Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

LPG - GAZ - BLOS 2,9 V6 12v

--Marcin-- - |17 Paź 2008|, 2008 20:31
Temat postu: BLOS 2,9 V6 12v
W związku z założeniem Blosa w mojej skorupie, chciałbym wam zaprezentować efekt mojej pracy i przedstawić efekty pracy kolegów Kevina i Mariusza jakie poczynili w swoich autach na których się wzorowałem i którzy to koledzy odpowiadali z cierpliwością na moje pytania. Podziękowania również dla Julka za organy do przeszczepu (a dokładnie obudowę filtra powietrza)
Widok nr1 - Blos BRC u Kevina, parownik OMVL na prawej kolumnie McPersona, zmieniona obudowa filtra powietrza MK1 2,9 12v na Cosworth-a 2,9 24v. Wężyk odmy od korka wlewu oleju do filtra powietrza idzie standardowo, tuż przy filtrze zakręca kolankiem i podłączony jest prze lewej kolumnie McPersona. Wynika to z różnicy w podłączeniu odmy pomiędzy puszką filtra powietrza MK1 12v a puszką filtra powietrza 24v.

Widok nr 2 - Blos u Kevina

Widok nr 3 -Blos u Kevina


Widok nr 1 - Blos BRC w mojej skorupie, parownik BRC AT90E 140 KW na prawym nadkolu obok pompy wspomagania kierownicy, zmieniona obudowa filtra powietrza MK1 2,9 12v na Cosworth-a 2,9 24v(w porównaniu do pokrywy filtra Kevina, ja zrobiłem nowy element przykręcany w taki sposób, aby kąt wyjścia rury stalowej z pokrywy filtra pasował do rury gumowej która ma kąt 90stopni). W moim rozwiązaniu zdjąłem fabryczny wężyk odmy, zakupiłem ok.1,2 m nowego prostego wężyka i poprowadziłem nową drogą od korka wlewu oleju obok aparatu zapłonowego i przy kolumnie amortyzatora wchodzi do filtra powietrza.

Widok nr 2 - Blos u mnie

Widok nr 3 - Blos u mnie

Widok nr 1 - Blos BRC u Mariusza Kunickiego w czerwonej strzale Granadzie kombi, parownik Landi umieszczony przy lewej podłużnicy, filtr stożkowy,odma od korka wlewu oleju idzie w kosmos (znaczy nigdzie nie podłączona). (jak na zdjęciu widać w komorze silnika Granady Mariusza zmieścił by się chyba jeszcze jeden silnik 2,9)
;)

Prośba do Administratorów: Jeżeli uznacie, że temat jest przydatny osobom które by chciały założyć u siebie Blosa lub w innych celach to proszę go przenieść do warsztatu.
Zgłaszajcie uwagi, co trzeba się pozmienia lub dopisze.
Dziękuję, pozdrawiam Marcin.

Kevin Xy - |17 Paź 2008|, 2008 20:37

piekna robota u kazdego
jeszcze troche i w wwie zostana same 2,9 12V zablosowane :)

ford2fast - |17 Paź 2008|, 2008 21:15

Kevin Xy napisał/a:
piekna robota u kazdego
jeszcze troche i w wwie zostana same 2,9 12V zablosowane :)


Fakt , robota piękna :)
Dziwi mnie tylko dlaczego wyrzuciłeś parownik na prawe nadkole :shock:
W Twoim aucie jest piękne miejsce na parownik podobnie jak w Granadzie Mariusza
Dokładnie poniżej obudowy filtra powietrza :)

Kevin Xy - |17 Paź 2008|, 2008 21:19

zrobili to gaziarze kiedy bylem mlody i glupi
--Marcin-- - |17 Paź 2008|, 2008 21:29

Kevin: jak będziesz chciał założyć klime to już w tamtym miejscu pod filtrem parownik się nie zmieści
ford2fast - |17 Paź 2008|, 2008 21:33

Kevin Xy napisał/a:
zrobili to gaziarze kiedy bylem mlody i glupi

Zawsze można to poprawić :)
Jeżeli nie planujesz zakładania klimy :)

Chociaż z klimą też da radę , miałem tak w kosiarce :-D

Kevin Xy - |17 Paź 2008|, 2008 22:01

no wlasnie plany
rozlegle ale dopne swego

mariusz kunicki - |18 Paź 2008|, 2008 08:56

Parownik z prawej strony ma swoje plusy i minusy.Skraca obieg wodyale za to wydłuża droge gazu.Z lewej strony -odwrotnie...
--Marcin-- - |18 Paź 2008|, 2008 10:49

Speedo napisał/a:
a co mi ten syf robi w dziale ogolne ???????????????????????????????????????? jazzzzzzzzzzzzzda z tym do lpg i warn 1pkt za zasmiecanie...



A tutaj treść wiadomości od Adama:

Od: Adam_2000
Do: --Marcin--
Wysłany: 2008-09-27, 13:48
Temat: Re: Założenie nowego tematu w dziale warsztat Cytuj wiadomość
Cześć
Temat możesz założyć na Ogólnym, jak będzie to ładnie zdobione, to któryś mod, czy admin przeniesie do Warsztatu.

_________________
- pzdr - Adam

Weźta się chłopy zdecydujcie :/ , ja nie mam zamiaru robić śmietniska na forum, ale w tej sytuacji to nieporozumienie małe wyszło.

Adam_2000 - |18 Paź 2008|, 2008 11:26

Sorry --Marcin--, ale ja z zasady nie czytam "gazu" :)
Trzeba było od razu wysłać mi PW, że coś takiego spłodziłeś, wtedy poszłoby tam gdzie trza i nie byłoby nieporozumień.

--Marcin-- - |18 Paź 2008|, 2008 11:38

Przy najbliższej okazji jak mnie natchnie na moją radosną twórczość, to powiadomię was o tym.
W każdym razie zasugerowałem się odpowiedzią Adama i zrozumiałem, że każdy temat zakłada się w dziale ogólne potem Administrator przenosi go tam gdzie być powinien. W przyszłości będę z wami to konsultował. Ten kto nic nie robi się nie myli, na przyszłość będę wiedział.
Proponuję już skończyć te dywagacje, bo odbiegamy od głównego tematu czyli " Blos w 2,9 V6 12v"
Pozdrawiam Marcin :)

ford2fast - |18 Paź 2008|, 2008 11:47

mariusz kunicki napisał/a:
Parownik z prawej strony ma swoje plusy i minusy.Skraca obieg wodyale za to wydłuża droge gazu.Z lewej strony -odwrotnie...


Wydłużenie obiegu wody o tę długość nie ma w zasadzie żadnego wpływu na pracę instalacji LPG
Wydłużenie doprowadzenia gazu z parownika do blosa o tę różnicę ma :)

mariusz kunicki - |18 Paź 2008|, 2008 17:47

Ale na obieg wody może mieć.Ja mam podpięte wszystko szeregowo.Doszło jeszcze jedno urządzenie przez które musi przejść woda(parownik),ponad metr przewodu dodatkowego... nagrzewnica,potem "filtr oleju" ,silnik .Więc pompa wodna ma troche do przepchnięcia...
ford2fast - |18 Paź 2008|, 2008 17:56

mariusz kunicki napisał/a:
Ale na obieg wody może mieć.Ja mam podpięte wszystko szeregowo.Doszło jeszcze jedno urządzenie przez które musi przejść woda(parownik),ponad metr przewodu dodatkowego... nagrzewnica,potem "filtr oleju" ,silnik .Więc pompa wodna ma troche do przepchnięcia...

Są dwa sposoby wpięcia w obieg wodny parownika
Równoległy i szeregowy
Ja wpinam w Scorpio zawsze równolegle do nagrzewnicy , nie cierpi na tym sprawność ogrzewania :)
Nie zmniejsza się również wydajność chłodzenia , co może mieć miejsce w przypadku podłączenia szeregowego :(
Był to wybór świadomy , kilkakrotnie porównywałem w tym samym samochodzie różne sposoby wpięcia parownika :-d

pepi - |18 Paź 2008|, 2008 18:12

ford2fast napisał/a:
Ja wpinam w Scorpio zawsze równolegle do nagrzewnicy
-pokickało ci się coś jest odwrotnie ;)

[ Dodano: 2008-10-18, 18:14 ]
ford2fast napisał/a:
Wydłużenie obiegu wody o tę długość nie ma w zasadzie żadnego wpływu na pracę instalacji LPG
-tak ale ma na ogrzewanie ;)
ford2fast - |18 Paź 2008|, 2008 18:16

pepicosi napisał/a:
ford2fast napisał/a:
Ja wpinam w Scorpio zawsze równolegle do nagrzewnicy
-pokickało ci się coś jest odwrotnie ;)


Że co ? :shock:
Nie trybię ;(

Zysio - |18 Paź 2008|, 2008 19:15

no normalnie odwrotnie - jak w szereg wpinasz (bez trójników) to jest cacy, a jak równolegle - wtedy cosik się zapowietrzyć lubi
ford2fast - |18 Paź 2008|, 2008 19:21

Zysio napisał/a:
no normalnie odwrotnie - jak w szereg wpinasz (bez trójników) to jest cacy, a jak równolegle - wtedy cosik się zapowietrzyć lubi

Wszystkie Scorpio , którymi jeździłem , gazowałem sam :645:
Zawsze równolegle , nigdy nie było problemów z jakimkolwiek zapowietrzaniem :shock:

No chyba , że mnie pamięć zawodzi
Dzisiaj raptownie postarzałem się o kilkadziesiąt lat :-d

Sprawdzę jutro rano naocznie :)

Struna - |20 Paź 2008|, 2008 12:09

ford2fast napisał/a:
Zawsze równolegle , nigdy nie było problemów z jakimkolwiek zapowietrzaniem :shock:
zawsze równolegle to robią gazowniki z default-u, podczas gdy w scorpio i sierce może być szeregowo i nawet jest to wskazane. ( Pewnie inne fordy też - kwestia czy w małym obiegi jest zawór do nagrzewnicy czy tylko klapa )

A w temacie - Marcin, piękny trójnik i ogólnie ładnie to zrobione ( ale że masz niezły syf pod maską to inna sprawa :) )

mariusz_kunicki - polecam zrobienie "puszki" separującej stożek od gorącego powietrza z komory silnika. Miałem kiedyś podobnie jak Ty to zrobione i jak się silnik nagrzał to odczuwałem spadek osiągów. Dorobiłem na testy prowizoryczną puszkę z pilśni - dużo pomogło :) a że prowizorki często bywają najlepsze to zdaje się tak zostało :)
Ale tak czy siak - warto odizolować stożek od gorącego powietrza.

[ Dodano: 2008-10-20, 12:10 ]
PS. Mariusz - co masz za manometr pod maską ?

mariusz kunicki - |20 Paź 2008|, 2008 22:41

Stożek został tak na próbę i na szybko zamontowany ,docelowo bedzie chyba pucha od kosa.A manometr to od temperatury i ciśnienia wody w układzie chłodzenia.Miałem kiedyś problemy z czujnikami temperatury tzn pokazywał minimum a juz sie gotował i odwrotnie ,więc zamontowałem sobie cos takiego i tak już zostao...Hihi ,po otwarciu maski to własciwie wszyscy od razu się pytaja od czego i po co to jest,,,

[ Dodano: 2008-10-21, 11:04 ]
A trójniczki to musze się pochwalic że to moja robota :695:

Struna - |21 Paź 2008|, 2008 17:10

mariusz kunicki napisał/a:
A trójniczki to musze się pochwalic że to moja robota :695:
tak sądziłem - fajnie zrobione.
Colin86 - |4 Lis 2008|, 2008 12:55

Też się pochwalę. Choć to tylko chwilowe stadium - ale działające. :): Z poradami i pomocą marcysia udało się to jakoś zamontować w końcu i zestroić. Wrażenia oczywiście pozytywne - całkiem inny samochód. Domyślnie już niedługo będzie puszka z cossa.


Kevin Xy - |4 Lis 2008|, 2008 12:58

jeszcze chwila i puszki filtra to beda z cosow kradzione :)
wszyscy wykupujom

Colin86 - |4 Lis 2008|, 2008 13:07

Na razie na rynku ich pod dostatkiem jeszcze ale rozpiętość cen sięga 500% :roll: od 50 do 250 pln na alledrogo :):
tomas - |4 Lis 2008|, 2008 17:30

Witam serdecznie, w koncu zamontowalem blosa, uzywając trójnika w postaci taniej końcówki wydechu i najtanszego stożka z allegro.Auto chodzi dokladnie jak na benzynie, jezdzi jak wsciekłe.
Ludzie!! którzy męczycie sie jeszcze z mikserami tradycyjnymi,wywalcie to ,naprawde warto kupić blosa i pomęczyć sie godzinkę montując go.
pozdrawiam

Struna - |4 Lis 2008|, 2008 17:39

tomas napisał/a:
Auto chodzi dokladnie jak na benzynie
o to musisz mieć coś nie do końca dobrze z beną skoro jedzie tak samo :)
tomas napisał/a:
i najtanszego stożka z allegro
a z tym niebawem będziesz mieć problemy, choć mając w pamięci Twoje wyczyny to w sumie możesz tego nie zauważyć a nawet być zadowolony.
tomas - |4 Lis 2008|, 2008 17:45

Struna napisał/a:
tomas napisał/a:
Auto chodzi dokladnie jak na benzynie
o to musisz mieć coś nie do końca dobrze z beną skoro jedzie tak samo :)
tomas napisał/a:
i najtanszego stożka z allegro
a z tym niebawem będziesz mieć problemy, choć mając w pamięci Twoje wyczyny to w sumie możesz tego nie zauważyć a nawet być zadowolony.


A co takiego sie moze stać z tym stożkiem?

W sumie dokladnie taki sam stożek, w tym samym opakowaniu był we wrocku w sklepie tuningowym za 70zl, ja kupilem na allegro za 35. Zwykły bawełniny stożek

Struna - |4 Lis 2008|, 2008 18:00

tomas napisał/a:
A co takiego sie moze stać z tym stożkiem?
silnik zeżre Ci tą bawełnę, zostanie sama siatka ochronna. No chyba, że zadbałeś o nasączenie wkładu to może chwile dłużej pojeździ.
marcys - |5 Lis 2008|, 2008 09:54

Struna napisał/a:
No chyba, że zadbałeś o nasączenie wkładu to może chwile dłużej pojeździ.


ale i tak bedzie kupa.

Colin86 napisał/a:
Też się pochwalę. Choć to tylko chwilowe stadium - ale działające


czas najwyzszy - pol roku wozenia w bagazniku wystarczy :D

Colin86 - |5 Lis 2008|, 2008 10:30

marcys napisał/a:
Colin86 napisał/a:
Też się pochwalę. Choć to tylko chwilowe stadium - ale działające


czas najwyzszy - pol roku wozenia w bagazniku wystarczy :D


cichoooo :036: - chciałem opracować nową metodę montażu blosa - w bagażniku. :): Ale się nie powiodło :sad: :):

Struna - |5 Lis 2008|, 2008 10:39

marcys napisał/a:
ale i tak bedzie kupa.
no będzie, ale nieco odroczona w czasie :)
marcys - |5 Lis 2008|, 2008 11:13

Struna napisał/a:
no będzie, ale nieco odroczona w czasie



mial byc stozek - ale cale szczescie widzialem u kumpla na serwisie taki za 100 zeta po pol roku jazdy. rownie dobrze mozna by w rure dolotową wsadzic druciak do mycia garków ;)

Struna - |5 Lis 2008|, 2008 12:19

marcys napisał/a:
rownie dobrze mozna by w rure dolotową wsadzic druciak do mycia garków ;)
zgadza się. Ja po kilku eksperymentach kupiłem siatkowy ( kilka warstw strasznie drobniutkiej stalowej siatki ) do tego zrobiłem odgrodzenie od komory silnika i hulało toto całkiem sprawnie. Bez grodzi było średnio po nagrzaniu.
tomas - |25 Lis 2008|, 2008 18:39

troszke pojezdzilem z blosem, i tak: auto nie wkręcalo sie poczatkowo na jedyce do końca,przy koncu brakowało gazu,nic nie dalo kręcenie reduktorem ani dużą śrubą na blosie, jednocześnie nie chciało jechać na trasie wiecej niż 120,ewidentnie brakowało gazu.
Dobrałem sie do elektrozaworu,rozkręciłem go, dmuchnąłem w filtr (był na oko ok) i po złożeniu elektrozaworu jest duzo lepiej,ale i tak wkręca sie do końca tylko jak mam pełen zbiornik,jak mam połowe to zdycha, moze ten elektrozawór(lovato) nalezałoby wymienić. Pozatym troche za duzo pali, ewidentnie czuje ze cos jest nie tak z przepustowością gazu.
Może przewody miedziane za mały przerój mają 6mm?
aha chcialbym jeszcze dodać ze jak zgaszę samochód na gazie to po 15 min musze troszke pokrecić zeby odpalił,jakby sie zalał gazem,jak na beni gasze to wszystko jest ok.
Sprawdzałem również spalanie benzyny na trasie, i wyszło mi 10,3l/100km, na autostradzie jadąc 130-140,wiec norma.

pepi - |25 Lis 2008|, 2008 19:52

tomas napisał/a:
Może przewody miedziane za mały przerój mają 6mm?
-to raczej zostaw proponował bym jedynie zobaczyć czy barylki nie zacisneły gdzieś przewodu nadmiernie ,a paownik nowy ??bo może pasowało by go zregenerować ??
tomas - |25 Lis 2008|, 2008 21:47

wlasnie wrocilem z grzebania pod maską,i moze i parownik jest walnięty (lovato super) chodzi o to ze w najmniejszym stopniu nie reaguje na całkowice wkręcenie lub wykręcenie tej śruby z wieloklinem co jest na parowniku (napięcie membrany czy jak tam zwał),w tym momęcie całkowicie wkręcilem tą srube a auto jezdzi normalnie,cały czas występuje efekt zalewania gazem po zgaszeniu na gazie.
Struna - |25 Lis 2008|, 2008 22:17

zalewanie to może elektrozawór popuszczać, a jak reduktor nie reaguje na kręcenie śrubą to raczej jest zwalony albo źle poskładany. Może membrana pęknięta ( brachol tak właśnie miał w lovato, nawet roku nie miał reduktor i membrana strzeliła )
tomas - |25 Lis 2008|, 2008 22:30

chyba sie przerzucę narazie na benzyne bo przez ten gaz to mi juz resztki włosów wypadły,jutro rozbiore ten zakichany reduktor i zobacze czy jest zwalony,w sumie to musi być walnięty skoro wkręcilem tą srube tak ze juz jej prawie widać niebyło a auto nawet nie kichnęło z wrażenia.
Struna - |25 Lis 2008|, 2008 22:31

może źle poskładany tylko - rozbierzesz to się okaże. Zestaw regeneracyjny do lovato jest tani.
marcys - |26 Lis 2008|, 2008 09:57

mialem taki przypadek w OMVL ze popychach sterowany glowna srubą sie rozminąl z membraną - mozna sobie bylo krecic do woli a tak membrana chodzila na maksa.
pepi - |26 Lis 2008|, 2008 13:51

tomas napisał/a:
chodzi o to ze w najmniejszym stopniu nie reaguje na całkowice wkręcenie lub wykręcenie tej śruby z wieloklinem co jest na parowniku
- tą śrubę wkracamy prawie na maxa odkrecamy troszke , ostatnio robiłem pare parowników omvl,i lovato i w nich jest mazut -coś podobnego co zalatwia skutecznie membrany , polska do gazu coś dodają ciekawie mnie co to jest?

[ Dodano: 2008-11-26, 13:53 ]
tomas napisał/a:
,w sumie to musi być walnięty skoro wkręcilem tą srube tak ze juz jej prawie widać niebyło a auto nawet nie kichnęło z wrażenia
-albo masz ukrecony taki spikulec i dratego niema zmiany pracy
Struna - |26 Lis 2008|, 2008 13:53

gaz jest "nawaniany" oraz dodawane są substancje ( nazwijmy je ) "smarne"
toto się właśnie po odparowaniu wytrąca w reduktorze - normalna sprawa.

pepi - |26 Lis 2008|, 2008 13:58

Struna napisał/a:
- normalna sprawa
-robiłem kiedyś reduktory i tego było znaczniej mniej a teraz tego jest tyle że skleja zaworki i mebrany skutecznie i np, na zimnym silniku auto niepracuje na lpg a potem ok
Struna - |26 Lis 2008|, 2008 14:01

a ja odwrotnie, kiedyś zauważałem więcej - obecnie mniej. Zależy gdzie i co sie tankuje :)
pepi - |26 Lis 2008|, 2008 16:41

Struna napisał/a:
Zależy gdzie i co sie tankuje
- i co :P
tomas - |30 Lis 2008|, 2008 13:53

rozebralem parownik,tak jak sie domyslalem wszystko z nim jest ok,w sumie oprócz membran to nic niemoze sie w nim uszkodzic, pod tą srubką z wieloklinem byla spręzenka, która z kolei byla oparta prawidlowo o dzwignie napinającą membrane,wszystko na oko dzialalo,membrany były jak nowe,wiec zalozylem je z powrotem, po złozeniu wszystkiego auto auto dalej ciągnie dobrze ale tylko do ok 4500rpm, muli go w wyższych partiach. Jakby jakis zator gdzies siedzial.
Co powinno sie stać po wkręceniu tej śruby z parownika lovato na max??? bo jak ja ją wkręcam to sie nic nei dzieje, przynajmniej nie czuje zeby auto mialo jakis problem z wyciaganiem gazu z parownika. Czy ktos pomoglby mi przegladnąć tą instalacje we Wrocławiu,co tam moze byc nie tak, moze gdzies w rurkach miedzianych sie jakis zator zrobił, jak to sprawdzic.

Struna - |30 Lis 2008|, 2008 17:02

tomas napisał/a:
Co powinno sie stać po wkręceniu tej śruby z parownika lovato na max???
auto powinno mulić na coraz niższych obrotach aż do zgaśnięcia. Może źle założyłeś lub było źle złożone mocowanie dźwigienki do uchwytu na membranie. Wtedy śruba właśnie może nie powodować zmian.
pepi - |30 Lis 2008|, 2008 18:07

tomas napisał/a:
moze gdzies w rurkach miedzianych sie jakis zator zrobił, jak to sprawdzic.
- ja tam bym się czepił elektrozawora ,niemasz na podmiane parownika zapodać byle jakiego sprawnego ????
tomas - |30 Lis 2008|, 2008 19:50

Struna napisał/a:
tomas napisał/a:
Co powinno sie stać po wkręceniu tej śruby z parownika lovato na max???
auto powinno mulić na coraz niższych obrotach aż do zgaśnięcia. Może źle założyłeś lub było źle złożone mocowanie dźwigienki do uchwytu na membranie. Wtedy śruba właśnie może nie powodować zmian.

raczej nieda sie tego zle złożyć w lovato, niestety niemam zadnego parownika na podmiane,ale tez sklanialbym sie ku elektrozaworowi,jak go kiedys rozkrecilem i skrecilem to byla chwilowa poprawa.jutro go wymontuje :-d

dzieki za sugestie

ford2fast - |30 Lis 2008|, 2008 20:23

tomas napisał/a:
moze gdzies w rurkach miedzianych sie jakis zator zrobił, jak to sprawdzic.

Bardzo prosto :)
Odkręcasz przewód doprowadzający gaz do parownika
Przy otwartym zaworze/elektrozaworze na butli oraz otwartym elektrozaworze , gaz powinien z rurki popłynąć strumyczkiem :-D
Jeżeli tylko syczy i gaz wylatuje w fazie lotnej z rurki nawet po dłuższej chwili , to oznacza przytkanie przewodu lub któregoś zaworu 8)


PRZEPROWADZAJĄC POWYŻSZY TEST NALEŻY BEZWZGLĘDNIE ZACHOWAĆ ŚRODKI OSTROŻNOŚCI


Robić to na świeżym powietrzu , z dala od otwartych źródeł ognia , lub iskrzących urządzeń :)
Należy również pamiętać , że płynny gaz ma bardzo niską temperaturę i można się nim poparzyć :(
A najlepiej zlecić tę operację wyspecjalizowanemu warsztatowi :)

--Marcin-- - |1 Gru 2008|, 2008 09:38

Kiedyś spotkałem się z przytkaniem rurki miedzianej wychodzącej z butli gazu. Po wyjęciu zaworu z pływakiem z butli okazało się, że po kilku latach ta rurka (pobierająca gaz z butli) oblepiona była jakimś syfem i w butli była woda. Proponuję zrobić test jak napisał powyżej kolega ford2fast. Pozdrawiam.

Ja właśnie jestem na etapie ustawiania świeżo założonego Blosa. Samochód jeździ nieźle, ale trochę sporo gazu spala (18-22 l/100km :/ ). Albo muszę poregulować Blosa, albo zmienić buty na lżejsze :-d . Jak będę miał chwilę to napiszę wyniki z analizatora spalin.
Moje ogólne odczucie dot. Blosa jest jak najbardziej pozytywne :) . Silnik równo pracuje na wolnych obrotach, natychmiast reaguje na przyspieszenie (co przy mikserach było nieosiągalne), przełączanie na gaz jest płynne bez szarpnięć żadnych. Jedyne co mnie zastanawia to pewna dziura przy przyspieszaniu w zakresie 2100-2200 obr./min. To znaczy przy tych obrotach jest takie odczucie jakby nie miał siły wysysać gazu, bo jak już się wkręci na 2900 i wyżej to ciągnie jak wściekły.
W parowniku membrany były wymienione w tym roku.

Struna - |1 Gru 2008|, 2008 10:54

tomas napisał/a:
raczej nieda sie tego zle złożyć w lovato
da się da.
Kevin Xy - |1 Gru 2008|, 2008 18:07

bylem na analizie bo wydawalo mi sie ze sporo jara- jakies 20 w miescie
tutaj fotka z jalowych- HC pozniej zbil chyba do 800

a tutaj fotka z obrotow roboczych- 3000 obr/min

i tutaj wyglada to niezle
no ale spalanie jakies 19 w miescie
i teraz sie zastanawiam ze to chyba kwestia miasta
do pracy 4 km, w sumie na zimnym motorze, a swiatla na calej dlugosci

tomas - |1 Gru 2008|, 2008 18:41

zrobilem test z tym gazem,okazalo sie ze wlot miedziany do paronika zakonczony jest takim grzybkiem ze dziurką, wsadzilem ta tej dziurki długiego gwozdzila,i taraz auto juz niema zadyszek :-d dzieki wszystkim za pomoc
pepi - |1 Gru 2008|, 2008 19:43

a niepisałem sprawdz baryłki :027:
Struna - |1 Gru 2008|, 2008 20:19

Kevin Xy, elegancki wynik.
Kevin Xy - |1 Gru 2008|, 2008 20:27

heh, to wtedy jak do Ciebie dzwonilem :)
Vaux - |1 Gru 2008|, 2008 21:36

Masz jeszcze katy czy bez taki wynik?
Kevin Xy - |1 Gru 2008|, 2008 21:37

bez katow
dawno wyciete- rura zostala

--Marcin-- - |2 Gru 2008|, 2008 10:35

U mnie też nie ma katalizatorów, spalanie podobne jak u Kevina.
Moje wyniki z analizatora:

....................Benzyna - 3000 obr/min................Gaz 3000 - obr/min
CO......[%]...............0,57............................................0,61
CO2....[%]..............14,18..........................................12,58
HC......[ppm].......1100,00........................................958,00
O2......[%]................1,09........................................ ...1,34
Lambda....................0,989..........................................1,005

Na wolnych obrotach jest trochę masakra z HC = 2200 najmniej. Może to nieszczelność przy kolektorach wydechowych, bo mam wydmuchane uszczelki( nowe uszczelki, szpilki i nakrętki już zakupione i czekają na wymianę).

Co do spalania, chyba muszę jeździć bardziej ekonomicznie, po założeniu blosa zaczęło mi się znowu podobać :-d wciskanie pedału gazu. Na komputerku spalania benzyny średnie spalanie pokazuje 18-19 l/ 100 km w mieście. Tyle tylko, że ostatnio dużo w korkach jeździłem. Straszne kicha się robi z jazdą po Warszawie.

Struna - |2 Gru 2008|, 2008 12:21

--Marcin-- napisał/a:
Może to nieszczelność przy kolektorach wydechowych, bo mam wydmuchane uszczelki( nowe uszczelk
robienie analizy spalin i strojenie do tego gazu na nieszczelnym wydech to strata kasy i czasu.
--Marcin-- - |2 Gru 2008|, 2008 14:07

Struna napisał/a:
robienie analizy spalin i strojenie do tego gazu na nieszczelnym wydech to strata kasy i czasu.

Strata kasy to by była jak bym nic nie zrobił

Struna - |2 Gru 2008|, 2008 14:25

--Marcin-- napisał/a:
Strata kasy to by była jak bym nic nie zrobił
to już na sondę o wiele lepsze wskazania.
--Marcin-- - |2 Gru 2008|, 2008 14:35

Moje sondy jeszcze działają, ale nie dają już takich dokładnych sygnałów, mają przejechane ponad 250 tyś km. (podłączałem do nich miernik)
Struna - |2 Gru 2008|, 2008 15:49

dobra - nie wnikam. Faktem pozostaje że analizowanie spalin na nieszczelnym wydechu jest przekłamane i tyle.
blaz - |2 Sty 2009|, 2009 16:47

No to pora na mnie :)
Postanowiłem zblosic swoje paździełko poniewaz wkurza mnie instalka która mam zamontowaną, nie bedzie sie rozwodził czemu . martwi mnie tylko czy nie zwrosnie mi spalanie na blosie bo tak tu czytam ze niedokonca to mniej pali niz miksery, chyba ze po zablosowaniu ciezar nogi wzrasta :)

Wiec od poczatku, poniewaz chciałbym to sam zrobic a nie wiem dokładnie jak sie najlepiej za to zabrac.
mam takie cos pod maska:





jak widac sa przepływomierze klapkowe:

jako ze mam z nimi same problemy a i tak na beni nie jezdze, tylko odpalam, pomyslałem zeby je wogóle wywalic, kostki beda sobie wisiały, dzis robiłem próby i autko pieknie od "tyku" zapala na beni, jak sa podpiete musze sie sporo nameczyc zeby go odpalic z gazem wcisnietym prawie do konca :) wiec wole je wywalic, z tym ze znowu bez przepływek autko nie wkreca sie nawet do 2000obr, wiec o przełaczeniu na gaz nie ma mowy, musze to robic pstryczkiem, z tym ze znowu jak chodzi na beni i pstrykne na gaz to sie nie przełącza :/ musze zgasic autko i dopiero przy nastepnym odpalaniu odpala juz na gazie, takie wiec pytanko czy blos da rade odpalac na gazie zimny silnik?
potrzebuje wiec z grubsza wskazówek jak rozpoczac to wszystko, bo ja mam takie koncepcje:
- wywalić waż gazowy przykrecony do parownika prowadzacy gaz do mikserów, tez ze sruba regulacyjną i zamiast niego zapodac taki sam bez sruby która jest zbyteczna,zakupic blos, czy ten bedzie odpowiedni:

http://www.allegro.pl/ite...bacz_tutaj.html

-zamówic u któregos z kolegów z forum trójnik do blosa ,
no i kwestia klopotliwa, filtracja :
z jednej strony chodzi mi po głowie zapodanie do blosa jakiejs plastikowej rurki kanalizacyjnej jak koledzy radzili na Shit boxie :) , ewentualnie takie pół metrowe cos:

http://www.allegro.pl/ite...mm_x_500mm.html

no i do tego myslałem o stozku np takie w osłonie termicznej i umiescic go w miejscu seryjnej puszki-rezonatora którego nie chce rozwalac:

http://www.allegro.pl/ite...3_redukcje.html

wyczaiłem tez w tym temacie ze wiekszośc forumowiczów woli dawac rezonatory od kosiarek, najtansza jaka znalazłem to taka jak w tej aukcji:

http://allegro.pl/item510..._powietrza.html

wystarczyło by tu dorobic kolanko mocujace gumowa rure łączaca rezonator z blosem. A inny pomysł to dorobienie do mojego rezonatora kolanka-adaptera do jednego wyjscia na przepływke, a drugie bym wtedy zaslepił, takie cos np: uniwersalne, otwory to zrobienia samemu:

http://www.allegro.pl/ite...lot_stozek.html

co o tym myslicie? dam rade to wszystko zrobić samemu? i który wariant z powietrzem byłby najlepsiejszy? stozek, rezonator z kosa, mój rezonator plus przerobienie go trochu ?

dzieki za wszelkie sugestie :)

[ Dodano: 2009-01-02, 16:51 ]
http://allegro.pl/item514...o_2_0_dohc.html
jeszcze takie cos znalazłem, na oko moze i by nawet ta góra pasowała w te zapinki co ja mam to bym tylko ten dekiel przełozył

Colin86 - |2 Sty 2009|, 2009 17:41

Z puszką z DOHC-a nawet nie kombinuj. Średnica wylotu jest taka sama jak w 2.9 - tyle, że w vałce są dwa wyloty. Nie rozumiem sensu zakładania blosa zmniejszając przepustowość dolotu o połowę. A druga sprawa - wylot z puszki jest centralnie na środku więc ciężko Ci będzie wykręcić trójnik, blosa, gumy do tego położenia.
Puszka z cossa wg mnie najbardziej optymalny wybór - za dobry filtr stożkowy zapłacisz jak za 2 czy 3 puchy :)
Odpalanie na blosie - u mnie żadnych problemów - ostatnio było u nas -12 C. Zapalił na gazie.
O przepływkach nic Ci nie powiem bo się nie znam :):

blaz - |2 Sty 2009|, 2009 18:26

a czy duzo wieksza jest srednica kosa w porównaniu do dohc-a tego wylotu z rezonatora? bo w sumie tak czy siak do blosa i tak jeden przewód gumowy doprowadzajacy powietrze pojdzie, wiec niby tez mniej niz fabryka dała.. :/ o stozku myslałem jakims tanim do 50z tylko go dobrze odizolowac od ciepła, minus puszki kosowej to ze bede musiał dorobić kruciec do którego podłacze gume łaczaca rezonator z blosem, w tym 2.0 16 tylko wychodziło by na to, ze musiałbym dłuzsza gume dac jaką " karbowana", ale znowu przepust mniejszy :/ no i odpada by koniecznosc robienia jakiegos uchwytu który by trzymał stozek z blosem zeby ten nie latał po całej komorze :)
a inna sprawa, dawałes w tym temacie fotki jak przerobiłes standardowa pokrywe rezonatora tez na jeden wylot i pisałęs ze smiga o wiele lepiej :)

Jankes - |2 Sty 2009|, 2009 19:06

szczerzeblaz, tak pomyślałem, ale to takie moje przypuszczenia, masz głupio to zrobione bo filtr potem mikserki, przepływki i dopiero klapy anty strzałowe i przepustnice, a jak byś dał w takiej kolejności: filtr, przepływki, klapy anty strzałowe i dopiero kolo przepustnic mikserki(wiadomo okrągłe) może by lepiej chodził.
blaz - |2 Sty 2009|, 2009 19:16

wiesz jankes mi sie wydaje ze ten model do gazu to tak sobie sie nadaje, gumy pozałamywane bo przepływki jednak spore sa, klapy w przepływkach utrudniaja chyba odpal na gazie jak sa zamkniete, zauwazyłem ze ciezko pali na gazie, no i jaka odległosc od parownika do mikserów i od mikserów do przepustnic jak zauwazyłes.. :) ale bez sensu mysle eksperymentowac z kupowaniem nowych mikserów i zakładania ich na przepustnice, eksperymenty z blosem pare stówek beda kosztowac ale w 5ciu spokojnie sie zmieszcze a blos pasi do kazdego auta to mi zostanie do nastepnej skorupy :) dlatego własnie nie chce nic wyrzycac czy ciac z tej instalki co mam, na handel to pojdzie pewnie tak jak jest teraz..
Jankes - |2 Sty 2009|, 2009 19:20

tylko, jak wykonasz mantyk z przepływkami??
Struna - |2 Sty 2009|, 2009 22:59

Jankes napisał/a:
a jak byś dał w takiej kolejności: filtr, przepływki, klapy anty strzałowe i dopiero kolo przepustnic mikserki(wiadomo okrągłe) może by lepiej chodził.
nie, do wersji z klapami tak ma być jak on ma.
blaz - |3 Sty 2009|, 2009 00:11

Jankes napisał/a:
tylko, jak wykonasz mantyk z przepływkami??

postanowiłem ze zrobie tak, ze odpinam zapinki ktore trzymają pokrywe rezonatora i całe to ustrojstwo razem z przepływkami i wszystkimi gumami wywalam gdzies do piwnicy zeby skrecic na sprzedanie woza bo szkoda bedzie blosa dawac a ceny to nie podniesie.. bez przepływek prawie ze teraz jezdze bo nie dzialaja jak trzeba pomimo naprawy klap.

moze ktos zmierzyc jaka ma srednice ten króciec który wychodzi z pokrywy rezonatora 2,0 16V taki jak tu:
http://allegro.pl/item502...corpio_96r.html
bo na oko wydaje mi sie ze nie musiałbym całej tej puszki zmieniac tylko moze by spasiło podmienic ta pokrywe, do tego bym gume zapodał i połączym z blosiakiem, no ewentualnie rozwazam jakas rure z pol metra kupic i stozek, sam juz nie wiem co lepsze bo koszta praktycznie takie same

Struna - |3 Sty 2009|, 2009 00:16

blaz, jak bedziesz miał jakieś większe problemy to pewnie będe mógł coś pomóc. Skompletuj klamory, zagadaj to się jakoś zgadamy i się zrobi w jaki weekend.
blaz - |3 Sty 2009|, 2009 00:33

dzięki Struna tylko ze ja teraz za krakiem siedze a w weeki jestem na razie tylko w szkole i zaraz wracam za sprawa nowej pracy :/ blosa klikam w niedziele bo i tam poczty nieczynne w sobote to ysyłka w poniediałek, tylko nie wiem co z reszt,a jakie kupic te węże, skad gumowe łączniki wziąć, no i najwazniejsze , czy rezonator od kosa czy lepiej pasujacy od 2.0 16v, bo koncepcję stozka własnie po kilku przystawianiach odrzuciłem, jesli by rozmiar krócca od 2.0 16 był jakis popularny mógłym zapodac taki adapter:
http://allegro.pl/item500...t_redukcja.html
i albo go dac do blosa bezposrednio wtedy blos by był kolo rezonatora, albo jakas sztywna guma połaczyc to wszystko

Struna - |3 Sty 2009|, 2009 00:34

blaz napisał/a:
rezonator
już wyluzuj z tym rezonatorem bo żadnego rezonatora montować nei będziesz tylko obudowę filtra.
blaz - |3 Sty 2009|, 2009 01:01

Struna napisał/a:
już wyluzuj z tym rezonatorem bo żadnego rezonatora montować nei będziesz tylko obudowę filtra.

a myślalem ze fachowo tak sie to zwie tak samo jak rzeczywisty rezonator np w starym dohc :) tak gosciu od tego kosowego gadał jak pytałem co jest w zestawie z aukcji po zapodał fote i 49 za cały zestaw. jakbym obudowe od kosa dał to i tak musiałbym dorobic jakic króciec, to tez by zmniejszyło srednice wylotu z puszki filtra, wiec moze lepiej ta obudowe od 2.0 16? jakbym znał srednice tego krócca z 2.0 i by tragicznie mała nie była to chyba bym to wzial, mysle ze powinno pasowac bo te same filtry idą do 2.0 i 2.9. A inna sprawa ze troche wysoko ta puszka jest u mnie i blos bedzie miał spory przechył wzdłuzny

Struna - |3 Sty 2009|, 2009 01:02

rezonator to rezonator, a puszka filtra to puszka filtra - to dwie osobne i różne części.

[ Dodano: 2009-01-03, 01:03 ]
blaz napisał/a:
mysle ze powinno pasowac bo te same filtry idą do 2.0 i 2.9.
do kosa idzie inny.
blaz - |3 Sty 2009|, 2009 01:07

no wiem ze kos inny ale do mojego i do 2.0 16 jest ten sam filtr wiec mysle ze góra tej puszki bedzie bez problemów pasowac bez zadnych przeróbek, wykrecania puszki itd tylko sie obawiam ze to za wysoko bedzie ostatecznie
Struna - |3 Sty 2009|, 2009 01:08

no ja ym tak daleko optymistyczny nie był w tych założeniach.
blaz - |3 Sty 2009|, 2009 01:21

tak mi sie wydaje bo u mnie filtr powietrza jest po same brzegi tej obudowy i ma na oko w tych samych miejscach zapinki, tylko tak analizujac zdjecia Marcina i Kevina to rzeczywiscie moze byc problem mały z tym ze wyjscie bedzie na srodku i te rury moga byc sporo załamane, czyli taka sama siare bede miał jak mam teraz, zastanawiam sie czy stozek nawet w takiej sytuacji niebyłby lepszy, ale ciezko go bedzie ulozyc zeby powietrze na niego dmuchało z seryjnego miejsca w jego srodek, no chyba ze opcja tego typu kolanek i plastikowa rura kupic z metr w praktikerze i podocinac ile bedzie trzeba
http://allegro.pl/item512...chowe_rady.html

Colin86 - |3 Sty 2009|, 2009 12:25

Akurat ta puszka co pokazałeś nie pochodzi z 2.0 16v. To jest pucha ze "starego" dohca tzn. do 94r. Każde wieloryby 2.0 i 2.3 miały puszkę w której wylot wychodził po skosie - tak same jak w cosworthcie. Różnica istnieje w zamocowaniu przepływek - rzędówki mają ją zapinaną do puchy na takich spinkach a coss przykręcaną.
Średnica wylotu tej puszki co pokazałeś tj. około 50-60mm - zresztą możesz zmierzyć u siebie. W cossie średnica wynosi 80mm.
Abyś miał do czego przymocować gumę przy puszce kupujesz walnięta przepływkę (tak jak Kevin) i odcinasz kawałek albo uniwersalny adapter przepływka - stożek (tak jak marcys) np. taki http://www.allegro.pl/ite...yota_mazda.html masz średnicę fi 77mm więc dolotu nie przewężasz mocno. Ja taki adapter wykonałem samodzielnie w zakładzie jednak będę go musiał zrobić na nowo jeszcze raz gdyż otwory się nie schodzą idealnie.

Tak blaz pisałem, że jest lepiej ale u mnie to był wstępny etap blosowania auta. Teraz siedzi u mnie już puszka z cossa i po ostatecznej regulacji jest jeszcze lepiej. W porównaniu do mikserów auto lepiej się wkręcało na obroty, automat później zmienia biegi przy dociśnięciu do dechy. Na mikserach tracił oddech przy około 5100 obr/min, pod górkę nawet przy 4500. Teraz bez problemów kręci pod 6000.

blaz - |3 Sty 2009|, 2009 18:56

Colin86 napisał/a:
Akurat ta puszka co pokazałeś nie pochodzi z 2.0 16v.

ale na 100we? bo kurde jest tego na aletanio i gadaja ze to od 2.0 16 :(

Colin86 napisał/a:
Średnica wylotu tej puszki co pokazałeś tj. około 50-60mm - zresztą możesz zmierzyć u siebie

u siebie nie zmierze bo mam kwadratowe wyloty do których przykrecone sa przepływki :) za przepływkami rury maja rzeczywiscie cos kolo tego..
Colin86 napisał/a:
uniwersalny adapter przepływka - stożek

taki tez zapodałem w linku bez dziur do nawiercenia, niby srednica zewnetrzna 77 czyli ideał do blosa, ale wewnetrzna wlotu.. 50mm :) wiec tez niezbyt dobre, fajnie jakby ktos mi zmierzył wymiary tej pokrywy puszki z 2.0 i rozstaw zapinek, to bym se kupił góre sama alebo całosc ale jakby pasowało to nie musiałbym przerabiac, jakby nawet ten wylot był za mały to przeciez moge go uciac i otwornica troche wieksza dziure zrobic i zapodac taki króciec uniwersalny troche wiekszej srednicy.. mam tez nową wizję jak zrobic tak zeby nie były załamane rury do tego, otóz zapodac dwa kolankia gumowe 90 i 120 stopni albo dwa po 90 i rurki i bez jednoczesciowej gumowej rury, wtedy ni9c nie bedzie załamane i dosc krótka droga od filtra do blosa, ewentualnie nowa wizja stożka, tez dwa kolanka 120 st i 90 i stozek w miejcu puszki wg moich obliczen byłby skierowany raczej pod katem w str błotnika ale gumowa rurą mógłbym doprowadzic do niego powietrze z tego miejsca pod lampą.

Colin86 napisał/a:
Na mikserach tracił oddech przy około 5100 obr/min, pod górkę nawet przy 4500. Teraz bez problemów kręci pod 6000.

czyli mówisz ze generalnie czuc na oko poprawe jak sie to dobrze podreguluje? a jak ze spalaniem wkoncu mniej czy wiecej pali?

Vaux - |3 Sty 2009|, 2009 20:51

blaz napisał/a:
a jak ze spalaniem wkoncu mniej czy wiecej pali?


Z założenia pali mniej ale po założeniu blosa okazuje się że auto jeździ lepiej co skłania do "pedałowania" auta i automatycznie podnosi się spalanie ;)

blaz - |3 Sty 2009|, 2009 21:41

Vaux napisał/a:
blaz napisał/a:
a jak ze spalaniem wkoncu mniej czy wiecej pali?


Z założenia pali mniej ale po założeniu blosa okazuje się że auto jeździ lepiej co skłania do "pedałowania" auta i automatycznie podnosi się spalanie ;)

tak tez myslałem :P

jeszcze takie cos upatrzyłem na aledrogo

http://allegro.pl/item519...ot_28_84cm.html
w sumie to dowolny kształt mozna temu nadac bez zmniejszenia przepustu

Mysza - |3 Sty 2009|, 2009 22:09

Colin86 napisał/a:
Nie rozumiem sensu zakładania blosa zmniejszając przepustowość dolotu o połowę
Ze niby puszką od Dohca zmniejszysz, a samym blosem to już nie? Też nie rozumiem takiego podejścia :/
blaz - |3 Sty 2009|, 2009 22:24

sam juz niewiem, najlepiej mi sie podoba pomysł stozka bo najprosxcie to zmontowac i doprowadzic rure z zimnym co2 nieproblem, ale znowu słabnie jak sie zagrzeje, odseparowanie i obudowany seryjnie filterek mało da? kosowa puszka tyle co od dohca tyle ze trza dorobic króciec.. teraz to zgłupiałem juz kompletnie :)
Struna - |3 Sty 2009|, 2009 22:27

heheheh, śmieszne te dywagacja o przepustowości dolotu są, weźcie sobie jeden z drugim zajrzyjcie kiedyś jak śmiesznie małą średnicę mają przepustnice w V6, zrozumiecie wtedy pewnie ( a może i nie :) ) że dolot w 12V6 jest uszyty o dwa rozmiary za wielki i że jakaś drobna przewężka w postaci BLOS-a nic mu nie zaszkodzi.
Mysza - |3 Sty 2009|, 2009 22:31

Struna napisał/a:
zajrzyjcie kiedyś jak śmiesznie małą średnicę mają przepustnice w V6
w 2.4 rzeczywiście, w 2.9 juz lepiej. Ale 2.8 to ma takie petardy, ze chyba w sumie to więcej niż cossi :)
Struna - |3 Sty 2009|, 2009 22:33

Mysza napisał/a:
w 2.9 juz lepiej
e tam lepiej, żenujące sa i tyle.
Mysza - |3 Sty 2009|, 2009 22:39

Żenująca to jest aluminiowa listwa wtryskowa co zasłania pół dolotu między klinem a airboxem... Chyba se zaloze w końcu przepustnice od 2.8, metalową listwę od 2.9 BRC, głowice od BRC lub 2.4 ale z zaworami od 2.9, i naceluje kanały dolotowe klina w kanały w głowicach...
Struna - |3 Sty 2009|, 2009 22:40

no byłoby warto panie, myślę że by można do jakich 160 -170 kucy toto nakręcić.
Mysza - |3 Sty 2009|, 2009 22:42

A potem BLOSa :D
Struna - |3 Sty 2009|, 2009 22:43

Mysza napisał/a:
A potem BLOSa :D
bolsa :D
blaz - |3 Sty 2009|, 2009 22:45

no własnie tak sie zastanawiam, niektórzy mówia ze z dohca puszke lepieju nie bo ma mała srednice wylot, wewnatrz pewnie nie ma mniej niz 50mm, czyli tyle samo co kazdy uniwersalny adapter który bym musiał załozyc do puszki kosowej, na jedno wiec wychodzi :) a z wylotem na srodku mozna by zaradzic tak ze zapodac do blosa kolanko gumowe 90stopni , kawałek rury i drugie takie samo bezposrednio do puszki, ale jak tego nie zobacze na zywo to mnie szlag trafi :)
Struna - |3 Sty 2009|, 2009 22:45

pakuj od kosa.
blaz - |3 Sty 2009|, 2009 22:53

od kosa i plastikowy adapter z otworami do nawiercenia myslisz najlepszy bedzie? mam jeszcze troche czasu na namyslenie bo dogaduje sie z mariuszem co do zrobienia trójnika do blosa, tak wiec akurat zanim blos dojdzie to troche moge pomyslec ale chyba tak trza zrobic, pewnie sie nie obejdzie od wiercenia otworów na montaz puszki kosowej do nadkola.. wogóle to tych puszek po 50zł niewiele zostało na alegro zostaja te po 200 :D
Struna - |3 Sty 2009|, 2009 23:01

zamiast trójnika pasuje elegancko końcówka wydechu podwójna, kupujesz toto za drobne jakieś. Tomas-owi poradziłem, kupił i zadowolony.
blaz - |3 Sty 2009|, 2009 23:05

Struna napisał/a:
zamiast trójnika pasuje elegancko końcówka wydechu podwójna, kupujesz toto za drobne jakieś. Tomas-owi poradziłem, kupił i zadowolony.

tez patrzyłem za tym ale jakies dziwne te koncówki, nie mogłem dobrac z aledrogo takiej coby pasowała do rozstawu otworów w przepustnicy i potem do blosa gdzie jest wieksza srednica :/

Struna - |3 Sty 2009|, 2009 23:10

no własnie są takie co pasują elegancko i kosztuje to góra 50 zeta, a za 50 to Ci raczej nikt trójnika nie zrobi.
blaz - |3 Sty 2009|, 2009 23:18

Struna napisał/a:
a za 50 to Ci raczej nikt trójnika nie zrobi.

co prawda to prawda ale w koncówce musiałbym zaspawac jakos te dziury pod blaszki montazowe co obejmuja koncówke tłumika w aucie do którego sie zakłada i przykreca podwójna koncówke, pozatym jak patrze to cos mała srednice maja te koncówki, pasowało by moze do przepustnic ale do blosa za małe to musiałbym jakiz łacznik dziwny zakładac z jednej strony wiekszy

pablo19 - |3 Sty 2009|, 2009 23:21

Od Mariusza masz elegancki trójnik, a kilka już takich lata po kraju.
Struna - |3 Sty 2009|, 2009 23:21

czasem mnie rozwalasz na łopatki, po co spawać jak gumę łączącą i tak musisz dać, skracasz o kawałek a potem łączysz gumami, dajesz opaski i po herbacie.
kondzio508 - |3 Sty 2009|, 2009 23:23

takie cos znalazłem http://www.allegro.pl/ite...50.html#gallery weszło by ??
Struna - |3 Sty 2009|, 2009 23:36

luknijcie do tematu o blosie kolegi o niku Tomas, chyba linkę podawał nawet.
blaz - |3 Sty 2009|, 2009 23:38

Struna napisał/a:
skracasz o kawałek a potem łączysz gumami

no tak to słuszna uwaga :) ale chyba jednak zdecyduje sie wziac od mariusza bo dostane juz plug&play wraz z gumami do przepustnic i blosa, fakt drozej ale pewna sprawa

Struna - |3 Sty 2009|, 2009 23:39

wolny wybór, jak tylko opcję podałem. Widziałem takie cosik zrobione, działało no i było tanio :)
blaz - |3 Sty 2009|, 2009 23:41

kondzio508 napisał/a:
takie cos znalazłem http://www.allegro.pl/ite...50.html#gallery weszło by ??

tez to widziałem ale looknij na srednice wlotu 50mm, w blosie masz 70, trzeba by jakis adapter :( lookam na tego kolege Tomasa moze cos sensownego rzeczywiscie :)
kondzio tylko wydaje mi sie ze to sie nie nadaje bo nie jest szczelne , miałem kiedys podobna koncówke do trabanta to na łaczeniu tych chromów z reszta było wyraznie widac dziury :)

[ Dodano: 2009-01-04, 16:31 ]
ja to wogole najwazniejszego pytania nie zadałem, czy ten parownik który mam pociagnie blosa? bo gdzies wyczytałem ze musi byc wiekszy niz pod miksery?

taka koncówke znalazłem, na oko ok, rozmiary wylotów tez i ładnie wyglada:)
http://moto.allegro.pl/it...super_cena.html

Struna - |4 Sty 2009|, 2009 17:05

a jaki Ty tam masz reduktor ?
blaz napisał/a:
taka koncówke znalazłem, na oko ok, rozmiary wylotów tez i ładnie wyglada:)
mówiłem że około 50 zeta :) a fajniutko maszynowo wykonana, materiał też dobry.
blaz - |4 Sty 2009|, 2009 17:41

no własnie miałes racje:) bo dzis na giełdzie na rybitwach identyczne po 130-150 były i z tym siatexem w srodku co by trza wycinac, pomierze sobie jeszcze w scorpio czy to bedzie pasowac, ale nawet jesli tam troche sie beda mijac te otwory to wazne ze srednice mają jak wloty do przepustnic maja ok 60mm, i tak polowe z tego obetne i bedzie guma która troche skoryguje. co do reduktora to w obecnej chwili moge tylko troszke pózniej jego fotke zapodac a jutro spisze jaki model czy cos, lovato albo lovtec to jest o ile pamietam
Struna - |4 Sty 2009|, 2009 17:42

lovtec to klon lovato - jakby co :) pytanie jaką ma moc ten reduktor. Jeśli koło 140 kW to spoko.
blaz - |4 Sty 2009|, 2009 17:56

próbuje załaczyc zdjecie ale cos fotosik mi sie zawiesza to samo imgshack :( ta moc jest gdzies napisana na nim? wezme latarke i lookne jak bede wracał z drifta wieczornego :)

[ Dodano: 2009-01-04, 18:04 ]
udało sie załadowac fotke, nie wiem czy to ma znaczenie ale za duzy na oko nie jest, mały tez raczej nie ;)

grand funk - |4 Sty 2009|, 2009 18:09

za wysoko masz. parownik ma być poniżej lustra płynu i możliwie blisko blos'a czy tam miskerów.
Struna - |4 Sty 2009|, 2009 18:19

ano za wysoko. A reduktor może wydoli.
Vaux - |4 Sty 2009|, 2009 18:34

Jak dla mnie to wygląda jak zwykłe lovato (z zewnątrz) takie jakie miałem przy silniku 1.6...Niby Yakuz też ma takie i jeździ ale po założeniu blosa dostaje toto zadyszki przy 4 tysiach
Struna - |4 Sty 2009|, 2009 20:26

te lovato nawet w wersji SUPER ( niby właśnie coś około 140 kW ) wyglądają tak samo jak normalne.
blaz - |4 Sty 2009|, 2009 22:58

Niestey nie znalazłem na nim nic na temat mocy :( pisze tylko napis Lovtec i ponizej jakies napisy na jakby tabliczce, z numerem homologacji, ale nigdzie tam mocy nie napisali, dokładnie go oglądałem , czy pewnie znajac moje szczescie wyjdzie ze musze wymienic jeszcze reduktor :(
Struna - |4 Sty 2009|, 2009 23:47

wyluzuj, najpierw zamontuj, potem będziesz się martwił jak wystąpi problem.
ford2fast - |4 Sty 2009|, 2009 23:53

blaz napisał/a:
Niestey nie znalazłem na nim nic na temat mocy :( pisze tylko napis Lovtec i ponizej jakies napisy na jakby tabliczce, z numerem homologacji, ale nigdzie tam mocy nie napisali, dokładnie go oglądałem , czy pewnie znajac moje szczescie wyjdzie ze musze wymienic jeszcze reduktor :(

Nigdy nic nie piszą o mocy :)
Podany jest tylko typ (model) i po tym można sprawdzić co to jest :-D

Struna - |4 Sty 2009|, 2009 23:54

na niektórych reduktorach podają.
ford2fast - |4 Sty 2009|, 2009 23:57

Struna napisał/a:
na niektórych reduktorach podają.

Lovato ?
I lovatopochodne ? :shock:

Struna - |5 Sty 2009|, 2009 00:06

na tych bywa nalepka typu SUPER :) i to niby ten mocniejszy :)
blaz - |5 Sty 2009|, 2009 09:00

ford2fast napisał/a:
Nigdy nic nie piszą o mocy

ja miałem napisane 120PS w scierce ale nie pamietam co to był za reduktor.
sam juz nie wiem co robic, reduktor mam dobry to znowu 2 stówy dawac na nowy to troche lipa, i wszystko przerabiac jak wyjdzie ze nie pasuje :/ a kupowac te wszystkie graty w nadziei ze bedzie jezdzic to tez troche głupie :)
teraz jestem w kropce, mysle czy nie kupic dwururki, oki to jest a z rezta pomyslec tylko to jeszcze głupsze :) albo kupic wszystko do montazu a jak cos to poszukac parownika uzywke

marcys - |5 Sty 2009|, 2009 10:22

Widze blaz ze wziales sie za ten karkołomny temat u siebie, a poza tematem z ciekawosci pytam czym sie rozni glowica 2,9 BRC od BRD i pozniejszych?
tomas - |5 Sty 2009|, 2009 12:04

witam,niemam juz sił do tej instalacji, auto pali min 15 w trasie jak jade 80-90 i ok 30 w miescie,niby był na analizatorze i jest ustawiony,pozatym przy ok 4500rpm zaczyna muleć,jakby jakis zator sie zrobił,normalnie da sie jezdzic,ale pełnej mocy nie rozwija.Wstawilem inny paronik od kolego ford2fast,ale efekt jest taki sam. Wogole jak przyspieszam bez zapiętego lockup to słysze jak silnik nierowno przyśpiesza,raz mocniej raz słabiej,natomiast jak sie zapnie lockup to czuć szarpania podczas przyspieszania.Kable i swiece nowe.czym mocniej wcisne gaz lub czym szybciej jade tym szarpanie podczas przyspieszania jest mocniejsze.Szkoda gadać.moze blos jest uszkodzony,ale w sumie co mialoby sie w nim uszkodzic.Stawiam na jakis zator.moze elektrozawór.niewiem

W zwiazku z zaistniałą sytuacją chcialbym zapytać czy ktos z szanownych kolegów nie podjąby sie przeglądniecia tej zakichanej instalacji i blosa, oczywiscie zapłace.

Kevin Xy - |5 Sty 2009|, 2009 12:07

tomas napisał/a:
ale w sumie co mialoby sie w nim uszkodzic

mogla strzelic gorna membrana
wyczysc przepustnice blosa

tomas - |5 Sty 2009|, 2009 12:12

blosa czyscilem(pozatym jest prawie nowy),membrany sa nowe,pozatym na 2 parownikach to samo sie dzieje
Mysza - |5 Sty 2009|, 2009 12:25

marcys napisał/a:
ciekawosci pytam czym sie rozni glowica 2,9 BRC od BRD i pozniejszych?
jest taka jak od 2.4 ;) Mniejsza komora spalania i mniejsze zawory. Do tego brak ekologii w BRC i wyszlo ze mial tyle kunia co dopiero BRG z katalizatorem, czyli 150.
Struna - |5 Sty 2009|, 2009 12:30

tomas, obejrzyj prześwit w rurkach miedzianych od gazu.
tomas - |5 Sty 2009|, 2009 12:34

Na tyle na ile mogłem to przejrzalem, zerknę jescze na rurke wychodzącą z butli,bo tam
jej nie
odkręcalem.

Struna - |5 Sty 2009|, 2009 12:36

bywa ze się tak zaciśnie baryłka że masz przelotu niewiele.
pablo19 - |5 Sty 2009|, 2009 13:05

Struna napisał/a:
bywa ze się tak zaciśnie baryłka że masz przelotu niewiele.

Właśnie miałem kiedyś taką usterkę w rurce w butli tj. rurka zalepiła się takim czarnym syfem wewnątrz. Można to zdiagnozować np. odkręcając przewód łączący filtr gazu z parownikiem przy parowniku. Jak się domyślam masz na filtrze elektrozawór, jeżeli tak to zrób jak wyżej, zrób sobie przewód do odpalania EZ na filtrze gazu "na krótko". Całą czynność dobrze jest wykonywać na otwartej przestrzeni zdala od źródeł ognia, iskier etc.. Jak już to wsio masz zrobione to odchylasz rurkę tak żeby czegoś nie zamrozić i odpalasz EZ na filtrze, przy drożnym przewodzie gazowym - gaz powinien cały czas zasuwać pod ciśnieniem, jeżeli po chwili ciśnienie w widoczny sposób osłabnie to już wiesz, że jest jakiś zator. Puść gaz EZtem przez jakieś 5-7 sek. chyba powinno starczyć żeby zdiagnozować.

ememem - |5 Sty 2009|, 2009 16:42

u siebie mam problemy z instalka i z zainteresowaniem przesledzilem temat blosa, zastanawia mnie jednak dlaczego nie 2 blosy (przepustnica ma 2 wloty)??? wynika to z redukcji kosztow , zestrojenia czy poprostu na dobrym parowniku (odpowiednia moc), przemyslanym dolocie powietrza i zestrojenia wszystkiego jeden blos daje sobie rade

jezeli chodzi tylko o redukcje kosztow to niewiele sie zaoszczedza - koszt puchy od kossa (50-200zl), trojnik (najtansza koncowka od wydechu 50), kolanka (z 50zeta beda kosztowac), minimum 150 + koszta przesylek daje ok 200zl, blos kosztuje 260zl czyli oszczednosc 60zl i zezbienie z adaptacja tego calego balaganu.

Struna - |5 Sty 2009|, 2009 16:48

można dwa, koszty tylko spore, no i troszkę z regulacją kłopot.
pablo19 - |5 Sty 2009|, 2009 16:56

To jakbyś regulował jakiś podwójny gaźnik lub dwa gaźniki, nie każdy to potrafi.
Struna - |5 Sty 2009|, 2009 16:57

raczej dwa gaźniki. tu dochodzi jeszcze problem sekcji silnika i dwóch wydechów. Jedyna sensowna metoda strojenia tego to monitorowanie obu sond.
blaz - |5 Sty 2009|, 2009 16:57

ja to juz teraz sam nie wiem co robic :) miałem chec kupic puszke od kosa i dwururke oraz blosa, wszystko co do montazu i zapodac pod parownik który mam, jakby nie chodziło to załozyc stara instalacje na mikserach a blosa sprzedac, bo kupowanie znowu parownika nowego to tez głupota, wszak cała instalka wyjdzie ze jest zmieniona :) , wyjdzie kolo 1000 a to juz sie srednio opłaca do auta wartego moze 1500.., ale z drugiej strony to jakby działało na starym parowniku i nie paliło 30l to pewnie by fajniej jezdził :/ lipa i tyle, pociesza mnie jeszcze ze mam zamiar moze na wiosne, moze na lato zalezy jak sie zycie potoczy zapodac se mk2 na manualu to by blos został do nastepnej fury, klopotliwa inwestycja
pablo19 - |5 Sty 2009|, 2009 16:59

Czasami takie rozumowanie jest błędne (wg. mnie), że mam auto za 1500, a nie wiem czy zainwestować 1000. Pytanie brzmi: Jak długo chcesz nim się poruszać i cieszyć tym?
blaz - |5 Sty 2009|, 2009 17:09

no własnie chodzi o to ze jego stan jest sredni wiec sam nie wiem czy inwestowanie takiej kasy ma sens jak jeszcze moze sie okazac ze nie bedzie to jezdzic, o to chodzi, skrzynia niezle pracuje ale czasy swietnosci ma dawno za soba :) wiec nie zdziwił bym sie jakby padła z dnia na dzien, dlatego nie chce inwestowac za wiele w niego inwestowac bo sie to nie zwróci przy sprzedazy która jest planowana w niedalekiej przyszłosci, natomias te kilkaset zł na ulepszenie instalki o blosa mógłbym wyłozyc zeby sie przyjemniej jezdziło. A czy kupienie uzywanego parownika to jakies duzy problem typu ze niewiadomo czy sie do uzytku nadaje? bo za 50-80zł mozna kupic ładne (z wierzchu) parowniki o mocy 150-200km
Struna - |5 Sty 2009|, 2009 17:12

weź już nie jęcz z tym parownikiem, jak ktoś montował to napewno dał do V6 reduktor o mocy conajmniej 120 kW więc powinno być ok. Poza tym, skoro dał rade na mikserach to i na blosie da rade.
ememem - |5 Sty 2009|, 2009 17:37

pablo19 napisał/a:
Czasami takie rozumowanie jest błędne (wg. mnie), że mam auto za 1500, a nie wiem czy zainwestować 1000. Pytanie brzmi: Jak długo chcesz nim się poruszać i cieszyć tym?


popieram :) poprzedni "bolid" kosztowal mnie 3k wsadzone 25k, przejechane 1600km i dzwon 8) sprzedalem, zapomnialem, wchodze w arkana scorpio.
co do strojenia to nie powinno byc duzych problemow (tak jak struna wspomnial pomocne sa sondy), pamietam czasy jak stroilismy motorek na 2 podwojnych (dwukomorowych) gazniczkach, wydech 4in1 bez zadnych sond i ulatwien i tez dalo rade.

grand funk - |5 Sty 2009|, 2009 17:55

btw trójnika ma ktoś take coś gotowe? albo umie takie ładne coś zrobić - to ja jestem chętny na trójniczek :)
pablo19 - |5 Sty 2009|, 2009 17:57

grand funk napisał/a:
btw trójnika ma ktoś take coś gotowe? albo umie takie ładne coś zrobić - to ja jestem chętny na trójniczek :)

Mariusz

blaz - |5 Sty 2009|, 2009 17:58

a jak ze strojeniem by było u mnie kiedy nie mam zadnych sond i kompem sie nie da? da rade wogóle blosa ustawic na słuch jak miksery czy lepiej odpuscic takie cos bo bedzie zarł jak smok?
ford2fast - |5 Sty 2009|, 2009 18:05

blaz napisał/a:
a jak ze strojeniem by było u mnie kiedy nie mam zadnych sond i kompem sie nie da? da rade wogóle blosa ustawic na słuch jak miksery czy lepiej odpuscic takie cos bo bedzie zarł jak smok?
Z pewnością da radę przy użyciu analizatora spalin :)
A na słuch to się instrumenty muzyczne stroi :-d

Struna - |5 Sty 2009|, 2009 18:20

blaz, da radę na tzw. doświadczenie w oparciu powiedzmy o słuch, tylko, że to wymaga kilku poprawek zazwyczaj, Lepiej wtedy sprawdzić na analizatorze. Ewentualnie wspawać sobie sondę w wydech i podpiąć pod nią AFR-a i wpakować go do auta, masz wtedy cały czas odczyt składu mieszanki na bieżąco i pod obciążeniem - tego na analizatorze nei sprawdzisz, no chyba że będziesz analizę na hamowni robić to tak. ( u mnie w pierwszym 2.9 blos był właśnie strojony na hamowni pod obciążeniem)
ememem - |5 Sty 2009|, 2009 18:23

chcesz zamontowac uklad z 1 blosem wiec nie powinno byc problemow z regulacja tego, ja ustawialem na "sluch" (mulil mi po wcisnieciu gazu) i po regulacji szedl jak burza, pojechalem pozniej tylko skorygowac ustawienia na analizatorze, bylo ok tylko zaczal palic jak prom 46/100km, okazalo sie (po rozebraniu) ze membrana w parowniku rozwalona i stad takie spalanie natomiast na dynamike auta nie narzekalem. nie bede regenerowal tego co mam tylko kupie nowy parownik i zamiast mikserow 2 blosy (bez przerobek z trojnikami itp), moze pokusze sie na jakis filtr powietrza o lepszej przepustowosci naprzyklad to K&N
Struna - |5 Sty 2009|, 2009 18:25

ememem napisał/a:
moze pokusze sie na jakis filtr powietrza o lepszej przepustowosci naprzyklad to K&N
bardzo dobry pomysł. Szkoda że do kosów takich nie mają bo tez bym wpakował.
ememem - |5 Sty 2009|, 2009 18:28

maja :) K&N
Struna - |5 Sty 2009|, 2009 18:41

niestety nie do kosa mk3, kos mk3 ma inny filtr niż idzie do silnika 12V6, a oni tam radośnie podają w aplikacji że pasuje i do zwykłej V6 i do kosa jednocześnie, a to bzdura jest. Taka sama jak to, że uszczelki pod dekle AJUSA pasują do BOB-a i BOA :)
ememem - |5 Sty 2009|, 2009 18:56

hehe to klamliwe bestyje :) przynajmniej wymiary podaja a nie tylko ze pasuje do tego i tego
blaz - |5 Sty 2009|, 2009 19:10

to widze ze z ustawieniem blosa tez potrafia byc jaja :) ja bym chetnie wspawał sondy i wpakował kompa od nowszego modelu to by banglało wsio bez pszepłyfkuf. nie wiem juz co robic zapodawac blosa w ciemno czy bedzie chodził, czy odłozyc te pare stów i dolozyc do mk2 które mam zamiar kupic w kwietniu bo wtedy konczy mi sie przeglad i oc na dziadka :) a jak sie jaja okaza z tym blosem to regulacje, szmery bajery, kombinowanie, i to w zimie kiedy nie bardzo da sie sprawdzic pełne mozliwosci auta przy regulacji :/

PS:ememem, takie pytanko całkiem osobiście : tys jest ON czy ONA ? :)

pablo19 - |5 Sty 2009|, 2009 19:13

blaz napisał/a:
... i oc na dziadka :) ...

A Ty na współwłaściciela?

blaz napisał/a:
..PS:ememem, takie pytanko całkiem osobiście : tys jest ON czy ONA ? :)

Z tego co pamiętam to ONI ;) w sensie ON i ONA

blaz - |5 Sty 2009|, 2009 19:38

pablo19 napisał/a:
A Ty na współwłaściciela?

dziadka miałem na mysli moje 22letnie wozidełko :P
ale mysle ze MTU mi wielki skok w opłatach zrobi bo w kwietniu odejdzie mi 50% zwyzek za wiek i dojdzie 10% znizek moze, wreszcie zapłace za oc mniej jak 1000zł :D

Struna - |5 Sty 2009|, 2009 20:47

ememem napisał/a:
przynajmniej wymiary podaja a nie tylko ze pasuje do tego i tego
tak polukałem, poszukałem wymiarów i wychodzi, że toto faktycznie ma ochotę podejść do kosa mk3. Tylko cena nieco zabija ( przynajmniej w IC ) chcą za to prawie 250 zyla, przesada lekka.
Vaux - |5 Sty 2009|, 2009 23:23

No widzisz Blaz, szkoda że się teraz nie wybieram znowu w Twoje rejony bo przerzucenie blosa z mojej fury to chwila - 2 opaski, wyciągam i byś sobie sprawdził czy jest różnica... 8)
blaz - |5 Sty 2009|, 2009 23:29

Vaux, a kiedy sie wybierasz? :) o tym nie pomyslałem, ty masz puszke z 2.0 ze tak szybko sie to przekłada?
Vaux - |5 Sty 2009|, 2009 23:41

Nie, mam zwykłą puchę od 2.9 z zaślepionym jednym wylotem ;) Nie wygląda to może pięknie ale nie mam kiedy się zebrać i coś z tym zrobić...

Tak to wyglądało wcześniej bo teraz mam omvl'a (rzeź jak to kiedyś ujął Adam ;)


A tak u Yakuza na trójniku plastikowym zrobionym przez Matt'a


mariusz kunicki - |6 Sty 2009|, 2009 00:37

Dokładnie,jak bedzie niewydajny mały problem z wymianą
blaz - |6 Sty 2009|, 2009 08:37

Tego sie obawiam fakt fajnie od kogo przełzocy i sprawdzic , Vaux a z czego ten trójnik palstikowy a jakichs rurek i zywica polepiony? nie boi sie strzału? i skad ta redukcja od blosa do trójnika?
PS o takim zaslepieniu wylotu u siebie tez myslałem :) tylko bym musiał dorobic adapter z kwadratu na okragły wylot bo blaszke do zaslepienia na uszczelce juz mam, z nudów zrobiłem z blaszki z paczki inPost ;)

Vaux - |6 Sty 2009|, 2009 09:22

blaz napisał/a:
Vaux a z czego ten trójnik palstikowy a jakichs rurek i zywica polepiony? nie boi sie strzału?


Z tego co Matt mowił to po prostu użył rurek kanalizacyjnych i dokładnie żywicy - założyliśmy to u Jacka jako prowizorkę a te pododno są najtrwalsze hehhe - do strzału oczywiście ;)

blaz napisał/a:
i skad ta redukcja od blosa do trójnika?


To po prostu obcięta standardowa rura od 2.9

marcys - |6 Sty 2009|, 2009 09:44

1,5 jezdzilem na trojniku z kanalizy - przy strzale sie rozdzielal na 2 czesci - po skreceniu hulal dalej :D
Struna - |6 Sty 2009|, 2009 10:52

a po co ma strzelać wogóle ?
marcys - |6 Sty 2009|, 2009 10:54

jak sie rok nie czysci to go lubi zimą chwycic.
Struna - |6 Sty 2009|, 2009 11:03

jak dbasz - tak masz :)
ememem - |6 Sty 2009|, 2009 11:33

Struna napisał/a:
ememem napisał/a:
przynajmniej wymiary podaja a nie tylko ze pasuje do tego i tego
tak polukałem, poszukałem wymiarów i wychodzi, że toto faktycznie ma ochotę podejść do kosa mk3. Tylko cena nieco zabija ( przynajmniej w IC ) chcą za to prawie 250 zyla, przesada lekka.

pewnie troszku taniej by znalazl ale z 2 srtony jak dbasz o filtr (czysczenie i konserwacja) to powinien starczyc na dluuuuuuuuuugo



blaz napisał/a:
PS:ememem, takie pytanko całkiem osobiście : tys jest ON czy ONA ? :)


:) posiadamy konto na ON&ONA :) natomiast ON czyli ja udzielam sie na forum ;)

blaz - |6 Sty 2009|, 2009 15:28

a ONA pewnie wzieła góre i kazała napisac ze wy to kobieta :P :D eh te baby ;)
ememem - |6 Sty 2009|, 2009 17:47

blaz napisał/a:
a ONA pewnie wzieła góre i kazała napisac ze wy to kobieta :P :D eh te baby ;)


lubie jak ONA jest na gorze ;) jat to mowia baba kaze chlop slucha bo jak nie to pozniej "glowa mnie boli" :D

grand funk - |20 Sty 2009|, 2009 16:59

nooo w końcu zakończyłem prace nad dolotem w moim potworze 12V6 2.4 :-D chciałbym się teraz pochwalić efektami pracy. ze strony technicznej nie jest to trudne zadanie :) . do zamontowania blos'a potrzebne mi były:

1. obudowa filtra powietrza z Coswortha 91' - 98 rocznik obojętny lecz te 91' - 94' są ładniejsze :)

2. BLOS zakupiony na allegro z 24 miesięczną gwarancją

3. trójnik zakupiony na allegro (końcówka wydechu dwururka) - niestety wymagała uszczelnienia poxiliną no ale czego się spodziewać za 30 parę złotych

4. 2 rury gumowe fi na końcach około 70 coś mm (troszkę większe niż średnica BLOS'a

5. opaski zaciskowe w o potrzebnych zakresach ileś tam sztuk

6. tzw redukcja/adapter stożka - umożliwia mocowanie rury do puszki filtra (wymagał małych modyfikacji czyli nawiercenia nowych otworów pod rozstaw gwintów na puszcze, zakupiony w sklepie tuningowym, bo na allegro 2 x drozszy z przesyłką :): )

7. stare rury łączące przepustnicę z puszką filtra wykorzystałem do połączenia trójnika z przepustnicą ;)

koszta

puszka filtra powietrza - 50PLN z przesyłką
BLOS (allegro) - 274 PLN z przesyłką
trójnik (allegro) - 38 PLN z przesyłką
2 x wąż fi 70 coś mm 15 PLN
adapter stożka - 20 PLN
jakieś opaski - 10 PLN
filtr powietrza do nowej puszki - 33 PLN

suma 440 PLN + plus własna bezcenna robota i poświęcony nań czas



wszystko zmontowane jak na fotkach poniżej. pomiędzy puszką a adapterem konieczne było zrobienie uszczelki. ja wyciąłem ją z dużej dętki samochodu ciężarowego. 8) STAR

teraz pozostaje mi się udać do gaziarza co by montnoł butlę, przewody wlew, parownik i inne pierdoły. w związku z tym jaki parownik polecacie? :027:





Struna - |20 Sty 2009|, 2009 17:07

grand funk napisał/a:
w związku z tym jaki parownik polecacie? :027:
OMVL


gdybys miał korpus przepławki to byś nie potrzebował adaptera, no i to załamanie węża przed blosem to nie halo, może to jakoś dasz radę złożyć ciut inaczej żeby tego nie było.

blaz - |20 Sty 2009|, 2009 18:34

mi sie nawe to podoba. ale co do koncówki własnie wolałbym dac drosza ale bez poxiliny :P

grand funk, kilka pytan, miałes przepływki skoro to 2.4? co z nimi zrobiłes? autko jezdzi bez nich tylko na gazie czy jak? skad wziałes tego weza 70mm fi cos tam :)

Struna - |20 Sty 2009|, 2009 18:40

blaz napisał/a:
miałes przepływki skoro to 2.4?
tylko stare 2.4 oraz stare 2.9 miały przepławki. Nowsze odmiany już nie miały, a o ile mi wiadomo to grand funk, ma 2.4 w mk2 czyli na pewno nowszego ( z sondami i MAP-em )
grand funk - |20 Sty 2009|, 2009 18:41

blaz napisał/a:
miałes przepływki skoro to 2.4?


nie było to jest 92'

blaz napisał/a:
autko jezdzi bez nich tylko na gazie czy jak?

zauważ, że narazie tylko dolot zmontowałem - gaziarz jutro :)

blaz napisał/a:
skad wziałes tego weza 70mm fi cos tam :)


ze sklepu z akcesoriami do zagazowywania w Bielsku. jak coś to puszczaj przelew i Ci takie zakupię ;) pasują jak ulał pod blosa i gną się elegancko.

blaz napisał/a:
ale co do koncówki własnie wolałbym dac drosza ale bez poxiliny :P


kwestia czasu też mi się to nie podoba :P

blaz - |20 Sty 2009|, 2009 18:48

grand funk napisał/a:
zauważ, że narazie tylko dolot zmontowałem - gaziarz jutro

sorki zauwazyłem ale niezedytowałem :)
grand funk napisał/a:
ze sklepu z akcesoriami do zagazowywania w Bielsku. jak coś to puszczaj przelew i Ci takie zakupię pasują jak ulał pod blosa i gną się elegancko.

mysle ze sie odezwe w tej sprawie jak pare rzeczy porobie z fordem policze ile mam kasy i czy mi starczy na mk2, jak nie to blosuje i na nowo parownikuje na omvl-u ;) niezle ci to wyszło , a ten blos ciezki jest? moze tak wisiec na tych gumach? mi sie zdaje ze jakbys je kapke skrócił to by sie troche wyprostowały, albo takie plastikowe na aletanio zakupic

grand funk - |20 Sty 2009|, 2009 18:53

blaz, blos się trzyma ładniutko, nie będę go nigdzie mocował. długość gum to kwestia do dopracowania. jeszcze się będę bawił jak znajdę ładniejszy trójnik ;)
blaz - |20 Sty 2009|, 2009 19:22

grand funk napisał/a:
jak znajdę ładniejszy trójnik

wiedziałem ;p;p słuze linkiem alegro :P :d

marcys - |21 Sty 2009|, 2009 09:37

tu moja aktualna rzezba sprzed kilku miesiecy:



polecam jednak wstawic wsporniczek, ten ze zdjecia to wspornik z casto mocowany nieinwazyjnie.

Struna - |21 Sty 2009|, 2009 11:05

marcys, co to masz po prawej stronie w jakichś gąbkach ? Oo i widzę, że u Ciebie ten magiczny zawór na podciśnienie jest.
grand funk - |21 Sty 2009|, 2009 11:55

Struna napisał/a:
po prawej stronie w jakichś gąbkach ?


to jest zaizolowany górny przewód chłodnicy ;) marcys po prostu miał lichy termostat :P :)

Struna - |21 Sty 2009|, 2009 12:10

znaczy se jakieś webasto zrobił na gąbkę :D
Zysio - |21 Sty 2009|, 2009 12:10

Podpalenie gąbki ogrzewa wodę w obiegu? :P
marcys - |21 Sty 2009|, 2009 13:38

alescie głąby oba :690: w ramach tzw ciekawosci zaizolowalem gorny do chlodnicy czy wplynie to na dzialanie termowlacznika w chlodnicy - i nie wpynelo ;) wiec juz tego nie ma. a termostat swoja droga czeka na wymiane - a ty sie grand nie ciesz bo masz ten sam i pewnie ci poleci po roku jak u mnie ;)
sierka adas1987 - |21 Sty 2009|, 2009 18:19

to ja pokaże swoje wypiciny :695:


Struna - |21 Sty 2009|, 2009 18:47

sierka adas1987, blos w poziomie - spory błąd. A tak przy okazji to masz EBJ odwrotnie przykręcony do korpusu przepustnic.

Polecam też zrobić osłonę na stożek coby ciepła spod maski silnik łykał jak najmniej - bo to z deka niekorzystnie wpływa na osiągi.

sierka adas1987 - |21 Sty 2009|, 2009 19:00

wiem wiem juz poprawione a foty były na szybko EBJ odwrotnie przykręcony byl bo coś mi tam kable nie łączyły, a blosa tez juz przestawiłem ale jakoś nie stwierdzam większej poprawy ? co to daje ? bo moze cos mam nie tak ?
a na ta osłone ma ktoś jakis pomysł ??

Struna - |21 Sty 2009|, 2009 19:20

sierka adas1987 napisał/a:
blosa tez juz przestawiłem ale jakoś nie stwierdzam większej poprawy ? co to daje ? bo moze cos mam nie tak ?
dopóki nowy to prawie nie ma różnicy, z czasem zaczyna się robić coraz większa.
sierka adas1987 napisał/a:
a na ta osłone ma ktoś jakis pomysł ??
stara puszka filtra, lub jakaś rzeźba.
blaz - |21 Sty 2009|, 2009 22:18

ja myslałem go w sam róg w miejsce puszki filtra dac i kawał blachy przykrecic blachowkretami do błotnikai gumowa rurke wsadzic jeszcze w stozek zamiast tej co doprowadza seryjnie powietrze do puszki filtra, oraz kupic obudowe na stozek taka mała z blachy albo stozek kupic seryjnie z osłona
Mysza - |22 Sty 2009|, 2009 06:16

grand funk, całkiem do dupy. Jedz sobie na szrot i kup parę gum dolotowych, pozaginanych. Podocinasz, przypasujesz i będzie jak należy. Tak jak teraz to cienko widzę.
blaz - |22 Sty 2009|, 2009 08:09

za te gumy na szrocie to jak za zboze wołaja ;)
Mysza - |22 Sty 2009|, 2009 08:33

Ja sobie kupilem kilka po 10 zł :) A na innym dostałem w gratisie do zakupów, wybierałem sobie z wieeeeeeeeeeelkiego pudła z takimi gumami. I można tworzyć jak się tylko podoba.
blaz - |22 Sty 2009|, 2009 13:32

to ja gdzie nie pytałem to nawet po 5 dych za gume wołali :)
Mysza - |22 Sty 2009|, 2009 14:22

kto szuka ten znajdzie ;) grand funk, skoro ta guma tak się załamała przy montażu, to wnioskuję że jest miękka, i przy obciążeniu silnika może się poprostu zassać, ale będzie zdziwienie że nie ma mocy ;)
marcys - |23 Sty 2009|, 2009 07:16

te gumy ( jezeli to te bo fotek granda nie widze na moim kompie) to z czasem twardnieja te gumy i problem zasysania znika. ale to loteria za kazdym razem te gumy sa roznej jakosci.
--Marcin-- - |29 Sty 2009|, 2009 10:45

http://www.ford-scorpio.p...pic.php?t=23569 - zdjęcie 4,5,6.
Zakładałem u siebie przewody gumowe zbrojone (kupowane na metry- sklep w Piastowie przy przejeździe kolejowym pod Warszawą) łączące blosa z trójnikiem, trójnik z pokrywą dolotu (airbox). Blosa z filtrem powietrza połączyłem kupionym kolankiem gumowym (średnica wew. 70 mm- to wąż wodny od jakiejś ciężarówki). Jednak aby zastosować gotowe kolanko gumowe, musiałem sobie dorobić kawałek rurki (sr.70mm) i przyspawać do blachy (przykręconej do filtra powietrza) pod odpowiednim kątem który ustalałem metodą prób (tzn. przymierzałem, przycinałem i w końcu przyspawałem) :-d

Struna - |29 Sty 2009|, 2009 10:59

bardzo ładnie pse pana to zrobione.
Larix - |26 Lut 2009|, 2009 16:11

Podepnę się do tematu.
Właśnie zakupiłem 2,9 z blosem i jest on założony bardzo blisko puszki filtra (z Cossa), dalej jest rura o długości około 25 cm, następnie trójnik i przepustnice.
Nie wiem czy to jest właściwy sposób instalacji bo oglądając zdjęcia widzę że wiekszość ma blos założony bliżej przepustnic i trójnika a nie puszki filtra ?
Dodam jeszcze że jara mi w mieście (małym z jednymi światłami i bez korków) 25/100 przy jeździe max. emeryckiej a więc coś jest nie tak a temat LPG i blosa dopiero zaczynam zgłębiać :twisted:
Jak tak dalej pójdzie to kupię jednak silnik do DOHC-a :027:

Struna - |26 Lut 2009|, 2009 16:51

wyreguluj toto.
Larix - |26 Lut 2009|, 2009 17:03

Struna napisał/a:
wyreguluj toto.


To na pewno muszę zrobić, a jeżeli chodzi o pierwszą część mojego pytania?
Odnośnie umiejscowienia blosa.
Wie ktoś czy to ma znaczenie ?

Struna - |26 Lut 2009|, 2009 17:06

znaczenie ma takie, że jakby czasem chciało strzelic to masz o wiele więcej nagromadzonego gazu. A tak poza tym to w zasadzie może powodować lepsze wymieszanie się gazu z powietrzem, z drugiej zaś strony może być powodem lekkiego "opóźnienia" w reakcji na pedał przyśpieszenia.
pepi - |26 Lut 2009|, 2009 20:34

Struna napisał/a:
, z drugiej zaś strony może być powodem lekkiego "opóźnienia" w reakcji na pedał przyśpieszenia
- powiedział bym że to dość odczuwalne jest
Struna - |26 Lut 2009|, 2009 20:37

pepicosi napisał/a:
powiedział bym że to dość odczuwalne jest
no to zalezy od silnika i warunków podciśnienia jakie wytwarza. Za blisko przepustnic tez nie jest dobrze, bo się słabo miesza.
Vaux - |26 Lut 2009|, 2009 23:12

Struna napisał/a:
Za blisko przepustnic tez nie jest dobrze, bo się słabo miesza.


Mozna by "turbinkę Kowalskiego" zastosować dla lepszego efektu w gumowych rurach ;)

Boni - |27 Lut 2009|, 2009 07:20

I magnetyzer, nie zapominaj o magnetyzerze! :P
Struna - |27 Lut 2009|, 2009 13:15

noooo, to napewno poukłada dobrze gaz i bedzie rakieta :D
Mar_p - |6 Lip 2009|, 2009 09:21

Witam
Właśnie mam w planach zablosować 2.9 12V i zamierzam zastosować końcówkę wydechu jako trójnik. Zastanawiam się czy średnica 60mm od strony blosa i 2 x 50 mm od strony przepustnic, czy to nie za mało:
http://www.allegro.pl/ite...rom_tuning.html
W tej chwili nie widzę nic większego na allegro.
Czy zastosować właśnie taką końcówkę, czy lepiej poszukać czegoś lepszego?

[ Dodano: |6 Lip 2009|, o 09:30 ]
Właściwie to doczytałem że wewn. srednica to jest 55 - od strony blosa. Chyba troche mało??

marcys - |6 Lip 2009|, 2009 09:31

bedzie dobra
Struna - |6 Lip 2009|, 2009 09:48

Mar_p napisał/a:
czy to nie za mało:
aż za dość.
Mar_p - |6 Lip 2009|, 2009 09:54

dzięki za rade, w takim razie zaraz zamawiam tą dwururkie :)

[ Dodano: |28 Lip 2009|, o 14:35 ]
Udało mi sie zablosować maszyne, byłem na regulacji na analizatorze gazownik był pod wrazeniem ze udało sie osiagnąc tak dobre parametry (nie panietam juz dokładnie wskazań), ale nadal żre chyba troche za sporo, miasto ponad 20 trasa 15-16.
Po tych pomiarach przykręciłem blosa o 1/4 obrotu i udało mi sie osiągnąć na trasie spalanie 14, ale to na maxa emerycka jazda była. Potem zmiejszyłem na blosie jeszcze skład mieszanki o 1/4 obrotu ale juz sie zrobił zbyt mulasty i spalanie juz nie spadło.
Aha gazownicy jeszcze stwierdzili ze parownik jest za słaby i na blosie sie szybko wychechła i zastanawiam sie czy to nie jest przyczyną dosc wysokiego spalania, a moze to norma w 2.9 12V ABS. Na samym redukrtorze nie widze zadnych napisów a w papierach od gazu jest wpisany reduktor STEFANELLI GEO.

niewczas2 - |9 Lis 2009|, 2009 19:37

a ile to pali z blosem??
Adam73 - |9 Lis 2009|, 2009 19:59

niewczas2 napisał/a:
a ile to pali z blosem??
Tyle co nic .
Vaux - |9 Lis 2009|, 2009 20:17

No cóż...dobry parownik przy blosie to podstawa...jak kiepścizna to będzie właśnie sporo palił i się dusił na wysokich obrotach...
Struna - |10 Lis 2009|, 2009 11:33

blos jest do odmulenia silnika ze zwężek jakimi są miksery. Odmulenie występuje zarówno dla beny jak i gazu. Często niestety ( albo i stety ) jest tak, że jak się auto odmuli to się i częściej go depta bo fajniej jeździ :) no a nie ma się co czarować, moc się z powietrza nie bierze. Deptamy to i spalamy więcej. Ja jak założyłem pierwszy raz blosa to auto zaczęło palić więcej ( gazu oraz opon :) )
--Marcin-- - |10 Lis 2009|, 2009 12:30

Struna napisał/a:
Często niestety ( albo i stety ) jest tak, że jak się auto odmuli to się i częściej go depta bo fajniej jeździ :) no a nie ma się co czarować, moc się z powietrza nie bierze. Deptamy to i spalamy więcej. Ja jak założyłem pierwszy raz blosa to auto zaczęło palić więcej ( gazu oraz opon :) )


:-d To prawda, aktualnie 18l / 100 ale jeszcze dochodzą korki w których dłuuuugo się stoi ostatnio, tu remont, tam zwężenie, a to buspas - no ale to wszystko po to żeby było lepiej ;)

Struna - |10 Lis 2009|, 2009 12:34

ale i tak uważam że warto było do 12V6 zapakować blosa. Na mikserach z nominalnej mocy zostało poniżej 100 koni a na blosie było ponad 120, co przy stanie silnika jaki miałem w pierwszym scorpio i tak uważam za niezły wynik ;) Inna sprawa że i tak większość scorpio już dawno pogubiła sporo kucyków wraz z wiekiem. Może dlatego lepiej nie wiedzieć jak mało tego zostało :)
--Marcin-- - |16 Lis 2009|, 2009 09:39

Struna napisał/a:
ale i tak uważam że warto było do 12V6 zapakować blosa

Po roku użytkowania też dochodzę do takiego wniosku :)

marcys - |16 Lis 2009|, 2009 11:01

warto warto aczkolwiek moj po 50kkm zaczyna sie nadawac do regeneracji ;)
Kevin Xy - |16 Lis 2009|, 2009 11:06

moj po 80kkm (4lata) sprawdza sie dalej
marcys - |16 Lis 2009|, 2009 11:06

moj sie zaczal rozpadac :lol:
Struna - |16 Lis 2009|, 2009 12:28

marcys napisał/a:
moj sie zaczal rozpadac :lol:
w jakim sensie ?
marcys - |16 Lis 2009|, 2009 13:12

zawsze toto rozbieram z "nabożną czcią" ;) natomiast dziwnie sie zacząl zachowywac ostatnio - wyziagam slita ...a tu element "M" wcielo :shock:

druga sprawa - zajechalo mi swierzą kapuchą spod maski ostatnio - chwytam obrotowe kolano doprowadzające gaz do blosa - i zostalo mi w rekach. Reszta ok czyli membrana, slit, sprzezyna, przepustnica mimo przebiegu sa ok.

Struna - |16 Lis 2009|, 2009 13:58

o żesz, no to ciekawe.
--Marcin-- - |16 Lis 2009|, 2009 18:40

marcys napisał/a:
chwytam obrotowe kolano doprowadzające gaz do blosa - i zostalo mi w rekach

pierwszy raz jak zdejmowałem rurę od parownika do kolanko to też kolanko wyjąłem z blosa, trzeba uważać przy tej operacji.
Kolanko blosa jest zabezpieczone sprężystym pierścieniem z drutu, (podobnie jak półośki w maluchu na końcu przy przegubach - i to i to włoskie :-d )

marcys - |17 Lis 2009|, 2009 09:04

--Marcin-- napisał/a:
i to i to włoskie )



i to i to badziew- "macalem" ;) w niedziele kilka blosów - w kazdym troche inny luz na tym kolanku - generalnie polecam tym nie krecic bez potrzeby a u siebie wymienie oring na nowy.

KubusWariat - |19 Mar 2011|, 2011 23:40
Temat postu: Re: BLOS 2,9 V6 12v
--Marcin-- napisał/a:
jak na zdjęciach 4,5,6...


Marcin gdzie dostanę taki trójnik???

Zysio - |19 Mar 2011|, 2011 23:56

U Mariusza Kunickiego.
KubusWariat - |20 Mar 2011|, 2011 00:07

thnx Tomek :)
ramanujan - |22 Lip 2013|, 2013 02:02

Witajcie,
Mam pytanie, wrzuciłem jakiś czas temu BLOSa od BRC zamiast klasycznego miksera, jeździ to tak że jestem zadowolony,
pali 15/100 po wawie i okolicach, nie regulowałem tego jeszcze na analizatorze.
Jednakoż mam pytanie, parownik który mam to jakiś duży OMVL którego nazwy nie pamiętam ale ma spory zapas jak na 2.9 12V6. Robiłem regenerację gum w nim + przeczyściłem blosa..
Zobaczyłem zdziwiony że ma dwa wyjścia gazu, jedno zakryte.. zaraz popatrzyłem na rozdzielony kolektor i zrozumiałem po co komu drugie wyjście...
Zapewne da się to puścić na dwóch małych palnikach.. Nie widzę tu żadnej zbrodni, a pozbywam się trójników, kolanek i innego badziewia...
No dobra, teraz odważniejsze pytanie... czy dało by się to zrobić, ale na dwóch BLOSach? Rozumiem kłopot regulacji, ale teoretycznie mając rozdzielony wydech, można by spróbować wyregulować to na analizatorze, albo przynajmniej lambdą szerokopasmową... Podejrzewam że to da się zrobić, znam ludzi którzy jeździli na dwóch blosach.
Chciałbym usłyszeć Wasze opinie na ten temat, czy jest ew ktoś kto to robił, ew kto by chciał to zobaczyć/wspomóc radami? Nie mam garażu na własność, co lekko mi utrudnia sprawę, ale nic nie jest niemożliwe..
Szukam materiałów jak dobrze policzyć kolektor dolotowy oraz wydech, o ile wiem to robiąc to na pałę szansa że będzie cokolwiek lepiej jest jak 1:10..
Pozdrawiam ;-)

Vaux - |22 Lip 2013|, 2013 02:23

Uderzaj do kolegi Pepi - on to robił ze szwagrem o ile pamiętam
YaKuZ - |22 Lip 2013|, 2013 07:55

kolega IBOL kiedyś miał 2,9 na dwóch blosach...a parownik pewnie masz R90e...:P tylko pytanie po co jak jeden blos obskakuje 2,9?
Zysio - |22 Lip 2013|, 2013 10:17

ramanujan napisał/a:
Witajcie,
Mam pytanie, wrzuciłem jakiś czas temu BLOSa od BRC zamiast klasycznego miksera, jeździ to tak że jestem zadowolony,
pali 15/100 po wawie i okolicach, nie regulowałem tego jeszcze na analizatorze.
Jednakoż mam pytanie, parownik który mam to jakiś duży OMVL którego nazwy nie pamiętam ale ma spory zapas jak na 2.9 12V6. Robiłem regenerację gum w nim + przeczyściłem blosa..
Zobaczyłem zdziwiony że ma dwa wyjścia gazu, jedno zakryte.. zaraz popatrzyłem na rozdzielony kolektor i zrozumiałem po co komu drugie wyjście...
Zapewne da się to puścić na dwóch małych palnikach.. Nie widzę tu żadnej zbrodni, a pozbywam się trójników, kolanek i innego badziewia...
No dobra, teraz odważniejsze pytanie... czy dało by się to zrobić, ale na dwóch BLOSach? Rozumiem kłopot regulacji, ale teoretycznie mając rozdzielony wydech, można by spróbować wyregulować to na analizatorze, albo przynajmniej lambdą szerokopasmową... Podejrzewam że to da się zrobić, znam ludzi którzy jeździli na dwóch blosach.
Chciałbym usłyszeć Wasze opinie na ten temat, czy jest ew ktoś kto to robił, ew kto by chciał to zobaczyć/wspomóc radami? Nie mam garażu na własność, co lekko mi utrudnia sprawę, ale nic nie jest niemożliwe..
Szukam materiałów jak dobrze policzyć kolektor dolotowy oraz wydech, o ile wiem to robiąc to na pałę szansa że będzie cokolwiek lepiej jest jak 1:10..
Pozdrawiam ;-)


Da się na dwóch BLOSach, wal do pepiego.

Tylko nie wiem czy to nie przewaga formy nad treścią względem pojedyńczego BLOSa i dolotu na trójniczku.

Struna - |22 Lip 2013|, 2013 10:39

daruj sobie dwa blosy, szkoda zachodu.
ramanujan - |23 Lip 2013|, 2013 00:32

Rozumiem, argumenty macie zasadne, gdyby naprawdę była potrzeba można instalować i cztery blosy, słowo klucz to 'gdyby'. Myślałem o tym gdybym nie miał co robić przy aucie. Podobnie jak rozdzielenie wydechu, ale wiadomo że projektowanie dolotu/wydechu wymaga już kilku obliczeń żeby było sensowne. Na szczęście scorpio jest autem przy którym zawsze jest co robić..
Ale mogę Was spytać, ktoś się orientuje jaka jest preferowana długość dolotu we wspominanym silniku 2.9/12v? Wiadomo że zależy od objętości, ale może ktoś kojarzy jak to się dobiera?
W sumie masz rację Struna, że dobre zestrojenie blosa da więcej niż super dolot nawet ze złota.. ;-)

Struna - |23 Lip 2013|, 2013 00:48

Dwa blosy to tylko problem, bo jak to niby chcesz regulować :-)
No dobra, da się ( bo prawie wszystko się da ) tylko, że to zachodu od groma a efekt żaden - no może jedynie + 10 do rispektu na dzielni :-)

pepi - |23 Lip 2013|, 2013 14:48

i tak i nie :-d
bo blos działa na zasadzie przepływu
i idzie to łatwo zgrać
ale po co cena dwóch blosów
to wtrysk lepiej zapodać

Struna - |23 Lip 2013|, 2013 17:04

pepi napisał/a:
bo blos działa na zasadzie przepływu
i idzie to łatwo zgrać
no w sumie jak ktoś ma kilka wakuometrów bo akurat z motorami często dłubie to czemu nie :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group