Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektro-Gadżet-Lab - Nawigacja

slawektg - |2 Sty 2010|, 2009 11:58
Temat postu: Nawigacja
Witam.Czy ktos moglby cos polecic?Mam na mysli nawigacje bez zadnych fajerwerkow,ot taka zeby dzialala tak jak powinna.Mapa Polski, Europy,lub latwosc wgrania takich(oryginaly)Cena raczej niska.A moze takich nie ma?Dzieki za porade.
gufer-posepny - |2 Sty 2010|, 2009 12:31

zasadniczo navroad nr350 a obecnie 360 jest fajny . właśnie sprzedaję nr350 z automapą na polskę i licencją w ciekawej cenie . Lark czy cokolwiek innego też ok . Generalnie urządzenia tylko do nawigacji mają to do siebie że działają dobrze .
fidowski - |2 Sty 2010|, 2009 12:36

ja mam tom toma 630 dzial bardzo dobrze i jest prosty w obsludze
w belgi mam garmina nuvi jakiegos tam i tez jest niezly
ale tom tom ma wedlug mnie lepiej zrobione mapy i caly interfejs
http://allegro.pl/item865...taw_z_gwar.html

http://allegro.pl/item863...w_pl_tanio.html
bedzie pan zadowolony :)

gufer-posepny - |2 Sty 2010|, 2009 13:36

Zgadza się . Mio to mio .
slawektg - |2 Sty 2010|, 2009 14:29

A ile kosztuje oryginalna mapa europy na tego mio?
slawektg - |2 Sty 2010|, 2009 15:12

Speedziu,a na czym polegajaca jest roznica pomiedzy tymze,a tomem dla przykladu?
gufer-posepny - |2 Sty 2010|, 2009 17:19

na mio wgrywasz cokolwiek i działa . na tomtoma tylko tomtom
fidowski - |2 Sty 2010|, 2009 18:07

tylko ze tom tom ma na starcie wszytko i nic nie musisz grzebac
a mio to straszny muł jest jak dla mnie :P
ale zawsze tansze i w miare rozsadne wyjscie

gufer-posepny - |2 Sty 2010|, 2009 22:01

jak kupisz mio z miomap czyli tak na prawdę iGo to też masz gotowca . wychodzisz ze sklepu wieszasz na szybie i jedziesz . zresztą na półce inne wersje nie występują . wersje odblokowane to tak oficjalnie nie powinny występować . jak co drugie PDA z nieopłaconą Automapą .
Vikinger - |2 Sty 2010|, 2009 22:04

Ja mam palmtopa Mio P350 z Windowsem 5.0 i wszystko tam działa, Automapa, Tomtomy itp, dodatkowo mozesz sobie wgrac starsze gry z PCta jak np Duke Nukem :-d dodatkowo jest Word, Excel, mozesz ogldac filmy, mp3 sluchac itp, taki mniejszy Pecet.
gufer-posepny - |2 Sty 2010|, 2009 22:22

tyle że wielką zaletą mio czy tomtoma czy innych PNA jest prostota i pewność działania . Sam już mam kolejnego palmtopa i zabawy w konfigurację jest sporo . możliwości też olbrzymie .
Boni - |2 Sty 2010|, 2009 23:23

Nie znam się na tym całym bałaganie, ale może podpowiem coś swojego ;) i pośredniego - Go Clevera 4330A używam od dość dawna (to jakaś przemianowana wersja Larka chyba, pod spodem jest win CE). Mapa i sama navi całkiem spoko (mam całą Europę, no po ok 2 latach może kapeczkę zdezaktualizowana), spory ekran dotykowy (coś ponad 4 cale, w nowszych chyba 5), prosta obsługa, ładnie odbiera i prowadzi, dość ładnie i solidnie opakowane wszystko. A bonusowo karta SD, odtwarzacz filmów i mp3 (z wyjściem na jacku, nadspodziewanie ładnie gra, znacznie lepiej niż typowe szajsowate mp3/mp4), czytnik tekstów, jakieś tam programiki. Bodaj można odblokować i wgrać to czy owo, ale nie potrzebowałem; wielka zaleta, jak ktoś napisał - wyszedłem ze sklepu, przyczepiłem do szyba i pojechali...
krzyhoo - |3 Sty 2010|, 2009 01:03

Każdy chwali to co posiada i mu sie sprawda :) Ja powiem tak - trzeba zacząc od podziału na urządzenia do nawigacji i programy do nawigacji. Doświadczenie z urządzeniami nam żadne bo używam jedynie Mio C520.
Używam 2 lata i sobie chwalę. Najważniejsze jest to, że można je w prostacki sposób odblokować i to bez trwałej ingerencji w pamięć urządzenia - znaczy się - robisz twardy reset i masz zablokowane urządzenie z oryginalnym oprogramowaniem do czego nikt się nie czepi :)
Z kolei po odblokowaniu sprzecik jest bardzo kompatybilny z innymi programami do nawigacji. Dla mnie jedną z ważniejszych cech programu jest możliwość aktualizacji map i radarów. Nie ma sensu zaczynać oceny programów bo opinii będzie tyle co używających a kłótni jeszcze więcej ;) Jednak nie do podwazenia jest to, że najbardziej popularnym w naszym kraju programem jest Automapa, którą używa największa liczba osób co wiąże się z dostępnością "aktualizacji". IGO8 jest na 2 miejscu, głównie dzięki popularności poza granicami PL. Trzeci jest TomTom a później długo, długo nic i nie widzę sensu interesować się pozostałymi. Każdy program ma swoje plusy i minusy, myślę, że fajnie byloby założyć osobny temat w którym można by sie wymienić doświadczeniami z posługiwania sie każdym z nich. Moim zdaniem każde urządzenie w którym bez problemu mogą działać w/w programy jest wystarczające. Tego Mio które mam juz chyba nie produkują ale gdybym miał dziś kupować wziąłbym to co linkował Speedo.

fidowski - |3 Sty 2010|, 2009 11:35

ja mialem navi wgrana w SE p1i
tam mialem tom tom 6 i garmina city
garmin lubi czasem pod prad poprowadzic
a tomtom na te platforme ma bardzo nieaktualne mapy
generalnie jak potrzebujesz jechac na zachod z navi
lepiej miec orginaly bo to jest mniej problemow w razie kontroli
ja smigam z tomtomem 630
ma butufa, wszystkie odtwaracze i wiele innych niepotrzebnych rzeczy :)
po belgi mam sluzbowego garmina ale w sumie tylko dlatego ze mam budowy zapisane
co by wiedziec gdzie jechac :)
kumpel ma takie mio http://allegro.pl/item862...super_cena.html
i dla mnie to masakra
pewnie dlatego ze niski model , ale nawet uchwyt sie szyby nie trzyma :)
sprecyzuj co dla ciebie jest niska cena

gufer-posepny - |3 Sty 2010|, 2009 12:58

Hehe Ulica Kapucyńska zawsze mnie rozwala na tych zdjęciach . Jeżeli za graniczna wyprawa to tylko oryginał bo można sobie problemów narobić .
Waski - |3 Sty 2010|, 2009 15:18

na zachodzie czy na wschodzie ich interesuje nawi ? a sprawdzają Wam czy macie oryginalny soft w telefonie ?
slawektg - |3 Sty 2010|, 2009 20:49

Niska,czyli ok.500oln.Taki tomtom z linka od Fidoskiego mi by pasowal.W necie dobrze pisza o tym i ma wszystkie niezbedne mapy.
Struna - |3 Sty 2010|, 2009 20:56

slawektg, jak na Polskę to AutoMapa, na europę ponoć że tomtom lepszy, czhoć ja na AutoMpie objechałem do włoch i z powrotem przez czechy, słowację i austrię i bez problemu dała radę.
Adam_2000 - |3 Sty 2010|, 2009 21:20

Moje zdanie jest prawie w 100% zgodnie z opinią Speeda.
Dodam tylko, że próbowałem Garmina 760 z tymi jego mapami... i dałem go w prezencie gwiazdkowym mojemu synu, on nie ma naleciałości i przyzwyczajeń ałtomapowych, to się cieszy ;)

fidowski - |3 Sty 2010|, 2009 22:38

ja bylem z kasia <tomtom> na chorwacji , czechach , cale niemcy przejechalem i bylem w belgi . We wtorek jade znow do belgi i znow kosa ktora zapewnie na zlosc wszytkim sie nie zepsuje po drodze :)
i bede mial kasie i se trafie zreszta na zachodzie trzeba byc slepcem zeby sie zgubic :P
garmin jaknajbardziej ok jest tylko nie kazdemu pasuje obsluga
wedlug mnie kasia ma zalety takie jak
- szybko przelicza trase
-latwa se ja ustawic pod siebie
-uczy sie twoich predkosci przez co wiesz ile rzeczywiscie ci zajmie podroz twoim tempem
-iq routes omija korki i takie tam (w polsce nie dziala oczywiscie )
-plynie dziala

wady
- mapy drogie jak skurrr...
- moj nie ma transmitera fm :/

Struna - |3 Sty 2010|, 2009 23:33

Speedo, tak z ciekawości, w czym taki np. MIO jest lepszy od jakiejś manty czy innego larka ? tak w kwestii nawigacji. Lepszy odbiornik GPS ma, czy może lepszy proc i dzięki temu coś ewidentnie lepiej działa ?
Adam_2000 - |3 Sty 2010|, 2009 23:43

Struna napisał/a:
w czym taki np. MIO jest lepszy od jakiejś manty czy innego larka ?

To ja Ci odpowiem, zamiast Speeda, bo pracując w Karenie/Komputroniku musiałem sprzedawać ten sprzęt. Procent reklamacji urządzeń brandowych, to jakieś... 0.2-0.3. Kiedy weszły Larki - wracało ok. 30-40%. Owszem, jak trafiłeś na dobry egzemplarz, to będzie działał ;)
Dlatego dla znajomych trzeba było selekcjonować - (2-3 dni się testowało), bo padały przeważnie po 1-2 dniach od zakupu.

Struna - |3 Sty 2010|, 2009 23:47

no ja mam taką mantę właśnie, działa i działa i się nie chce popsuć. Owszem po całkowitym wyłączeniu ( taki hadrware'owy OFF ) toto szuka tych satelitów czasem przydługawo ale jak już zatrybi to działa "wporzo". Czasem mu się zdarza "jechać" obok drogi, ale to nie wiem czy kwestia niedokładności mapy czy samego odbiornika czy czegośtam jeszcze.
Waski - |3 Sty 2010|, 2009 23:53

mi np czesto sie gubi kolo lotnisk w Dreznie i Berlinie - taka jaks dziwna przypadlosc
w czasie szczytu jakiegos nie chciala mi dzialac w berlinie - nie wiem czy to bylo celowe czy przypadkowe - co wjechalem w poblize berlyna to mi sie satelity chowały :)

co do szukania satelit to ja go nigdy nie wylaczam na twardo - siedzi cale zycie albo wlaczony albo w uspienieu w schowku - od dwoch lat w takich temaperaturach jakie panuja w przyrodzie :)
az dziw ze to jeszcze działa
ale i tak mam zmaiar sobie zakupic cos konkretniejszego bo czasem mnie wkurza juz po prostu :)

Gruber - |4 Sty 2010|, 2010 10:03

Waski napisał/a:
mi np czesto sie gubi kolo lotnisk w Dreznie i Berlinie
A jechałeś kiedys 40-sto tonowym składem 5m od wejscia na terminal osobowy na frankfurckie lotnisko? ;) Jednym słowem tom-toma nie polecam.
Długo jezdziłem na palmtopie HP z automapą (antena Holuxa) i nie narzekałem, ale jak trzeba przeskakiwać z samochodu do samochodu to jednak trudno przenieść ten cały bałagan i o niczym nie zapomniec.
Teraz śmigam na Mio Moov 500 z automapą i bardzo sobie chwalę tak w kraju jak i na zachodzie. Ostatnio zwiedziłem lasy w okolicy Zgorzelca bo jakaś menda zamknęła droge i nie pomyślała o wyznaczeniu objazdu.

KaZet - |1 Lut 2010|, 2010 10:00

Mio 200 za ok.300zł nabyłem. Mam Automapę, Igo, TomToma.
Sprzęt sprawdził się w Polsce, w Europie, na Majorce, na Sycylii i w Izraelu.
Mam go ponad 2 lata, zero problemów. Oczywiście to maszynka do sporadycznego używania, pewnie zawodowi kierowcy patrzą na toto z politowaniem :-)

maup - |1 Lut 2010|, 2010 10:15

Struna napisał/a:
Czasem mu się zdarza "jechać" obok drogi, ale to nie wiem czy kwestia niedokładności mapy czy samego odbiornika

jednak odbiornika ;)
na tej samej mapie Mio w Świlczy jedzie drogą a Manta obok :)

Struna - |1 Lut 2010|, 2010 16:06

masz grzanie szyby maupiszonie ?
maup - |1 Lut 2010|, 2010 16:54

Struna napisał/a:
masz grzanie szyby maupiszonie

aaa tam od razu grzanie...
drutów w szybie dostatek a grzanie jest in potentia.
inna sprawa, że ani Manta ani Mio niespecjalnie reagowały na przesiadki do samochodów bez zbrojonej szyby czołowej.

Struna - |1 Lut 2010|, 2010 16:57

no skoro brak reakcji na druciarnię w szybie to znaczy odbiornik słaby.

Zatem jakie odbiorniki są dobre/lepsze ?

Struna - |1 Lut 2010|, 2010 18:10

mam se ja jakiś taki odbiornik GPS na blucie i np, on z deaka szybciej łyka satelity niż ten w mancie. Szybkość odczytu to ma jakiś związek z tym czy to sirf2 czy sirf3 ? czy też jakieś inne uwarunkowania ?
Adam_2000 - |1 Lut 2010|, 2010 18:29

Struna napisał/a:
Szybkość odczytu to ma jakiś związek z tym czy to sirf2 czy sirf3 ? czy też jakieś inne uwarunkowania ?

Tutaj liczy się raczej szybkość zafiksowania pozycji. 2-ka robi to szybciej, bo ma mniej danych do obróbki (10-15 satelitów), a 3-ka, ponieważ potrafi odbierać z 30 sat., to szuka i szuka.

Struna - |1 Lut 2010|, 2010 20:15

no dobra, to co - jednak 2-ka lepsza pod dym względem ? w mojej mancie zdaje się 2-ka właśnie jest a szuka dłuuugo po całkowitym wyłączeniu. Toto co mam na bluta szybciej kuma.
gufer-posepny - |1 Lut 2010|, 2010 20:19

SRIF3 ma wyższą czułość i w mieście lepiej radzi sobie . Co do czasu łapania tzw COLD START to wszystko zależy czy po wyłączeniu urządzenia jest podtrzymywana pamięć ostatniej pozycji to przyśpiesza później złapanie FIX-a . Sporo pomaga czekanie w miejscu aż złapie FIX-a .
Struna - |2 Lut 2010|, 2010 10:43

gufer-posepny napisał/a:
Sporo pomaga czekanie w miejscu aż złapie FIX-a .
taa, tylko e ja nieraz stoję ze trzy minuty w miejscu a tu nawet jednego satelity nie może zaczytać, wtedy ruszam gdzieś dalej w inne miejsce i zazwyczaj pomaga.
gufer-posepny - |2 Lut 2010|, 2010 15:47

bo z tym to różnie bywa właśnie . i zależy gdzie stoi się .
Struna - |2 Lut 2010|, 2010 15:51

łeee, a ja myślałem, że to tylko ja tak czekam i czekam jak łoś na to zafixowanie :)
gufer-posepny - |2 Lut 2010|, 2010 17:09

Ja z Katowic wydarłem do dąbrowy górniczej na jakieś osiedle to dopiero w dąbrowie załapał FIX-a .
fidowski - |2 Lut 2010|, 2010 17:44

Gruber napisał/a:
Waski napisał/a:
mi np czesto sie gubi kolo lotnisk w Dreznie i Berlinie
A jechałeś kiedys 40-sto tonowym składem 5m od wejscia na terminal osobowy na frankfurckie lotnisko? ;) Jednym słowem tom-toma nie polecam.
Długo jezdziłem na palmtopie HP z automapą (antena Holuxa) i nie narzekałem, ale jak trzeba przeskakiwać z samochodu do samochodu to jednak trudno przenieść ten cały bałagan i o niczym nie zapomniec.
Teraz śmigam na Mio Moov 500 z automapą i bardzo sobie chwalę tak w kraju jak i na zachodzie. Ostatnio zwiedziłem lasy w okolicy Zgorzelca bo jakaś menda zamknęła droge i nie pomyślała o wyznaczeniu objazdu.

a tom tom ma ustawiane parametry pojazdu , czy byl ustawiony na podróż osobowka ?
mi łapie sygnal szybko jak tylko wyjade z hali
garmin jest wolniejszy ale w firmie jest dosc stary to moze dlatego :)

pandy - |12 Lut 2010|, 2010 17:59

Hmmm - uzywam orginalnego TomTom'a One i Larka 43.1 (bodajze) i oba dzialaja bez klopotu w autku z grzana szyba z przodu - a co do sprawdzenia w boju na zachodzie TomTom deklasuje AutoMape na potege - zwlaszcza w NL gdzie jezdzi sie po wariacku a zageszczenie wjazdow i wyjazdow powoduje ze AM sie gubi... pomijam tu juz klase map TT ktora powoduje ze dokaldnie wtedy kiedy mijam znak ograniczenia predkosci to zmienia mi sie tez na TT wiec moge skipnac obserwowanie znakow ograniczenia predkosci.
toomcat - |6 Mar 2010|, 2010 14:37

Co powiecie na temat nawigacji w telefonie? kończy mi sie umowa w play i zastanawiam się nad jakimś telefonem . normalnie telefonu używam tylko do rozmów , smsów nie pisze.
z drugiej stony nawigacji nigdy nie kupiłem bo lubie mapy:), ale czasami faktycznie by sie przydała.
mozna wogóle porównać taką w telefonie do normalnej?

maup - |6 Mar 2010|, 2010 17:07

zależy jaki telefon ;)
jak taki z windą to pakujesz do niego automapę czy co tam chcesz i śmiga, byle tylko jakiś wyswietlacz był sensowny

pod symbiana (nokiowate) wybór jest daleko mniejszy, natywne mapy nokii są co najwyżej średnie.

jest jeszcze parę aplikacji, które mniej lub bardziej dobrze udają nawigacje ale bulisz wtedy cały czas za transfer danych

toomcat - |7 Mar 2010|, 2010 11:25

no to lipa, przejrzałem telefony i nie ma co wybrać. dzieki za podpowiedz, bo bym sie wkopał
ORION - |7 Mar 2010|, 2010 11:47

toomcat napisał/a:
no to lipa, przejrzałem telefony i nie ma co wybrać. dzieki za podpowiedz, bo bym sie wkopał


Na HTC HD2 automapa śmiga sam telefonik też się sprawdza może nie jest tani ale warty swojej ceny.

http://www.htc.com/pl/pro...cification.html

toomcat - |7 Mar 2010|, 2010 12:16

nie ma go w play niestety, pozatym chyba nie dał bym tysiaka za telefon:)
poprawka: jest za 1499:)

Struna - |8 Mar 2010|, 2010 13:32

jeśli navi w fonie to koniecznie taki z niezbyt małym wyświetlaczem.
grand funk - |8 Mar 2010|, 2010 17:55

ja mam nokie 5800 XM jest znacznie lepsza w nawigowaniu od N95 którą miałem w zeszlym roku i uwazam ja za totalny niewypal w nawigowaniu:
1. brak ekranu dotykowego
2. dlugi czas czekania na satelite
3 marniutka bateria

5800 nie ma zadnego z tych problamow. teraz ma mi przyjsc lark jakis za umowe z tp zobaczymy co to jest. ma to to ktos? (lark free bird czy jakos tak

Gwelezemba - |7 Kwi 2010|, 2010 19:50

no ja nawigację w N95 to traktuję tylko i wyłącznie jako bajer
nie da się tego traktować poważnie chociażby właśnie z wyżej wymienionych wad przez grand funk i dodam jeszcze jedną wadę - mały ekran w porównaniu do typowych nawigacji samochodowych.

Co do wyboru nawigacji to jeszcze kilka dni temu z gorącym sercem polecił bym nawigację którą mam a raczej miałem ponieważ zdechła, czyli model Akira Stadion
Była bardzo fajna, szybko chodziła na niej Automapa, miała sporo bajerów, ładna gumowana obudowa i w ogóle nie miałem nigdy złego słowa o niej. No niestety do czasu kiedy to padła i jak się okazało mój model był i tak wyjątkowy że rok wytrzymał. No ja rozumiem żeby mi upadła, spaliła się podczas ładowania albo coś w tym stylu.
A tu po prostu jak wielu użytkowników tego modelu włączam ją jak zawsze i Zonk!
Wczoraj wyczytałem że to był najbardziej wadliwy model nawigacji na polskim rynku.
Serwisu niestety brak, do niedawna jeszcze był ale jak ludzie zaczęli je reklamować to niestety padli. W/g opinii serwisantów na 100 modeli 97 jest uwalonych a te trzy to i tak się za jakiś czas zepsują i tak. No niezłe podejście.
Więc dzisiaj nawigację Akira Stadion gorąco nie polecam!
A z tego co słyszałem to w ogóle Akira jak i Manta są wadliwe

Nie mam szczęścia do zakupów elektroniki, 50% sprzętów się zepsuła.
Dlatego polecam patrzeć co ja kupiłem i w życiu samemu tego nie kupować :P
Moja kobieta ma jakieś takie szczęście, że nie ważne co i gdzie kupi to nie dość że działa to jeszcze nie idzie tego zepsuć.
Dlatego od jakiegoś czasu to ona kupuje a ja płacę, dzięki czemu wszystko działa.

Jason - |7 Kwi 2010|, 2010 20:01

Mam N96 i najnowsze nokia maps daja sobie wysmienicie rade w UK (lepiej niz moj juz stary TOMTOM ktorego do tej pory uwazalem za najlepszego). Satelitki lapie w kilka sekund, a do baterii mam ladowarke wiec nie ma problemu.
Zona ma iphona tam to dopiero fajna nawigacja jest Google maps i fajnie to smiga.
Normalnej nawi juz zadko kiedy uzywam tylko telefony.
Pzdr

Gwelezemba - |7 Kwi 2010|, 2010 20:35

bynajmniej u mnie w N95 to zauważyłem że najszybciej łapie satelity
jeśli zamiast uruchomić Garmina uruchamiam standardową nawigację Nokia
Jeśli Garmin uruchamiany jest jako pierwszy to faktycznie długo zanim złapie sygnał.

Nokia maps - co dziwne ale nawet to działa i to nieźle

olcha20 - |8 Kwi 2010|, 2010 08:39

Gwelezemba napisał/a:
Więc dzisiaj nawigację Akira Stadion gorąco nie polecam!


Kurde...mam ją chyba 3 lata, wyciorana, odblokowana, z zainstalowanymi MioPocketami, - dzieci rysują na niej w Paincie, myślałem, że też się uwaliła, bo jak podpinałem do zasilania w aucie to czasem się wieszała, a potem to już zawsze wisiała.... już wylądowała w koszu.... już wybierałem następną....
Przypomniałem sobie że kumpel ma taką samą, pożyczył ładowarki i eureka :D wszystko znowu OK
Ładowarka mi się po prostu schrzaniła, albo gdzieś kabel zwiera, i zawiesza urządzenie.

Wg mnie niezniszczalny model.... satki łapie błyskawicznie, automapy różne różniste śmigały, nakładki etc - i dalej żyje... no i bateryja jeszcze trzyma spoko ponad 30 minut..
Kupiłem ładowarkę i śmiga dalej.

Manty dwóch kumpli (modele 410/420) to jedna dwa razy na serwisie - i znowu zonk, a druga ciągły problem z satkami...

A co do dobrych niedrogich nowości - to polecam:

http://www.allegro.pl/ite...dblokowana.html

Bardzo ładne estetyczne wykonanie, nie trzeba odblokowywać, tylko na kartę nagrać autmapę, i normalnie z opcji dostępnych zmienić ścieżkę. (robiłem to osobiście kumplowi z robotu - działa bezproblemowo, testowałem z AM 6.1 - śmiga, satki łapie błyskawicznie, a w RTVEUROAGD kosztowała jakiś czas temu 299pln....,
śmieszna cena za 5,0 cala, bez potrzeby odblokowania, a oryginalna nakładka ma spoko Menu (fotki, muza, filmy etc)

levy - |9 Gru 2010|, 2010 23:31

Może ktoś się wypowiedzieć na temat -
Lark FreeBird 43.2

Kevin Xy - |9 Gru 2010|, 2010 23:42

moze ktos podpowiedziec co lata na samsung bada ??
Vaux - |10 Gru 2010|, 2010 00:56

NaviExpert?
Kevin Xy - |10 Gru 2010|, 2010 01:22

winienem dodac iz o bezplatna zapytuje
Adam518 - |10 Gru 2010|, 2010 10:21

levy napisał/a:
Może ktoś się wypowiedzieć na temat -
Lark FreeBird 43.2

Ja użytkuje larka 43.1 od ponad roku i bez problemów,ale ostatnio robiłem koledze mante 4-calową z Carrefoura i się zdziwiłem bo to była jedyna navi która złapała mi sygnał w bloku gdzie żadna inna nawet firmowa nie banglała,musiałem z nimi wychodzić na balkon żeby skonfigurować gps.Ja osobiście wybrał bym obecnie mante,mimo wszystko larki bardziej awaryjne.

[ Dodano: |10 Gru 2010|, o 10:47 ]
Kevin Xy napisał/a:
moze ktos podpowiedziec co lata na samsung bada ??

http://www.ipmart-forum.pl/forumdisplay.php?f=318
Poczytaj sobie

olcha20 - |10 Gru 2010|, 2010 20:31

Adam518 napisał/a:
Może ktoś się wypowiedzieć na temat -
Lark FreeBird 43.2


Żonce do wozu zakupiłem jakiś czas temu http://allegro.pl/gps-lar...1347877768.html

Śmiga aż miło..., Sygnał łapie bez problema, AutoMapa śmiga.., wykonanie naprawdę dużo lepsze niż w wielu dużo droższych nawigacjach..

Zamiast 43.2- weź tą 50.1 /50.2 - różnica tylko w wielkości wyświetlacza - a cena niewiele się różni.

levy - |10 Gru 2010|, 2010 22:35

dzieki za podpowiedzi ale zonka kupila mi juz Lark FreeBird 43.2
bez pytania jutro przetestuje i zobaczymy (cena tego gadzetu to 199;- rtv euro agd)

Waski - |10 Gru 2010|, 2010 23:12

będzie Pan zadowolony :)
mi już na Mancie dawno 150 tys km stuknęło (do stówki liczyłem - później przestałem zwracać uwagę) - przekładany wiecznie z auta do auta
była w "kilka" razy w Niemczech, Norwegii, Danii, Grecji, Chorwacji, Francji, po polskich dziurach też pojeździła
i żywa jeszcze :)

fidowski - |11 Gru 2010|, 2010 00:09

ja obecnie kupielm tomtom GO 750live
i jak dla mnie zajebioza
duzy plus za funkcje live
używam jej w belgi i tam dziala tmc i takie tam
ciekawe kiedy to pojawi sie w PL

Waski - |11 Gru 2010|, 2010 12:32

fidowski napisał/a:
i jak dla mnie zajebioza


wg słownika języka polskiego jest to wulgaryzm

źródło: http://www.sjp.pl/co/zajebisty
Kod:
wulgarnie: fajny, interesujący


wg taryfikatora: 3pkt

Pozdrawiam
Wąski

Zysio - |11 Gru 2010|, 2010 13:15

A z softem iGo miał ktoś do czynienia?
Waski - |11 Gru 2010|, 2010 13:50

miałem kiedyś ale nie wzbudził mojej sympatii może dlatego, że Polskę miał lipną i jakoś to nie po mojemu tam wszystko było
co do softu to Speedo ma więcej informacji bo coś ostatnio tam testował

Zysio - |11 Gru 2010|, 2010 14:24

No właśnie ja poczebuję jakiegoś info, bo muszę cosik wgrać, a na androida to jedna z alternatyw jest...
gufer-posepny - |11 Gru 2010|, 2010 16:03

iGo jest super . Proste , szybkie . Ostatnio wrzucili rzeźbę terenu nawet .
irek - |11 Gru 2010|, 2010 17:29

Według mnie iGO jest zaraz po AutoMapie :)

Rzeźba terenu przydaje się dla ludzich lubiących łazić gdzieś poza szlakami w górach tak jak ja :)
aczkolwiek pod tym względem najlepszy jest Garmin ze swoimi mapami - ale zdeka za drogie jak na nasze realia

gufer-posepny - |12 Gru 2010|, 2010 09:07

I tak są w miarę już dobre bo ostatnią jaką pamiętam to Wadowice określała jednym skrzyżowaniem 5 ulic .
KaZet - |20 Gru 2010|, 2010 11:47

w komórce słowacki Sygic śmiga,
jako dodatkowa nawigacja jest spoko.

Zysio - |6 Cze 2011|, 2011 19:09

Zobaczymy co Sygic warty, ma mnie na zelot zaprowadzić ;)
Kevin Xy - |6 Cze 2011|, 2011 19:10

jak dla mnie to lepszy od naviexperta
Aro - |7 Cze 2011|, 2011 09:00

Zysio napisał/a:
Zobaczymy co Sygic warty

Trochę polatałem na podwójnej nawigacji - tomtom i sygic - coby zobaczyć, czy się te baby nie pokłócą. Jeździłem po różnych wiochach i w sumie prowadziły tak samo. Tylko w stolicy tomtom dał ciała, bo z Barbary na stadion chciał mnie prowadzić przez 12 kilosow z hakiem - sygic pokazywal coś koło sześciu. Dopiero jak go zrestartowałem pokazał to samo co sygic. a wcześniej na Płocką też mnie jakoś po bandycku prowadził przez toruńską. Tak, że plus dla sygica.

[ Dodano: |7 Cze 2011|, 2011 09:02 ]
Kevin Xy napisał/a:
jak dla mnie to lepszy od naviexperta

Twój naviexpert chodzi normalnie? Bo mój nie prowadzi, tylko pokazuje położenie, za fulloption chcą kasę...

Kevin Xy - |7 Cze 2011|, 2011 12:12

no ja mialem za kase i jakos dzialal
qhen - |7 Cze 2011|, 2011 18:00

marka urzadzenia to dopiero polowa sukcesu. 6 lat temu mialem ASUSA A636 i byl super ale jak mi go ktos skubnol to teraz mam starego Acera e300 i tez daje rade. najwazniejsze jakie beda mapy.
Na polske na zwykle auto to wg mnie automapa
Na kraje bardziej ,,normalne ,, to tak sobie. Mi sie lepiej latalo na IGO
Na ciezarowki to raczej mapy map&guide (wiadukty tonaze i takie tam)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group