Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Zawieszenie i hamulce - Jakie amorki??

Tom - |2 Sie 2004|, 2004 20:35
Temat postu: Zamiennik amotryzatorów tył
Witam wszystkich

Podpowiedzcie proszę jakie zastosować amortyzatory do tyłu. Oryginalne pompowane pneumatycznie są w stanie agonalnym, a w zasadzie prawie ich wcale nie ma. Auto , ciągnie tyłkiem po ziemi, koszmarnie źle się prowadzi, zarzuca tyłem na byle nierównościach akoleiny to mój wróg nr 1. Jako że na nivo oryginały z racji ceny będę zbierał 100 lat muszę na jakiś czas zrezygnować z idei samopoziomowania nadwozia i wymienić na zwykłe. I tu zaczyna się problem. Do wyboru sa oryginały, Sachs, Monroe, Qh, Delphi, ew jeszcze coś. Chciałbym zachować maksymalną miękkość auta, i nie trafić na jakieś "sportowe" z sztywną charakterystyką, jak np Bilstein, po montażu których za czyjąś poradą w innym aucie, wypadały plomby z zębów na nierównościach. Jaka jest różnica pomiędzy gazowymy a olejowymi?

Z góry dzięki za pomocne uwagi.

PS. Z innej beczki. Czy zużyta poduszka tylnej ramy może powodować "rwanie" jednej tylnej opony, a konkretnie jej wewnętrznej krawędzi? Taki objaw własnie u mnie występuje i zastanawiam się co jest przyczyną.

VIK - |3 Sie 2004|, 2004 15:23

WYJĄĆ AMOR ZE SCORPIO KOMBI, jechać z nim do sklepu, gdzie mają rozmaitości w materii amorów (nie do serwisu forda i nie do sklepu z częściami do forda, tylko do sklepu z amortyzatorami), pokazać amorek, powiedzieć, Panie, chcę amor z takimi mocowaniami, ale, nie NIVO, nie regulowany, ot, zwyczajny, byle mocowania miał takie jak ten. I NA BANK ZNAJDĄ(moze nawet od sierry combi ). Pal sześć, ze bedize powiedzmy o 1cm krótszy bądź dłuższy. Ucha mocujące mają pasować, no i w kieszeni zostanie trochę Wszystko.
Acha-co do poduchy gumowej-może być następstwem zużytej opony.

Tom - |3 Sie 2004|, 2004 17:29
Temat postu: Zamiennik....
W to że znajdę zamiennik o takim samym mocowaniu nie wątpię. Chodziło mi raczej o różnice pomiędzy amotyzatorami fóżnych firm. Jeśli masz doświadczenie które z wymienionych będą najbardziej miękkie proszę o poradę.

Pozdrawiam

VIK - |3 Sie 2004|, 2004 19:59

Ja chyba zakłądałem NK, ale -jak mówię, doradzą Ci w sklepie, powiedzą co najlepiej spelni Twoje oczekiwania
Rafał A.(antek) - |3 Sie 2004|, 2004 22:58

gazowe beda twardsze, olejowe bardziej komfortowe
COSSY - |4 Sie 2004|, 2004 06:52

Ja wymieniłem u 2.9 12V nivomaty na zwykłe amorki od coswortha i jest wszystko git.
Polecam gazowe bo są o wiele trwalsze niż olejowe!

VIK - |4 Sie 2004|, 2004 18:39

jak świat światem, trwalsze były zawsze olejówki
COSSY - |6 Sie 2004|, 2004 14:59

Vik mylisz się do potęgi. Od kiedy amory gazowo-olejowe są mniej trwalsze od zwykłych olejowych? To nawet widać w cenie zakupu, nie ośmieszaj się.
VIK - |6 Sie 2004|, 2004 15:12

"...Polecam gazowe bo są o wiele trwalsze niż olejowe!..."
"...Od kiedy amory gazowo-olejowe są mniej trwalsze od zwykłych olejowych?..."



ilu ludzi, taka teoria

faktem jest-w związku z jakością POLSKICH dróg-, że nie spotkałem gazówek, które wytrzymają 200tys.km, i mają 70-75% a olejowe i owszem. Jak chodzi o tanie zamienniki, padają równie szybko, ale Sachsy, czy KONI, prędzej padną gazówki. Tyle wiem, robiłem i widziałem. Powie to każdy sprzedawca amorów. Cena tej samej klasy amotra olej czy gaz nie wynika z jakości i wytrzymałości tylko sposobu produkcji. I to też powie kumający bazę sprzedawca.
Może firmy sklasyfikować.
COSSY, podziel się swoim doswiadczeniem, chętnie się wymienię info.
Pozdrawiam.

MarcinK - |9 Sie 2004|, 2004 10:13
Temat postu: Amortyzatory
Nadszedl chyba czas wymiany przednich amortyzatorow ( 92r, kombi, v6 12v). Czy mozecie mi poradzic jakiej firmy sa najlepsze i jednoczesnie nie najdrozsze? Ile mniejwiecej kosztuje wymiana? Moze ktos wie gdzie najkorzystniej je kupic i wymienic w Warszawie?
mirage - |9 Sie 2004|, 2004 11:58

Ja jestem 2 tygodnie po wymianie.
Mam liftbacka i slabszy silniczek wiec pewnie amorki nieco inne, ale moze ci pomoze przynajmniej w cenach sie zorientowac.
Dalem 190 pln za sztuke + jakies gumy za 50 pln+ 100 PLN za wymiane w sumie 530 pln. Amorki firmy NK (Co do firmy NK to nie wiem ani polecam ani nie polecam) wypowiem sie pewnie za jakis czas. Sa w miare tanie + 2 lata gwarancji.

ul. Krakowiakow 16, telefonu nie pamietam ale moge sprawdzic jak bedziesz zainteresowany

MarcinK - |9 Sie 2004|, 2004 12:36

Jak bys znalazl telefon to bym byl bardzo zainteresowany.
Dzieki

mirage - |9 Sie 2004|, 2004 13:04

Spoko mam na rachunku za amorki, tylko wieczorem bo musze dotrzec z pracy do domu.

pzd

mirage - |9 Sie 2004|, 2004 15:56

Dobra dotarlem,

Handel hurtowy i detaliczny, mechanika samochodowa. Rafal Doskocz.
ul. Krakowiakow 16, 4238568, 692226086

to tyle jest na pieczatce

Generalnie bylo milo i profesjonalnie, zostawilem samochod przed praca, a po odebralem.

Pozdrawiam
Michal

edeks - |24 Lis 2004|, 2004 15:11
Temat postu: czy amorki tył w kombi '92 i wielorybie sa takie same
proszę tylko o sprawdzone informacje. dorwałem amorki do wieloryba (kombi) w całkiem przystępnej cenie, ale nie wiem czy bęą pasowały do mojej przejściówki.
wegus - |24 Lis 2004|, 2004 15:17

jaka cena za szt ? nówki czu uzywki ?
wegus - |24 Lis 2004|, 2004 15:19

sprawdzone przed chwila w katalogu, odpowiedz - nie sa takie same ....
Piof - |24 Lis 2004|, 2004 15:22

XXXXXXX podaje różne numery do przejściówek i do wielorybów tak więc raczej z założenia nie jest to to samo ale kto wie - pasować może będą - na rysunku wygląda toto dokładnie tak samo.
edeks - |24 Lis 2004|, 2004 15:24

po 150 zł używane. wiem że w katalogu nie są takie same. ale czy pasują??? jedne z magików wciska mi że mocowania i wymiary są identyko.
sierars1 - |25 Lis 2004|, 2004 02:02

Numery w katalogu sinne a amarki takie same ostatnio kolega kupił odemnie nivomaty od wielorybka i pasowały do 94' jak ulał

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH

sierars1 - |25 Lis 2004|, 2004 02:04

I ma racje bo to jest to samo pasują bankowo od wieloryba.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH

igloo - |26 Lis 2004|, 2004 17:30

Według informacji z www.automotosklep.home.pl do kombi są nivomaty za 1500pln z groszami a czy te gazowe sachsy i gazowe monroe za 200pln z groszami przy których jest opis wszystkie modele też pasują do kombi bo 1500 za amorek to gruba przesada a ja z checią zrezygnuję z tej bądź co bądź fajnej funkcji poziomowania się fury która to nota bene juz dawno u mnie nie działa i z radością założę gazowe za siedem razy niższą cenę !
Pozdrawiam IGLOO 2.0 dohc 92r combi.

sierars1 - |28 Lis 2004|, 2004 04:12

Sądze że nie będą pasować bo mocowanie jest inne i co to za amorki takie tanie bo do swego na przód zamienniki monroe dawałem ponad 400zł.
A tak wogóle to już nic nie rozumiem co wy chcecie zrobić z tych samochodów bynajmniej niektórzy w katalogu pisze wyraznie jakie mają być, a nie kombinujecie co by wsadzić żeby wyszło taniej aż się w bebehach przewraca od takich tematów :evil: .
A póżniej siędziwić że tyle wypadków na drogach.
Przepraszam ża swoje zachowanie ale takie coś mine poprostu w....wia i wcale sięnie żdziwię jeśli ktoś mnie opsmaruje.
Jeśli mnie nie będzie stać na utrzymanie swego wielorybka to poprostu go sprzedam a nie będe kombinował.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH

MarcinK - |28 Lis 2004|, 2004 12:07

Zasadniczo kolega ma racje. Jednak jezeli ktos ma kombi przejsciowke z 92 roku o cenie rynkowej ok 9-10 tys, i ma wymienic amortyzatory za 3-3.2 tys plus usluga to jezeli nie wozi swoim samochodem ciezkich rzeczy, rozsadny jest zakup amortyzatorow bez samopoziomowania. Przeciez wiekszosc kombiakow ma wlasnie takie. Temat byl juz poruszany i o ile dobrze pamietam pasuja amortyzatory od Sierry, tylko trzeba to porownac w sklepie organoleptycznie. Ale zeby nie bylo na mnie nagonki. Zgadzam sie, ze kiedy tylko mozna nalezy stosowac czesci przeznaczone do danego typu samochodu, szczegolnie te od ktorych zalezy bezpieczenstwo. A ze nie zawsze nas stac na nowe... W takim to juz dziwnym kraju zyjemy. A gdybysmy zyli w innym pewnie by nie bylo tego forum i tylu porad "co i jak samemu mozna naprawic".
sierars1 - |28 Lis 2004|, 2004 16:06

Sądze że mocowanie dolne może nie pasować ale mogęsię mylić a tak ogólnikowo to warto zobaczyć na Ebaya tam można trafić manele za 1\3 wartości co u nas oczywiście nówki

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH

igloo - |29 Lis 2004|, 2004 13:52

Drogi Jacku !
Oczywiście że masz rację, że należy wymieniać na orginały ale nie za tyle kasy!!!!!
to przecież przeszło 1/3 obecnej wartości rynkowej mojego krokodyla !!!!
Nie dziw się więc ludziskom którzy szukają tańszych rozwiązań (sam bym chętnie założył takie nówki z nivomatem ! ) A co do tych od sierry to to sprawdzona sprawa ? Czy może ktoś z forum już to sprawdzał ? Nie wieżę że wszyscy z pokorą kupują orginalne za minimum 1200pln !
Pozdrawiam IGLOO 2.0 dohc combi 92r.

sierars1 - |29 Lis 2004|, 2004 15:13

Witam
Przepraszam że tak ostro wyskoczyłem z tymi amorkami ale czasami nie wytrzymuję i muszę pare słowek strzelić, a tak wogóle czy kolega szukał używek bo naprzykład swoje sprzedałem za 400zł i gość był z nich bardzo zadowolony.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH

igloo - |30 Lis 2004|, 2004 06:55

Witam!
Jasne że szukałem ale albo ludzie chcieli niewiele mniej niż nówki albo były w gorszym stanie niż te które mam obecnie !
a propos jeśli ktoś ma namiar na dobre w przyzwoitej cenie to proszę o kontakt !
[email protected] tel +48606319208 odpowiadam na sms-y
Pozdrawiam IGLOO 2.0 dohc combi 92r.

Mariusz - |3 Gru 2004|, 2004 23:55

Witam,
do kombi na pewno nie pasują amorki od innych wersji, bo są zupełnie inaczej mocowane :( , wiem to na pewno bo mam kombi. W katalogach do wieloryba są inne niż do przejściówki, ale wyglądają tak samo. Mogą różnić się wysokością poziomowania i siłą tłumienia. Jak do firmy przyjedzie jakiś wieloryb to sprawdzę :D
Pzdr
Mariusz

Emoo - |1 Lut 2005|, 2005 20:17
Temat postu: Jakie amorki??
Planuje wymienic amorki w mojej skorupce. Macie jakies sugestie co do marki, jakie polecacie? Opłaca sie przepłacać za markowe?
Pozdrawiam.

Rafał A.(antek) - |2 Lut 2005|, 2005 00:33

oplaca, koni są dobre. ale specem w tym nie jestem
Struna - |3 Lut 2005|, 2005 13:55

różnie to bywa - wiesz jakie są drogi - można kupić amory za 2000 i rozwalić w tydzień a można kupić za 500 i nie rozwalić. Wszystko zależy gdzie i jak się jeździ oraz przede wszystkim od chwilowej zasobności w gotówkę.
Emoo - |3 Lut 2005|, 2005 14:51
Temat postu: cd
Struna ale ja nie jezdze tak jak Ty :lol: :twisted:
Wiec mi jakies super mocne nie sa potrzebne, ale zlomu raczej nie chce. Kaski jest troche, ale potrzeb jest wiele, wiec wolalbym nie przeplacac. Myslalem o Delphi (bo tanie) lub Monroe, na razie znam ich ceny. Nie wiem co jest jeszcze dobre zarowno pod wzgledem jakosci jak i ceny.

Struna - |3 Lut 2005|, 2005 14:57

:) eee a że niby jak ja jeżdżę. Ot człowiek sobie czasem pozwoli skorzystać z tej mocy pod maską :) Monroe są całkiem całkiem.
Emoo - |3 Lut 2005|, 2005 15:05
Temat postu: cd
No, warunki do korzystania z mocy sa sprzyjajace. Tez myslalem ze Monroe, jednak koszt 4 szt. to ponad 800 zl + wymiana to pewnie do 1000 dojdzie, a to juz jest kawalek grosza. Dla porownania
Przod Delphi 144 zl
Monroe 260 zl
Tyly stosunkowo tansze.
A Delphi jest w ogole cos warte? Czy szkoda sie w to ubierac?

Rafał A.(antek) - |4 Lut 2005|, 2005 05:14

tos ty sie chwalil cały czas jaki twoj 2,4 zrywny a nas oszukiwales majac 2,9 oj nieladnie nieladnie
Wracajac do tematu, z przody jest cała kolumna MC pershona , dlatego tak drogo.

zommbi - |7 Maj 2005|, 2005 14:29

No i jak to jest w końcu z tymi Nivomatami, pasują z wieloryba do przejściówki ??
Może już ktoś założył ?? - jakie wrażenia ??

Mariusz napisał/a:
... wyglądają tak samo. Mogą różnić się wysokością poziomowania i siłą tłumienia. Jak do firmy przyjedzie jakiś wieloryb to sprawdzę.

przyjechał może jakiś wieloryb ?

awb - |8 Maj 2005|, 2005 18:19

delphi -- cos ty starczaja na 6 michow gora to tanie gowna wiem bo pare juz wywyalilem wole zaploacic drozeja ale pojezdzic dluzej ufam mojemu mechanikowi :) a sam sie iwle ucze delphi odpada ...
Struna - |8 Maj 2005|, 2005 18:23

u mne na tyle siedzą delphi i jest OK a już dobrze ponad rok działają.
zommbi - |8 Maj 2005|, 2005 19:59

jak zwykle odpowiadacie na temat :?
sierars1 - |8 Maj 2005|, 2005 23:01

zommbi napisał/a:
No i jak to jest w końcu z tymi Nivomatami, pasują z wieloryba do przejściówki ??
Może już ktoś założył ?? - jakie wrażenia ??

Mariusz napisał/a:
... wyglądają tak samo. Mogą różnić się wysokością poziomowania i siłą tłumienia. Jak do firmy przyjedzie jakiś wieloryb to sprawdzę.

przyjechał może jakiś wieloryb ?


Nivomaty pasujądo przejściówki. Sam osobiście widziałem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group