Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

śląskie - Regeneracja lamp/ ze sierrafan

kuba - |18 Lut 2005|, 2005 10:03
Temat postu: Regeneracja lamp/ ze sierrafan
Bytom ul. Karola Miarki ok. nr. 31 w podwórzu.
Jadąc z Centrum kierunek Katowice i za Operą Śląską ok. 200m po lewej stronie wypatruj szyldu - "Regeneracja Reflektorów".
Jeśli dojedziesz do rozjadu <=Kraków - Katowice=> to przejechałeś.


Regeneracja sprzęgieł:
Bielsko Biała
Ul. Cieszyńska 96 A.
Boczna od ronda na Hulance

lancer - |19 Lut 2005|, 2005 22:40

czy ktoś się dowiadywał czy regenerują odbłaski tam plastykowe bo nie spotkałem się z takim przypadkiem a niestety mój scorpio ma odblaski reflektorów z tworzywa a takich sie nie regeneruje a nie produkują już nowych
Struna - |21 Lut 2005|, 2005 14:58

To skoró Twój takie ma to pewnie wszystkie tak mają - nie sądzisz, że chyba by jednej sztuki nie wypuścili na plastikach dla checy - no chyba, że sam coś przerobiłeś i od czegoś innego wstawiłeś.
kuba - |21 Lut 2005|, 2005 15:06

Będę miał na jutro adres goscia co robi plastiki.
lancer - |21 Lut 2005|, 2005 15:07

no podobno były i takie i takie ja mam reflektory sterowane elektrycznie i one są z tworzywa. ponoć ze sterowaniem ręcznym są metalowe i takowe podlegają regeneracji. Natomiast moje w trakcie regenracji się roztopią :wink:
Struna - |21 Lut 2005|, 2005 15:09

ooo - tnx za oświecenie mnie - człowiek się całe życie uczy - swoją drogą ciekawe czemu z regulacją są plastikowe - przecież jaka to różnica czy się reguluje plastik czy metal :D
lancer - |21 Lut 2005|, 2005 15:30

struna to nie potwierdzona informacja poprostu dowiadywałem się o regeneracje i koleś się pyta czy mam plastyki czy metalowe ja mówie że nie mam zielonego pojęcia. on się pyta czy z ręczne czy elektryczne ja mówie że sterowanie elektryczne to on mówi że nie możliwości regeneracji bo to są plastyki
Luke - |11 Lip 2008|, 2008 21:41

podepnę sie pod dosyć stary temat :)

muszę rozebrać swoje przednie reflektory bo w momencie spalenia się w nich żarówek, puściły one takiego dziwnego dymka i skutecznie mi zakopciły reflektory taka mgiełką i tu moje pytanko: czym umyć odbłyśniki żeby ich nie uszkodzić? po tylu latach niby cały czas wyglądają bardzo zdrowo ( szkoda by było je uszkodzić ) a temp pewnie dała im się we znaki i warstwa jest delikatna

kat - |11 Lip 2008|, 2008 23:14

Ja kiedys w sierrce mylem plynem do naczyn.Poczekac az wyschna i miekka szmatka wytrzec ewentualnie.Moje wygladaly po tej operacji jak nowe
Kevin Xy - |12 Lip 2008|, 2008 05:28

proponuje niczym nie myc, tylko delikatnie przetrzec- u siebie w jednym miejscu przesadzilem
naprawde delikatnie

Gruber - |12 Lip 2008|, 2008 13:46

lancer napisał/a:
Natomiast moje w trakcie regenracji się roztopią :wink:

Farmazon. I metalowy i plastikowy odbłysnik da sie zregenerowac.

Luke - |12 Lip 2008|, 2008 14:35

Kevin Xy napisał/a:
u siebie w jednym miejscu przesadzilem


no właśnie, tez kiedyś przetarłem wilgotna szmatką w poprzednim autku i zaczęło schodzić, szczególnie nad żarówkami

Struna - |14 Lip 2008|, 2008 19:15

w wielorybie odradzam jakiekolwiek działania na mokro. Można co najwyżej umyć toto pod bieżąca wodą ale tylko polewając, potem poczekać aż wyschnie i dopiero na sucho ładnie przetrzeć - inaczej możemy się narazić na starcie powłoki odblaskowej ( dokładnie tak jak sie "tuninguje" na polifta to sobie można przypadkiem "ztuningować" odblaski )
Gwelezemba - |15 Lip 2008|, 2008 10:52

To ja już nie wiem
jakie mam odbłyśniki plastik czy metal :shock:


Plastiki musi się regenerować, chociażby chińskie zabawki, są plastikowe a mimo to błyszczą chromem

Do tego widziałem fajne żarówki 100W ale jeśli mam plastik to się roztopią
podobno metalowe są do tego dobre
Tylko czy takie żarówki są w ogóle dobre?

A odbłyśników nie można dać do zwykłego zakładu zajmującego się galwanizacją?

Struna - |15 Lip 2008|, 2008 10:59

Gwelezemba napisał/a:
Tylko czy takie żarówki są w ogóle dobre?
nie są.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group