowac porzadku bo nie trzeba wiele zeby sie z fajnego forum zrobiła zwykła kupa. szkoda by było.
ale badzmy wyrozumiali dla nowych bo na poczaku nawigacja moze sprawiac troche problemu.

monter - |27 Kwi 2005|, 2005 20:34

Speedo masz racje - moje przeoczenie.
Struna - popieram.
Marcys - masz racje z tym ze nowi sie nie lapia od razu. Ja sam czasami sie zagubiam. A na mazdaspeed od miesiaca siedze (czyli jestem nowy) i nadal nie qmam co gdzie i jak.

_Mu. - |28 Kwi 2005|, 2005 20:08

Jestem za - zarówno jeśli chodzi o tytułowanie wątków jak i zablokowanie fakowni dla "endjuzerów". Proponuję też stworzenie bota, który na pytanie: "Co to jest?", z automatu będzie wrzucał odpowiedź: "gówno". :mrgreen: Też mnie krew zalewa, jak trafiam na tak sformułowane pytania. Staram się, tytułem bojkotu, takich wątków nie czytać ani się w nich nie wypowiadać (chyba, ża akurat cholernie mi się nudzi, albo pisze jakiś bardzo stały bywalec forum).
wasekLV - |8 Cze 2005|, 2005 00:27

popieram w 100 %, choc przyznam ze na poczatku sam mialem problemy, bo nie uwaznie wstawialem problemy do kategorii, ale juz jest okey - lepij szukacj jak wszystko jest pokatalogowane

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group