Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

LPG - GAZ - sekwencyjny wtrysk gazu

Marcin Ignaczuk - |20 Kwi 2005|, 2005 20:30
Temat postu: sekwencyjny wtrysk gazu
Jakiej firmy załozyć inst.gazową do scorpio 2.0 16V
mmmk - |20 Kwi 2005|, 2005 20:45

moze troche nie na temat ale ZADNA :?: :!: tak uwazam. przeliczales koszty kalkuluje sie??
pozdrawiam
maciek

Marcin Ignaczuk - |20 Kwi 2005|, 2005 20:49

dzięki
Gierap - |20 Kwi 2005|, 2005 22:19

Kolego pisze sie WTRYSK!!!tak gwoli ścisłosci :wink:
Rafał A.(antek) - |20 Kwi 2005|, 2005 23:10

Uuuu Super no jestescie nie dosc ze OT to jeszcze mili!!!

A jaka chesz instalacje montowac sekwencuyjny wtrysk czy klasyczną?

mmmk - |20 Kwi 2005|, 2005 23:49

no ja tylko uswiadamiam,zeby nie zabijal tak wspanialego silnika gazem. a jak ma na to wydac 4000zl to nie warto jak nie jezdzi non stop. szkoda. dochodza dodatkowe koszty przegladu i inne drobne lub powazniejsze naprawy wiec ja uwazam ze kasa jest podobna jak ma zakladac i uzywac. jakby to bylo juz w samochodzie ok przebolalbym ale zakladac samemu? NIE NIE NIE.
pozdrawiam
maciek
p.s. a jak poleci silnik to 2.0 dohc 16V jest ciezki do kupienia i cholernie drogi a z tego powodu zaoszczedzic 200zl rocznie 100krotne NIE!!

Rafał A.(antek) - |21 Kwi 2005|, 2005 00:58

no ale to mozna jakos szerzaej i konstruktywnie uzasadnic koledze z wyliczeniami, a nie suche nie.
podac zucycie paliwa, gazu
niech sobie wyliczy rozniece w kosztach eksploatacji
pozatym roznie bywa
no jak u mnie scorpiak bez gazu by stal na parkingu, bo jestem w stanie wylozyc na instalacje, a nie jestem w stanie placic 2 x wiecej co miesiac na plaiwo

Struna - |21 Kwi 2005|, 2005 01:01

zakładaj klasyczną II generacji i będzie OK .
marcys - |22 Kwi 2005|, 2005 21:54

a tak z ciekawosci czystej jak ten silnik znosi gaz? kolektor jak sadze plastik
VIK - |24 Kwi 2005|, 2005 11:15

mmmk ale ...................
:shock:
straszne głupoty ...................

(..................=> wstaw co chcesz)
to też tylko moje zdanie, po prostu bulwersują mnie herezje
http://lpg-autogaz.republika.pl/pl/calc.htm
Struna BDB PISZE!! potwierdzam.
JEDNO zdanie, NA TEMAT, ZGODNIE Z PRAWDĄ.

mmmk - |24 Kwi 2005|, 2005 11:42

nie glupoty tylko juz widzialem w zyciu 2 dohc zabite przez gaz. moj gazu nigdy nie dostanie. wszystko zalezy od przebiegu jaki kto robi i od instalacji jaka jest zalozona(moze). ja sie na tym nie znam wiec nie jestem w stanie przypilnowac gaziarza zeby bylo ok(a zakladow co niby umieja wszysko jest pelno, tylko szkoda potem,ze reklamacji nie umieja przyjac a gaz w dohc? abw moze sie pochwalic ile mial z tym roboty zeby bylo ok a ile w to kasy wrzucil). a o tym,ze dostanie silnika dohc 16V graniczy prawie,ze z cudem to przeciez wiesz. a jak jest to cena tez nie z tej ziemi(bynajmniej jak ja kiedys chcialem to kupic)
pozdrawiam
maciek
p.s. nie prawie tu zadnych herezji tylko to moje zyciowe doswadczenia, moze po prostu nie mam szczescia do samochodow ale tak mam. :D

VIK - |24 Kwi 2005|, 2005 13:48

Herezje, nic innego
prawidłowo wyregulowany gaz nie ma prawa zaszkodzić silnikowi, Kolego, dojeździłem DOHCem 450tys.km nie zaglądając do silnika, i nie jestem odosobnionym przypadkiem, więc nie strasz chłopaka, bo zapewniam, ze jestwięcej szczęśliwych posiadaczy DOHCa z LPG niż tych nieszcześliwych, którym pada wszystko w silniku, niezależnie, czy z LPG czy bez, i wiele czynników ma na to wpływ, a LPG w najmniejszym stopniu. Poza tym NIE TAKIE było pytanie GŁOWNEGO ZAINTERESOWANEGO, a i rzeczą nową nie jest, ze przeciwnicy LPG nastraszą kogoś, kto chce założyć i ZAŁOŻY gaz.

mmmk - |24 Kwi 2005|, 2005 16:31

no jak prawidlowo zalozony to moze i tak. ale wez takich znajdz?? fakt odbiegamy od tematu, ale stwierdzilem,ze moze sie nad tym zastanowi i dojdzie do wniosku,ze mu to az tak niepotrzebne nie jest. taka dobra rada nie na temat :wink:
pozdrawiam
maciek

VIK - |24 Kwi 2005|, 2005 19:26

nie odbiegaj od tematu, dobra regulacja i dłuuuuuugie długie kilometry przed autkiem
:D
pozdrawiam

tomi503 - |24 Kwi 2005|, 2005 20:05

Uwarzam że gaz jest paliwem substytucyjnym i wpełni może zastąpić benzyne.
Oczywiście wszystko ma swoje za i nie.
Ja od zawsze mam w atkach gaz i nawet jak jeżdziłem kiedyś maluchem to był w nim gaz.
Nigdy natomiast nie stało mi się cos z silnikiem co by można było stwierdzić że jest to wina gazu.
Znam ludzi którzy wszystko zwalają na gaz co tylko w autku przestaje działać to wina gazu kiedyś gostek sie zastanawiał bo mu ubywało wody w układzie chłodzenie czy może to być wina gazu. Bzdura okazało się to nieszczelnością na jakimś węrzu.

Owszem wspułczuje tylko ludziom którzy dają się wyprowadzić gazownikom w las i zamiast obiecywanego komputera ładują zwykły sterownik lub nawet nie, ale to już inna bajka.

VIK - |25 Kwi 2005|, 2005 07:50

najbardziej od LPG lecą OPONY, więcej się jeździ, a i depnąć nie szkoda, bo się mało płaci przy dystrybutorze :D
kuba - |25 Kwi 2005|, 2005 12:07

Do dohc 16v, w zupełności wystarczy dobra instalka II generacji z kompem. Kolektor jest metalowy, zakładaj śmialo.
mmmk - |30 Kwi 2005|, 2005 13:17

na potwierdzenie mojej teori na temat silnika i jego ceny(o gazie juz nie pisze):

www.allegro.pl/show_item.php?item=49861107

jaki on jest fajniutki i sliczniutki. szkoda tylko,ze jego cena jest o wyzsza niz za silnik z cosworth'a (na allegro cossi jest za 3000) ale to cena za jego niepowtarzalnosc i moc za w miare rozsadne spalanie. szkoda,ze mnie na niego nie stac bo bym juz go bral :cry: :cry: :cry:
pozdrawiam
maciek

Pershing - |30 Kwi 2005|, 2005 14:24

No sorry ale za ta kase to sie Scorpio kupi :roll: Koles przesadzil.
mmmk - |30 Kwi 2005|, 2005 14:49

no ja za taki silnik to bym oddal.......to byl oddal........wiele bym dal albo za 2.3 16V ale to strasznie ciezko znalezc. w koncu tego nie bylo zbyt wiele.
pozdrawiam
maciek

mmmk - |2 Maj 2005|, 2005 01:05

a co wy na to?? cena glowicy do dohc

www.allegro.pl/show_item.php?item=50120214

mnie ta cena zwalila z krzesla!! ale to jest 1 jaka znalazlem. przez przypadek bo przez przypadek ale szok!!!!!!!
pozdrawiam
maciek
p.s i to jest licytacja a nie kup teraz :!:

Rafał A.(antek) - |3 Maj 2005|, 2005 10:06

cena zdziebko przesadzona za głowice
IBOL - |4 Maj 2005|, 2005 11:30

Ja mam 2 gen z komputerem i jestem bardzo zadowolony - sam sobie wszystko ustawilem, wyregulowalem i nie licze na zadnych gazownikow. Osiagnalem wlasciwy sklad mieszanki i dynamike pojazdu przy zadowalajacym spalaniu. Mam komputer AUTRONIC'a. Znajomy ma jeszcze bez kompa i tez nie narzeka, tyle ze on ma sierre i pali mu srednio 1l gazu wiecej niz mnie.
maakee - |15 Maj 2005|, 2005 12:59

A ja mam sekwencje od roku, przejechane na niej już 25000, narazie zero problemów, nie ubywa wody, oleju itp. Przebieg samochodu obecny to 135000 km (ale nie wiem czy prawdziwy). Od gazu narazie nic się nie popsuło. Pali prawie tak samo jak na benzynie (może 1 litr więcej, ale musze filtry od gazu pozmieniać). Pozdrawiam

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group