Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Ogólne - Anuluj mandat

Aro - |17 Sty 2017|, 2017 18:46
Temat postu: Anuluj mandat
Siemanko
Czy ktoś ostatnio korzystał z możliwości anulowania mandatu za zdjęcie z fotoradaru GITD?
Pytam, bo wygenerowałem sobie odwołanie na yanosiku i nie wiem, czy coś się ostatnio nie pozmieniało...

pepi - |17 Sty 2017|, 2017 18:49

trza było nie odbierać
aviator - |17 Sty 2017|, 2017 19:22

Jesli dostałeś formularz do wypełnienia, to napisz zwykły list ;)
Opracowują tylko te gotowe formularze, skanują etc a listami nikt sie nie zajmuje ;)

gt500 - |17 Sty 2017|, 2017 20:58

dostałeś foto czy cokolwiek czy tylko pismo z formularzem??

Jeżeli nie było foty wysyłasz normalnym listem poleconym , że prosisz o przesłanie zdjęcia bo nie jesteś wstanie określić kto kierował bez zdjęcia.
Na tym się skończy.

Aro - |17 Sty 2017|, 2017 21:17

To nie jest mandat, tylko tzw. wezwanie alternatywne, czyli trzy punkty do wyboru: ja jechałem, ktoś jechał i powiem kto, ktoś jechał ale nie powiem kto :P
Są gotowe kreatory pism odwoławczych, wybrałem to z yanosika, bo często z tej platformy korzystam i ich lubię.
Foto przyszło, nie to co kiedyś jak rozsyłali bez zdjęć. Jak wiem kto to jechał, to i poznaję. Jakbym nie wiedział byłoby trudno.
Taki początek:
"Wniosek o umorzenie postępowania
Działając w imieniu własnym, w odpowiedzi na wezwanie z dnia 11.01.2017r. podaję, że pismo to
posiada formalne i merytoryczne wady, które czynią je bezprawnym, a w konsekwencji wezwanie to
nie odniesie względem mnie skutku.
Wady te przyjęły przede wszystkim postać:
Skierowanie wezwania sformułowanego w sposób alternatywny, a przy tym niedopuszczalne
przyjęcie konstrukcji domniemania odpowiedzialności właściciela pojazdu;
Skierowanie wezwania przez nieuprawniony organ;
Brak określenia roli procesowej wezwanego, co uniemożliwiło jemu realizację swoich praw, w
tym prawa do obrony.
W związku z powyższym, wnoszę o umorzenie postępowania wywołanego lub związanego z
przytoczonym wyżej wezwaniem".
I dalej dwie i pół strony uzasadnienia.

ford2fast - |18 Sty 2017|, 2017 01:41

Poproszę to całe uzasadnienie :)
Ostatnio otrzymałem wezwanie na policyję jako świadek/podejrzany
Szykuję się do jakiejś epistoły coby tego sierżancinę zatrzepało :)

pablo19 - |18 Sty 2017|, 2017 09:04

To takie czasy, że jak się nabroiło to się już nie płaci za gapowe? ;)
sobolaqe - |18 Sty 2017|, 2017 13:39

pablo19 napisał/a:
To takie czasy, że jak się nabroiło to się już nie płaci za gapowe? ;)


Placi sie placi :)
Wlasnie moje francuskie truchlo pojechalo na lawecie.... szkoda ze tej drozszej bo ze strazy miejskiej :-d

Ewidentnie moja wina bo nie zauwazylem pod sniegiem koperty wymalowanej i zaparkowalem na miejscu dla niepelnosrawnych(znak byl, ale ja sie rozgladalem za miejscem i go przeoczylem)
Zaprakowalem, nawet zaplacilem grzecznie za postoj w strefie i coz :)
515 zl za gapiostwo trzeba zaplacic :)

trzypion - |18 Sty 2017|, 2017 14:46

Aro, najprościej - wskazujesz tego kolegę z Białorusi, co przecież prowadził Twój pojazd w tym dniu. Koniec sprawy.
Nieco bardziej wesoło: 'Zgodnie z moja najlepszą wiedzą we wskazanym czasie mój pojazd nie był używany przeze mnie, ani też nie powierzyłem go nikomu do używania/kierowania, wobec czego domniemuję, iż został uzyty bez mojej wiedzy i zgody'. I też koniec sprawy.

Obydwa warianty testowałem ze skutkiem pozytywnym.

Aro - |18 Sty 2017|, 2017 17:58

Ale to już jest osustwo a ja wolę zadziałać zgodnie z prawem.
DANEK1403 - |18 Sty 2017|, 2017 18:44

To podeślę ci dane ukraińców to sobie wybierzesz
gt500 - |18 Sty 2017|, 2017 20:59

ee tam ja to załatwiam inaczej, zdjecia są dramatyczne, wiec po zdjęciu nie jestem wstanie rozpoznać. A autem jeździ wyłącznie najbliższa więc korzystam z prawa odmowy składania zeznań.
Bo na rodzinę nie muszę składać. I mogą mnie w sam środek zadka cmoknąć. 4 sprawy tak poszły , tylko raz do sądu, zazwyczaj kończy się szybciej.

trzypion - |19 Sty 2017|, 2017 13:50

Aro napisał/a:
Ale to już jest osustwo a ja wolę zadziałać zgodnie z prawem.

Pierwszy wariant może, o ile ten znajomy faktycznie nie jechał, a drugi, jak najbardziej zgodny z prawem. Zapominanie nie jest karalne.

gufer-posepny - |20 Sty 2017|, 2017 15:39

sobolaqe napisał/a:
pablo19 napisał/a:
To takie czasy, że jak się nabroiło to się już nie płaci za gapowe? ;)


Placi sie placi :)
Wlasnie moje francuskie truchlo pojechalo na lawecie.... szkoda ze tej drozszej bo ze strazy miejskiej :-d

Ewidentnie moja wina bo nie zauwazylem pod sniegiem koperty wymalowanej i zaparkowalem na miejscu dla niepelnosrawnych(znak byl, ale ja sie rozgladalem za miejscem i go przeoczylem)
Zaprakowalem, nawet zaplacilem grzecznie za postoj w strefie i coz :)
515 zl za gapiostwo trzeba zaplacic :)


tanio bo u nas z automatu 800

sobolaqe - |20 Sty 2017|, 2017 16:58

gufer-posepny napisał/a:

tanio bo u nas z automatu 800


za samo holowanie ?

Bo u mnie 515 zl to za holowanie, mandatu od strazy miejskiej nie dostalem bo skonczylo sie na upomnieniu a bym mial dodatkowe 500 zl i 5pkt karnych

pablo19 - |21 Sty 2017|, 2017 14:40

trzypion napisał/a:
Aro napisał/a:
Ale to już jest osustwo a ja wolę zadziałać zgodnie z prawem.

Pierwszy wariant może, o ile ten znajomy faktycznie nie jechał, a drugi, jak najbardziej zgodny z prawem. Zapominanie nie jest karalne.

"Prawo" nie zawsze jest uczciwe i wtedy też postępujesz zgodnie z nim?

trzypion - |21 Sty 2017|, 2017 15:15

Przede wszystkim, wezwanie w formie jaka stosują organy 'państwa' jest niezgodne z prawem. No ale zgodnie z zasadą 'naiwni się znajdą' ludzie próbują tak tańczyć, jak im władza zagra.
Tymczasem biorąc pod uwagę, że przeciętny człowiek nie prowadzi dokładnych zapisków udzielenie odpowiedzi na ten bezprawny 'quiz' może się skończyć sprawą karną - były już ze trzy casusy w naszym kraju, gdzie klient odpisujący został pociągnięty do odpowiedzialności za to, że podał, że prowadził on, a prowadziła jego żona.
Dlatego też polecam wariant bezpiecznej amnezji.

Aro - |21 Sty 2017|, 2017 15:19

pablo19, nie wchodźmy w tematy prawa w cudzysłowie, bo nic to nie da.
Jacek12 - |21 Sty 2017|, 2017 21:19

Trzypion, dlaczego te wezwania z opcjami do wyboru wykraczają poza prawo?
trzypion - |23 Sty 2017|, 2017 08:20

Jacek12 napisał/a:
Trzypion, dlaczego te wezwania z opcjami do wyboru wykraczają poza prawo?


Dość dobrze to jest opisane na anuluj-mandat.pl - tak ogólnie obywatel może występować w sprawie albo jako świadek, albo jako obwiniony - ów 'quiz' stawia delikwenta w dwóch rolach jednocześnie, co się wyklucza.
Do tego w zależności od roli przysługują różne prawa - na przykład jeśli jesteś obwinionym masz prawo do odmowy składania zeznań (co wyklucza odpowiedzialność za niewskazanie).

Po prostu - nasza władzuchna zrobiła bubla prawnego, a prawnicy kruczki wykorzystują.

Jacek12 - |26 Sty 2017|, 2017 20:18

OK
gt500 - |26 Sty 2017|, 2017 20:27

trzypion napisał/a:
Jacek12 napisał/a:
Trzypion, dlaczego te wezwania z opcjami do wyboru wykraczają poza prawo?


Dość dobrze to jest opisane na anuluj-mandat.pl - tak ogólnie obywatel może występować w sprawie albo jako świadek, albo jako obwiniony - ów 'quiz' stawia delikwenta w dwóch rolach jednocześnie, co się wyklucza.
Do tego w zależności od roli przysługują różne prawa - na przykład jeśli jesteś obwinionym masz prawo do odmowy składania zeznań (co wyklucza odpowiedzialność za niewskazanie).

Po prostu - nasza władzuchna zrobiła bubla prawnego, a prawnicy kruczki wykorzystują.


Ogólnie to tak samo jak fotoradary jak i auto nieoznakowane to jedno wielkie bezprawie. Lecz większość płaci i jest super. Dlatego gitd nawet zdjęć nie wysyłało bo procent płacenia z zdjęciem czy bez i tak był wysoki :)

A odnośnie formularzy debilnych które przesyłają to obojętnie jaki wariant zaznaczysz zawsze przyznajesz się do winy.
Albo zrobiłeś i jesteś winny
albo wiesz kto zrobił i go podajesz
a najlepsza bywa ostatnia opcja
Wiem ale nie powiem :) z automatu przyznajesz się do winy.

Jacek12 - |26 Sty 2017|, 2017 20:36

Wiejska straż gminna w Białym Borze i Człuchowie,miałem z nimi do czynienia,ilu tam ludzi dupnęli,wolna amerykanka,było w tv.
trzypion - |27 Sty 2017|, 2017 00:20

gt500 napisał/a:

Ogólnie to tak samo jak fotoradary jak i auto nieoznakowane to jedno wielkie bezprawie. Lecz większość płaci i jest super. Dlatego gitd nawet zdjęć nie wysyłało bo procent płacenia z zdjęciem czy bez i tak był wysoki :)

Z tą większością, to nie wiem, czy tak jest. Dane mówią, że poniżej 10% fotek skutkuje zapłaceniem, aczkolwiek w to wchodzą wszystkie przypadki, łącznie z nieczytelnymi numerami czy innymi bykami technicznymi.

[ Dodano: |27 Sty 2017|, 2017 00:21 ]
Jacek12 napisał/a:
Wiejska straż gminna w Białym Borze i Człuchowie,miałem z nimi do czynienia,ilu tam ludzi dupnęli,wolna amerykanka,było w tv.


Mnie próbowali, nie wyszło im jednak... Smuteczek...

[ Dodano: |27 Sty 2017|, 2017 00:22 ]
Jacek12 napisał/a:
Wiejska straż gminna w Białym Borze i Człuchowie,miałem z nimi do czynienia,ilu tam ludzi dupnęli,wolna amerykanka,było w tv.


Mnie próbowali, nie wyszło im jednak... Smuteczek...

pepi - |28 Sty 2017|, 2017 21:07

Cytat:
Mnie próbowali, nie wyszło im jednak... Smuteczek...
_________________
- ;) bez komentarza
trzypion - |28 Sty 2017|, 2017 23:33

A ja skomentuję - po to jest prawo, aby go przestrzegać, a że SM z Białego Boru prawa nie przestrzega i bezprawnie działa, to i też nie udało sie im bezprawnymi metodami kaski wyłudzić.
aviator - |29 Sty 2017|, 2017 06:31

a prawo ruchu drogowego jest dla Ciebie po co?
pepi - |29 Sty 2017|, 2017 13:37

on działa na zasadzie co dobre dla niego to ok a co nie dobre to wtedy jaki on wspaniały i umie oszukać system bo przecież jak mu zrobiło zdjęcie to już rozpacz .
Panowie każde wymiganie się od płacenie mandatu jest możliwe tylko pod warunkiem złamania prawa bo inaczej się nie da .
Każdy robi jak uważa za stosowne ale co na drogach się dzieje to ....

gt500 - |29 Sty 2017|, 2017 15:32

pepi no akurat tutaj się nie zgodzę z Tobą. Ja dostałem w życiu 5 mandatów z czego 1 zapłaciłem. Na miernik laserowy gość mnie wyłapał, stał przy krawędzi drogi, w ładną pogodę przyjąłem nie kombinowałem. Chociaż z drugiej strony nie jest wstanie mi przedstawić czy zmierzył mnie czy 10 aut zamną czy prom kosmiczny startujący gdzieś dalej. A najlepsze są pomiary z iskry... jakoś sąd przyznał mu rację odnośnie pomiaru, raz że były barierki metalowe, dwa stał bus wielki na linii pomiaru, dwa policjanci zlozyli falszywe zeznania skąd wykonywali pomiar. Bo stali z 2 metry jak nie lepiej od drogi. Więc jak miał zachować 10 stopniowy kąt pomiaru... Tylko dlatego że po rozprawie przeprosili bo tak im el komentante karze robić to nie mieli dalszych nieprzyjemności za składanie fałszywych zeznań. Też można by mandat przyjąć zapłacił jak jeleń 200 zł a inny powie że to wymigiwanie się od płacenia bo debile nie potrafią używać sprzętu.

A mandatów z człuchowa moje auta dostały 3. Znam tą trasę często nią jeżdzę dokłądnie wiem gdzie jest fotoradar. Wracałem KA z szybą do scorpio i w 2 czy 3 wiochach dostałem mandaty w tył że niby 61 km/h jechałem. Mega powtarzalność mam że 1 km róznicy nie było.
Sory nie płaciłem ich bo albo niech ustawią te fotoradary tak aby robiły zdjęcie z przodu czytelne, a nie w tył .

Prawo mówi jasno za co można karać w jaki sposób. Niestety tutaj 3pion ma rację mimo że wiekszość czasu plecze 3 po 3 to tutaj cieżko się z nim nie zgodzić.

Przyjedzie zaraz policjant i powie że szukał Ciebie bo 28.10 przejechałeś na czerwonym, 30.11 jechałeś o 50 za dużo w terenie zabudowanym, a 15.12 znowu czerwone, dlatego nakłada mandat 1000 zł oraz przekroczyłeś limit punktów co skutkuje cofnięciem uprawień do jazdy autem. Według Ciebie co piszesz to Ty masz policjantowi udowodnić że tego nie zrobiłeś ??

trzypion - |29 Sty 2017|, 2017 18:47

aviator napisał/a:
a prawo ruchu drogowego jest dla Ciebie po co?

Po to, żeby go przestrzegać. Tak samo jak innych ustaw.

[ Dodano: |29 Sty 2017|, 2017 18:59 ]
pepi napisał/a:
on działa na zasadzie co dobre dla niego to ok a co nie dobre to wtedy jaki on wspaniały i umie oszukać system bo przecież jak mu zrobiło zdjęcie to już rozpacz .


Przestrzeganie prawa jest dla mnie dobre, tak samo jak dla straszaków wiejskich. Straszacy wiejscy nie przestrzegają prawa, więc nie mają nagrody.
Rozpacz, że 'zdjęcie zrobiło' zostawiam tępym półgłówkom, którzy ustaw przeczytać nie potrafią i są ofiarami wyłudzeń półgłówków w mundurach.

DANEK1403 - |29 Sty 2017|, 2017 21:02

Kaj je pablo ;)
pepi - |30 Sty 2017|, 2017 07:28

czego? rozumiem parę lat temu jak miejska miała radary to stawiali je gdzie można zrobić dobry zarobek i robili to bezprawnie bez dobrego ustawienia tylko dla kasy .
Teraz jest to już bardziej normalnie masz zawsze znak przed radarem mówię o słupkach -nie zwolnisz twój wybór
A dalej lasery i iskry :) i mobilni z tymi dwoma ostatnimi to bywa różnie ale chyba każdy wie mniej więcej ile na prawdę jechał i albo cwaniakujemy bo nie chcemy stosować się do litery prawa i kodeksu drogowego albo normalnie przyjmujemy na klatę z pokorą aby dotarło do naszego umysłu że tak nie wolno .
Pomijam jak się jechało 50 a panowie twierdzą że 80 to dymania nikt nie lubi i wtedy ok .
Przepisy ruchu drogowego są dla wszystkich !!
I lepiej jest jak każdy stosuje się do nich z głową oczywiście a rozumni ludzie płacą mało mandatów

trzypion - |30 Sty 2017|, 2017 22:25

Praktycznie żaden pomiar radarem w naszym kraju nie jest zgodny z ustawą o miarach i wagach. I w zasadzie to zamyka temat.
gt500 - |31 Sty 2017|, 2017 08:50

pepi dokładnie po to są przepisy, instrukcje itp itd żeby nie był wszędzie wielki syf. Skoro musisz płacić takie i takie podatki , tak wypełniać pit, zeznania, nie przechodzić na czerwonym, przestrzegać przepisów itp itd

To jak policjant używa miernika który nie spełnia ustaw które sami wymyślili, kupują takie urządzenia to jest normalne?
Skoro w instrukcji jest napisane że nie używać gdzie na tle występują duże elementy metalowe, nie stać w pobliżu linii energetycznych, zachować kąt 10 stopni do pomiaru.
A sobie policjant staje w stronę gdzie mierzy ma bilboard metalowy, płot metalowy, znaki drogowe i barierkę i samochody zaparkowane. Nad sobą idzie linia energetyczna a obok stoi stacja transformatora to czy łapiąc wszystkie zapisy instrukcji tego urządzenia trzeba przyjmować mandat w imię zasad?

Za każdy nie użyty kierunek wlepiasz sobie mandat?? podejrzewam że nie na jednym jasnym czerwonym przeleciałeś , jedziesz na komende zaraz 500 zł zawieść :)
uwielbiam takich kryształowych ludzi :)

gufer-posepny - |31 Sty 2017|, 2017 08:55

już widzę pomiar laserem z ręki na odległości powiedzmy 800 metrów . dla testu polecam wskaźnik laserowy w łapkę i celować gdzieś daleko .....
trzypion - |31 Sty 2017|, 2017 17:48

Ja jeszcze polecam sprawdzić, kiedy w czasie eksploatacji miernika laserowego kolimowane są wiązki pomiarowa i wskazaniowa oraz czemu nigdy i dlaczego to znaczy, że mierząc w pojazd A miernik, może wskazywać prędkość samolotu lecącego w pobliżu.
gufer-posepny - |31 Sty 2017|, 2017 18:46

No w przypadku wiązki radarowej mikrofalowej to skupienie jej jest ogólnie abstrakcją dzięki czemu mierzymy wszystko i ewentualnie auto które chcemy . Homologowana jest Iska 1 Wideo z tym monitorem co pokazuje delikwenta . Pozostałe nie mają homologacji . Fajnie jest powiesić czujkę ruchu podczerwień i mikrofala na przodzie auta . Wyjdzie z pomiaru że scorpio albo jedzie do tyłu albo w Supersonic weszło . Mi taka flądra zabiła wifi we wszystkich pokojach .. tak jakoś zupełnie przypadkiem po wielu odbiciach mikrofale krążyły z pokoju do pokoju . Także jak ktoś na to klepnał certyfikat to dużo zioła wciągał .
trzypion - |31 Sty 2017|, 2017 23:24

W ogóle 'homologacja' przyrządu pomiarowego oznacza tyle, że pomiar prędkości pojedynczego obiektu jest w granicach błędu. Ale już homologacja nie zajmuje się tym, czy przyrząd pomiarowy mierzy to, co operator chce zmierzyć.
pepi - |1 Lut 2017|, 2017 08:47

trzeba płakać nad wami i tyle w temacie
co poradzić jak dla co niektórych prawo jest fajne jak działa tylko dla nich
Napisze ze zrozumieniem każdy normalny człowiek zdrowy na umyśle wie ile jechał w czasie pomiaru i jeśli ten pomiar jest podobny
to normalny obywatel tego kraju przyjmuje to na klatę :)
Bo kary mają uczyć pokory i coby następnym razem tego samego nie zrobić -w tym pomagają przepisy ruchu drogowego tylko trzeba je przeczytać a tutaj co niektórzy mają z tym problem .
Druga postawa to dla mnie taka osoba jest cwelem kretynem debilem -która szuka winy wszędzie tylko nie u siebie
i kombinuje jak tu nie zapłacić .
Ale do was nic nie dociera co poradzić takie mamy czasy a te wasze wymówki że strzelał nieprawidłowo lub jakiś wpływ księżyca na pomiary tak bywa ale to wina ludzi którzy zachowują się podobnie jak wy
czyli oszukują w przepisach jest wszystko określone jak pomiar ma być zrobiony i w jakich warunkach .
Mnie parę razy złapali zazwyczaj jak jechałem wolno
;) ;) i jeśli pomiar mniej więcej się zgadzał to nie robiłem kretyna z siebie tylko negocjowałem cenę
A i jeszcze jedno dwa słowa dla ojca prowadzącego :-d

WieSiu - |1 Lut 2017|, 2017 09:24

nie zmienia to faktu, ze skoro ustanowiono prawo i jakies zasady, to tycza one wszystkich, skoro policjant sie do nich nie stosuje to jego pomiar jest niewazny i niech sie naucza najpierw korzystac zgodnie z instrukcjami i homologocjami urzadzen,a potem niech czepiaja sie zgodnie z prawem obywateli. Albo niech zmienia instrukcje itp. ;) A ze ktos tu wprowadza w prawie coraz wiekszy syf, to potem bedzie coraz wiecej ludzi co ma za nic to beznadziejne prawo i bedzie mimo popelniania wykroczeń upierać się, że nie przyjmie mandatu w imie zasad, że ma być zgodnie z prawem.

pepi, a po co Ci to przyznawanie sie do bledu (przyjmowanie z pokora kary) skoro one nic nie daja i robisz to samo 10 razy gorzej niz przy tym jak Cie zlapali ? troche zakłamane to jest co piszesz.

Aro - |1 Lut 2017|, 2017 10:07

Nie jest to w sumie wytłumaczenie, że czyjaś nieuczciwość pozwala mi być nie do końca fair, ale to jest próbą takiego wewnętrznego samooczyszczenia. Jak widzisz, że ktoś cię robi w bambuko i co ważne o tym wie to wcale się nie chce być wobec niego ok. I tak to działa.
Ale niektórzy mają specyficzne sumienie i pokornie na taki układ się zgadzają.
Taki mój kolega, sąsiad: schorowany (po dwóch zawałach, mocnym udarze) kiedyś wracał z poradni gdzie był na kontroli po usunięciu zaraczonej prostaty i dwóch gówniarzy z lodówy go zbatożyli na 100zł za przejście przez podrzedną boczną i nie wiem, czy nie osiedlową uliczkę poza zebrą. Nie miał siły z nimi walczyć, wiedział jak szedł i z pokorą przyjął mandat.

gufer-posepny - |1 Lut 2017|, 2017 11:58

no jak ktoś mierzy zza łuku albo krzaka to niech sobie .....

pozatym deszcz , mrzawka , mgła wyklucza pomiar . i nie przyjmujesz mandatu i o ile operator miernika jest kumaty to wie czemu i nie będzie się rzucał . a tak spędzi trochę w sądzie zamiast na poboczu .

gt500 - |1 Lut 2017|, 2017 22:56

pepi napisał/a:
trzeba płakać nad wami i tyle w temacie
co poradzić jak dla co niektórych prawo jest fajne jak działa tylko dla nich
Napisze ze zrozumieniem każdy normalny człowiek zdrowy na umyśle wie ile jechał w czasie pomiaru i jeśli ten pomiar jest podobny
to normalny obywatel tego kraju przyjmuje to na klatę :)
Bo kary mają uczyć pokory i coby następnym razem tego samego nie zrobić -w tym pomagają przepisy ruchu drogowego tylko trzeba je przeczytać a tutaj co niektórzy mają z tym problem .
Druga postawa to dla mnie taka osoba jest cwelem kretynem debilem -która szuka winy wszędzie tylko nie u siebie
i kombinuje jak tu nie zapłacić .
Ale do was nic nie dociera co poradzić takie mamy czasy a te wasze wymówki że strzelał nieprawidłowo lub jakiś wpływ księżyca na pomiary tak bywa ale to wina ludzi którzy zachowują się podobnie jak wy
czyli oszukują w przepisach jest wszystko określone jak pomiar ma być zrobiony i w jakich warunkach .
Mnie parę razy złapali zazwyczaj jak jechałem wolno
;) ;) i jeśli pomiar mniej więcej się zgadzał to nie robiłem kretyna z siebie tylko negocjowałem cenę
A i jeszcze jedno dwa słowa dla ojca prowadzącego :-d


Ale jedno za co Cię pochwale że rozumiesz że jesteś kryminalistą recydywistą bo skoro dostałeś już kilka mandatów i ciągle robisz to dla dobra nas przestrzegających względnie przepisy powinieneś siedzieć w ciupie dla naszego dobra. Bo znasz przepisy świetnie jesteś ich świadom wiesz że są dla Twojego dobra a tak je łamiesz....

Dodatkowo rozumiem że na drogach krajowych 90 nie przekraczasz :) bo przepisy są dla Twojego dobra. Chociaż nie wiem czy to Ty sięnie chwaliłeś już kilka razy ile goniłeś w mieście. Rozumiem że jak znajdę te posty to pójdziesz grzecznie na komendę sam się zgłosić oddasz prawko i zapłacisz odpowiednie mandaty wynikające z taryfikatora.

bednarowski - |2 Lut 2017|, 2017 10:01

Czyli jak stoją i kontrolują trzeźwość to nie dmuchacie i jesteście przeciwni bo to niezgodne z prawem?
Struna - |2 Lut 2017|, 2017 14:20

gt500 napisał/a:
Chociaż nie wiem czy to Ty sięnie chwaliłeś już kilka razy ile goniłeś w mieście.
a wyczynach na R1 nie wspomnę :)
trzypion - |2 Lut 2017|, 2017 15:58

bednarowski napisał/a:
Czyli jak stoją i kontrolują trzeźwość to nie dmuchacie i jesteście przeciwni bo to niezgodne z prawem?


Też. Bo widzisz, nie można dla egzekwowania prawa łamać prawa. Jeśli pozwalamy na takie działanie policji, to legalizujemy bandyctwo. To, że bandyta nosi mundur niewiele zmienia.
Zamiast tego należy zmieniać prawo. Tyle, że zmiana prawa, a szczególnie stworzenie dobrych i jednoznacznych przepisów jest trudniejsze niż przymykanie oka na działanie policji zgodnie z zasadą 'nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi'. Dlatego też trzeba postawić opór tej drugiej opcji, aby jednak opcja 'tworzymy dobre, jednoznaczne prawo' była łatwiejsza od 'omijamy prawo, bo tak'.
Przypadek kontroli trzeźwości jest wręcz modelowy - policjant nie ma prawa zatrzymać pojazdu tylko po to, aby tylko skontrolować trzeźwość kierowcy. Owszem, ma prawo kontrolować trzeźwość, ale zatrzymywanie pojazdu może nastąpić tylko w kilku przypadkach do których 'zamiar przeprowadzenia kontroli trzeźwości' nie należy. Policja jednak leje na to, zatrzymuje bez uprawnień, a ewentualne skargi zarówno komendanci, jak i sądy zlewają. Tymczasem wystarczyłaby drobna zmiana w ustawie i dopisanie do dozwolonych powodów zatrzymywania pojazdu samej kontroli trzeźwości wyeliminowała by problem.
Tylko łatwiej jest udawać, że prawo jest przestrzegane.

aviator - |2 Lut 2017|, 2017 19:03

I po co to wszystko?
Zdmuchnij świeczkę, nie rób korka i jedz dalej...
U mnie przy wyjeździe ze wsi a wjeździe do miasta czesto robia taka łapankę; lepiej niech robia to profilaktycznie i nie do konca zgodnie z prawem, niz ma we mnie wjechać jakis napruty 3pion (nie mylić i nie kojarzyć z tym Trzypionem), ktory pozjadał wszystkie rozumy, nie podda sie kontroli ale zabije kogos po pijaku...
Uwielbiam takich gupiomadrych pajaców, pajacujących dla pajacowania....

kat - |2 Lut 2017|, 2017 19:38

Aviator,
masz 100% racje.Co kilka dni jadąc do pracy mam kontrole i dmucham.Czasem nawet dwa razy dziennie.Tak,wszystkich zatrzymują na jednej ulicy,na jednym i drugim pasie.Inaczej zapomnij,nie przejedziesz.Mam w dupie czy to legalne czy nie.Powiem inaczej.Jezeli przez taką nielegalna kontrole zatrzymają chociaz jednego naprutego to sam napisze do wojewodzkiej komendy zeby byly czesciej.
Dmucham,pan w mundurze mowi dziękuję i zamykam szybke.Koniec ,za rogiem zapominam.

Sztuka dla sztuki,byle udowodnic,ze sie da .

masa300789 - |2 Lut 2017|, 2017 20:13

Nie mam pojęcia gdzie jezdzicie ale ja nigdy niesłusznie nie dostalem mandatu a wręcz przeciwnie najpierw bylsnela vectra a nie pieprzryc o prawie.Jak dla mnie kontrole trzeźwości czy dokumentów to zaden problem.p będzie nagrywać,żebym zaczął hamować hehe i jeszcze opr za to że tak słabo wytracalem ją ,policja podeszla do tematu profesjonalnie ,prosta pusta droga i ograniczenie do 60 a ja ponad 130 z tym że to było poza terenem zabudowanym i nikogo w zasięgu wzroku oprócz vectry..Ale ja o czym innym chciałbym -uważam ze potrzeba znać z 10-15znaków wiedzieć która ręka jest prawa i rozróżniać zielony-żółty-czerwony a

[ Dodano: |2 Lut 2017|, 2017 20:14 ]
Ale się napisalo ,zaraz poprawię

sobolaqe - |2 Lut 2017|, 2017 20:21

Kat, Aviator macie racje i wg mnie kazdy myslacy czlowiek ma podobne podejscie.
Wiadomo sa tacy co maja za duzo wolnego czasu i lubia robic gownoburze a do tego uwazaja ze kazdego kto nie jest pieniaczem za bezmyslne bydlo co sie karnie poddaje :-d

Mnie by bylo szkoda mojego czasu na takie kopanie sie po kostkach, akcja sluszna i bardzo dobre efekty przynosi wiec dlaczego bym nie mial dmuchnac i jechac dalej.
Prawo jest niedoskonale i miejmy nadzieje ze je poprawia ale przy obecnym stanie zatrzymanie mnie do kontroli trzezwosci w zaden sposob nie dziala przeciwko mnie i nie czuje sie pokrzywdzony.
Bardziej pokrzywdzony bym sie czul jak bym zamiast 30 sec siedzial tam 30 min i sie wymienial paragrafami i spieral z policjantem :-d

Tak samo jak mi sie jeszcze nie zdarzylo zeby jakikolwiek pomiar predkosci byl nieprawidlowy. Przekraczajac predkosc dozwolona jestem swiadomy ryzyka i za kazdym razem jak mnie zatrzymali to mieli ku temu podstawe a i wynik pomiaru byl zupelnie prawdopodobny wiec o co mam kruszyc kopie ?
Zlamalem prawo wiec dlaczego mam z siebie robic idiote i sie klocic o pomiary skoro sa OK.

Jakos takim podejsciem zaplacilem pewnie mniej mandatow niz ktos z postawa roszczeniowa :)
Ale co kto lubi, ja mam inne hobby na ktore wole poswiecac czas.
Jesli ktos ma kompleksy i sie chce dowartosciowywac w inny sposob, prosze bardzo :)

masa300789 - |2 Lut 2017|, 2017 20:34

Takie podejscie do sprawy to dla mnie czyste wiejskie cwaniactwo .Moze sie myle ale tam gdzie ja jezdzilem nigdy nie dostalem mandatu bezpodstawnie,moze gdzies gnebia kierowcow w co za bardzo nie wierze bo troche lat smigam i kilometrow tezby sie nazbieralo( i nie jezdze na wsi wokol remizy ).Co do kontroli trzezwosci to popieram w calym zakresie Kata -tez niekiedy i2 razy dmucham zanim dojade do pracy i tak powinno byc jesli to pomoze wyeliminowac choc jednego pod wplywem.A pieprzenie o prawie o ruchu drogowym to jest czysta bzdura -nikomu sie nie dzieje krzywda oprocz nielicznych .Wedlug mnie jak znasz te10-15 znakow ,wiesz jak sa usytuowane swiatla w sygnalizacji i wiesz ktora to prawa reka to po co sie indyczyc?po co studiowac cos co jest do jazdy zbedne?po to zeby zablysnac "intelektem"?zeby wiecej wypadkow bylo ,wiecej ludzi ginelo???Kazdy sam sobie na to musi odpowiedziec ,czy po zmianie w prawie bede zatrzymywal sie do kontroli trzezwosci z usmiechem na twarzy?A zreszta to i tak sprowadza sie do jednego =do karmienia trolla ;)
trzypion - |3 Lut 2017|, 2017 00:54

Tyle, że zaczyna sie od nielegalnego zatrzymania, żeby skontrolować trzeźwość, a potem mamy nielegalne użycie pały, broni, wlot na chatę. Prawo jest prawem, jesli państwo i jego służby nie przestrzegają go, to przestaje istnieć jakikolwiek fundament. I Pan władza może sobie robić co chce. Na przykład, tak w ramach czystego uprzykrzania życia - kontrolować trzeźwość co 10 metrów.
Albo przeszukiwać bagażnik (to moje ulubione u policjantów). Albo też wjeżdżać na chatę. Co z tego, że do tego potrzebny jest nakaz? Do przeszukania bagażnika też.

kat - |3 Lut 2017|, 2017 07:40

A masz cos do ukrycia? jak nie masz to otworz tez bagaznik pokaz gasnice,trojkąt i zycz paną przyjemnej pracy.Zaraz sie milej zrobi.

[ Dodano: |3 Lut 2017|, 2017 07:40 ]
*panom

aviator - |3 Lut 2017|, 2017 08:49

Kat, daj spokoj...
DANEK1403 - |3 Lut 2017|, 2017 09:33

To brnie do nikąd
trzypion - |3 Lut 2017|, 2017 12:30

kat napisał/a:
A masz cos do ukrycia? jak nie masz to otworz tez bagaznik pokaz panom gasnice,trojkąt i zycz paną przyjemnej pracy.Zaraz sie milej zrobi.

A potem 'A masz cos do ukrycia? Otwórz panom drzwi od domu i pozwól przeglądać bez powodu swoje rzeczy osobiste oraz zaglądać Ci w majty.

No własnie nie. Po to prawo ogranicza swobodę działań policji, aby policja nie mogła być wykorzystywana, ani sama działać przeciwko obywatelom. Jeśli obywatele uważają, że policja powinna być do czegoś uprawniona, to zapisują to w prawie (na przykład do zatrzymania pojazdu w celu przeprowadzenia kontroli stanu kierującego, jestem jak najbardziej za tym).
Natomiast pozwalanie policji na naciąganie czy tez na łamanie prawa, nawet w szczytnym celu prowadzi do sytuacji takich, jak ostrzelanie niewinnego człowieka na skrzyżowaniu, bo się policjantowi wydawało, że to poszukiwany, groźny bandyta.
Formalnie policja nie ma prawa użyć broni jeśli nie ma sytuacji bezpośredniego zagrożenia. Ale policjanci na te przepisy też leją.
Zaczyna się zawsze od małych naciągnięć, a potem przychodzą duże. Jak już przyjdą duże, to jest już za późno.

Jacek12 - |3 Lut 2017|, 2017 13:32

Nie można łamać prawa i jednocześnie karać za jego łamanie.
sobolaqe - |3 Lut 2017|, 2017 15:06

trzypion napisał/a:
Albo przeszukiwać bagażnik (to moje ulubione u policjantów). Co z tego, że do tego potrzebny jest nakaz? Do przeszukania bagażnika też.


Nikt nigdy nie chcial mi sprawdzac bagaznika :-d
Mysle ze to kwestia Twojej upierdliwosci podczas kontroli i stad sie tak przyczepiaja.

Maross - |3 Lut 2017|, 2017 15:30

sobolaqe napisał/a:
trzypion napisał/a:
Albo przeszukiwać bagażnik (to moje ulubione u policjantów). Co z tego, że do tego potrzebny jest nakaz? Do przeszukania bagażnika też.


Nikt nigdy nie chcial mi sprawdzac bagaznika :-d
Mysle ze to kwestia Twojej upierdliwosci podczas kontroli i stad sie tak przyczepiaja.

Ja jakoś nigdy nie byłem upierdliwy ,rozczeniowy ani nie miły w stosunku do policjantów a zdarzały mi się nie przyjemne kontrole ,wszystko zależy od funkcjonariusza i jego stosunku do.pracy w danym dniu tak naprawdę ...

Adam_2000 - |3 Lut 2017|, 2017 15:50

Jeżdżę już ponad 40 lat i tylko raz miałem nieprzyjemną sytuację z policjantami - jak się postawiłem i zacząłem sprawdzać, czy radar ma homologację :)
Struna - |3 Lut 2017|, 2017 16:17

a miał ? :)
Adam_2000 - |3 Lut 2017|, 2017 17:33

A daj spokój, owszem poprosił mnie do radiowozu, z bagażnika wyjął jakieś kwity, ale ja byłem tak skołowany, że nawet nie wiem, czy pokazał mi dokumenty od urządzenia, którym akurat mnie namierzyli ;)
aviator - |3 Lut 2017|, 2017 17:56

trzypion napisał/a:
....
Albo przeszukiwać bagażnik (to moje ulubione u policjantów)...

A co ukrywasz? http://www.lubelska.polic...-bagazniku.html

trzypion - |3 Lut 2017|, 2017 20:10

Adam_2000 napisał/a:
A daj spokój, owszem poprosił mnie do radiowozu


To jest nielegalne :D Nie wolno policjantowi, poza kilkoma wypadkami zapraszać do radiowozu.

kat - |3 Lut 2017|, 2017 20:26

aviator napisał/a:
trzypion napisał/a:
....
Albo przeszukiwać bagażnik (to moje ulubione u policjantów)...

A co ukrywasz? http://www.lubelska.polic...-bagazniku.html

no co,w tiwi mowili,ze mu bylo niewygodnie,to wsiadł do bagazniki bo w srodku za duzy scisk był

aviator - |3 Lut 2017|, 2017 20:28

Trzpion, obyś tylko gupio żartował - to stój i marznij, moknij na deszczu pilnując swoich dokumentów stojąc przy radiowozie, ja wole skorzystać z zaproszenia i miło pogadać w komfortowych warunkach...
trzypion - |3 Lut 2017|, 2017 20:32

Ależ to nie Tobie nie wolno wsiąść, tylko policjantom nie wolno zapraszać. Jak zaproszą, to potem BSW może im się do tyłków dobrać, a nie daj Boże, jak zaproszonemu jakieś 50zł wypadnie przypadkiem z kieszeni w tym radiowozie....
kat - |3 Lut 2017|, 2017 21:05

Wiem,wiem co nalezy zrobic
Wrocic do lat 80,przeprowadzic kontrole,spuscic łomot takim pieniaczom ,nie ma ze boli,nikt nie dyskutował i BTTF do roku 2017
ot tak,dla fanu

W dupach sie poprzewracało ,udowadniac,ze nielegalne,sranie w banie , nielegalne zatrzymanie,bagazniki pod ochroną ,50 zl na podlodze,ja piernicze,strach sie bac

Mam kontrole drogowa,daje papiery,siedze spokojnie na dupie w aucie,oddaja papiery i jade dalej,zatrzymują mnie na dmuchanie,dmucham i jade dalej,za rogiem zapominam,ze mialem kontrole trzezwosci

Przekroczylem predkosc,daj mi mandat,nalezy sie,nie ma niewiedziałem, wiedzialem i juz,liczniki wszyscy maja sprawne,sporadyczne przypadki jak linka sie urwie,ale wtedy mozemy jechac wolniej i jak ktos jezdzi autem całe zycie to czuje predkosc
złamałem inny przepis,przelecialem znak stop,czerwone ok

Nie umiecie sie przyznac do takich prostych rzeczy?
Udowadnianie sobie czy nam ? nam czy policji,ze sie myli? ze sa nielegalni?NIE KUMAM,NIE UMIEM SKUMAC takiego podejscia

Ale niech naprawde bedzie problem to gdzie pojdziecie???? gdzie wykonacie telefon??? TAK,NA POLICJĘ, jak trwoga to do boga,
same hojraki,hwdp i inne


UŚMIECHEM w takich wypadkach załatwimy niejednokrotnie wiecej niz takimi postawami,byc moze nawet panowie policjanci sie z nami posmieja i owszem dadza nam mandat,ale w najnizszym wymiarze,a moze nawet go nie dadzą,bo mialem takie przypadki,tyle,ze nie bylem nastawiany anty,a bardzo przyjaznie i tym wygrałem.

Nie udowadniajmy,ze sie da,da sie i co z tego i po co???

Ostatni mandat jaki dostałem kilka lat temu był "za manie swiatel" a konkretnie halogenów.Cimno jak w żici,ulica boczna,właczyłem,wyjechalem na głowna,lał deszcz,słaba widocznośc,zapomnialem wyłaczyc i co? halt
100 zl,tak,moglem sie klocic,stac tam godzine w deszczu,moglem nie przyjmowac,bo czesciowo mialem racje,a czesciwo jej nie mialem.Czasami wybieramy czy warto i jest sens latania po sądach,nerwów,papierków,rozmysleń.Mozemy tez sobie wmówic,ze te 100 zl wydalismy na budżetowa dziwke z wielkimi cycami i tyle.

Darek_Police - |3 Lut 2017|, 2017 21:17

Padłem.

[ Dodano: |3 Lut 2017|, 2017 21:19 ]
Wiadomo, do kogo :)

gufer-posepny - |3 Lut 2017|, 2017 21:22

to same ubeki są i tyle .
trzypion - |3 Lut 2017|, 2017 21:28

A ja nadal tłumaczę, jak krowie na rowie, że najpierw pozwala się policji naginać prawo w 'dobrym' celu, a potem policja, w 'dobrym' celu robi sito z niewinnego gościa, jak to miało jakiś czas temu miejsce. Albo tez dzielne policjanty strzelają do gościa, który ucieka. W plecy.
Pozwalasz policji na karanie na podstawie widzimisię i fusów, bo to jest w rzeczywistości to, co wyświetla Iskra? Jedziesz zgodnie z ograniczeniem,a wyskakuje pałkarz i pokazuje Ci, że jechałeś ponad stówę i co?
Nadal potulnie płacisz. A potem nawet Ci nie pokazuje - płać. leż plackiem przez panem władzą, bo go nauczyłeś, że prawo jest dla Ciebie, a on nie musi niczego przestrzegać.

sobolaqe - |4 Lut 2017|, 2017 16:54

trzypion napisał/a:
Albo tez dzielne policjanty strzelają do gościa, który ucieka. W plecy.


Jak ucieka to nie mam z tym problemu.

Pozniej tacy idioci placza ze on przeciez taki dobry chlopak byl, no a ze bez prawka na motorze jezdzil i uciekal przed policja to przeciez nic takiego
Jak by go nie scigali to by sie nie zabil.

trzypion napisał/a:

Jedziesz zgodnie z ograniczeniem,a wyskakuje pałkarz i pokazuje Ci, że jechałeś ponad stówę i co?
Nadal potulnie płacisz. A potem nawet Ci nie pokazuje - płać. leż plackiem przez panem władzą,


Albo masz problem z czytaniem ze zrozumieniem tego co tu ludzie pisza albo standardowo naginasz rzeczywistosc do swoich teori.

Nikt nigdzie nie pisal ze nalezy za wszystko potulnie placic, jak uwazasz ze nie przekroczyles predkosci albo wg Ciebie pomiar jest za wysoki to nie przyjmujesz mandatu i tyle.
Ale jesli wiesz ze jedziesz za szybko i Cie zlapia to nie robi sie z siebie debila tylko sie placi bo sie zlamalo przepisy i tyle.

aviator - |4 Lut 2017|, 2017 18:36

sobolaqe napisał/a:
... robi sie z siebie debila ...

Wyrwane z kontekstu ale podsumowuje naginanie wypowiedzi, styl działania i marne wypociny Trzypiona.

sobolaqe - |4 Lut 2017|, 2017 18:50

aviator napisał/a:
sobolaqe napisał/a:
... robi sie z siebie debila ...

Wyrwane z kontekstu ale podsumowuje naginanie wypowiedzi, styl działania i marne wypociny Trzypiona.


I zaraz przyjdzie Pablo i mi punkty da ze 3p obrazilem :-d

Pablo przeczytaj dokladnie wypowiedz
"wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest niezamierzone i przypadkowe" :-d

[ Dodano: |4 Lut 2017|, 2017 18:59 ]
kat napisał/a:

UŚMIECHEM w takich wypadkach załatwimy niejednokrotnie wiecej niz takimi postawami,byc moze nawet panowie policjanci sie z nami posmieja i owszem dadza nam mandat,ale w najnizszym wymiarze,a moze nawet go nie dadzą,bo mialem takie przypadki,tyle,ze nie bylem nastawiany anty,a bardzo przyjaznie i tym wygrałem.


Uwazaj bo zaraz uslyszysz ze sie plaszczysz przed wladza i potulnie zgadzasz sie na wszystko :-d

Ale wracajac z oparow absurdu na ziemie to masz oczywiscie racje.
Nie lubie generalnie skrajnosci czyli albo rzucanie sie o wszystko i cwaniakowanie(bo sie tylko traci czas i nerwy) albo kajania sie ze to ostatni raz i w ogole wioze babcie do szpitala a po drodze jeszcze do domu bo zostawilem wlaczone zelazko i w ogole jestem biednym studentem z malutka renta.

Oni zarowno takich cwaniakow jak i takich tekstow to slysza codziennie wiele razy i nie robi to na nich zadnego wrazenia.

Sam nie zlicze przykladow gdzie takie podejscie na luzi i z usmiechem spowodowalo ze albo placilem niski mandat albo konczylo sie na pouczeniu i zawsze spotkanie konczylo sie w milej atmosferze. Nikt mi swojej wladzy nie udowadnial, bagaznika nie przeszukiwal ani niepotrzebnie czasu nie marnowal i tyle.
Ostatnio nawet znienawidzona przez wielu straz miejska milo mnie zaskoczyla swoim zachowaniem i normalnym podejsciem(fakt ze mi odholowali samochod ale byla to ewidentnie moja wina spowodowana gapiostwem). Ale nie dosc ze udalo mi sie oszczedzic 500 zl za mandat bo po prostu normalnie sie dalo pogadac z patrolem, tak i pozniej cala sprawa formalnie byla zalatwiona szybko, sprawnie i z usmiechem na ustach.
Az bylem w szoku.

Ale jak ktos ma za duzo wolnego czasu, ma kompleksy i jeszcze brakuje mu piatej klepki to moze sie kopac ze sciana.

trzypion - |4 Lut 2017|, 2017 19:35

sobolaqe napisał/a:
trzypion napisał/a:
Albo tez dzielne policjanty strzelają do gościa, który ucieka. W plecy.

Jak ucieka to nie mam z tym problemu.

Ja mam jednak. Broń służyć powinna do odpierania ataków i pacyfikacji niebezpiecznych jednostek. Jeśli klient nei ma broni i policjant mu strzela w plecy, kiedy wieje, to policjant jest mordercą.

sobolaqe napisał/a:

Pozniej tacy idioci placza ze on przeciez taki dobry chlopak byl, no a ze bez prawka na motorze jezdzil i uciekal przed policja to przeciez nic takiego
Jak by go nie scigali to by sie nie zabil.

Co innego ścigać, co innego strzelać. Do tego, biorąc pod uwage kompetencje naszej policji, to może się okazać, że Tobie wsadza parę kulek, bo kolor auta będzie sie mniej więcej zgadzał.

trzypion napisał/a:

Jedziesz zgodnie z ograniczeniem,a wyskakuje pałkarz i pokazuje Ci, że jechałeś ponad stówę i co? Nadal potulnie płacisz. A potem nawet Ci nie pokazuje - płać. leż plackiem przez panem władzą,


trzypion napisał/a:

Nikt nigdzie nie pisal ze nalezy za wszystko potulnie placic, jak uwazasz ze nie przekroczyles predkosci albo wg Ciebie pomiar jest za wysoki to nie przyjmujesz mandatu i tyle.
Ale jesli wiesz ze jedziesz za szybko i Cie zlapia to nie robi sie z siebie debila tylko sie placi bo sie zlamalo przepisy i tyle.


Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem, kierowca nie może wiedzieć, że jechał za szybko. Zgodzę się, że prawo jest do bani, ale obowiązuje.

sobolaqe - |4 Lut 2017|, 2017 20:23

trzypion napisał/a:
sobolaqe napisał/a:
trzypion napisał/a:
Albo tez dzielne policjanty strzelają do gościa, który ucieka. W plecy.

Jak ucieka to nie mam z tym problemu.

Ja mam jednak. Broń służyć powinna do odpierania ataków i pacyfikacji niebezpiecznych jednostek. Jeśli klient nei ma broni i policjant mu strzela w plecy, kiedy wieje, to policjant jest mordercą.


Znowu naginasz fakty.
a) nia napisales czy uciekajacy ma bron czy nie
b) to ze ucieka nie znaczy ze nie jest niebezpieczny, moze np uciec po to zeby za 10 min zlapac zakladnika itd itp

Jesli ktos ucieka, nie zatrzymuje sie do kontroli, nie stosuje do polecen to powinna byc szybka i twarda pilka.
Jesli policja ma mniejsze prawa niz przestepca to jednak cos tu jest nie tak.

[ Dodano: |4 Lut 2017|, 2017 20:30 ]
trzypion napisał/a:

Co innego ścigać, co innego strzelać. Do tego, biorąc pod uwage kompetencje naszej policji, to może się okazać, że Tobie wsadza parę kulek, bo kolor auta będzie sie mniej więcej zgadzał.


Jak by nie uciekal to by nie strzelali.
Po co ucieka jak jest niewinny ?
A jak jest winny i ucieka to nie widze problemu w tym ze go zastrzelili.
Mniejsze obciazenie dla podatnikow, a jesli chce byc sadzony to niech nie ucieka i da sie aresztowac to trafi przed sad.
Jak widac wybor nalezy tylko i wylacznie do tego co ucieka.

Jak by mnie wpakowali kulke bo bym uciekal to by byla tylko i wylacznie moja wina.
Tylko po co mam uciekac przed policja jak jestem nie winny ? :P

bednarowski - |4 Lut 2017|, 2017 20:41

@sobolaqe nie czytasz co pisze trzypion, przecież policja na każdym kroku chce cię dojechać, wrobić, zrobić wjazd na chatę i zastrzelić oczywiście bez powodu.
sobolaqe - |4 Lut 2017|, 2017 20:50

bednarowski napisał/a:
@sobolaqe nie czytasz co pisze trzypion, przecież policja na każdym kroku chce cię dojechać, wrobić, zrobić wjazd na chatę i zastrzelić oczywiście bez powodu.


I to wszystko podczas nielegalnej kontroli trzezwosci :)

[ Dodano: |4 Lut 2017|, 2017 20:58 ]
Szkoda czasu na takie dyskusje zeby nie powiedziec bardziej dosadnie bo znowu punkty beda :)

3p sie moze zdziwic w swojej ukochanej szwajcari bo tam policja ma wieksze uprawnienia i sie nie pocwaniakuje tak latwo :-d

trzypion - |4 Lut 2017|, 2017 21:06

[quote="sobolaqe"]
Znowu naginasz fakty.
a) nia napisales czy uciekajacy ma bron czy nie
[/sobolaque]
Więc na jakiej podstawie załozyłeś, że ma?
sobolaqe napisał/a:

b) to ze ucieka nie znaczy ze nie jest niebezpieczny, moze np uciec po to zeby za 10 min zlapac zakladnika itd itp

Więc na jakiej podstawie załozyłeś, że jest?

sobolaqe napisał/a:

Jesli ktos ucieka, nie zatrzymuje sie do kontroli, nie stosuje do polecen to powinna byc szybka i twarda pilka.

Oczywiście. Potem jak Cie juz zabiją przez pomyłkę, to policjanci będą zeznawać, że przecież sie nie zatrzymałeś.

sobolaqe napisał/a:

Jesli policja ma mniejsze prawa niz przestepca to jednak cos tu jest nie tak.

A gdzie niby ma? Przestępca ma prawo strzelać do uciekającego przed nim policjanta?

sobolaqe napisał/a:

Jak by nie uciekal to by nie strzelali.

Jakby nie strzelali, to by nie uciekał.

sobolaqe napisał/a:

Po co ucieka jak jest niewinny ?

przed bandytami.

sobolaqe napisał/a:

A jak jest winny i ucieka to nie widze problemu w tym ze go zastrzelili.

Jak Cie zastrzelą przez pomyłke, to będziesz winny.

sobolaqe napisał/a:
Mniejsze obciazenie dla podatnikow, a jesli chce byc sadzony to niech nie ucieka i da sie aresztowac to trafi przed sad.
Jak widac wybor nalezy tylko i wylacznie do tego co ucieka.


Jak widać, masz bardzo ograniczone pole widzenia.

sobolaqe napisał/a:
Jak by mnie wpakowali kulke bo bym uciekal to by byla tylko i wylacznie moja wina.

Alez przeciez to oczywiste, że jeśli policjant wpakuje Ci kulke, to w sądzie zezna, że uciekałeś.

I w ten sposób własnie doszedłeś tam, gdzie ja od dawna jestem - to, co postulujesz w praktyce pozwala policjantowi zastrzelić Cie bezkarnie bez powodu. A potem zeznać, że przeciez uciekałeś.

pablo19 - |5 Lut 2017|, 2017 00:23

Mam prośbę, wróćmy do sprawy anulowania mandatu, jeśli jest do czego wracać.
DANEK1403 - |5 Lut 2017|, 2017 07:04

Jak dla mnie to nie ma
zibi8556 - |5 Lut 2017|, 2017 11:20

http://ulub.pl/MpHuApr2JH...azkow-na-minute

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group