Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektryka - Zwarcie z widocznym żarzeniem w przycisku Awaria

Pablo 95Krk - |19 Sty 2017|, 2017 13:07
Temat postu: Zwarcie z widocznym żarzeniem w przycisku Awaria
Panowie i Panie :-) jak sobie poradzić z żarzeniem pod ta czerwona obudową przycisku na kolumnie kierownicy co uruchamia kierunkowskazy dając sygnał "awaria" ? Kierunkowskazy pojedynczo działają (wymiana manetek rok temu) ale jak włączam oba naraz przyciskiem na kolumnie to skrzypi i widać pod plastikiem rozbłyski w środku no i kierunkowskazy nie działają razem czyli efektu powiadomienia innych użtkowników ruchu o awarii nie ma :-) . Czasami właczając ten przycisk nie ma żarzenia i nie ma znaków świetlnych na zewnątrz i tak na przemian.
Julek - |19 Sty 2017|, 2017 13:46

Jeśli jesteś pewien w 100% manetki to zajrzałbym do skrzynki bezpieczników
trzypion - |19 Sty 2017|, 2017 13:55

Ja bym jednak zaczął od:
1. Zdjęcia kierownicy
2. Zdjęcia obudowy kolumny z góry i z dołu
3. Zdjęcia przełącznika zespolonego
4. Wyczyszczenia go (skoro skrzypi).

Pablo 95Krk - |19 Sty 2017|, 2017 14:45

:-) No wiadomo na 100% to ja niczego pewny nie jestem bo wymieniłem na uzywkę i rok czy 1,5 wszystko działało jeszcze 3 dni temu :-P . Skrzynki zrobione 3 lata temu u Vika a bezpieczniki całe sprawdziłem w skrzynce :-) (wiazki podłuznicy nie robiłem jeszcze :-) ). Wiązki w bagaju wchodzące w klapę bagaznikai dochodzace do blendy zaizolowane i połatane przez Vika z jednej strony przez mnie z drugiej. By światła z tyłu drogowe i postojowe działały :-) . Nie mam też oczywiście powiadomienia świetlnego kierunkowskazami przy zamykaniu pilotem.

[ Dodano: |19 Sty 2017|, 2017 14:48 ]
trzypion napisał/a:
Ja bym jednak zaczął od:

4. Wyczyszczenia go (skoro skrzypi).


Skrzypi nazwałem ten odgłos jak się rozbłyska światło w przełączniku nie jak się wciska przełącznik :-)

Jankes - |19 Sty 2017|, 2017 14:49

Pablo 95Krk napisał/a:
Nie mam też oczywiście powiadomienia świetlnego kierunkowskazami przy zamykaniu pilotem.


Bo to nie wszystkie wersje miały.

Podmień manetke na poczatek bo najłatwiej, a trzy lata dla skrzynki, to mozna już zajrzec.

Pablo 95Krk - |19 Sty 2017|, 2017 15:19

Jankes napisał/a:
Pablo 95Krk napisał/a:
Nie mam też oczywiście powiadomienia świetlnego kierunkowskazami przy zamykaniu pilotem.


Bo to nie wszystkie wersje miały.

Podmień manetke na poczatek bo najłatwiej, a trzy lata dla skrzynki, to mozna już zajrzec.


U mnie było takie powiadomienie przy zamykaniu dlatego wspomniałem o tym. No tak najłatwiej podmienić manetkę. Poszukam swojej starej i zobaczę. A jakby cos to masz Jankes taka manetkę?

Jankes - |19 Sty 2017|, 2017 15:27

Jesli juz nie miga to moduł dostał zimnych lutów.

Mam manetki.

Pablo 95Krk - |19 Sty 2017|, 2017 16:17

A ów moduł gdzie się znajduje ? Myslisz, że zwarcie na mrygaczu do awari i ów moduł sie łączą czy to pewnie 2 rózne dolegliwości? Po za tym teraz zaczęło mi gasnąc podświetlenie zegarów.
Jankes - |19 Sty 2017|, 2017 16:46

moduł komfortu nad kompem.

objawy skrzynki i tyle.

Pablo 95Krk - |19 Sty 2017|, 2017 18:39

Sprawdziłem w notatkach kwiecień 2015 robione skrzynki u Vicka czyli maj 2lata i wszystkie jak wyciagam bezpieczniki/przekażniki to są tłuste od wazeliny wiec pewnie to zimne luty gdzieś no chyba,że skrzynki od spodu cos podlało bo od góry mam na dużej skrzyce przylegająca do krawędzi styku pokrywy z dnem folie bebenkową. A od spodu to nie wiem nawet jak wygądają tam łączenia. Chyba ze mi szyberdach przecieka i gdzies sie woda dostaje bo zauwazyłem zaciek na suficie i od wieczora mi 20sec i lampki w suficie nie działaja :-) ... Seria usterek cdn... co nastepne Panowie co obstawiacie?? Kto da więcej ... czarne czerwone czarne czewone :-)) ...
Jankes - |19 Sty 2017|, 2017 19:06

a od kiedy to skrzynki od góry gnija...
Pablo 95Krk - |19 Sty 2017|, 2017 19:20

Od góry może sie wlewać po ściankach, wilgoc dostawać sie , nikt nie mówi że gnije sufit skrzynki, lepiej pogadajmy bez filozofii tylko o faktach.
Jankes - |19 Sty 2017|, 2017 19:23

Ty filozofujesz nie ja...

Skrzynka stoi w wodzie i od dołu, miedzy podstawa, a sciankami woda wchodzi.

Inaczej sie nie da wytłumaczyć, jak rozbierzesz to zrozumiesz.

Pablo 95Krk - |19 Sty 2017|, 2017 19:49

No okej. Widziałem rozbieraną skrzynkę ale już z auta wyciągniętą, jak jest ułożona w aucie, jak ja zalewa to nie wiem( aczkolwiek tyćkę mogę sobie wyobrazić bo koło dużej jest zlew i często tam się liście gromadzą co regularnie oczyszczam . Ja nie filozofuje idę tropem Twoich wskazówek, bo jak skrzynki 2 lata maja od smarowania przez profesora w temacie to zakładam,że to podziała dłużej niż 2 lata ale nie wykluczam oczywiście niczego tylko próbuje idąc Twoimi sugestiami ustalić pewna kolejność czym warto się jako pierwszym zając z jakimś tam prawdopodobieństwem. Tylko tyle.
Zysio - |19 Sty 2017|, 2017 21:13

Od góry do szostej-siódmej warstwy moze być spoko, niżej niestety zielono.
Pablo 95Krk - |20 Sty 2017|, 2017 15:16

Okej. Dzięki Panowie!
trzypion - |20 Sty 2017|, 2017 22:45

Zrób na dole odwodnienie. Znawcy twierdzą, że nei trzeba, aczkolwiek praktyka mówi, że bez nich woda się zbiera...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group