Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Pozostałe - Wymiana konstrukcji lusterka

Damian_Lisu - |4 Sty 2007|, 2007 20:46
Temat postu: Wymiana konstrukcji lusterka
Oto w jaki sposób można w prosty i szyski sposób wymienić konstrukcję lusterka, przy czym obudowa jego zostaje stara a co za tym idzie odpada malowanie.
Przedstawiona moja wersja jest bez wymiany kabli, po prostu nie chciało mi się wrzucać całej tapicerki z drzwi a że robiłem to dzisiaj i przy latarce postanowiłem zostawić kabelki w spokoju.
Sam sposób wymontowania lusterka z drzwi opiszę po krótce, czyli
1. Wyciągamy zaślepkę z plastiku który maskuje 3 śruby trzymające lusterko. Plastik ten znajduje się oczywiście w środku samochodu a nie na zewnątrz ;)
2. Odkręcamy jeden wkręt trzymający ten plastik i ukazują się nam 3 wkręty z lusterka.
3. Dwa wkręty idą jak po maśle, trzeci jest częściowo pod tapicerą drzwi, dlatego popuszczamy tylko połowę tapicery tak aby można było dojść śrubokrętem.
4. Lusterko mamy już prawie w rękach, prawie bo trzymają nas kable.

Musimy wyciągnąć szkło lusterka, ja zrobiłem to bez narzędzi typu śrubokręty i inne wynalazki. Wsadziłem paluszka pomiędzy szkło a obudowe i lekko pociągnąłem. Wychodzi ono dosyć lekko i nie trzeba walić nim o ziemię. Gdy wyjdzie już szkło odpinamy zasilanie ogrzewania, tutaj cholernie delikatnie żeby nie wyrwać końcówek ze szkła. Wygląda to tak:

Jedną ręką przytrzymujemy końcówkę w drugą delikatnie wyciągamy wsuwki.
Lusterko już bez szkła:

Wykręcamy silniczki sterujące lusterkiem, 3 wkręty

Widok od tyłu silniczków

Gdy mamy wykręcone silniczki, nie mocujemy się z wtyczką lub zaczepami na niej, delikatnie podnosimy tylni plastik

następnie już swobodnie odpinamy wtyczkę. Przy montażu nie musimy się przejmować ułożeniem wtyczki, pasuje tylko w jedno miejsce, wczyczka jest owalna z jednej strony.


Teraz możemy ściągnąć obudowe lusterka, pozostaje jeszcze takia plastikowa obejma która trzyma kable. Traktujemy ją śrubokrętem, wyciskając ją. Składa się ona z dwóch połówek, przy czym w jeden jest bolec a w drugiej otwór tak wiec nie da się wyciągnąć tylko jednej połówki.
Teraz mamy już całe lusterko w częściach pierwszych, możemy rozpocząć skłądanie jego w odwrotnej kolejności aniżeli rozłożenie.
Jeszcze jedna sugestia, do okoła lusterka idzie ozdobna listwa, mocowana ona jest na cieńkich plastikowych kołkach, połamanie ich nie jest ciężkie ;) , a listwę tą musimy wyciągnąć z kilku kołków aby można było wyciągnąć lusterko.

Proszę adminów lub modów o przeniesienie tematu jeśli komuś się przyda do warsztatu.

Rafał A.(antek) - |5 Sty 2007|, 2007 01:30

Dodam tylko ze w przypadku lusterek z pamiecia polozenia, nie ma wtyczki przy silniczkach i trzeba wybebeszac kable z drzwi :) albo ciac i lutować.
Struna - |5 Sty 2007|, 2007 10:53

a ja tylko dodam że weźcie zmniejszajcie te foty a nie po 1280 i więcej rozdzielczości bo to się potem pół godziny otwiera. Jest przecież taka opcja na imegeshack żeby samo zresizowało do 640 - przecie to internet jest a nie sieć lokalna :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group