Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Ogólne - niby banalne wyjac radia????

DobryZiom - |1 Gru 2004|, 2004 18:36
Temat postu: niby banalne wyjac radia????
juz byl temat na forum jak wyjac radio fordowskie ze trzeba wlazyc druciki w dziurki po bokach i juz wyjete a jednak to nie taka prosta sprawa gdyz siedzialem nad tym chyba ze 40min i nie bylo sily nie chce poprostu wyjsc co mam zrobi moze cos robie zle jak dokladnie trzeba wlozyc te druciki a moze jest jakis lepszy sposob niech mi ktos to wyjasni krok po kroczku jak malemu dziecku bo juz trzeci dzien sie mecze i nie moge zamontowac nowego:( z gory dzieki
Struna - |1 Gru 2004|, 2004 18:53

Druciki to chyba przegięcie - zasada jest taka - radio ma takie zatrzaski z hartowanej blaszki - wkłądając te niby druciki masz za zadanie schować te zaczepy na równo z bokami radia więc musi to być dosyć sztywny drut.
DobryZiom - |1 Gru 2004|, 2004 19:03

dobra niby jasne ale trzeba te druciki naginac w ktora strone a i czy trzeba to robic we wszystkich dziurkach naraz???
Struna - |1 Gru 2004|, 2004 19:04

No masz schować blaszki w kierunku radia czyli druty jakby na zewnątrz radi wyginasz - i tak trzeba jednocześnie. Może uda Ci się po jednej stronie.
Domel - |1 Gru 2004|, 2004 19:13
Temat postu: Moge pomoc
Hej! Jestem z Wawy wiec jesli sobie nie poradzisz z tym radiem to odezwij sie do mnie na gg (numer pod spodem). Jesli bedziesz chcial to Ci pomoge.
Ja robie to tak: w dlon 4 nity zrywalne lub pilniki "iglaki"-idealnie sie do tego nadają. Wkładasz w otworki i odginasz "na zewnątrz". Potem delikatnie wyciagasz radio. Dobrze jesli masz kogos, kto da Ci pomocną dlon ale nie jest to koniecznie-bez problemu mozna to zrobic samemu.
Pozdrawiam!
Domel

DobryZiom - |1 Gru 2004|, 2004 19:30

spokpoko wielkie dzieki juz ide zobaczyc mam nadzieje ze sie uda:)
Struna - |1 Gru 2004|, 2004 19:53

O, nity to świetny pomysł - idealnie się nadają.
lancer - |1 Gru 2004|, 2004 20:04

a ja nie używałem żadnych nitów pilników i drucików po prostu po dwóch godzinach je wyjełem. Wziełem je innycm sposobem TZW na upartego. kolejne dwie godziny spędziłem na odkryciu wzmacniacza. Ale to było w czasach kiedy nie istniało takie forum
DobryZiom - |1 Gru 2004|, 2004 20:15

:D udalo sie troche mocowania sie zedna ryska na plastiku i zwyciestwo tylko ze pociolem sobie cale paluchy od ciagniecia za otwor od kasetki alew sie udalo szkoda tylko ze kable mi nie pasuja i bede musial jutro kupic nowe ale spoko a wlasnie gdzie powinien sie znajdowac wzmacniacz nad czy pod radiem a moze gdzies glebiej? i czy powinienem miec tylko kabeleb od antenki i dawa iso do radia czy powinny sie znajdowac jakies inne kable tez?
lancer - |1 Gru 2004|, 2004 20:31

wzmacniacz jest nad nogami pasażera jest ukryty za drewnianš listewkš ozdobnš
Struna - |2 Gru 2004|, 2004 12:25

Wzmacniacz czego panowe ?? antenowy czy wzmacniacz mocy ??
Struna - |2 Gru 2004|, 2004 12:40

No to się z kolegami nie zgodzę bo ja mam wzmacniacz mocy pod radiem oryginalny fordowski - dopiero chyab przejściówki miały pod deską.
Struna - |2 Gru 2004|, 2004 13:16

Może do jakiegoś rocznika było tak, a potem juz inaczej. Brat ma GHIA z 1987r i też ma tak jak ja, wzmacniacz z pokrętłami poniżej radia. Ja mam juz nowszy z equalizerem.
lancer - |2 Gru 2004|, 2004 16:06

czyli każdy ma ten wzmacniacz gdzie indziej.......... :oops:
Rafał A.(antek) - |2 Gru 2004|, 2004 23:45

pytanie w ktorym roku i do jakiego radia. w starych jest jak ma struna, pod radiem, w nowszych jak speedo (i w przejsciówkach) za drewnem.

A co do kabli, to ford ma ISO?? u mnie były jakieś dziwaczne wtyczki :) ale moze dlatego ze wsmacniacz?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group